op de Permanenten AFSLAG Jos. Acke - Cailliau Ypersche Voetbalkroniek Jaarlijksche KERMIS La Cour d'Appel de Gand UITTREKSEL 75 fr. in plaats van 100 fr., Brokkelingen Athletische Oefeningen KALF VAAR TKERM IS Op Zondag 19 Juni 1932 Groote Prijsschieting met de Karabijn Flobert 200 Fr. prijzen. GROOTE VELOKOERS (Omloop van de Kalfvaart) Maandag 20 Juni Gehucht Wieltfe op Zondag 26 Juni, Maandag 27 Juni en Zondag 3 Juli 1932. Allerhande Feesten G10 ges TAHON Coiffeur voor Heeren Damen 132, Dickebuschsteenweg, YPER De inschrijvingen voor het voetbaljaar 1932-33 zijn ten getale van 209 of in andere woorden er zullen zich 209 elftallen in lijn stellen in de verschillende afdeelingen der provincie West-Vlaanderen. Ziehier eenige mededeelingen nopens de voorgestelde indeeling II' AJdeeling reeks A F. C. Thielt, F. C. Heyst, Daring Blankenberghe, R. C. Panne, V. V. Ste Kruis, F. C. Roeselaere, F. C. Ise- ghem, S. K. Heule, Wevelghem Sp., S. K. Sweveghem, R. S. C. Meenen, C. S. YPER, Stade Moescroen, A. A. Moescroen. II' A/deeling reeks B G. S. Middelkerke, S.V. Nieuwpoort, S. V. Veurne. E.G. Ghistel, F. C. Thourout, Wacken F. C., R.S. Waere- ghem, Cuerne Sport, R. C. Bisseghem, S. V. Kortrijk, S. V. Sweveghem, W. S. Lauwe, F. C. Poperinghe, S. K. St-Baafs. In derde a/deeling zijn er 23 inschrijvingen verdeeld in 2 reeksen, terwijl aideeling derde speciaal 28 inschrijvingen telt verdeeld in 3 reeksen. Onze reeks C. bevat de volgende clubs F. C. Poperinghe, S. V. Sweveghem, A. A. Moescroen, S. C. Meenen, Stade Moescroen, S. K. Sweveghem, Wevelghem Sp., C. S. YPER, R. C. Bisseghem, S. V. Kortrijk. In vierde afdeeling spelen vier nieuwe clubs namelijk S. K.Gheluwe, Avelghem Blue Star, S. K. Lendelede, S. V. Houthulst. Vierde speciaal bevat 3o ploegen die in drie reeksen zullen spelen De Juniors zijn verdeeld in drie reeksen die 29 inschrijvingen tellen. Onze reeks C is samengesteld uit^ F. C. Poperinghe, A. A Moescroen, Verbroedering Wevelghem, S. C. Meenen, Stade Moescroen, Wervicq Sp., Wevelghem Sp., C. S. YPER, W. S. Lauwe, Stade Kortrijk. 20 Inschrijvingen werden binnengezonden voor de afdeeling Scholieren. Onze reeks B zal bestaan uit S. K. Roeselaere, F. C. Ise- ghem, Stade Kortrijk (twee ploegen) Kortrijk Sp., S. C. Meenen, Stade Moescroen, We vel ghem Sp., C. S. YPER, Waereghem Sp. De afdeeling cadetten of knapen heeft niet min dan 6 reeksen gezien het overgroot getal inschrijvingen. Het is niet onaardig van te vernemen dat het eerste elftal van Rood-wit geen enkel match verloren heeft na de officieele ontmoe tingen. De uitslagen der verschillende mat chen volgen hierna Yper De Panne 6 0 Yper Waereghem 4-2 (Beker Dyserinckj Yper Armentières 8 3 Yper Thielt 3 2 (na extra-Times) Berchem Audenaerde Yper 1-1 Als men soms suoporters of voetballiefheb bers aan het redetwisten hoort, gebeurt het nog al vaak dat zij zulke aardige spreuken o: dommigheden over het spel en de reglementen uitkramen dat men zich soms afvraagt van waar zij het vandaan gehaald hebben. Ten einde menigeen goed in te lichten, zullen wij wat uitleg geven over de meest betwiste zaken De eene week zal de vraag gesteld worden en de volgende uitgave zal het antwoord bevat ten. Indien er soms spelers of liefhebbers vragen te stellen hebben of nog aan de uitge geschreven vraag willen gevolg geven, dan mogen zij vrij aan het adres van Nemo het antwoord of de gewenschte inlichtingen rich ten en bestellen aan het bureel van het blad. Zoodoende zullen wellicht nuttige wenken kunnen gegeven worden voor allen die ons geliefkoosd sport genegen zijn. 