Crédit Foncier de Belgique Gemeenteraad van Yper Harmonie Ypriana 4 zz Zittiag Tii Maaadag 21 Jui 1932, on 17 nor 3. Stadseigendommen Binnenwande lingen Maaigraxen Verlenging van pacht Lastkohier. 5. Financiën Kredietopening Ver nieuwing der loopende rekening van 5oo 000 fr. ter Bank van Kortrijk. 6. Financiën Aanvraag van Kredieten. Zondag laatst deed de Harmonie Ypriana een reis naar het gewezen slagveld van Artois en Noord Frankrijk. Nuttig, indrukwekkend en aangenaam was die reis. Men bezocht Belle, Armentières, het gedenkteeken der Hindoes, Lens, Vimy met zijne meikweerdige onder- aardsche gangen. Arraswerd bereikt rond den middag en om 3 u. landde men aan te Notre Dame de Lorette. Hier had er een bijzondere plechtigheid plaats de inhuldiging van het gedenkteeken opgericht ter eere van Mgr Julien. Die plechtigheid had duizende en duizende reizigers aangelokt. Burgerlijke en Geestelijke overheden hadden het feest met hunne tegenwoordigheid vereerd. De Harmo nie der Koolmijnen van Bruay, alsook de Koorzangmaatschappij luisterden de plechtig heid op. Notre Dame de Lorette is een uit gekozen piaats waar duizende Franschen be graven liggen, bewaakt door een vuurtoren Ue prachtige zichten van het omliggende, die men van daar geniet, zijn een grooten aan trek. Van N. D. de Lorette reisde men langs Béthune, St Vecant, Hazebrouck naar het vermaarde Cassel. Daar hadden wij het ge noegen ontvangen te worden door den wel Edelen heer Tack, afgezant van België, die ons vergezelde tot bij het gedenkteeken van Maarschalk Foch. Een bloemtuil werd daar neergelegd onder 't spelen der «Retraite in aangename en gepaste woorden, wist de heer D. Tack ons te bedanken in naam der bevol king van Cassel alsook in naam van het comi- teit Souvenir Foch Van Cassel trok men naar Abeele, waar men een laatste glaasje van 't patersvatje proefde bij Madame Eiise Canè- le, en dan naar huis waar men op fatsoenlijk uur geheel tevreden over die prachtige reis toekwam. Lang, zeer lang zal die reis in 't geheugen blijven der Yprianisten en der twee honderd Eereleden die hen vergezelden. En dat het comiteit maar al rap iets nieuws op touw zette, wij danken het op voorhand en gaan wederom mèe. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene vergadering gehouden in het lokaal Hotel Continental op Zondag 22 Mei 1932. De heer Voorzitter opent de vergadering om i5 uur en de Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerking goed gekeurd. Zijne aangename, klare en wel uiteenge zette rede wordt in groote stilte door de talrijke aanwezigen gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. De heer Voorzitter weet in gepaste woor den den gevierden spreker te bedanken namens al de toehoorders. Seynaeve Jules, hovenier op 't kasteel te Elver dinghe, bekomt 6 punten voor zijne aardappelen eersterlingen Hebben Henri, 6 punten, insgelijks voor zijne aangebrachte aardappelen eersterlingen. Öulckaen Valère, 3 punten voor zijn porrei en radijzen. Zondag 19 Juai 1932 om i5 uur. in het lokaal Hotel Continental DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige ver gadering. 3) Mededeelingen. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Tombola. Ferd. Dethoor. Hector Casier. Ten to&nsteilingstrêin Een rijdende tentoonstelling zal binnen en kele dagen geheel het land doorreizen en nog wel op het Belgisch spoorwegnet. Zij wordt ingericht onder bescherming van allerhande hooggeplaatste personaliteiten. Die tentoonstelling wordt ingericht in een trein die uit twintig groote salonwagens zal bestaan. Zij is gewijd aan de voortbrengselen van onzen handel en van onze nijverheid. Die trein zal, van i5 Juni tot x October, een twee duizend kilometer afleggen en te bezichtigen zijn in 62 groote steden van het land. Doel is, onder het publiek meer belangstelling te wek ken voor de eigen voortbrenging, ten einde de ekonomische bedrijvigheid aan te sporen. Een weeldekataloog wordt uitgegeven ten voordeele van de hulpkas voor werklooze bedienden en van de zwaar oorlogsinvaliden. Het inrichtingskomiteit kan met groot ge noegen mededeelen dat al dc beschikbare plaatsen zeer spoedig werden ingenomen door alle Belgische handels en nijverheidstakken. De weg die de rijdende tentoonstelling zal afleggen is als volgt vastgesteld Brussel Mechelen Antwerpen Lier Turnhout Hasselt Tongeren St Truiden Diest Aerschot Leuven Waver N ij vel GosseliesCharleroi Auvelais Florennes Couvin La Lou- vière Bergen Zinnik Ath