-HET YPERSCf IE - LA RÉGION D'YPF *E£ Zondagrust - Repos dominical Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht Blosmsnhulih in St-Maaitans Kathedraal Vrouw Weduwe 13e Jaargang, N' 8 - 28 fJlei I932 13' Année. W 8 :8 Mai 1932 Zooals wij verleden week lieten voorzien, was de ministerieele crisis in België spoedig opgelost De samenstelling van de nieuwe Regeering bleef slechts enkele dagen slepen terwille, zooals wij zeiden, van persoonlijk heden. De heer Renkin blijft het stuur in han den houden met dezelfde ministers als voor heen, buiten drie de heeren Forthomme, Tschoflen en S2p, nemen respectievelijk het Vervoer, de Koloniën en de Openbare Wer ken, in de plaats van de heeren Dens, Van Caeneghem en Van Isacker. Daarmêe is het zaakje weer zonder veel gerucht afgeloopen. Men heeft zich in de verschillige partijen 't akkoord gesteld op de puntjes die onver- schil brachten en iedereen heeft thans weer zijne medewerking aangeboden om het Staats- vaartuig in de beste voorwaarden vooruit te helpen. Wij stipten onlangs aan dat er in den Reichstag van Duitschland eene zeer woe lige zitting had plaats gehad terwille der hevige optreding der Nazi. Deze week was het de beurt aan de Parlementsvergadering in Pruisen. Daar zijn de nationaal socialisten, uitgedaagd door de communisten, zoo hevig met deze laatsten aan den slag gegaan, in volle vergadering, dat het te verwonderen is dat er geen dooden gebleven zijn. Het was een echte vechtpartij waarin geworpen werd met stoelen, regels, inktpotten, electrieke lampen en met alles wat maar onder de hand viel. Verschillige volksvertegenwoordigers wer den zeer ernstig gekwetst. Het is misschien op die manier dat Hitier eene oefening geeft aan zijne aanhangersin afwachting dat hij den grooten slag zal in gang zetten om het land meester te worden. Spanje vindt de rust nog niet terug. Na de werkstakingen en de opstootjes die daarop volgden of ermede gepaard gingenontstaat er nu een reeks samenzweringen van Revolutie- zoekers. Op verscheidene plaatsen worden er bommen ontdekt en er worden verschillige aanslagen gepleegd om machienen onbruik baar te maken of nijverheidswerktuigen stil te leggen. De politie heeft de handen meer dan vol en men heeft besloten alle openbare mee tingen te verbieden om onlusten te vermijden. Wij hebben reeds voordezen aangehaald dat de ontwapeningsconferentie slechts klei ne, zelfs onbeduidende, stapjes vooruitdoet. Twee geleerden, Lord Ponsonby en M. Ein stein zijn naar Geneve gegaan en hebben er een meening doen kennen, die maar al te veel waarheid bevat. De conferentie, zeggen zij, legt misschien veel vernuft aan den dag, maar heel weinig karakter. Er moet een spoedige oplossing gezocht worden, zooniet zal alles vruchteloos zijn. Daarbij wenschen die geleer den dat alle geschillen aan een scheidsraad zouden onderworpen worden en de landen zouden de plechtige verbintenis moeten aan gaan van zich te schikken naar de uitspraak. Ook wijzen zij erop dat men zou moeten beschikken over de noodige middelen om een land dat in het ongelijk gesteld wordt te dwin gen zich naar de uitspraak te schikken. Na de verwikkelingen met den aanslag op den voorzitter in Frankrijk en de verschui ving der partijen in de laatste verkiezingen is men nog niet overgegaan tot het samenstellen eener nieuwe Regeering. De heer Herriot heeft de overname gedaan uit de handen van den heer Tardieu en zal zich nu moeten on ledig houden met het beraadslagen der andere partijen om een besluit te nemen. RIK. Emballagepapier in rollen te koop ten bureele dezer 34, Boterstraat, 34 Procession de la Fête-Dieu Dimanche 29 courant, la procession du St-Sacrement fera sa sortie traditionnelle a 10 heures. La Grand'Messe a la Cathédrale aura lieu a 9 heures. Les fidèles voudront, comme d'habitude, pavoiser leurs demeures. Processie van het H. Sacrament Morgen Zondag 29 dezer, zal de jaarlijk- sche processie haar gewonen ommegang doen om 10 ure. Te dezer gelegenheid wordt de Hoogmis in St MaaYtens Cathedraal te 9 ure gezongen. Op den doortocht van het Allerheiligste gelieve men de huizen te bevlaggen en te ver lichten. La Communion Solennelle a Ypres Cette émouvante cérémonie a eu lieu Dimanche dernier, par un temps hélas peu favorable, dans les quatre paroisses de la ville. Ce fut au milieu des belles cérémonies liturgiques, particulièrement solennelles a la Cathédrale, une belle journée de réconfort spirituel pour les nombreux commuuiants et leurs heureux parents. La première communion de Jeudi dernier, Fête-Dieu, fut aussi pour nos enfants de sept ans, une journée inoubliable. De Plechtige Communie te Yper Dit jaar waren er een groot getal Eere communicanten in onze vier parochiën, waar de zielroerende plechtigheden van dezen blijden dag aan de gelukkige kinders en diepbewogen ouders een onvergetelijken godsdienstigen en troostvollen indruk zullen nalaten. Jammer van het ongunstig weder. Ook was de plechtigheid van Donderdag, H. Sacramentsdag, een blijde en onvergete lijke gebeurtenis voor onze lieve kleinen die hunne eerste Communie mochten doen. Op Donderdag 2 Juni, den vooravond van den Feestdag van het H. Hart, zal nogmaals de grootsche bloemenhulde gebracht worden door al de schoolkinderen der stad. 