L'HOTEL EXCELSIOR WOONHUIS Openbare Aanbesteding ONDERHOUDSWERKEN Uit ter hand te koop Ghronique Financière s Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden Maandag laatst een porte feuille inhoudende papieren op naam van De- wyse Hector, van St-Jan. Verloren: Zondag, door M. Delombaerde twee sleutels aan een ring vastgehecht. Allerhande Nieuws YPER. Ter gelegenheid van Tuindag, veertiendaagsche REKLAAM verkoop van SPORTHEMDEN, 14,— i5,- 16,- 18,— 20,en 24 franken. In 'l Saijette Wijvehen 19, Groote Markt, ie YPER. Yper. Verdwenen. Verleden Zon dag was een heer uit Brussel, tijdens zijn doortochtte Yper, hier in een hotel afgestapt en had zich, om zich wat te verfrisschen, de handen aan de lavabo gewasschen. Met dat doel had hij zijn twee ringen afgedaan en die op de lavabo geplaatst. Het was echter slechts eenige oogenblikken nadien dat hij zich herin nerde de ringen daar gelaten te hebben, doch toen hij ze wilde terughalen waren de koste lijke juweelen, tot zijn groote verbazing, reeds verdwenen. Een klacht werd bij de politie ingediend. Verdacht. Zondag na den noen, langs de baan naar Zillebeke, stond een kleine huis wagen, toebehoorende aan vrouw Meyef Elise, echtgenoote Parein Charles, in lichte laaie De rijkswacht werd belast om de oorzaken van dezen brand na te gaan. Denzelfden Zon dag avond, rond 10 u., werd vernoemde vrouw, die zich in staat van volledige dron kenschap bevond, door de politie aangehou den en in den amigo opgesloten. Waarom niet verwittigd Maandag laatst hadden veel inwoners, zooals naar ge woonte, de vuilnisbakken buiten op straat gezet, doch tot hun groote verwondering wer den zij niet weggehaald. Het is slechts na lan gen tijd vruchteloos wachten dat sommigen op het gedacht kwamen dat de vuilnisdienst misschien niet werkte om reden van de lidi Juli viering. Dit was inderdaad zoo en nie mand zal er iets op zeggen dat men dit feest viere, maar waarom, gezien het hier een openbaren dienst geldt, de inwoners daarvan niet op voorhand verwittigd Hetzelfde mag gezegd worden van de stadhuisbureelen en inzonder van het bureel van den burgerstand. Dat het personeel soms, om a'een of d'ander reden, in regelmatig verlof is, nemen wij graag aan, maar nog eens waarom dit niet op voorhand, zooals overal elders, kenbaar ge maakt. Het ware nochtans eenvoudig een klein bericht in de plaatselijke weekbladen te laten verschijnen, en de menschen zouden al- zoo geen verloren stappen doen. Het onweder. Tijdens het geweldig onweder dat hier Woensdag namiddag woed de, werd er een koe, toebehoorende aan M. Nuytten, landbouwer te Vlamertinghe, in een weide langs de Pilckemstraat, niet ver van den Bruggesteenweg alhier, doodgebliksemd. De bliksem viel ook nog op het St-Vincents college, op den toren van St-Pieterskerk, op een woning der Ligywijk, op de herberg Café de la Tour, rechtover St Niklaaskerk, en op de Cinema Oud Yper, zonder er echter groote schade te verrichten. Verkeersongeval. Woensdag avond, rond 7 u., greep er een botsing plaats op den hoek der Groote Markt en der Hondstraat lusschen een moto gevoerd door M. Van Eygen Joseph en de auto van M. Monneret Louis van Rijsel. Deze laatste kwam de Hondstraat uitgereden, terwijl de motorijder van de Markt kwam. Alleen de voertuigen werden eenigszins beschadigd. Opstand tegen de politie. - Donderdag namiddag kwam zekere Verschoore Alfons, wonende in de Tegelstraat, bij een politiebri- gadier om zijn dopperskaart te laten stempe len, want, zooals men weet, is het de politie die hier na met de dagelijksche controle der werkloozen belast is. De politiebrigadier, ziende dat Verschoore wat te diep in 't glas Mr Mme P. VAN ISTENDAAL, Prop. de Avenue de la Mer k S' Idesbald ont le plaisir d'annoncer k leur aimable clientèle qu'è partir du SAMEDl 16 JU1LLET, ils organisent tous les Samedi, Dimanche et Jeudi de chaque semaine partir de 8 heures du soir des Soirées Dansantes dans la spacieuse et agréable salie des fêtes de l'HOTEL EXCELSIOR. Les Villégiateurs et Visiteurs y sont cordialement invités. Consommations de choix. Ruststoorders. In den nacht van Maandag op Dinsdagvonden driejongelingen, de genaamden Dossche Ed., Logie Jos. en Burggraeve Gaston er vermaak in de Boter- straat door hun lawijd en geschreeuw over eind te zetten en in de keldergalen eener woning aldaar te wateren. De politie die ze verraste, miek proces-verbaal op tegen hen. W eekeindbiljetten OMSCHRIJVING YPER Op Woensdag 27 Juli 1932 Stad Poperingh© Stad Vper TE POELCAPBLLE Woensdag, een autoplaat nr 217.066, die op het politiebureel ter beschikking van den eigenaar ligt. Eveneens Woensdag, een ingangzettings- kruk van een auto, door M. Marcel Vander- beke, Dickebuschsteenweg, die het voorwerp ter beschikking van den eigenaar houdt. Woensdag, door M. Boudry Nestor, een koperen deksel eener melkkruik. l5 AFSLAG op onze reeds bestaande lage