Zaal MAJESTIC Groot Cirlcus TONDEURS GROOT BAL STAD YPER H. Bloedprocessie Brugge HEROPENING The Majestic Jass Ypersche Voetbalkroniek Match van Donderdag 5 Mei LEEST VERSPREIDT MET YJPEHSCHE Aan de dragers van Kasbons en Obligaties Fondsenbank en Handelsbank Standplaats Groote MarKt Groote Openingsvoorstelling op Zondag 8 Mei 1932 Jos. Tondeurs, Eigenaar. G. Derks, Bestuurder. Allerhande Nieuws Yper. Omvergereden. Zaterdag laatst, korts voor den middag, werd de aan nemer Jules Soete, die per velo door de Steursstraat reed, recht vóór het Appelstraat- je door een anderen, jeugdigen wielrijder, die uit de tegenovergestelde richting kwam. aan gereden en omver geworpen. De heer Soete, meenendedat het niette erg zou zijn, heeft den onvoorzichtigen jongen maar doorgezonden zeggende dat het niets was, doch nadien begon zijn been zoodanig te zwellen dat de geneesheer het geradig achtte hem ter verzor ging naar de kliniek over te brengen. Daar bestatigde men dat de knieschijf verstoken en het been gebroken was. Wii wenschen den heer Soete een spoedige en algeheele genezing. Aanranding. Zaterdag avond, rond 9 u., had er in een herberg van het Handels kwartier een woordenwisseling plaats tus schen eenige verbruikers en toen de ge naamde O. de herberg wilde verlaten werd hij, juist buiten gekomen, op 't onverwachts door een anderen met een hard voorwerp ge Eerlijke daad Dinsdag laa'st vond de genaamde Debtuyre Clémence, echtgenoote Faes Henri, een zekere som geld die ze zich verhaastte naar het polilieLureel te dragen, waar de eigenaar eenigen tijd nadien heel gelukkig was zeteiug te vinden. Gevonden en Verloren Voorwerpen Verloren 1) Woensdag 11.door vrouw Coene Antoinette, echtgenoote Dekneuvel Camille, een porte monnaie bevattende een weinig geld en twee kleine sleutels. Bijzondere Treinen ZONDAG 8 MEI, om 4 uur Wisselstraat, YPER Prachtig versierde Zaal - Lekkere Dranken Burger lijKe Stand van Yper De eerste ontmoeting voer den Beker Dyserinck is Zondag laatst doorgegaan en Waereghem Sp. heeft F. C. Brugge met 4-0 verslagen. Zeggen dat de match zeer aantrek keli|k was, ware overdrijven. De eerste speel- helft gaf vlug spel te aanschouwen, de groote overzetten of de kick and rush werden in praktijk gesteld terwijl er soms wat hard spel medegep^ard ging. Na de rust werd er beter voetbal gespeeld en de Gaverbeekzonen toon den alsdan tot wat zij in staat waren. Het eerste doel werd op penalty aangeteekend, terwijl eenige minuten nadien op schermutse ling voor het brugsche doel nummer twee ge boren werd. Aan de rust dus 2 o. Vervolgens toonde de brugsche achterhoede en bijzon derlijk de keeper dat zij het niet opgaven en niettegenstaande de menigvuldige aanvallen en stormloopen der bezochten, duurde het vrij wel lang vooraleer nummer drie in reke ning kwam. Weinigen tijdvoor het einde kogel de Waereghem's centervoor het mooiste doel van de partij binnen, zoodat de rood groenen ten slotte met 4 0 den palm weghaal den. Zoo zitten onze rood-witten morgen in het gedrang tegen de kampioenen van reeks A. Te hopen dat de ontmoeting ons de gelegen heid zal verschaffen om onze sterkte te schat ten en vervolgens ons mooi' voetbal zal laten zien. En om te sluiten dat de beste winneD Yper 6 Panne o De heer Desramault neemt de functie van scheidsrechter waar en roept beide ploegen in lijn. Yper wint den toss. Seffens zit Rood wit bij de kooi der tegenstrevers, en deze aanval wordt met geluk gered. Margonneau komt tusschen. Het spel is aangenaam om vol gen en gaat verdeeld op. Het eerste goaltje wordt geboren op schieten van Verleure. Panne's kooi ondergaat een bombardement in regel. Maar de keeper staat op zijn