Janssens- Bonte Haarkapper Coiffeur HOLLANDIA Liefhebbers Fotografen R O US SE LA RE Grootsche Feeststoet Rousselare zal zijn toewijding aan het H. Hart voor de zevende maal herdenken, Vrij dag aanstaande 3 Juni, zijnde de feestdag van het H. Hart, die volgens de beslissing van den gemeenteraad op 17 Mei 1926 een stede lijke feestdag geworden is. Te dier gelegenheid zal 's namiddags na het Lof de heerlijke processie uitgaan die elk jaar de bewondering verwekt van al de toe schouwers, en door het groot getal en de ingetogenheid der twee duizend deelnemers, en door de frischheid en rijkdom der kostu- men en de heerlijkheid der groepen. Gansch de ring van het Kerkelijk jaar, van den Advent tot Sinksen, wordt erin voorgesteld om Jezus liefde voor 't menschdom aanschou welijk te maken en als slot der processie worden de gevoelens van wederliefde tot Jezus van wege de stad Rousselare vertolkt door het verbeelden der toewijding van de stad aan het H. Hart. Er valt op te merken dat in 't voordeel der vreemdelingen die zoo talrijk naar Rousselare komen, op algemeene aanvraag, de processie van twee uren vervroegd is zij zal uitgaan aanstonds na het Lof dat te 4 uren plaats grijpt, zoodat de laatste zegen van het H. Sacrament op de markt rond 6 1/2 uren zal geschieden. Overjaar, dank ook het prachtig weder, waren er duizenden vreemdelingen in stad dit jaar zal het getal nog merkelijk aangroeien. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden Zondag laatst door M. Desodt Cyrille van Yper, een bruin dameshandzakje verscheidene voorwerpen bevattende. Verleden Woensdag, op de vestingen, door Vandevyver Maurice,leergast aan de Beroeps- school, een mansklak. Deze voorwerpen liggen op het politiebu- reel ter beschikking van hun eigenaars. VerlorenZondag morgen, rond 9 u., door M"! Doorme-Mansis, de Stuersstraat, een gouden ketting met pendentifmet diaman ten steenen bezet. Woensdag morgen door Mme Pattyn, Maarschalk Fochlaan,een oorring van waarde. Een goede belooning aan de personen die deze voorwerpen terugbrengen. Allerhande Nieuws De Groene Premie-Zegel Ideal heeft de eer aan zijn talrijk geëerd klienteel ken baar te maken alsdat het nieuw bijhuis, Rijsselstraat, n° 59, reeds geopend is. Overgroote keus van alle huisgerief, aan zeer lage prijzen, is er te bekomen. Gaat zien en overtuigt U. De winkeliers welke inlichtingen verlangen over het geven van den Groenen Zegel wenden zich tot het bijhuis. Geene moeite zal gespaard worden om alle voldoening aan de klienteel te verschaffen. Huismoeders, in uw belang, vraagt den Groenen Zegel Ideal Prijzen buiten alle concurrentie. Gewaarborgde uitwisseling. Yper. Ongelukkige val. Zondag, rond 1 u. 3o namiddag, was de 73 jarige Duprez Gustave, kostganger in 't oude man- nengesticht Nazareth, aan 't wandelen toen hij, gekomen aan den hoek der Hondstraat en Groote Markt, opeens voorover ten gronde stuikte en zich in zijn val nog al erg aan het hoofd kwetste. Daar de man bewusteloos ten gronde bleef liggen werd, door de tusscheo- komst van de politie, het Rood Kruis verwit tigd en de ambulancewagen vóerde hem kor ten tijd nadien naar het gesticht terug. Niette genstaande de beste zorgen is de ongelukkige 's anderdaags aan de gevolgen eener schedel breuk bezweken. Het slachtoffer werd Woens dag morgen om 8 u. begraven. Poging tot Diefstal. In den nacht van Zondag op Maandag moeten onbekenden ge poogd hebben in te breken in het magazijn van den heer Ed. Toussacrt, wijnhandelaar, gele gen in de O. L. Vrouwstraat. Waarschijnlijk zullen zij in hun werk gestoord geweest zijn, want zij zijn er slechts in gelukt het slot der ingangsdeur te verwringen. De politie stelde een onderzoek in. Dronkaard. Maandag namiddag, rond 5 u. 3o, werd de genaamde Julien Gryffon, wonende op het Zaalhof, door de politie aan gehouden daar hij, onderden invloed van den drank zijnde, zijne vrouw mishandelde en het huisgerief wat te ruw op den vloer begon te laten vallen. De dronkaard werd naar het politiebureel opgeleid waar hij den nacht in den amigo mocht doorbrengen. Le meilleur des Yoghourts Dépot unique a Ypres Melle R. D'hont, 6, Rue de la Station Omvergereden. De genaamde Lemay Maria, 17 jaar oud, wonende in de Rijsel- straat, kwam Maandag laatst per velo van hare woning naar de Groote Markt gereden, toen zij aan den hoek der Merghelynckstraat door een auto, uit laatstgenoemde straat komende en door een vrouw bestuurd, verrast en omvergeworpen werd. De wielrijdster kloeg van de hevige pijnen in den rug, en haar velo was door den schok nog al deerlijk gesteld. Er werd tegen de autovoerster een klacht ingediend. Een schoon werk. Sedert eenigen tijd hebben de Yperlingen, die eens de werken aan de kaai gaan bezichtigen, de