Etablissement Industriel Best HOFSTEDEKEN Vente Publique Volontaire Mise-a-Prix MA.RDI A.OZJT l Adjudication: Id. 16 Id. (TISSAGE) d'nne superficie batie de 9 ares £0 ca. avec le Materiel en dependant sis GOMINES (Belgique) Instel met Premie Dinsdag 16 Oogst 1932 AANBESTEDING ADJUDICATION In 't Saijette Wijveken Etude du Notaire Ghekiere a Menin. Par liquidation de société k 3 heures, h MENIN, au café A ROME rue de Bruges, 128 D'UN Overslag Dinsdag 30 Oogst 1932 Gemeente Moorse el© Bij den Herthoek Groot 4 Ha. 91 aren 50 ca. Koop I Hofplaats, landen en weide, Koop 11:2 Ha. 33 a. 60 ca. Zaailand. Gebruikt door den medeverkooper heer Cyrille Douchy, aan wien bij deurwaarders exploit van 25 Oogst ig3i opzeg van pacht beteekend werd met i October ig33. van de onderneming van het postpak- kettenvervoer met lichte vrachtauto, tusschen Waasten en Nieuwkerke. du service de transport des dépêches postales par camionnette automobile entre Warnêton et Neuve-Eglise. Allerhande Nieuws YPEK. Ter gelegenheid van Tuindag, veertiendaagsche REKLAAM verkoop van SPORTHEMDEN, 14,— i5,- 16,- 18,— 20,en 24 franken. i5 °/o AFSLAG op onze reeds bestaande lage prijzen in alle ZIJDE en KATOENEN KLEEREN en MANTELS. 19, Groote Markt, te YPER. Yper. Kindje omvergereden. Aangehouden. Vrouw Sidonie Parein lag Vrijdag avond, rond 9 u. 3o, in de Hond straat hard in ruzie met haar besten boezem vriend en voorzeker zouden zij handgemeen geworden zijn ware de politie er geen einde komen aan stellen en had zij de vrouw, die zich nog al sterk onder den invloed van den drank bevond, naar het politiebureel niet moeten meeleiden. Voor haar belconing, mocht Sidonie voor een nacht in den amigo slapen. Proces-verbaal werd ook nog tegen haar opgemaakt. Kuitenbreker. Een onbekende heeft Zondag namiddag, rond 6 u,, er zijn vermaak ingevonden een ruit van een magazijn op den koer der herberg <- Au Bienvenu Gevange nisstraat, met de vuisten in te slaan. Ongetwij feld zal de woestaard zich aan de hand gekwetst hebben, want een zijner makkers, die hem wilde tegenhouden, droegnog bloedvlekken op zijn kleederen. Toen de politie ter plaats kwam had de ruitenbreker reeds de plaat gepoetst, en zijn makker die tevens ook zijn werkgezel is, zekere Duthieuw Richard, van Zonnebeke, beweerde hem niet te kennen Grafschenners Dezer dagen bemerkte men dat er op het stedelijk kerkhof van acht of negen graven een aantal bloemen, namelijk acht potten geraniums, twee potten begonia's en acht andere begoniaplanten, weggenomen waren. Een streng onderzoek is ingesteld om de daders van dezen laffen en onteerenden diefstal te ontdekken. Waarom neemt het stadsbestuur geen politieverordening waarbij het aan iedereen zou verboden zijn iets van Verkeersongeval. Een autovrachtwa gen der rirma Vandemaele Pierre, van Vorst- bij Brussel, die hier verleden Maandag in de Stuersstraat een verhuizing oplaadde, is er rond 10 u. voormiddag, tengevolge eener ver keerde beweging, tt rechtgekomen tegen den gevel der pasteibakkerii van M. Sweertvae- gher Albert, op den hoek der Beluikstraat, en heeft er den rolstoor alsmede de houten en marmeren muurbekleeding afgerukt. De scha de zal in der minne geregeld worden. Een revolverheldin. De genaamde Beun Suzanne, die hier vroeger het Café Lido op de Vischmarkt openhield en tot zeven dagen gevang gestraft werd wegens het hou den van een ontuchthuis, hield thans een café open te Meenen, namelijk de herberg A la Ville d'Ypres in de Esplanadestraat. Dins dag laatst nu, rond 21 u. 3o, heeft zij in haar woning verscheidene revolverschoten gelost op haar gewezen minnaar, zekeren Suyers, wien zij haar huis ontzegd had. Gelukkiglijk; hebben al de kogels hun doel gemist, doch de wraakzuchtige vrouw zal niettemin vervolgd worden De rijkswacht van Meenen heeft het onderzoek in handen. Voormezeele. Een obusklopper ge dood en een andere zwaar gewond. Niettegenstaande de lange reeks slachtof fers die hun eigen onvoorzichtigheid met het: leven betaalden, worden er nog steeds roeke- loozen gevonden die het nog achtergebleven oorlogstuig niet kunnen gerust laten. Vlamertinghe. Erg Werkongeval.