Charles Hongenae 5 25, Rue du Temple, 25, YPRES Ordres de liourse Comptant Terme grootste belang voor Yper. Het gedacht van den heer Leuridan is heel goed, doch wie zou de aangestelde bediende inlichten en opleiden «eens dat die inrichting hier zou bestaan Men kan dat niet vereischen van het schepen college. M. Leuridan. Ik denk dat wij malkaar begrijpen, maar dat er een kleine leemte is in mijne uiteenzetting. Ik bedoel dat de inrich ting van dergelijk inlichtingsbureel moet uit gaan van het initiatief der stad. Dit mag zich -echter niet alleen bepalen bij het opstapelen van brochures, maar het moet wel een orga nisme zijn wair deskundige vertegenwoor digers in zetelen, zooals leden van het Syn- dicat d'Initiative dat tusschen haakjes ge zegd den brui van geeft in zake naleving der taalwet, alsmede leden van de vereeniging De West Vlaamsche Bergen die dan samen zouden beraadslagen en werken onder het beleid van het stadsbestuur. De stad zou •dus de hoofdinrichting van dit bureel in han den houden. M. Vermeulen. Ik ben t'akkoord met den heer Leuridan. Er moet iets gedaan worden, "te meer dat de stad dit jaar reeds geld zal ontvangen van de taks op de vreemdelingen, die hier logeeren. Zoo ik mij niet bedrieg is er in de begrooting een som van 25-ooo fr. voorzien als opbrengst der taks op de hotel kamers. Doch ik denk dat dit zooveel niet zal -opbrengen. Misschien zal dit maar 10 of 12.000 fr zijn. In alle geval ware het toch redelijk het geld dat van de toeristen komt aan de toeristische belangen te besteden. Benevens de inrichtingen, waarvan hier spraak is, hebben wij ook nog de Last Post die een der machtigste en der verhevenste propa gandamiddels is voor de stad. Dit comiteit -zou ook dienen ondersteund te worden. Tot op heden heeft het nooit iets gekregen, alhoe wel het reeds veel eer en veel profijt aan de stad heeft gedaan, en dat het een werking uitoefent waarvan iedereen zich iederen dag kan rekening geven. De controol is gemak kelijk. Dit zou dan ook moeten geholpen wor den en afgevaardigden van dit comiteit zou den dienen mede te helpen aan het bestuur van het inlichtingsbureel. M. Sobry. Hetschepencollege heeft reeds geschreven aan kolonel Pulinx om hem te vragen zijn voordracht in de vlaamsche taal te willen herdoen hier in stad. Ik stel voor thans ■de toelagen te stemmen. Al de raadsleden stemmen ja. g. Tuindagfeesten Programma. M. Sobry. Het Tuindagprogramma werd als volgt door het schepencollege opgemaakt: Zaterdag 6 Oogst, om 18 u. klokkengeluid om 20 u, 3o concert op de Groote Markt door de Harmonie Ypriana. Zondag 7 Oogst, om 10 u., Processie ter eere van O. L. Vrouw van Tuine om 18 u., Concert op de Groote Markt door de Vlaam sche Harmonie. Voor den Maandag was er een concert der accordeonisten aangevraagd, doch het ontvangen antwoord was nadeelig, zoodat dit concert geen plaats zal hebben. Dinsdag q Oogst, om g u., in St Maartens Kathedraal, Rouwdienst voor de Ypersche Gesneuvelden, van wegens den V. O. S. om 12 u., groote Velokcers voor Beroepsrenners, •vertrek Statiestraat aan de herberg A la Ville de Courtrai om 20 uur 3o, René Colaertplaats, Concert door de Symphonie Ypriana. Woensdag 10 Oogst, om 9 u., op de Vee markt, gewestelijke geitenprijskamp. Donderdag 11 Oogst, om 20 u. 3o, Concert op de Groote Markt door de Liberale Harmonie., Zaterdag i3 Oogst, om 21 uur, Vanden- peereboomplaats, prachtig openluchtfeest. Zondag i4.0ogst,om 13 u. 3o, groote schie ting aan de pers door de maatschappij Wil lem Teil»; om 14 u., Meenenpoort, prijskamp in 't lijnvisschen door de maatschappij Front hengelaars om 17 u., Vandenpeereboom- plaats, turnfeest door de Liberale Turnmaat- schappij De Onvermoeibaren om 21 uur, Volksbal in de Halle. Maandag i5 Oogst, (O. L. Vrouw Hemel