Lijst der Gezworenen voor het Assisenhof Crédit Fonder de Belgique Aotobnsdienst Vper-Roeselaere meesterlijk op touw gezet door den Heer Leclercq, telegraafontvanger te Yper, hebben we te danken aan het initiatief van den Heer ingenieur Ros, bestuurder van den post van T. S. F. te Ruysselede. Zij is ook een der verheugende gevolgen van de zoo interessante voordracht die de Heer Ingenieur Ros hier over eenige weken voor de Handelskamer gaf. Ingevolge art. 22 der wet van 21-12 ig3o moest er in ig32 overgegaan worden tot de samenstelling der nieuwe lijsten van de Ge zworenen der Assisenhoven. Voorwaarden om op de lijst gebracht te worden Belg zijn a) Op 1-1-1933 den ouderdom van 3o jaar bereikt hebben. b) Op 1-1-1933 nog geen 65 jaar oud zijn. A. Worden van rechtswege op de lijst gebracht a) Deze die diplomas of getuigschriften van hoogere studies bezitten. b) De leden of oud leden van Kamer, Senaat, Provincieraden, Gemeenteraden, Nijverheids- en Arbeidsraden, Provinciale Landbouwkamers, Kamer van Ambachten en Neringen, Werkrechtersraden. B. Ingevolge art. 28 der wet moeten er uit de lijst der algemeene kiezers zooveel kiezersnamen als de lijst keeren 5o kiezers bevat gelot worden daarenboven een kiezer meer voor de overblijvende breuk. De namen der kiezers, bij loting uitgekomen, worden dan op de lijst der gezworenen gebracht nochtans worden deze, die naderhand ver klaren noch lezen noch schrijven te kunnen, uitgeschrabt. Deze loting moet openbaar gedaan worden ten Stadhuize door den Burgemeester, bijge staan door twee Schepenen. Mogen op de lijst niet gebracht worden a) de ministers, gouverneurs, bestendige afgeveerdigden, provinciegriffiers, arrondisse mentscommissarissen, rechters, procureurs generaal, procureurs des konings, substituten, krijgsauditeurs, griffiers en bijgevoegde grif fiers der gerechtshoven en tribunalen b) de bedienaars van den Eeredienst c) de leden van het Rekenhof d) de algemeene secretarissen en bestuur ders in de ministeries s e) de krijgslieden in werkelijken dienst f) de dokters in genees heel en vei los- kunde, de veeartsen in werkelijken diensc. De uitloting der kiezers heeft ten stadhuize openbaarlijk plaats gehad den 22 Maart laatstleden. Hieronder geven wij de lijst der kiezers. a) door het lot aangewezen Platteeuw Maurice Qvick Oscar Lippinois JulesiVlenu OmerWaerenborg Camiel Marchandisse Charles Andries Lucien Compernolle Abdon Debleu Jules Huberty Marcel Gisquière Alfred Vankemmel Marcel Plessiet Juliep Mujle Henri Vandebuerie Georges Blootacker Theodoor Gritrronprez Qctaaf Lemahieu Petrus Versaevel Prudent Vanraes Georges Vanneste Robert De rycke Georges Grimmonprez Marcel Drolez Arthur Gekiere Alois Vanassche (baston Hosdey Nestor—Lemahieu Camiel Ooghe Julien Baratto Charles ^daes Jules Hernou Gastave Demunter Eg^de Desodt Henri Clement Ursmar t~ Mpyaert Jules Öeddeleem Joseph Tytr gat Polydoor David Henri Popelier fjaymond Van Camelbeke Jules |Voet Remi Vandelanoitte Albert Vansevenant Camiel Vandenberghe Urbain Pets Cesar Sinnaeve Pieter Gobert Alfons Bartier Evarist Desmedt Aimé Dubois Joseph Zwaenepoel Jeroom Paruys Edward Deschilder Marcel Sinnaeve Adolf Stratsaert Gustave Vermeulen Honoré Verfaillie Leon Hauspie Florent Beun Gaston Deleu Albert Pauwels Michel Vuylsteke Elie Parmentier Valère Gisquière Emiel Bourdeaud'huy Edmond Elle Leo Flyps Emiel Bouckaert Alberic Wullepit Vic tor Carreyn René Notebaert Hilaire Wallyn Maurice. B. Deze die van rechtswege op de lijst gebracht werden (ie Kanton) Angillis Albert Arits René Bailleul Maurice Belpaire Raymond Berghman Germain Biebuyck Eugène Bonnet Hector Boudewyn Amand Poudewyn Joachim Buckinx Petrus Buckinx René Byttebier Michel Cambier Lucien Capoen Jules Coruillie Jules De Cock Ernest Delhem Henri De Man Paul Deruytter Camiel Oesramault Maurice D'Huvettere Norbert Gaimant Alfred Gheerardyn Charles Gisquière Robert Houtekier Raymond Houtman Oscar Lauwers Alberic Lemahieu Cyriel Le- terme Clovis Logie Arthur Louage Edgar Pauwels Leonatd Platteau Albert Pockelé Louis Salomé Honoré Santy Léon Seys Ernest Simoens Ur bain Spotbeen Arthur Vanderghote Honoré Vergracht Felix Vermeulen Hector Versailles Georges. (2e Kanton) Bossaert Léon Braem Alfons Braem Georges Cocle Maurits Colaert Robert Coomans Jules Cornillie Albin Cou- telle Emiel Cuvelie Emiel De Byser Valère Declercq Maurits Declercq Robert de Gottal Oscar Delahaye Gustave Delobel René - Denaegel Joris Depoortere August De Saegher Henri Desaver Gerard D'Haene Camiel Donck Alois Donck Armand Donck Georges Dumon Amédée Duthoo Henri Duthoy Michel Garain