's Avonds, te 6 u., zal het etn stroom zijn van kinderen en van bloemen, van af Sint Pietersplein langs de Rijsselstraat, Neermarkt en Leet. Te 6 1/2 u. heelt een indrukwekkende en aandoenlijke ceremonie plaats in de groote St- Maartenskerk. Ziehier de orde van den bloemenstoet 1. Kruis met misdienaren. 3. St-Aloysiusschool. 5. St-Vincentscollege vormt ook een groep een hert van bloemen. 6. Weezenschool. De acht zaligheden. 8. Middelbare school. 11. H. Familie. 13. Mariaschool. De beloften van het H. Hert. 15. Groep Engelen die den stoet sluiten. In St-Maartenskerk De feestdag van het H. Hart, op Vrijdag 3 Juni, zal luisterrijk gevierd worden. Te 7 u., Sol. Mis en algemeene Heilige Communie. Te 9 u., Hoogmis voor het werk der Heilige Kindsheid, met toespraak door Eerw. Pater Hoornaert, der Oblaten van Maria. 's Avonds, te 8 u., Plechtig Lof, met ser moen door den E. H. De Busschere, bestuur der van de H. Familie. Op den feestdag van het H. Hart, de huizen bevlaggen, a. u. b., Christus-Koning ter eere Burgerlijke Stand van Yper t ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 Mei, om 8 uur, in Sint Jacobsketk, tot zielelafenis van Vrouw Eudcxie VERMEERSCH gewezen Echtg. van Heer Isidoor Philippe» en dochter Beitha. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 29 Mei, om g uur, in de kerk der EE. Paters Carmeheten, tot zielelafenis van Vrouw Octavie CAPOEN Weduwe van Heer Emiel Vanhee. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 29 Mei, om ii y« uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Maurice DUMORTIER Yper-Hoekje. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 5 Juni, om 8 1/2 uur, in Sint-Jacohskerk, tot zielelafenis van Heer Elie VANDERMEERSCH. Gewezen Kantoorklerk der Belastingen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 5 Juni, om 8 1/2 uur, in Sint-Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Augusle Claeys Lacroix en hun zoon Henri. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 5 Juni, om 11 1/2 uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Cabrielle BOULANGER Echtgenoote van Heer Leon Jonckheere- Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 12 Juni, om 8 Yt uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Catnille VAMDENBERGHE en zoon Georges. De Apotheek van i La Pharmacie de M' S N O E C K Groote Markt o— Grand'Place reste seule ouverte le Dimanche 29 Mat is ALLEEN OPEN op Zondag 29 Mei Japan heeft besloten, door eene machtige krijgsverrichting, een einde te maken aan den onlustigen toestand derstreek Kharbine Tsitsi- kar, waar generaal Ma zoolang werkzaam is geweest. Maar wat meer onrustwekkend voor komt, is de vooruitgang der Japansche krijgs macht langs den ijzerweg van Oost-China, 't zij in de onmiddellijke nabijheid van de russische grens. Het opstellen van het gene raai kwartier der Japansche macht te Khar bine heeft veel opspraak verwekt en het alge meen gevoelen is, dat er onvermijdelijk en dit binnen korten tijd verwikkelingen zullen ontstaan tusschen Rusland en Japan. 2. Groep Engelen die den stoet openen. 4. St Michielsschool. Vaandelen spreu ken van den E. K. 7. Stadsjongensschool. 9. Stadsmeisjesschool met engeltjes. 10. Justiceschool. 12. Sf-Jozefsschool. 14. Rousbrugge Damen. Verklaringen van den 21 Mei tot 27 Mei iq32 Geboorten Ooghe Joseph, Recollettenpoort.Verhaeghe Jacques, Arsenaalstraat, 2.—Vansevenant Achille, M. French- laan, 30. Desprez Carlos, Zonnebekesteenweg, 420. Boutlen Georges, Llndendreef, 63. Huwelijken Philippe Isidore, z.b. en Beun Maria-Ludovica, herbergierster, beiden te Yper. Sweertvaegher Albtylus, pasteibakker en Laleeuwe Marguerite, winkeljuffer, beiden te Yper. Overlijdens Fox Majorie, 2d, ABC straat, 5. Van- delanotte Maria-Ludovica, 65 jz. b., echtg. Bollengier Cyrille, Wennlnckstraat, 7. Duprez Gustavus, 73 j., z.b., wed. Dezitter Julia, Rijsselstraat, 133.—Deryckere Esperance, 34 j., z. b., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Masson Felicia, 61 j z. b., echte Ameel Charles, Lange Thourout- straat. 25. Huwelijksbeloften Arthur Burggraeve, hotelbediende, en Yvonne Rouserez, dienstmeid, beiden te Yper. Con stant Vansteenkiste, vlastechnieker, te Yper en Maria Thpys, verpleegster, te Berchem-bij-Antwerpen. Gustaaf Angiitis, fabriekwerker, en Joanna Wenes, z. b., beiden te Yper. Julius Derudder, handelaar, te Yper en Albertine Pattyn, naaister, te Veurne 40 45 j., goede burgerskepken en handwerk kennende, VRAAGT PLAATS bij persaon alleen. Adres opgeven ten bureele dezer.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 9