— De genaamde Logie Julien, 26 jaar oud, ge huwd en vader van een kind, die aan het werk was in den brijkoven van Veys en C'% is- Woensdag morgen in de machinekamer zoo- ongelukkig uitgegleden en met den rechterarm in de raderen eener machine gevallen. Eer men het slachtoffer kon ter hulp snellen, was- gansch de arm reeds afgerukt en de schouder vreeselijk vermorzeld. In hopeloozen toestand naar het gasthuis te Yper overgebracht, is de ongelukkige er, niettegenstaande de beste zorgen, Donderdag morgen, rond 10 uur, aan de gevolgen zijner wonden overleden. Een woestaard. De genaamde Forcez heeft Maandag voormiddag den heer Bouton, burgemeester, terwijl deze in het gemeente huis met een anderen persoon aan het spreken was,aangevallen en op brutale wijze geslegen. Een klacht is bij den heer Procureur des Ko- nings ingediend en deze gemeene rekel zal zijne laffe daad ongetwijfeld duur bekoopén. Zillebeke. Doodelijke hoefslag. Camille Devos, 29 jarige zoon van Gerard Devos, landbouwer, wonende op het gehucht De Verbrande Mojen was Maandag namiddag, korts na 4 uur, bezig met hooi in te halen. Wanneer de wagen, bespannen met twee paarden, geladen was, deed hij zijne paarden voortrijden, doch toen bemerkte hij dat den bril van een der dieren afgevallen was. Hij sprong haastig voor de paarden om den bril nog weer aan te doen, doch viel zoo on gelukkig met het gevolg dat hij onder de paar den vertrappeld wefcd.Het jeugdig slachtoffer van dit pijnlijk ongeval is 's anderdaags, oiïï= 4 u., bezweken en zal heden Zaterdag mor gen, om 9 u. 3o, begraven worden. d'une contenance totale de 53 ares 10 centiares tenant du Nord a te poche de dé charge du moulin, de Levant a la Lys, de Midi aux Domaines de l'État et de Couchant a la morte L>s. ^vec 0,50 p. c. de Prime de mise-a-prix. Pour la visite des lieux, s'adresser Rue des Moulins, le Mardi 26 Juillet, dans la matinée. Studiën van de Notarissen Ghekiere te Meenen en Maertens te Kortrijk. telkens om 4 uur, te MEENEN, ter herberg In de Sterre Groote Markt, van Verdeeld in 2 koopen groot 2 Ha. 57 aren go ca. Op Maandag 25 Juli 1932, 's middags te 12 uur, wordt in de kantoren van den ge westelijk bestuurder van Posterijen te Brugge overgegaan tot de openbare aanbesteding van de onderneming van het p.jstpakkettenvervoer per vrachtauto tusschen W a a s t e n en Nieuwkerke. Alle inlichtingen worden gegeven in de kan toren van den gewestelijk bestuurder yan Posterijen te Brugge en aan het middenkan toor voor inlichtingen, Augustinestraat, i5 tg Brussel of in de postkantoren van de streek. Le Lundi 25 Juillet 1932, a midi, aux bureaux du directeur régional des Postes, k Bruges, adjudication publique du service de transport des dépêches postales par camion- nette automobile ehtre IVarnêton et Neuve- Église. Pour tous rerseignements s'adresser au directeur ïégional des Postes a Bruges, au bureau des renseignements, me des Augus tins, l5, a BruxelLs ou aux bureaux de poste de la région. Zaterdag namiddag, rond 4 uur, was het vijf jarig knaapje André Vandenbilcke op de Lin- dendreef, niet ver der ouderlijke woning, aan 't spelen, toen het plotselings de straat over liep op het oogenblik dat een aanrijdende moto nog slechts op twee tot drie meter af stand was. De motorijder, Richard Bryant wonende te Wytschaete, deed al het mogelijke om het onvoorzichtig kindje te vermijden, doch de afstand was te kort en de kleine jon gen werd door het zware tuig gegrepen en ten gronde geworpen. De motovoerder en eenige toegesnelde geburen brachten het jeugdig slachtoffer aanstonds naar het hospitaal, waar men bestatigde dat het rechterbeen op twee plaatsen gebroken was Verders had de kleine André ook nog eenige hoofdwonden bekomen, die echter niet het minste gevaar opleveren. Thans is het knaapje reeds terug bij zijne ouders en, eens volledig hersteld, zal het voorzeker op straat wat voorzichtiger zijn. Ouders, laat uw kleine kinders niet alleen en onbewaakt op straat spelen en bijzonderlijk niet op banen waar het verkeer zeer druk is het kerkhof weg te nemen Dan ten minste zou de grafmaker, die aangesteld is om voor het kerkhof te zorgen, kunnen beletten dat ge lijk wien bloempotten of andere voorwerpen, onder voorwendsel dat het hem toebehoort, van het kerkhof zou wegnemen, Dinsdag avond, rond 8 u- 3o, is er alhier langs de oude vaart van Hollebeke, tusschen; de hofsteden Pannecoucque en Callewaert, een nieuw soortgelijk ongeluk gebeurd, dat: twee slachtoffers maakte. De genaamden Desmarescaux Arnould, 26' jaar oud, gehuwd met een blinde en vader van een kind, en de genaamde Duwel Maurice, 17 jaar oud, beiden wonende te Yper, waren daar bezig in een put met obussen open te slaan om er het poeder uit te halen, toen zich opeens een geweldige ontploffing deed hooren. De verschrikte geburen, die aanstonds toege sneld kwamen, zagen er een afgrijselijk schouwspel. De genaamde Desmarescaux had. de beide beenen letterlijk afgerukt en gaf geen teeken van leven meer, terwijl de andere, eveneens erg gewond, buiten kennis lag. De rijkswacht van Yper, die verwittigd werd, kwam dadelijk ter plaats en deed de noodige vaststellingen. Het lijk van Desmarescaux. werd naar het doodenhuisje van Voormezeele overgebracht, terwijl de gekwetste naar het hospitaal te Yper werd gevoerd om er ver zorgd te worden. Benevens verscheidene vleeschwonden over gansch het lichaam, die- echter zijn leven niet in gevaar stellen, is Duwel ook nog zijn rechter bil gebroken.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8