e HOLLANDIA Crédit Foncier de Belgique TRABOLSPEL VELOKOERSEN Me,le R. D'hont, 6, Rue de la Station Uitgifte van Grondobligatiën BANQUEdeCOURTRAI Vieren van 't Kampioenschap 1931-32 Donderdag 5n Mei was 't een echte hoog dag voor de bolders, 't Weder sloeg mee en ruim 'n honderdtal bolders waren opgekomen om de kampioenen: de Katholieke Kiing te vieren. Te 14 3/4, met muziek voóröp, werd de voorzitter van de bolders van den Katholie ken Kring, de heer Ververeken, tot aan zijn woonst afgehaald door het Comiteit van de Vereenigde Boldeisfederatie, en geleid naar *t Postje waar de ontvangst plaats greep. De voorzitter van 't Postje, heer Cyriel Tavernier, verwelkomde allen, in volgen de bewoordingen, en overhandigde daarna 't Mannetje van Toerkonje» aan de kam pioenen. Achtbare Heer en, Toen wij, verleden jaar, van onze reis naar Toerkonje terugkeerden zegde mij de heer V. Seys, Eere-voorzitter der Boldersfederatie Draag zorg voor 't Mannetje van Toer konje en geef het aan wie 't verdient, de Kampioenen van iq3i 32 zullen er de eige naars van zijn En de strijd om 't Kampioenschap begon. Bij den aanvang van 't seizoen was elke ploeg erop gemunt dit kampioenschap te veroveren, menige partijen werden fel betwist onder de belangstelling van zeer talrijke toeschouwers die met aandacht de minste werkingen van elke ploeg nagingen, en moeilijk hun pronos tiek konden uitbrengen. Het is de' Katholieke Kring die dit jaar de krone spant, met zeven op acht matchen te .■V^innen, dus komt de titel van kampioen aan den Katholieken Kring toe. Hartelijk proficiat. 1 1 Hulde aan al de mannen van de ploeg die »'zoo regelmatig en met zooveel tucht zijn opgetreden. Hulde aan den spelleider, den heer Verkin deren, die door zijn bekwame en flinke leiding zijn ploeg ter zege leidde. Hulde aan den heer voorzitter Ververeken om de wijze manier waarmede hij zijn man nen weet bijeen te hóuden, door eendracht eene mabht uitmaakt die op zulke schoone Zegepraléh mag roemen. In naam van al de ploegen bied ik de hh. voorzitter, spelleider en spelejs, mijne beste jgelukwenschen aan om hunne welverdiende overwinning. Het is mij een eer en een. genoegen in vol len eigendom't Mannetje van Toerkonje aan den heer voorzitter van De Ware Bloem tros te gevén, en ik druk den wënsch uit hem nog lafige jaren aan 't hoofd van zijri Zegepralende ploeg te zien. Nu dankte heer Ververeken om de over handiging en de eer welke hem en zijne maatschappij te beurt viel. Hij zegde hier de tolk te zijn van alle maatschappijen en aanziet het als een plicht allen te bedanken om de genegenheid en de sportieviteit waarmede het feest ingezet werd, hem en zijne kampioenen tereere. De Katholieke Kring, zegde hij, is fi.er op de prestatie van zijn mannen verleden jaar en dit jaar. Maar de strijd is open voor iedereen, dees jaar is de Katholieke Kring kampioen, toekomend jaar een ander. Wanneer de Ver eepiging en 't kampioenschap onder de bol ders werden gesticht was het doel niet een beker te overmeesteren, maar wel de genegen heid te verwekken onder de bolders. Een dacht maakt macht De btker is een middel, een aansporing tot broederlijkheid, en het doel is bereikt. De matchen zijn belangstel lend, de bewijzen zijn er de eendracht leetj: 'bij ons én groeit steeds aan onder de bolders. Wat wenschen we meer dan genegenheid en liefdé onder de boldefs Vérder bracht hij hulde aan de deelnemen de maatschappijen, aan de leiders en spelers om hun kunde, omdat ze handelen met kennis en steeds met sportieve tucht. Gedurendé 't verloopen jaar werd geen enkele niet spor tieve daad opgemerkt vanwege spelers of toe* séhpUwers, en hier dient hulde gebracht aan dezen. Ruim 100 man woonden telkens de matchen bij. Daarom vertrouwen we op den nieuwen strijd voor't volgend kampioenschap, waar de zege te verwerven is