't Zal ook een aanwakkering zijn om nog nieuwe liefhebbers aan te kweeken, gezien zij zullen beseffen dat er niets verwaarloosd wordt om de spelregels van de voetbalsport te doen kennen en begrijpen. Eerste vraag: Wat is een junior? een scholier een kadet of knaap, en wat zijn de bijzonderheden die hunne ontmoetingen aan gaan Tweede vraag: Wat verstaat gij door de engelsche uitdrukkingen toss, kick off, goal kick, throw-in, die zoo dikwijls in het toepas sen der spelregels voorkomen In tegenstrijd met hetgeen aangekondigd werd verleden week, worden de athletieke wedstrijden voor de scholieren als volgt geregeld 80 m.t hoogspringen, 3oo m., ver springen, 1000 m. Vergeet postchecknummer 206875 niet voor het feest van 21 Juli aanstaande. De athletische oefeningen werden Donder dag laatst ingezet en was de opkomst der scholieren en juniors maar gering, dan was de belangstelling des te grooter. Voor toekomen de week zullen de deelnemers in grooter getal opkomen, hetgeen aan de wedstrijden meer aantrekkelijkheid zal verschaffen. Ziehier de uitslagen Scholieren. 80 m. 1. Carlier in 11 sec. 2. Pomeroy 3. Therry 4. Anseeuw 5. Claeys 6. De Buyser. Hoogspringen 1. Anseeuw t,20 m. 2. Car lier, Pomeroy I,i5 m. 4. Debuyser 1,10 m.; 5. Therry i,o5 m. 6. Claeys 1 m. 3oo m. 1. Carlier in 55 sec. 2. Pomeroy 3. Therry 4. Anseeuw 5. Claeys 6. De Buyser. Ver springen: 1. Therry3,46m. 2. Anseeuw 3,39 m. 3. Carlier 3,26 m. 4. Pomeroy 3,17 m. 5. De Buyser 2,g5 m. 6. Claeys (twee mislukte sprongen). 1.000 m. 1. Therry in 3 m. 52 sec. 2. Pomeroy 3. Carlier 4. Claeys 5. De Buyser 6. Anseeuw. Rangschikking 1. Carlier 24% p 2. Pome, roy 22 V. p. 3. Therry 22. p. 4. Anseeuw 18 p. 5. Claeys en De Buyser 9 p. Juniors. 100 m. 1. Vandamme in i3sec. 2. Gryf- fon 3. Van Maeckelberghe 4. Notebaert. Hoogspringen 1. Vandamme 1,35 m. 2. Van Maeckelberghe i,3o m. 3. Gryffon 1,25 meter 4. Notebaert 1,20 m. 400 m. 1. Vandamme in 1 m. 10 sec. 2. Van Maeckelberghe 3. Gryffon 4. Note baert. Ver- springen 1. Vandamme 4,3o m. 2 Gryffon en Van Maeckelberghe 4 m.; Note baert 3,7o m. 1.000 m. 1. Vandamme in 3 m. 3o sec 2. Van Maeckelberghe 3. Gryffon 4. Note baert. Rangschikking 1. Vandamme 3o p. 2. Van Maeckelberghe 23 V4 p. 3. Gryffon 21 V* p. 4. Notebaert i5 p. NEMO. Om 3 uur Om 5 uur 45o Fr. Prijzen en Premiën - 450 Fr. Om 5 1/2 uur Mastklimming. Om 6 1/2 uur Seultjestamp. Van af 7 1/2 uur Vermakelijkheden in de herbergen der wijk. Gemeente St Jan Stad Yper en Volksver makelijkheden (Zie plakbrieven.) Het begint met een O Het gaat verder al ZO En NI A weet het goed, Zij wascht met OZONIA welgemoed E Etude de Maitre Paul Van Heuverswyn, Avoué prés la Cour d'appel de Gand, demeurant a GAND, Coupure, 21. Première Chambre civile arendu le 17 Mars 1932, un arrêt, en cause de dame VERCRUYSSEi, Rachel, demeu rant a Woluwe-Saint-Lambert, Chaussée de Roodebeke, N° i2o,intimée, contre son mari, GAUQUIE, Camille, forgeron, domicilié a Elverdinghe, par lequel la Cour confirme le jugement rendu par le Tribunal de première instance d'Ypres, première chambre, le 26- Novembre 1930, disant pour droit que la dite dame VERCRUYSSE, Rachel, est séparée de corps et de biens d'avec le déjendeur son mari, les dits jugement et arrêt levés et signifiés. Certifié exact par l'avoué soussigné, occu pant pour la demanderesse, intimée devant la Cour. p_ yan f]euverstnyn, avoué. Bij akt van den Deurwaarder Georges; TA HON, 11, Jules Capronstraat, te Yper, in dato 16 Juni ig32, geregistreerd, dagvaarding is gegeven aan Alexandre Alphonse-Joseph THOMAS en zijne echtgeDOOte Marguerite Hélène MONIEZ, voorheen wonende te Montpellier (Vrankrijk), thans zonder gekende woonst noch verblijf, om te verschijnen bin nen den termijn door de wet bepaald 't zij acht volle dagen en namelijk den Woensdag negen-en twintigsten Juci, om 10 uur 's- morgens, voor de Rechtbank van eersten aan leg te Yper, Paleis van Justitie, Groote Markt te Yper, ten einde te hooren bekrachtigen de vereffening e* verdeeling der gemeenschap welke er bestaan heeft tusschen de echtge- nooten Ange-Emile MONIEZ en Elisabeth VAN DAE LE, en van hunne erfenissen, blij kens akt verleden voor Meester Alfrei>- REYNAERT, Notaris te Yper, in dato 27 Mei iq32, geregistreerd. De Deurwaarder, In het Huis Tel. 142 kunt U eene gewaarborgde permanente bekomen met het welgekend electrisch Apparaat W E L L A voor slechts Vraagt uur en dag op voorhand a. u. b.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6