plaats of het is de staak die haar werk verricht. Een corner voor Yper wordt afgeweerd. Uitge steld is niet verloren, want Verleure kan nog maals met zijn ongenadig shot het tweede doel binnenjagen. Panne werkt zich los en komt onze verdediging eens bezoeken, maar het leder wordt over gezonden. Onze tegen strevers blijven aandringen en op doelworste- ling wordt jammerlijk nevens gezonden. Nog is Panne niet weg te slaan, maar het leder gaat nogmaals nevens den staak. Eindelijk gaan de onzen ten aanval en de keeper moet op shot van Verleure het leder wegwerken in corner die niets oplevert. De kustbewoners worden door de onzen een weinig ingedrukt en aanval volgt op aanval. Op een dezer weet Vanlimburg op pas van Vansevenant een derde doeltje binnen te zenden. Onze verdedi ging kent geen genade en zendt alles terug. De rood-witte voorlijn voortdurend vooruit- gedreven weet door toedoen van Cherchye een prachtig vierde punt aan te teekenen, al hoewel de doelverdediger zich reeds meer malen onderscheiden had. De rust wordt ge floten met een 4 o score in ons voordeel. Korts na de poos wordt er met weinig geest drift voortgespeeld. Enkele aanvallen der bezoekers geven eenige doelkansen welke j immerlijk niet benuttigd worden. Ook Van sevenant mist een kans en zendt nevens op aarzeling. Verleure heeft het op de lat gemunt want het leder vliegt er ten pletter op. Panne heeft weinig in te brengen en daarenboven worden zijne aanvallen slecht afgewerkt. Van sevenant wil zijn fout van eenige oogenblikken vroeger herstellen en jaagt nu het leder de kooi in. Een schieten van Cherchye gaat over. Op hands, juist buiten de penalty arena, kan Verleure onhoudbaar in den hoek binnenjagen. Nu volgt voor de onzen corner op corner, maar allen leveren niets op. De partij heeft een futteloos einde. Toch weet de keeper zich nog te onderscheiden op schieten van Van sevenant en Rotru. Een penalty wordt onze tegenstrevers toegestaan, maar ze geven den bal sportief in de handen van onzen keeper. Weldra wordt het einde gefloten met een afge- teekende zege der onzen. In het geleverde spel der eerste helft lag een hemelsbreed verschil bij dat van de tweede, want de geestdrift der Pannenaren was lijk in de lucht verzwonden na het maken van het vijfde doel. In alle ge val heeft die match aan onze mannen deugd gedaan en zij hebben terzelfdertijd bewezen dat z j de hoedanigheden bezitten om zonder vaar of vrees de ploegen van reeks A te bekampen. Dat belooft voor de toekomst. Met h«t oog op de concordataire vergade ringen voor de Dragers van Obligaties en Kas bons Fondsenbank en Handelsbank vastge steld op 3i Mei en 2 Juni 1932, heeft het hoofdbestuur de eer te laten weten dat de Schuldeischers, houders van Kasbons en Obligaties, deze tegen kwijtschrift, geldig mogen nederleggen bij onze gewestelijke afge vaardigden of bij de plaatselijke agenten van Handelsbank deelmakende van ons Comiteit, welke zich dan zullen belasten bedoelde titels aan de Banken door de Handelsrechtbank van Gent aangewezen, over te maken. Om aangenomen te worden als schuld eischers en ten einde aan de stemming te mogen deelnemen moeten de belanghebbende vóór 24. Mei aanstaande hunne titels neder leggen. De afgevaardigden van ons gewestelijk Verweercomiteit zullen zich kosteloos ter be schikking der Schuldeischers houden in ons Secretariaat te Yper, Diksmuidestraat nr 34, den Maandagen Zaterdag van 9 tot 12 uur. Te Poperinghe, Düinkerkestraat nr 2, den Maandag, Dinsdag, en Vrijdag, telkens van 10 tot 12 uur, en van 14 tot 17 uur. Centraal Bestuur van het Verweercomiteit voor West- en Oostvlaanderen Brabant en Antwerpen. De directie van 't GROOT CIRKUS TONDEURS