vaart), Concert door de Socialistische Har monie om i5 u., in de Halle, prijsuitdeeling voor de leerlingen der Nijverheidsschool om 22 u., Statieplein en Maarschalk Foch- laan, prachtig vuurwerk. M. Delahaye. Het acrobatisch feest, dat gewoonlijk den Maandag plaats had, is thans gesteld op den Zaterdag avond, omdat de foorkramers telken jare klagen dat er den Maandag avond geen enkel mensch op de Markt te zien is. Het turnfeest wordt ook op de Vandenpeereboomplaats gegeven omdat de stad slechts twee verhoogen heeft. Een ervan moet in de Halle dienen voor de prijsuitdee- lingen, terwijl het tweede den Zaterdag avond gebruikt wordt op de Vandenpeereboomplaats voor het acrobatisch feest en wij den tijd niet meer hebben om het tegen 's anderdaags op de Markt op te timmeren voor het turnfeest. M. Bonnet. Er is zeker ook een missing aangaande het concert dat door de socialis tische harmonie moet gegeven worden den i5 in plaats van den 14 Oogst Er was wel over een gekomen dat dit concert den 14 Oogst, om 16 1/2 u op de Markt zou plaats hebben. M Missiaen. Dit valt dan juist samen met het turnfeest. Wij hebben dit concert een dag later bepaald, omdat er toch maar moeilijk twee verschillige feesten te samen kunnen ge geven worden. Maakt dit iets dat het een dag later is Den i5 Oogst is toch ook gelijkgesteld met den Zondag. M. Bonnet. Ja, maar eens dat iets in een maatschappij geregeld is, valt het tcch moei lijk dit te veranderen. Vf. Sobry. Kan het concert dan den 14 Oogstom :i u. 's morgens niet gegeven wor den M. Bonnet. - Ik ben daarmede t'akkoord. M. Delahaye. Ik moet eok nog doen op merken dat het vuurwerk op de Statieplaats zal afgeschoten worden, en niet op het Minne plein zooals vroeger. M. Sobry. Ik vraag thar.s dit programma te willen goedkeuren. Al de raadsleden stemmen ja. M. Vandamme. Is het omdat de heer D'Huvettere geen schepen meer is dat hij niet meer spreekt van het inrichten van een zwem feest onder de gemeenteraadsleden voor het kampioenschap M. D'Huvettere. Neen, maar moest gij verdrinken, daar zou ik geheel mijn leven spijt over hebben. M. Vandamme. Daar Z3U geen gevaar voor bestaan, want er zouden zonder twijfel toeschouwers genoeg zijr. om ons te redden. 10. Mededeelingen. M. Sobry. Ik heb reeds kennis gegeven van den brief van den Openbaren Onderstand aangaande de herziening der pachten, en er zijn geen andere mededeelingen te doen. M. Bonnet. Mag ik aan den heer schepen van Openbare Werken vragen of er geen mid del ware den onaangenamen geur weg te nemen die vóór de wijk Ligy, juist aan den ingang ervan gelegen langs de straat, veroor zaakt wordt door een stilstaande water Ik vraag of het niet mogelijk ware dit te veran deren. Dit werk zal eenige kosten vergen, maar het ware geen nuttelooze uitgaaf gezien de openbare gezondheid op het spel staat M. Sobry. Wij hebben daarover reeds een klacht ontvangen en seffens zijn er pogin gen gedaan geweest om dit te verhelpen. De heer schepen Lemahieu is zelfs zoo goed ge weest ter plaats te gaan om dit te onder zoeken. M. Lemahieu. Het is daar niet. De heer Bonnet spreekt voor de Ligywijk. Er zal daarvoor ook gezorgd worden. M. Vandamme. Donderdag avond om 7 u. bevond ik mij in de zwemkom, toen de leden der zvvemclub daar eveneens toekwamen om hunne oefeningen te doen, zooals het hun toegelaten is Wat mij toch zeer verwonderd heeft, was te zien dat personen, die niet in dienst zijn der stad, het aanwezig publiek verzochten de zwemkom te verlaten. Er is nochtans een artikel in de zwemverordening dat aan de toeschouwers toegang tot de zwemkom verleent mits betaling van 1 frank. Wanneer de toeschouwers toch moeten ver dreven worden, dan moet dit volgens mij toch wel gedaan zijn door het personeel door de stad aangesteld en dat daar aanwezig