Doornik Moeskroen Kortrijk Audenaerde Sotteghem Aalst Gent Brugge Torhout Roeselaere Iseghem Tielt Meenen Yper Veurne Nieuwpoort Oostende Blankenberghe Knocke Eecloo Lokeren St Niklaas Dender- monde Tienen Landen Luik Ver- viers Spa Malmedy St Vith Baste naken Libramont Aarlen Athus Virton - Bertrix Ciney Hoei Namen Gembloers Brussel. Het algemeen bestuur van de Tentoonstel ling is gevestigd BISCUIT D'YPRES Si, le long du Littoral de la Flandre, le bis cuit de mer a conserve sa clientèle, au fond de notre province, au contraire, le biscuit d'Ypres a disparu. J'entends le vrai et authentique biscuit d'Ypres, qui ne se labriquait que dans la rue au Beurre et chez les vieux biscuitiers instal- lés a l'ombre de la tour de Saint Martin. Vous trouverez bien encore, en parcourant la Ville reconstruite, les biscuits minces et plats com- me a Courtrai et a Bruges, mais le gros bis cuit o'Ypres, si gros que l'angle formé par les deux machoires devait s'ouvrir au maximum, bien sec au dedans et bien garni de cassonade au dehors, ce biscuit la, je ne l'ai plus re- trouvé. II voisinait autrefois, aux vitrines, avec les boites de gateaux d'Ypres, et on en emportait volontiers paree qu'il avait son cachet particulier et son goüt original. Et lorsqu'on quittait la Chatellenie, ou qu'on revenait de l'étang de Dickebusch, c'était la gourmandise du terroir que l'on rapportait chez soi. Quel est done le motif de ce sort malheu- reux échu au seul biscuit d'Ypres Car par- tout ailleurs a Courtrai, a Bruges, même a Meulebeke, le biscuit local, si je puis m'expri- mer ainsi, a reparu après la guerre, et a repris son rang parmi les spécialités offertes aux gourmets sédentaires ou de passage. J'en veux aux patissiers et aux boulangers d'Ypres de n'être pas plus bewust et de labiiquer un biscuit qui ressemble a celui d'ailleurs, au lieu de nous offrir, a nous qui cherchons la spécialité Yproise, le bon gros biscuit telle- ment reconnaissable qu'en l'offrant au retour chez soi c'était comme une attestation authen tique que c'était bien a Ypres qu'on s'était rendu. Ah si nos commeiqants savaient ce qu'ils gagnent a éviter le produit banal, quelconque, standardisé, et a conserver l'origiaalité, la spécialité, le produit du terroir Uitgifte van Grondobligatiën INTREST 5 °/o ZUIVER VAN ALLE TEGENWOORDIGE EN TOEKOMENDE LASTEN BANQ UE de CO I BELGISCH GRONDKREDIET Isamiooze Maatschappij gtitichi in 1835 1.— Proces-verbaal der zitting van 6 6 1q32. 2. Stadseigendommen Pachtver minde ring. 4. Stadseigendommen Gemeentemaga zijn Veurnesteenweg Verpachting. 7. Openbare Onderstand Onteigening van IQ a. 46 ca. grond. 8. Openbare Onderstand Openbare verpachting van grondgoederen Lastenboek. 9. Openbare Onderstand Aankoop van 26 a. 3o ca. groid. 10. Openbare Onderstand Verpachting van een stuk land. 11.— Openbare Onderstand Kas van den ontvanger Proces-verbaal van onderzoek van het 1'u kwartaal iq32. 12. Staats Middelbare School Begroo ting voor iq33 13. Kerkfabriek van St Pieters Lande lijke eigendommen Teruggave op de pachtsom voor het loopende jaar. 14. Vereeniging voor Vreemdelingenver keer De Westvlaamsche Bergen Aan vraag om toelage. 15. Ondervraging van den Heer Schepen Missiaen. 16. Meiedeelingen. Een die nooit meer zal tekort blijven. Voordracht Mijnheer Van der Borght, Staatsvoordrachthouder te Kortrijk, geeft een srhoone en leerrijke les over de seizoen werkzaamheden in den tuin, alsmede eenige nuttige wenken over het versieren van vens ters en balkons. Aanbrengsten Verscheidene schoone aan brengsten bedekken de tafels en zijn als volgt beloond Tombola Een prachtige tombola, samen gesteld uit bloemen- en sieraadplanten en geleverd door het huis Casier Hector, wordt gratis onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. Algemeene Vergadering 2) Voordracht over de pronkerwt door M. Van der Borght. 4) Aanvaarding van nieuwe leden. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, 145, Léopold II laan, Brussel, Tel. 26.67.50. La Flandre Maritime. Die obligatiën uitgegeven door deze maatschappij met een bestaan van bijna 100 Jaar, en beschermd door de société générale de belgique, zijn eene volstrekt zekere plaatsing. Onder meer zijn zij geklasseerd in de portefeuille van de ALGEMEENE SPAAR- en LIJFRENTKAS en van talrijke maatschappijen. AGENTSCHAP Naamlooze Vennootschap gesticht ln 1873 Hypotheekleningen aan voordeelige voorwaarden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 4