maakt bij deze bekend aan de geachte inwoners der stad en omgeving dat zij op hare doorreis alhier slechts 4 dagen schitterende voorstellingen zal geven met haar eerste klas gezelschap artisten, gedres seerde paarden, enz. enz De beste clouwns en Augusten tot heden gekend zullen 't geacht publiek naar hartelust vermaken. Verders acrobaten, athleten, equilibristen, kunstrijders, enz. enz. enz. om 8 uur 's avonds Ook Zondag namiddag, om 3 uur, zal er eene groote vertooning gegeven worden zooals 's avonds. In deze vertooning betalen werk- loozen en invalieden halven prijs op alle rangen. Ook Maandag, Dinsdag en Woensdag, om 8 uur GROOTE VOORSTELLING PRIJZEN DER PLAATSEN Stoelen 10 fr. Eerste Rang 8 fr. Tweede Rang 6 fr. en Derde Rang 5 fr. Kaarten vanaf g uur verkrijgbaar aan Wagen Nr 6. slagen en aan het hoofd en de rrrhterhand gekwetst. De verwondingen zijn, gelukkiglijk, niet al te erg. Wij bieden die eerlijke vrouw onze welge meende gelukwenschen. Gevouden i) Den 2 Mei, ee:i sleutel. 2) Den 4 Mei, op de vestingen achter St- Jacobskerk, een paar schoenen en een broejc. 3) Een wit kinderpelsje. Deze voorwerpen mogen door hun eigenaars op het politiebureel teruggevraagd worden. 2) Een stuk van 20 frank, door een kind gaande van de St- Niklaasstraat naar de Steursstraat. Ter gelegenheid van de processie van het H. Bloed en de bedevaart van Brugge, zullen» de volgende bijzondere treinen rijden op- Maandag 9 Mei aanstaande. De weekeindkaarten zul'en geldig zijn dien dag tusschen Yper en Brugge, kaarten zullen op voorhand te verkrijgen zijn binst de uren» van opening der winketten. Trein Hazebrouck-Brugge Vertrek uit Yper om 7.26 (spoor ill). Aankomst te Brugge om 9. 10. Trein Yper-Brugge Vertrek uit Yper om 7,26 (spoor II). Aankomst te Brugge om 9.00. Trein Brugge- Hazebrouck Vertrek uit Brugge om 16 i5. Aankomst te Yper om 17.46 Trein Brugge Yper Vertrek uit Brugge om 17.30. Aankomst te Yper om 19 i3. Daar er dikwijls geen plaatsen meer beschik baar zijn in den trein komende uit Hazebrouck,. zetten wij de reizigers aan den trein te nemen langs Cortemarck, dus op spoor II. gespeeld door Verklaringen van dm 3o April tot 6 Mei iq32 Geboorten Clinckemaille Yves, Rijsselstraat, 31. Tiberghien Jacques, Cartonstraat, 9. Costenoble Pierre, Recollettenpoort. Moerman Denise, Tegelstraat, 22. Vanholst Marie-Louise, Capucienenstraat, 20. Bovyn Henri, Recollettenpoort. Vanraes Pierre, Rijsselstraat, 120. Pattyn Maria, Bukkerstraat, 32. Cottyn Theresia, Lange Thouroutstraat, 20. Verleure Fernande, Dixmude- steenweg, 42. Overlijdens De Saedeleire Gustavus, 72 j., z. b.. echt. Deweer Ludovica, Lange Thouroutstraat, 25. Aernout Geeraard. 28 j., electriekwerker, echt. Vanlake Gerarda, Lange Thouroutstraat, 25. Pannekoucke Ralph, 10 d., Recollettenpoort. Vanspranghe Michel, 3 m. 3d., Frezen- bergstraat, 2. Demeyer Marie, 60 j., z. b., wede Debacker. Camille, Poperinghesteenweg, 8. Huwelijksbeloften Gustaaf Devos, hotelhouder, te Yper en Marie-Louise Corselis, z. b., te Oostende. Joseph Bonneel, timmerman en Margareta Vanlimburg, z. b., bei den te Yper. Henri Titeca, werkman, te Zillebeke en Alida Carton, fabriekwerkster, te Yper. Gaston Goemaere, metser, en Margaretha Vandeputte, z. b., belden te Yper. Andreas Cnockaert, diamantbewerker, en Rachel Vanden- berghe, z. b., beiden te Yper.— Albertus Sweertvaegher, pasteibakker, en Marguerite Laleeuwe, winkeljuffer, beiden te Yper. Hubertus Neyt, landbouwer, te Sleydinghe, en Bertha De Smet, z b., te S'e Margriete, te voren te Yper. Henricus Dehaene, landwerker te Yper en Godeliera Hauspie dienstmeid te Reninghe.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8