Charles Hongenae -HET YPERSCf LA RÉGION D'YPF iE - Zondagrust - Repos dominical Wekeiijksch Overzicht 13e Jaargang, N' 3 - 23 April 1932 13e Année, N' 3 - 23 Avril 1932 ZEE Bijvoegsel Supplément Frankrijk heeft insgelijks den kiesstrijd zien beginnen voor de verkiezingen, die wel dra moeten plaats hebben. Alles bepaalt zich echter nog tot groote meetingvoordrachten waarin de kandidaten hun plan uiteenzetten. Er heerscht nog geen spanning en alles blijft nog zeer kalm en rustig. De redevoeringen van den heer Tardieu, die thans de meest vooraanstaande man van Frankrijk is, maken diepen indruk. Maar de eigenlijke strijd is nog te ver af om een zwenking te zien afteekenen. Meenensttaat o— Rue de Menin Welverdiende Onderscheiding Nos Visiteurs Francais De Duitsche Gruwel van 22 April 1915 25, Rue du Temple, 25, YPRES Ordres de Bourse Com plant Ter me Authenticité des Tranchées Burgerlijke Stand van Yper Remerciment Louis - Benjamin CELORUM t ZIELMISSEN Vrouw Justice FEVER Echtgenoote van Heer Pierre Verschoore. Vrouw Hermina-Julie VERSAEVEL Monsieur Arthur GEERAERTS. Constant WATERBLEY - WYCKAERT. De berekeningen van Hitler in Duitschiand zijn, de eene na de andere, mis uitgevallen. Toen hij, bij de eerste kiesbeurt tot het voor zitterschap der Republiek zijne mannen onder de wapens had, heeft men zijne plannen ont maskerd. Toen hij, door een geweldig herne men van den strijd, bij de tweede kiesbeurt zooveel mogelijk de kleinere partijen meende naar zijn zijde overgehaald te hebbpn, bleef de zege toch aan Hindenburg. En vooraleer hij weer van zijn macht kon gebruik maken heeft de nieuw herkozen voorzitter een bevel geteekend ter ontbinding der troepen van Hitier. Deze scheen erom te lachen, maar in zijne woede, eischte hij ook de ontbinding der andere twee verweerinrichtingen Staalhelm en Reichsbanner! Op 't eerste oogenblik, doch door een vergissing schijnt het, kreeg hij vol doening. Maar thans ziet men daar van af en zijn doel is mislukt. Nu blijft er hem nog een groote kans over om zijn gedachten te zien zegevierende verkiezingen der vertegen woordiging die op 24 April moeten gehouden worden in Pruisen, Beieren, Wurtemberg, Anhalt en Hamburg. Het is ontegensprekelijk dat de ontbinding, tegen zijn legers uitgespro ken, hem een gevoeligen slag toebrengt, die zal beletten dat hij gewapenderhand de regee- ring omverwerpe. Maar zijne aanhangers blij ven even talrijk en de jeugd is met hem Alhoe wel onwaarschijnlijk, is eene overwinning voor hem langs dien weg niet onmogelijk De conferencie der ontwapening te Gene ve doet eindelijk een gevoeligen stap vooruit. De Algemeene Commissie heeft aanvaard en gestemd dat men het princiep aanneemt der gradueele ontwapening, met onmiddellijk ge volg. Diensvolgens wordt de bepalir g aange nomen dat ieder land onmiddellijk zijne bewa pening moet beperken tot het volstrekt nood- zakelijke voor zijn eigen veiligheid. Verders gaat men voort met de voorstellen der ver schillende landen in aanmerking te nemen. Men schijnt net stilaan eens te worden om de beperking waarvan wij verleden week melding gaven, aan te nemen beperking en afschaffing der uitsluitelijk offensieve wapens, zooals de heel zware kanonnen, de tanks, de bombar deervliegtuigen enz. Er zou dan een algemeen verdrag geteekend worden waarbij de landen zich verbineen af te zien van het gebruik dezer wapens. De vredesonderhandelingen over het ge schil tusschen Japan en China willen maar niet vlotten. Men zou waarlijk zeggen dat beide landen er behagen in vinden de verefie- ningonmogelijk te maken. Wat een van beiden aanneemt, wordt door het ander land verwor pen. Op 't oogenblik dat men meende te sla gen door eene aanvaarding van China, krijgt de gezant van Japan bevel de onderhandelin gen te schorsen. In dit geval gaat het hoofd zakelijk over het terugtrekken der Japansche troepen. Daarenboven hoort men ook weer meer van spanning tusschen Japan en Rusland. Moskou geeft ruchtbaarheid aan zijn voor nemen om gewapenderhand zijn rechten te verdedigen, maar anderzijds voelt men dat het niet gerust is nopens de Japansche bedoe lingen en zoekt door alle mogelijke middelen den steun van Amerika te verkrijgen. Japan, daarentegen logenstraft al de berichten van Rusland en bevestigt ten stelligste dat het geene verstandhouding heeft met de afdee ling der blanke Russen om een geschil te verwekken. De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER is ALLEEN OPEN op Zondag 24 April reste seule ouverte le Dimanche 24 Avril Bij Koninklijk Besluit van i5 April ig32, werd de brigadier van politie, Heer Louis Maerten, vereerd met de Burgerlijke Medaille van 1' klas voor 35 jaren goede en getrouwe diensten in het politiekorps bewezen. Vrijdag morgen werd dit eereteeken aan den nieuwen gedecoreerden overhandigd door den Heer politiecommissaris Vanden braambussche, die