voor iedereen. Leve de bolders, was zijn eindkreet. De heer Va1. Seys, Eere-voorzitter van de Vereeniging, nam 't woord om te herinneren aan de mannen van Toerkonje en den dag dat de Ypcrsche bolders bezoek brachten aar^ de Brun Pain Hij bracht hulde aan den heer Derek, die hier de fransche vrienden ver tegenwoordigt en stelde voor een telegram van genegenheid te zenden naar Toerkonje. Hij sloot zich aan bij de woorden van den heer Ververeken en wenschte dat de vriend schap steeds moge heerschen onder de bol ders. Het voorstel van den heer Seys werd zeer gunstig onthaald en, na het ledigen van een glas, was de openingsplechtigheid afge- loopen. De heer Derek, in enkele gepaste woorden, dankte in naam van de bolders van Toerkonje en voorspelde menige vriendenmatchen tus schep Toerkonje en Yper. Nu volgde een toertje langs de bijzonder ste straten der stad om de bevriende lokalen van Bascule, Coo en Statie te bezoeken, en de bolders hoogdag eindigde voor velen in de late uurtjes. Iedereen was tevreden, kampioenen en feestvierders Best zoo KRABBER. Fons Ghisquière~heeft eens te meer bewe zen dat hij een puike beroepsrijder is, door zijne derde overwinning Zondag laatst in den Omloop van Midden-West-Vlaanderen. Profi ciat, Fons. Of gij het verdient En van harte! Niet min dan 4S beroepsrenners- namen er het vertrek, waaronder het puik der West vlaamsche en zelfs waalsche rijders. Er werd hard, zeer hard geredep en onverpoosd ge streden. Onze Fons, die als grootefavori aan zette, was het mikpunt der saamgepakte krach ten. Niettegenstaance gelukte hij erin zijn meesterschap te betoonen en met den palm naar Yper te komen. Of zijn supporters jubel-i den en of het feest was in Sportwereld valt niet te betwijfelen. Ziehier de uitslag van dezen koers. 1) Fons Ghisquièrei5o km. in 4 u. 18 (ge middelde uursnelheid 35 km.)2) Vanbruaene Arm. 3) Dees Goossens 4) Dyzers 5) Van Impe 6) Wynants 7) Viaene Zonnebeke 8) Dossche enz. Geen wonder dat de sportgazetten het eens zijn om onzen Fons als een waren kampioen te aanzien, wiens ster aan het opkomen is. Meerdere bladen noemen hem den man van morgen, bij zooverre dat een groot sportblad de volgende vleiende woorden schreei t< Hebt gij, beste lezer, Ghisquière al zien rijden Hij zit diepvoorover gebogen. Op de baan heeft hij de positie van een pisterijder. Zijn bestuurder LudoVic van Alcyon gelooft dat er een crack in steekt Ik heb liever te wachten om mij uit te spreken. In elk geval heeft hij ar de'eigenschappen van een pur-sang. Want hij demarreert bij de eerste, de beste gelegenheid. Als er iemand weg is, en 'tis zijne beurt, om er achter te gaan, dan rijdt hij een weinig, niet veel, maar genoeg om het op.te merken, een weinig rapper dan d'andere. La classe qui parle 'k Bedurf het me niet uit te spreken, en 'k zeg liever 'k wou dat het waar ware 1 Op Zondag 8 Mei betwist hij «Parijs Rijsél» en wij zijn overtuigd dat hij, zonder ongeluk ken de eer van Yper hoog zal houden. A OOHOURT PASTEURISE Le meilieur des Yoghourts (Ne pas confondre avec les YOGHOURTS stérilisés). Dépót unique a Ypres MAATSCHAPPIJ DE Vereenigde Hofbouwliefhebbers van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal De Drie KoniNc en Groote Markt In ons nummer van verleden week gaven wij, onder dezen titel en na het verslag der alge meene vergadering door voornoemde maatschappij op 3 April II. gehóuden, afschrift van een vonnis dat den 11 Maart iq32 door het Vredegerecht van het tweede kanton Yper ten voordeele van den voorzitter der maatschappij De Vereenigde Hofbouwliefhebbers werd uitgesproken. Daar het afschrift, dat ons ter inlassching werd overhandigd, verscheidene onnauwkeurig heden bevatte, drukken wij het hier opnieuw over, gansch met het oorspronkelijk gelijkvormig gebracht Niet geteekende kopij a i een vonnis uitge