MET YPERSCHE- LA RÉOION D Zondagrnst - Repos dominical Wekelijksch Overzicht 13' Jaargang, Nr 17 30 Juli 1932 13' Annee, 17 - 30 Juillet 1932 Bijvoegsel Supplément Beroepsonderwijs Examenuitslagen Faculteit der Geneeskunde. Candida- tuur in natuurlijke en geneeskundige wetenschap' pen. ie proef Faculteit der Wijsbegeette en Lette ren. Candidaluu/ voorbereidend tot de rechten. 2e proef Faculteit der Rechten. Doctor in de Rechten. 2" proef, 2' onderproef School van Opvoedings- en Zielleer. Candidatuur. 2C proef Journal Officiel Justice Ordre Judiciaire Welverdiend Eereteeken Tentoonstelling van Handwerken Messe de Prémices a Ypres Plechtige Eere-Mis te Yper Médard-Charles-Pierre MAÏON t ZIELMISSEN Heer Honoré DEWANCKER Meenensteenweg, 126. Vrouw Maria GRYSON Groote gebeurtenissen in Duitschland binnen korten tijd moeten ons niet verwon deren. Zondag moeten de algemeene verkie zingen daar plaats hebben en wat de uitslag daarvan zal zijn, valt zeer moeilijk te raden. In alle geval zal er daar ongelooflijk veel van afhangen. De toestand in Duitschland is zeer beroerd. Een fransch dagbladschrijver heeft een onder houd gehad met den heer Dr Breitscheid, leider der socialistische afdeeling in den Reichstag. Deze zegde namelijk: Men denkt over 't algemeen dat de Revolutie van het Reich plaats gehad heeft in 1918, maar toen was 't alleen wanorde die heerschte, de eigenlijke revolutie is nu aan den gang. Wel iswaar staat de burgerij niet meer met bol werken in de straat tegenover de soldaten, omdat zulks niet meer bestand is tegen 't zwaar geschut, maar de omwentelirg gaat haar gang, misschien om ons te leiden tot eene Dictatuur. Een Dictatuur zou echter niet lang duren, ook zal de Hitlerbeweging niet blijven duren en de Republikeinen zullen het er ten slotte toch doorhalen Wat ligt er al niet besloten in deze woorden Heeft men niet reeds gesproken van den terugkeer van den keizer of een zijner zonen Zegt men niet dat Hitier een staatsgreep bereidt tegen Zondag en dat hij i5.ooo leden van zijne militaire vormingen in Breslau bijeenbrengt? Reeds sedert een paar dagen heeft hij twee duizend man bij de burgers ingekwartierd. In vele andere steden heeft hij ook bijeenroepingen gedaan en daarom vraagt men zich angstig af wat er op handen is. Eene ander ophefmakende zaak is de rede uitgesproken en met radio overal rondgestuurd door M. von Schleicher, minister der Reichs wehr. Hij, zegt hij, is geen voorstander der Dictatuur en hij wil de Reichswehr niet men gen in de binnenlandsche politiek van het Reich. Dan heeft hij een ander, meer belang rijk punt, aangeraaktde grenszekei heid en de bewapening. Duitschland is het land, zegt hij, dat op dit oogenbhk minst verdedigd is, en daartegenover stelt hij de fransche verster kingen op zijn oostelijke grens. Duitschland moet dus zelf zijne zekerheid bewerken, voegt hij erbij, en daartoe kan het twee middelen gebruiken ofwel moeten al de andere landen ontwapend worden gelijk het Reich zelf is, ofwel moet het weer groote legers te been brengen en gansch zijn militaire macht her stellen. Als men niet toegeeft op het eerste punt, zal Duitschland ongevraagd overgaan tot het beweiksteiligen van de tweede manier. Mei jubelt in Duitschland omdat men tot nu toe nog nooit zoo rechtstreeks de vuist