hem terzelfdertijd zijne beste gelukwenschen aanbood om die ver- eerende en welverdiende onderscheiding. Het Ypersche sluit zich daarbij uit ganscher harte 2an en wenscht den brigadier Maerten een hartelijk proficiat. Environ 5o personnes formant partie de la Chambre Syndicale de la Publicité de Paris et de sa Section du Nord, a Lille, sont venus Mardi dernier visiter notre ville. Elles ont déposé des gerbes au monument Yprois, au Mémorial Britannique et au cimetièreSt Char les. Leur diner eut lieu a l'Hötel du Sultan, et elles y avaient invité les représentants des Amitiés Frangaises, des Anciens Combattants, des Poilus de France et de la British Legion. Tousfraternisèrentavecle plus joyeux entrain. Après le diner, les autos les conduisirent au cimetière du Tyne Cot. II était 5 heures lors- que la caravane repartit définitivement pour Lille Ces dames et ces messieurs ne taris saient pas d'éloges au sujet de l'impression favorable qu'ils emportaient de la visite de la ville. L'influence que peut avoir pareil groupe- ment sur la propagande en faveur d'Ypres, ne saurait être exagérée. i mI Zeventien jaar is 't geleden dat de Duitsche Overweldigers rond Yper hun eerste gasoffen sief lieten gebeuren, hetwelk beschouwd werd als de inlijving van Vlaanderen bij Duitsch iand voor gevolg te moeten hebben. Die onmeijschelijke gruweldaad, die zoo veel slachtoffers miek onder onze soldaten en burgers van het Ypersche, en onze Martelares stad ter dood veroordeelde, werd terecht door gansch de beschaafde wereld geschand vlekt. Agent de Change agréè a la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 Suite a notre article paru, sous ce titre, dans notre numéro du g Avril dernier, nous avons regu de M. Wolley la lettre suivante Monsieur l'Editeur de la Region d' Ypres a Ypres Vu la publicité que vous avez donnée au résultat de la cause jugée au Tribunal au sujet de la Cöte 60 je vous saurais gré de bien vouloir insérer cette lettre avec proéminence égale aux autres insertions. La cause du juge- ment était basée sur un exposé d'un des pre miers et mieux informés journaux d'Angleter- re le DAILY MAIL daté du i7-g-3o dans lequel ón se plaint du «FLAGRANT A BUS imposé au touristes au front. N'étant pas satisfait du résultat de ce juge- ment je fais appel contre cette décision. Godfrey Wolley. Ypres, 14 April ig32. Verklaringen van den 16 tot 22 April rq32 Geboorten Van Isacker Isabella, Recollettenpoort. Vervisch Hendrik, St-Jacobstraat, 59. Speybrouck Jaak, Rijselstraat, 10. Bryxis Marie-Thérèse, Rijselstraat, J29. Decottignies Jean, Recollettenpoort Talon Ir.ène, Aardestraat, 12. Vanoudendycke Godelieve, Meenensteen- weg, 40. Pannekoucke Ralph, Boterstraat, 12. Vanleke Rosette. Oixmudestraat, 38. Huwelijk Nolf Georges, fabriekwerker, te Wervick en Hoorelbeke Julia, fabriekwerkster, te Yper. Overlijden Develter Sidonie, 84 j., z. b., Wed. Leroy Henri, Casselstraat, 4. Huwelijksbelofte Marcel Yernaux, fabriekwerker, te Roubaix en Julia Dewagter, fabriekwerkster, te Yper. Madame Louis-Benjamin Celorum, née Philima Markey Madame Veuve Arthur Speybrouck-Bryon et sa familie Monsieur Rodolphe Cardinael-Bryon et sa familie Monsieur et Madame Valère Coene-Salomé et Ieurs enfants, remercient par cette voie, les amis et connaissances pour les marques de sympathie qu'ils leur ont témoignées lors du décès de leur époux, beau-frère et oncle bien-aimé MONSIEUR Vrienden enkennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 24 Aprilom 8 uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Augu»t Désiré SEGERS. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 24 Jtprilom 8 Vi uur, in Sint Jaccbskerk, tot zielelafenis van Vrouw Louise PRIEM Echtgenoote van Heer Jules Pyck. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 24 April, om 8 1/2 u., inSt-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Henri VANDAELE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 24 April, om g uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 24 April, om xx Vi uur, in Sint Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Echtgenoote van Heer Alois Van Gheluwe en Vrouw Julia VAN GHELUWE gewezen echtgenoote van Heer Florent Delannoy. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Mei, om 8 1/2 uur, in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Aug. LEMAY. Les amis et connaissances sont priés d'as- sister a la MESSE DE REQUIEM, qui sera célébrée le Dimanche 1 Mai, a 10 heures, en l'église de St-Pierre, pour le repos de l'ame de Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Meiom 10 uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Arthur GEERAERTS. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 1 Mei, om 11 y, uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer en Vrouw

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 9