-HET YPERSCf 1E- LA RÉOION D'VP RE£ Bijvoegsel Supplement Handboogmaatschappij Yper-Hoekje Zondagrost - Repos dominical Wekelijk^ch Overzicht A LonerBelle Malson de Rentier 13' Jaargang, N' 11 - 18 Juni IS32 13' \nnée, AT II 18 Juin 1932 Vlaam cke Toeristenbond - Tak leper Berger Club Yprois SIMT JOZEFSKERK der EE. PP. Ongeschoeide Karmelieten Florence - Fmerence LE^PAND ZIELMISSEN In Duitschland wordt het een trekken naar alle zijden. De nieuwe Regeering kan al niet meer doen op algemeen gebied dan de vorige, maar de Hitlerbeweging wordt stilaan het land meester. De voorzitter Hindenburg heeft het dekreet uitgevaardigd waarbij de aanvalstroepen van Hitier weer toegelaten worden. Alleen de Zuiderlijke Staten maken daartegen nog oppositie omdat zij onlusten vreezen. Een dagorde in Franconie uitgege ven roept uit Het verbdd is opgeheven. Het uur is gewichtig. De strijd is nakend van heden af zijn wij de soldaten van het 3e Reich Voor een Radio omroep heeft de hr G. Stras sen uitgeroepen wij zullen niet terugschrik ken voor den oorlog indien dit het uiterste middel is om de politieke en sociale vrijheid van Duitschland te verdedigen In Pruisen vraagt men dat het Reich uit den volkeren bond zou treden, dat men de betalingen zou schorsen, dat men de socialistische ministers van de vorige regeerirg voor de Rechtbank zou dagen 1 Anderzijds worden er gedurig nieuwe dekreten uitgevaardigd om den benar den geldelijken toestand van het land te red den. In een oproep tot het duitsche volk wordt gezegd Er moet verholpen worden in den neteligen toestand der financiën mtt de uitgaven te verminderen. De ondervinding der laatste maanden heeft immers doen uit schijnen dat het verhoogen der belastingen geene vermeerdering van inkomsten bewerkt, doch alleen den toestand nog spannender maakt. Daarop ingaande zullen de loonen, de jaarwedden, de pensioenen en alle Staats uitgaven verminderd worden. Dat is eigenlijk de eenige doelmatige maatregel, maar hij zal mistevredenheid verwekken en de gebeurte nissen sneller doen vooruitgaan Thans krijgen we de bijeenkomst der beruchte Conferentie van Lausanne, waar de kwestie der oorlogsschulden moet te berde komen. De zware taak der belgische gezanten zal bestaan in het redden van 't gene ons over blijft als wij van Duitschland bekomen wat ons toekomt en daarvan aftrekken wat wij nog aan Amerika verschuldigd zijn en aan andere landen. Men zal zich herinneren dat deze bewerkingen stop gezet werden door het berucht moratorium van M. Hoover, die een algemeen uitstel van een jaar deed toekennen. Wij hebben nog recht op een batig saldo van 420 millioen binst 37 jaar te trekken. En we staan daarmee voor het duitsch besluit dat het Reich thans niet in staat is te betalen en dit in 't vervolg ook niet zal kunnen doen. Welke oplossing zal men daarvoor vinden Wij hebben verleden week doen uitschijnen dat er in Spanje iets moest broeien en dat al de officieele berichten, die trachtten te doen gelooven dat er niets vreemds op handen was, nog meer lieten verstaan dat er werkelijk iets was. Er was een plan beraamd door de koningsgezinden die een tegenwerking hadden op touw gezet. Ongelukkiglijk voor de aan voerders, kwam het uit, en een deel ervan zit ten reeds achter de grendels. Nochtans laat de Regeering niets weten, zij behoudt de grootste stilzwijgendheid. Dit komplqj is een begin en in dat rumoerig land zal 't niet lang duren of andere dergelijke pogingen zullen gedaan worden. De revolutie die in Chili gezegevierd heeft, gaat er duchtig op los. De nieuwe Regeering heeft laten weten dat zij geen enkelen tegen stand zal dulden. De politie heeft de wissel kantoren, de banken, de Beurs en de goud winkels moeten bezetten om het goud en de vreemde munt die voorhanden waren aan te slaan. Alle goudhandel werd daarbij ten strengste verboden. Amerika dat zelf reeds zoo hevig lijdt onder de zware lasten en gespannen toestand in geldwezen, heeft zich gedwongen gezien onmiddellijk de zaak van het bonus der oudstrijders ter bespreking te brengen. Dit was eene premie die beloofd werd aan de krijgers, maar ze werd nooit uitbetaald. Thans liggen er rond Washington meer dan l5ooo dezer oud-strijders gekampeerd, die niet willen heengaan vooraleer zij voldoening bekomen RIK. Rue de Stuers, n° 24. Libre immédiate- ment. S'adresser même rue, n° 26. De schieting fondatie Louf Het prachtig programma, waarvoor het be stuur gezorgd had, en het mooi weder hebben Zondag laatst een nog nooit bereikt getal schutters naar Yper Hoekje gelokt. I 183 liefhebbers waren opgekomen om de 5 hoogvogels, 45 primés en 133 kleine vogels van hunne spil te vellen. Er werd flink gescho ten en om 7 uur waren de 5 hoogvogels, 36 primés en 121 kleine vogels neergeveld slechts 21 vogels moesten verloot worden. Ook was de sprang bijna voortdurend vol vogels, want telkens er 25 van de 70 vogels afgeschoten waren werd er met spoed geveld en de sprang terug vol gezet. Op te merken dat de flinke schutter Henri