groote vol doening te bestatigen dat men daar aan den Dixmudesteenweg eenige nuttige en schoone verbeteringen heeft uitgevoerd. Eerst werd, op den hoek van den steenweg, juist aan de kaai, de hoogte gansch afgevoerd zoodat de draai erdoor merkelijk verbreed en het ver keer er thans veel min gevaarlijk is. Verders werd er, rechtover de werkhuizen Vansteen- kiste, een deel van den nog vaag liggenden grond eveneens afgevoerd en effen gemaakt, en in de plaats ervan is er thans een proper en net voorland voor de voetgangers aange legd, hetgeen aldaar een zeer schoone ver fraaiing van den steenweg voor gevolg heeft. Aan den anderen kant van dien vaagliggenden driehoek, grond die aan de stad behoort, werd er ongelukkiglijk nog niets gedaan en het uitzicht der Stoffelstraat is erdoor nog altijd even slordig en onziende. Wanneer zal het stadsbestuur er eens aan denken dien grond te vereffenen en te benuttigen, of ware het maar om hem als speelplein voor de kinderen van die wijk te laten dienen Eenige rustbanken voor de moeders, een weinig zand voor de kleinen, dit ware voldoende om daar verschil- lige gelukkigen te maken en een vuilen hoek, die thans een der ingangen onzer stad ont siert, te doen verdwijnen. Yperlingen het slachtoffer van een doodrijder te Meenen. De genaamde Omer Deweerdt, werktuigkundige, wonende te Yper in de Hondstraat, was in gezelschap zijner vrouw, geboren Gerolf Madeleine, per moto uitgereden toen hij te Meenen gekomen, aan het gehucht De Nieuwe Brug», door een auto die een koers volgde werd gegrepen en met geweld ten gronde geslingerd. De woeste autovoerder vervolgde zijn weg zonder zich om zijn slachtoffer te bekreunen, doch voorbijgangers, die ooggetuige waren van het ongeval, hebben het nummer der autoplaat van den doodrijder kunnen opnemen. De motorij der bekwam gelukkiglijk geen te erge kneuzin gen, doch zijne vrouw, die zwaar aan het hoofd gewond en daarbij nog haar arm gebroken werd, moest ter verpleging in St Jozefs*- kliniek te Meenen opgenomen worden. Aanhoudingen. De genaamden Segier Ferdinand en Coussaert Eugène, beiden wo nende in de Kazerne, alsmede Busschaert René, wonende St Janstraat, die nog eenige dagen gevang te goed hadden, werden alhier Maandag voormiddag door de rijkswacht afgehaald en naar de gevangenis opgeleid. Gouden Bruiloft. 't Is dus Maandag aanstaande dat de echtgenooten Edmond Verdoene - Lamote Sidonie, wonende Ligy- wijk, hun gouden bruiloftsfeest vieren. Te 10 u. wordt in St-Jacobskerk een Mis van dankzegging opgedragen, waarna de jubilarissen met gansch hun gevolg, te 11 u.r plechtig op het Stadhuis zullen ontvangen ea door den Heer Burgemeester gelukgewenscht worden. Ook gansch de gebuurte bereidt zich om dit feest waardig te vieren, en vanaf 18 u. 's avonds beeft er op de wijk Montmartrefcen wandelconcert plaats. Al de inwoners dezer wijk worden vriende lijk verzocht hunne huizen te bevlaggen. Tombola der WerHlooze Bedienden Belangrijk Bericht Een kort geleden genomen ministerieel be sluit stelt bepaald vast op 3o Mei en de twee volgende dagen, de lotentrekking van de Tom bola der Werklooze Bedienden, trekking welke eerst was aangekondigd geworden voor 23 Mei. Dit uitstel van enkele dagen wordt gerechtvaardigd voor redenen van prak ischen aard. Zooals vroeger aangekondigd, werd met den biljetten verkoop opgehouden op 21 Mei, 's avonds. Naar het schijnt, zijn de bekomen uitslagen uitstekend, en men hoopt op een volledigen verkoop of bijna, van al de uitge geven biljetten. Middelbare SLudiëngetuiy schriften Voorbereidende proeven 1932 De afgevaardigde van de Regeering zal, im het Provinciaal Bestuur te Brugge, bureel 12,- van 9 tot 12 uur, de aanvragen om inschrij-- ving op de voorbereidende en aanvullende proeven en om bekrachtiging van de middel bare studiëngetuigschriften (Humaniora) aan vaarden i°) Voorbereidende en aanvullende proeven (i°zittijd) van i5 toten met 25 Juni 1932. 2°) Voorbereidende en aanvullende proeven (2® zittijd) van 4 tot en met i3 Augustus 1932. 3°) Overleggen van de getuigschriften van* 1 tot en met 9 Juli ig32. Zon- en Feestdagen zijn uitgezonderd. voor Damen voor Heeren 54, RijsselstraatYper Scheeren - Snijden - Wasschen Onduleeren-:. Toiletartikelen - Reukwerken Golvingen Permanio. Verzorgd werk. Voor het ontwikkelen, afdrukken en ver- grooten van uwe Filmen en Fotoplaten wendt U tot het huis VICTOR BONNY 16, Hondstraat, 16, YPER waar U spoedig en voordeelig zult bediend worden. Specialiteit voor het aftrekken, vernieuwen, vergrooten, retoucheeren van/ alle portretten en foto'g. Verkoop vartj kaders en schilderijen. B OGHOURT PASTEURISE (Ne pas confondre avec les YOGHOURTS stérillsés).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8