is, en niet door de leden van de zwemclub. Ik vraag aan den heer schepen van Openbare Werken daarvoor te willen zorgen, opdat den indruk niet meer zou bestaan dat de zwemclub hier meester maakt over den eigendom der stad. M. Bonnet. De heer schepen van Open bare Werken zal denken dat ik het dezen avond op hem gemunt heb, want het is nog maals tot hem dat ik een vraag wensch te richten, doch hij hoett niet bevreesd te zijn. Deze laatste dagen werd er veel gebruik ge maakt van de vestingen, zoodanig dat de be zoekers verplicht waren, wilden zij wat rusten, zich in het gras neer te zetten, hetgeen verboden is. Ik vraag dan of het niet mogelijk ware ieder jaar een of twee nieuwe banken bij te plaatsen, zoodat de vestingen, die een der schoonste wandelingen uitmaken, binnen eenige jaren van een voldoende aantal banken zouden voorzien zijn. M. Delahaye. Wij zijn onlangs verplicht geweest een rustbank voor eenigen tijd af te schaffen en hem met ijzerdraad af te sluiten. Dit was recht voor het eiland, omdat de zwa nen daar waren en de jongens op dien bank kropen om des te beter naar de zwanen met steenen te kunnen werpen. Nu hebben wij nog drie kleine zwaantjes van vijf, het zijn teedere beestjes en wij trachten ze zooveel mogelijk te beschermen. Ik ben t'akkoord met de vraag om eenige banken bij te plaatsen, doch ik zal zien of de voorziene kredieten zulks toelaten, want ik ben niet van zin de kredieten te over schrijden. Wij zouden ook moeten vragen dat men de banken zou gerust laten, want langs de buitenwandeling was er ook een groote, zware bank geplaatst. De twee steenen zijn blijven staan, maar de houten plank is ver dwenen. M. Bonnet. Ik heb ook maar gevraagd om ieder jaar in de mate der mogelijkheid eenige banken bij te plaatsen. MLeuridan. Ik zie dat er geen geheime zitting is. Ik had nochtans iets willen vragen over een schrijven dat moet toegekomen zijn. M. Lemahieu. Wij zullen alleen nog eenige oogenblikken in geheime zitting blijven, om mij toe te laten iets te zeggen aangaande de vaart. M. Leuridan. Dan zal ik dan ook mijne vraag stellen. De openbare zitting wordt hierop te 18 u. l5 opgeheven. Agent de Change agréè la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 De koers voor beroepsrenners, welke op ge" Oogst zal geloopen worden, gaat een groo- ten bijval te gemoet. 38 renners, waaronder het puik dezer kate- gorie, lieten zich reeds inschrijven. Hieronder geven wij de volledige lijst I) Hamerlinck 20) Van Eenooghe 2) Ghisquière 21) Drapier 3) Decroix 22) VanGrootenbruele 4) Carreyn 23) Vandewiele 5) Van Hevel Jules 24) Van Bruaene Arm. 6) Van Hevel Odiel 25) Ghysels 7) Decorte M. 26) Lefevre 8) Demuysere 27) Geldhof 9) Dyzers 28) Guerdebeke 10) Martin H. 29) Baert n) Oplines 3o) Gernaeye 12) Rebry 3i) Mortier. i3) Kindt 32) Boene 14) Vervaecke J. 33) Teirlinck. 15) Vervaecke F. 34) De wolf. 16) Naert 35) Roelens 17) Duyvejonck 36) Dossche 18) Horemans Fl. 37) Viaene 19) Van Bruaene Ad. 38) Van Impe Toekomende week geven wij de lijst der milde gevers, die ons reeds hun geldelijken steun lieten geworden. Herhalen wij dat elke gift, hoe klein ook, met dank aanveerd wordt bij J. Debeer, Café Sportwereld, Statiestraat, Yper. Wij verzoeken de schrijvers van het artikel, in t'Ypersche van 2 Juli verschenen, betref fende den omloop van dezen koers, wel te willen de vergadering bijwonen van de Yper sche Wielrijdersclub, op Zaterdag 16 Juli, te 8 ure 's avonds, in 't lokaal Sportwereld Statiestraat. Daar zullen desgevallend, na gemeen over leg, de noodig bevonden wijzigingen aan den omloop gebracht worden. Wij bedanken op voorhand deze goede sportliefhebbers voor hun hulp en nuttige wenken, die zij ons mochten geven. Het Bestuur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 5