sproken door het vredegerecht tweede kanton Yper in zaak heer Gerard Desaver en con- soorten tegen heer Viciur Vanbeselaere, allen te Yper. Er is gevonnist geweest als volgt Gezien den inleidende dagvaard, behoorlijk geregistreerd, alsook de andere s'ukké.i des- gedings Gehoord ter onzer openbare zittirg van negentienden Februari 1900 twee en dt rtig, meesters Waterbleeen Butaye, advokaten der balie van Yper, wederzijdiglijk voor déHschers en voor den verweerder, in hunne middelen en besluitselen Aangezien de e.isch stuk* tot verweerder 's veroordeeling tot de betaling van eene som van zestien honderd vijf en dertig frank vijf en vijftig centiemen in speciën alsmede acht honderd frank in schuldbrieven, zijnde de helft van drie duizend twee honderd een én zeventig frank tien centiemen in speciën én van zestien honderd frank in schuldbrieven door hem ontvangen als vergoedingen voor oorlogs schade berokkend aan roerende goederefi toe- behoorende aan de vóór den oorlog bestaande maatschappij De Vereenigde Hofbouwlief hebbers, landbouwers, bïèenhouders van het arrondissement Yper, boven de wettelijke in tresten en kosten des gedings Aangezien verweerder, ten einde zich'tegen- den eisch te stellen, opwerpt dat de vergoe dingen alhoewel aan hem uitbetaald verleend zijnde geweekt aan de maatschappij en niet ten persoonlijke titel aan de. vier bestuurleden -v waaronder eischers Becquaert en Desaver die ze te dien einde voor de rechtbank van Oorlogsschade, tijdens dè uit spraak van het vonnis van 10 Januari 1929^ vertegenwoordigd hebben, en daarenboven,, het b volen herbeleg gedaan en regelmatig, bewezen zijnde, hij het recht niet heelt te beschikken over den inboedel van de irtaat- schappij en aldus de huidige rechtsvordering niet ontvankelijk is en zou moeten ingespan nen worden tegen de leden van de Maat schappij, van welke hij enkel voorzitter is Aangezien hiervorengaande verweermiddel dient gunstig ingewilligd te worden^ des te meer dat de rechterlijke verhandelingen aan den dag gebracht hebben dat vermelde maat schappij heropgericht is en hare standregels goedgekeurd zijn geweest door de aigt meene vergadering van 5 Februari 1928'dat in na koming van deze standregels welke de wet der partijen vormen de eischers, om eer ig recht te hebben ware het nog slechts op een gedeelte van den inboedel, - het vermogen had den ten gepaste tijde aan de beslissing van eene buitengewone algemeene vergadeiing, uitdrukkelijk de ontbinding van bedoelde maatschappij te onderwerpen, - dat het bewijs alsof zij van dit vermogen gebruik zouden gemaakt hebben, alhier ontbreekt, of wel de eischers zouden moeten bewijzen dat heden daags bedoelde maatschappij niet meer be staat bewijs wtlk ook met is ingebracht Om deze redenen, Wij Vrederechter, beslis sende in aanwezigheid van beide partijen in zaak en verwerpende alle verdere of tegen strijdige besluitselen, wijzen de eischers af van hunnen eisch, welk noch ontvankelijk noch gegrond is, en veroordeelen ze elkheel- lijk tot de kosten des gedings berekend tot heden op twee en zeventig frank, daarin niet begrepen degene van aflevering van afschrift, beteekening en uitvoering van het huidig vonnis BELGISCH GROND KREDIET Naamloozè Maatschappij gesticht in 1835 r. r-r-:- 1 INTREST 5 ZUIVER VAN ALLE TEGENWOORDIGE EN TOEKOMENDE LASTEN j f. Die obligatiën Uitgegeven door deze maatschappij Imet een bestaan van bijna 100 Jaar, en beschermd door de SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE, zijn eene volstrekt zekere plaatsing. - Onder meer zijn zij geklasseerd in de portefeuille van de ALGEMEENE SPAAR- en LIJFRENtKAS en van talrijke maatschappijen. AGENTSCHAP I Naamloozè Vennootschap gesticht in 1873, YPER Hypotheekleeningen aan voordeelige voorwaarden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6