Arthur Gau- quier Hector Gits Gabriel Hongenae Jean Horrez Henri Laton Arseen Leuridan Jeroom Liefooghe Daniel Liégeois Joseph Merlevede Eric Minne Joseph Missiaen Edgar Oorts Lodewyk Platteau Robert Proot Laurent Reynaért Maurice Schmidt Hector Ser- ryn Hugo Seys Valè e Simoens Odilon Snoeck Paul Soete Marcel Tack Daniel - Tack Georges Tamboryn Paul Tordeur Jan Van Alleynnes Leonce Vandamme Gaston Vandendriessche Joseph Vanderghote JanVandermeersch Andié Van der Merschjoseph Vanhaute Joseph Van Overstraeten Arthur Van Robaeys Raoul Van Walleghem Arnould Verkest Antoine Vermersch Joseph Ververken Hector Visart de Bocarmé Jean Waterblee Pieter Wyckaert Emiel. Uitgifte van Groadobligatiën i INTREST 5 ZUIVER VAN ALLE TEGENWOORDIGE j 'EN TOEKOMENDE LASTEN BANQUEde COURTRAI Zooals wij het vroeger aangekondigd heb ben wordt sedert Woensdag 11. het reizigers verkeer tusschen Yper en Roeselaere uitslui- telijk door autobussen verzekerd. Vroeger reden er dagelijks in elke richting zes personentreinen die een gemiddeld totaal van 800 personen vervoerden. Thans zijn er veertien ritten per autobus binst de week en negentien op Zon- en feestdagen. De vergunning dier lijn werd door de Nationale Maatschappij van Belgische Spoor wegen, die er het volledig toezicht over houdt, toevertrouwd aan de Heeren Deceuninck en Verstraete die hier te Yper het reeds gunstig gekende reisbureel Kosmos Toerisme uitbaten. De dienst wordt verzekerd door zeven autobussen die elk van dertig tot vijftig per sonen kunnen vervoeren, benevens een totaal van 3oo kilos reisgoed. De tarieven van de autobussen zijn dezelfde van het tarief derde klas op den spoorweg en alle tariefverlagingen, die op de treinen aan sommige personen worden toegestaan, zijn insgelijks op de autobussen, verleend. Ook de abonnementen zijn geldig. Te Yper en Roeselaere rijden de auto bussen in de statie, zoodat het overstappen op treinen vergemakkelijkt wordt. Woensdag zijn de Heeren inspecteurs der Nationale Maatschappij van Belgische Spoor wegen, MM.. Mahy, Desmarets en Wallez, de Heer ingenieur Decoene alsmede de Heer VanrenFerghem, algemeen overste te Gent, de inrichting van dezen autobusdienst komen nazien. Zij hebben er hunne algeheele vol doening over uitgedrukt en den Heer statie overste van Moorslede Passchendaele, die thans dezen nieuwen dienst onder zijne be voegdheid heeft, alsmede de vergunning houders van harte gelukgewenscht. De tijd zal nu moeten uitwijzen of deze autobusdienst eenieder zal weten te bevre digen en of hij aan al de reizigers dezelfde waarborgen van zekeiheid en dezelfde voor- deelen van gemak en comfort zal bieden als vroeger de treinen. Indien deze proefneming tusschen Yper en Roeselaere, de eerste die op het vasteland gedaan wordt en die het reizigersvervoer volledig door middel van autobussen, met uitschakeling van alle treinen, verzekert de gewenschte uitslagen moest opleveren tn voldoening schenken, dan zou, naar het schijnt, dé Nationale Maatschappij van Bel gische Spoorwegen er aan denken dit stelsel te veralgemeenen. Ministerie van Landbouw Tuinbouwdienst Zekere agenten van handelsfirma's, welke zich met den verkoop van tuinbouwtoestellen en producten bezighouden, geven zich uit bij de landbouwers voor afgevaardigden van het Ministerie van Landbouw om des te gemak kelijker hunne waren te verkoopen. Het Departement van Landbouw waar schuwt de landbouwers tegen dergelijke han delwijzen en verzoekt de belanghebbenden de bevoegde overheid op de hoogte te brengen van feiten van dien aard, welke te hunner ken nis zouden komen. Luidens een bericht van den Landbouw Attaché bij het Belgisch Gezantschap te Lon den werden de rechten op den invoer van ingemaakte vruchten of groenten van 24 April 1.1., volgender wijze vastgesteld 1) Fruit bewaard door middel van schei kundige stoffen, of door kunstmatige warmte (met uitzondering voor het fruit met suiker bewaard) .V. 25 ad. val. 2) Groenten (andere dan tomaten) luchtvrij bewaard met uitzondering voor de pickles en- de groenten in azijn bewaard 20 ad. val. BELGISCH GRONDKREDIET Hsamlooze Maatschappij gesticht in 1835 Die obligation uitgegeven door deze maatschappij met een bestaan van bijna 100 Jaar, en beschermd door de SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE, zijn eene volstrekt zekere plaatsing. Onder meer zijn zij geklasseerd in de portefeuille van de ALGEMEENE SPAAR- en LIJFRENTKAS en van talrijke maatschappijen. AGENTSCHAP JJa^mlooze Vennootschap gesticht in 1873 HypotheëVleéningen kan voordeelige voorwaarden. 1

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 2