prijzen in alle ZIJDE en KATOENEN KLEEREN en MANTELS. gekeken had, deed hem hierover een opmer king, doch het beviel hem slecht en Ver schoore schoot nog al heftig uit tegen den ambtenaar der openbare macht en ging zelfs zoo ver hem verscheidene slagen toe te bren gen. Proces-verbaal werd tegen den dronkaard opgemaakt wegens opstand tegen de politie, en voorzeker zal hij daarbij nog voor eenigen tijd zijn werkloozenkaart ontnomen worden. Ter gelegenheid der Nationale Feesten mo gen de bij de heenreis op 20 of op 21 Juli e.k. geldige weekeindbiljetten benuttigd worden bij de terugreis den 21, 22, 23, 24 en 25 dito heel den dag. West- Vlaanderen Provinciale Technische Dienst der uit te voeren in ig32 1933 aan de buurtwegen van groot gemeenschap, waarvoor de aanbie dingen uiterlijk den 25 Juli ig32 den Heeren Burgemeesters der hiernavernoemde gemeen ten, aangeteekend per post, dienen gestuurd: Om 10 ure voormiddag, buurtwegen op Crombeke, Watou, Abeele-Watou, Westouter, Dickebusch, Woesten en Boeschepe. Bestek Fr. 64 3g5. Om 11 ure voormiddag, buurtwegen St- Jan-Zillebeke en Yper Pilckem. Bestek Fr. 9.235. De bijzonder lastenkohieren en bestekken liggen ter inzage op de Secretariaten der bovengenoemde gemeenten en ten bureele van den provincialen technischen dienst, 52, Dixmudestraat, Yper. Schoort en groot nieuwgebouwd met vele stallingen, en 1 Ha. 32 aren medegaande LAND, staande en gelegen Langs de macadam Poperinghestraat Om aanstonds in gebruik te komen. Vermogen van 44 aren er bij te pachten. Inboedel over te nemen naar beliefte. Voor inlichtingen, zich te begeven bij den eigenaar M. Vanlauwe Cyrille, of bij den Notaris De Tavernier te Langemarck. II est réconfortant de voir, que malgré le peu de résultats tangibles obtenus a Lausanne et les événements du Borinage, la réaction des cours en bourse n'a été que minime il y a quelques mois a peine il est hors doute que l'effondrement aurait été catastrophique. Le parti baissier est moins audacieux et hésite a> s'engager davantage, craignant avec raison que ses positions ne soient devenues trés vul- nérables. La situation technique du marché est saine et il serait suffisant- d'un retour de confiance pour assurer son départ d'autre part, les cours ne sont ils pas tombés assez bas pour que les risques de baisse soient pour ainsi dire nuls Barque des Colonies les cours semblent suivis par certains groupes intéressés a l'affaire. Tramways et Eclair age de Tien Tsin: le bénéfice brut de l'exercice ig3i s'élève a 11 millions environ contre 16 millions après amortissement de 5.775.000 frs il sera distri- bué un dividende de frs 110 net (contre 190)' qui sera mis en paiement le 25 juillet. Exploitations Electriques les bénéfices de l'exercice en cours semblent se maintenir aux: mêmes chiffres que ceux de l'exercice pré cédent. Electro Trust la société ne distribuera pas de dividende eu égard a la dépréciation bour- sière des titres de son portefeuille et malgré que les revenus de celui ci sont en progres sion on annonce d'autre part que la Neder- landsche Indische* Gasmaatschappij, société dans laquelle 1'Electro-trust est intéressée mamtient son dividende a 12 Vi Gas Catalytique les bons de caisse 8 °/e- devront s'échanger contre des obligations a 10 ans 6 °/o A teliers de Construction de la Mtuse le bé néfice étant inférieur au précédent il sera proposé de iéduire le dividende a frs 20 contre 40. E onder ie et Distribution d'Eau de Ciney le dividende serait légèrement réduit la société a des commandes pour plusieurs mois ce qüi, dans les circonstances actuelles, est trés satisfaisant. Ougrée-Marihaye la totalité du bénéfice étant consacré aux amortissements, aucun dividende ne sera distribué. Ateliers de Godarville lesporteurs de bons de caisse sont invités a se réunir le 27 juillet en assemblée générale a l'effet de voter une proposition prorogeant de 10 ans l'échéance des bons de caisse avec réduction de l'intérêt de 7 Yi °/o brut a 6 Vi net. Trust Métallurgique les obligations 4 V, encore en circulation sont appelées au rem- boursement. Strépy Bracquegnies la société procédé a l'émission de io.ooo bons de caisse 6 1/2 nets d'impóts beiges a 10 ans d'échéance au prix de 490 francs les porteurs des bons de caisse 6 °/o 1922 remboursables le 1 aoüt 1932 ont la faculté de payer immédiatement leur souscription au moyen de ce titre. Taméga la perte totale soit g.5oo.ooo frs a été amortie par réduction du capital de 3o a 12 millions d'importants amortissements- ont été effectués. Glacés du Midi de la Russie le dividende pour l'exercice ig3i ig32 serait de frs 25 net. Carrières de Mouplon le dividende de 3o frs net a été mis en paiemènt a partir du 11 juillet. Tuileries Verbeeck et Van Reeth il n'y aura pas de distribution de dividende, le bénéfice^ ne ressortant qu'a frs 22.000.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8