Claerebout van Voormezeele, die verleden jaar in zelfde schieting den oppervogel af schoot, hem dit jaar nogmaals neervelde. Om te eindigen, dank aan allen voor hunne opkomst en inzonder aan de vrienden van St- Joris van Meenen die met 3i leden afgekomen waren. Ze zullen zonder twijfel hoogst tevre den geweest zijn van hunne reis, want ze heb ben opperbest gelukt, 34 vogels met 3l man 1 Vriend Leon, hartelijk dank. MEXIGI II y a un mois, nous avons demandé qu'il soit procédé au nettoyage de cette partie des ruines de r>os Halles oü sont abrités des sou venirs Anglais. Nous constatons avtc plaisir que notre appel a été entendu. Cette semaine, un ouvrier a fait le nettoyage en question, et actuellement ceréduit est convenable. Merci a celui qui en a donné l'ordre. m Op Zondag 19 Juni komen honderden V. T. R-'ers naar het verbroedeiingsfeest op onze West Vlaamsche Bergen. Bezoek aan Dickebnsch vijver, Kemmel Roode en Zwarteberg. Zanguitvoeringen op den Roo den berg. Muziekuitvoeringen op den Zwarten berg. Vertrek Tak leper te i3 uur aan 't Bel fort, Riisselstraat. Op Zondag 3 Juli Uitstap met autocar naar Oostende. Bijwonen van de grootsche plechtigheid der Zeewijding en Processie. Vertrek te 8 uur aan 't Belfort. Leden 24 fr. n/leden 28 fr. Op Donderdag 21 Juli Bondsreis met speciale mailboot van Oostende naar Folken- stone en verder met specialen trein naar Canterbury. Vertrek te 6 uur aan 't Belfort. Leden 100 fr. n/leden n3 fr. Gezien den reuzenbijval dezer reis verzoeken wij dringend onze leden ten spoedigste in te schrijven Rijke Klarenstr. 4 - Cartonstr. 21. Op aanvraag van een aantal Ypersche hondenliefhebbers heeft het oud bestuur der B. C. Y. besloten een algemeene vergadering bijeen te roepen die zal plaats hebben op Donderdag 23 Juni aanstaande, om 19 uur, in het gasthof Ypriana Meenenpoort, Yper, en waarop alle liefhebbers van de hondensport en inzonder de oude leden drin gend zijn uitgenoodigd. DAGORDE i°) Beraadslaging onder de oud leden. 20) Programma der africhtingen. 3°) Kitzing van nieuw terrein. 4®) Kiezing van Bestuur. 5°) Lezing en opstel der standregels. Het Oud Bestuur. De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN WALLEGHEM Statiestraat o— Rue de la Station is ALLEEN OPEN op Zondag 19 Juni reste seule ouverte lt Dimanche 19 Juin Mondstraat, Yper. Zondag 19 Juni 1932, om 4 ure. zeer PLECHTIG LOF wsarna PLECHTIGE PROCESSIE ter eere van het goddelijk Kind Jezus van Praag een vierhonderd kinrlers zullen er deel aan nemen. De Processie zal uit drie Hoofdgroepen bestaan die zullen voorstellen 1) verschei dene Missiën, 2) de Orde van den Karmel, 3) de Broederschap van het Kindje Jezus van Praag, en gesloten worden door het Allerhei ligste Sacrament vergezeld door de EE. PP. Karmelieten en de Eerw. Geestelijkheid der stad. Oe Processie zal de volgende straten door trekken: Mondstraat, Boterstraat, Necmarkt, Groote Markt, Hond straat, Merghelinckstraat, Rijselstraat, Rustaltaar aan 't Bellegodshuis, Neermarkt, Boterstraat, de Stuersstraat, Rustaltaar bij het Gesticht der H. Familie, Doorgangstraat, Statiestraat, Tempelstraat, Boterstraat, Mondstraat/ Heer en Vrouw Prosper Versaevel-Bortier Heer en Vrouw Henri Dewilde-Versaevei Heer en Vrouw Alois Versaevel-Vanderheyden Heer en Vrouw Albert Degryse-Versaevel Heer en Vrouw Jerome Neysens-Versaevel De kinders van wijlen Heer en Vrouw Emile Versaevel- Warlop; De familiën Legrand. Versaevel, Pauwels en Viaene, melden met diepe droefheid het pijnlijk verlies van VROUW Weduwe in le huwelijk van Heer Henri Versaevel en in 2e huwelijk van Heer Alphonse Pauwels hunne teerbeminde moeder, schoonmoeder en bloedverwante» geboren te Yper, den 16 Oogst 1843, en aldaar overleden, den 12 Juni 1932. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Lanoe Meerschstraat, 6. Yper. Vrouw Maurice Dumortier Camerlynck en kinders noodigen vrienden -en kennissen uit tot de ZIELMIS die zal gezongen worden op Zondag 19 Juniom 7 uur, in de kerk van Brielen, tot zielelafenis van Vrouw Auguste CAMERLYNCK hun teerbeminde moeder en grootmoeder. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 19 Juni, om 8 1/2 u., in Sint-Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Jules PROVOOST. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 19 Juni, om 11 y« uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Jufvrouw Maria DEVOS Dochter van Heer en Vrouw Richard Devos. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 26 Juni, om 9 uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Jules DE VOLDER. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 26 Juni, om 9 uur, in de kerk der EE. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Raymond COFFYN zoon van Hr Robert en Vw Estella D'hondt. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 26 Juni, om 11 y. uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Leon BEDDELEEM Echtgenoot van Vrouw Irma Durnez.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 9