heeft durven toonen aan Frankrijk en dat het een kaakslag is voor de huichelachtige werking der ontwapeningsconferentie. Wat ten zeerste treft in deze verklaringen is, dat generaal von Schleicher alleen spreekt van de noodige bewapening aan te brengen en niet van het leger te vermeerderen Bijgevolg lijdt het geen twijfel meer of, met de Reichswehr en alle andere zoogezegde niet-militaire inrich tingen, heeft het Reich genoeg afgericht volk om er mits bijgevoegde bewapening een sterk leger van te maken. Dit alles wekt ten zeerste tot nadenken en de landen, die tot hiertoe nog ahijd trouw hadden in de beloften van Duitschland, zou den best thans eens duchtig oogen en ooren open doen en maatregelen trefien volgens de komende noodwendigheid. RIK. Het officieel examen van snijleer, confectie en beroepsteekenen werd schitterend afgelegd te Brugge, door vijf leerlingen der H. Familie, de Stuersstraat. Juf. Marie-Madeleine Buyse, van Yper, met onderscheiding. Juf. Mildreda Bras, van Yper, en Juf. Solange Den Exter.van Yper, met voldoening. Juf. Gabrielle Vandamme, van Yper, met groote onderscheiding. Juf. Lisette Van de Gaer, van Alveringem, met voldoening. Onze beste gelukwenschen aan die vlijtige leerlingen, alsook aan haar verkleefde onder wijzeressen. Ecole des Sciences de Fermentaiion - Qand Nous apprenons que M. Paul Donck, d'Ypres, a passé avec distinction son examen de licen- cié en sciences brassicoles. Nos sincères félicitations. Hoojjeschool van Leuven Met voldoening M.M. Devloo Robert, van Yper, en Roussel Gérard, van Wervick. Graad van Apotheker. 3e proef Met voldoening M. Van Windekens Fer- nand, van Komen. Graad van Dokter in geneesheel- en vroed kunde. ie proef Met onderscheiding M.M. Breyne Daniel, van Yper; Beek Antoine en Merle^ede Ernest, beiden van Poperinghe 3e proef Met voldoening M. Dochy André, van Oostnieuwkerke. Met voldoening M.M. Debyser Albert, van Oostvleteren Hellebuyck Antoine, van Gheluwe. Met voldoening M. Struye Pierre, Yper. Faculteit der Wetenschappen. Can didaluur voorbereidend tot de artsenijkunde, of tot de veeartsenijkunde. ie proef Met voldoening M.M. Dereckx Oscar, van Poperinghe Leplat Roger, van Watou. Met onderscheiding M. Veys Marie, Yper. Doctoraat in klassieke taalweten schap. ie proef Met voldoening M. Van Sevenant Lucien, van Yper. Aan allen onze hartelijkste gelukwenschen. Est nommé Juge suppléant a la Justice de Paix du ier Canton d'Ypres, M. Verkest A., candidat notaire a Ypres, en remplacement de M. Befghman, appelé a d'autres fonctions. Onder de 48 Burgerskruisen en Medalies op ons Nationaal Feest van 21 Juli, voor daden van moed en zelfopoffering uitgedeeld, werd de gulden medalie van le klas toegekend aan onzen stadgenoot beenhouwer Albert Deleu, om op 6 Maart zijn leven te hebben blootgesteld om dit van anderen en vooral van kinderen te bevrijden «'t Ypersche ziet met groot genoegen zijnen wensch verwezenlijkt en biedt aan Mijnheer en Mevrouw Deleu Vanuxem zijne beste gelukwenschen. Vanaf Zaterdag 6° Augusti tot Woensdag lon Augusti inbegrepen (telkens van 9 tot 11 u. en van 2 tot 5 u.) zullen de handwerken der leerlingen van de lagere-, middelbare en beroepsschool tentoongesteld worden in de groote feestzalen van 't gesticht der H. Familie, de Stuersstraat, 32. De ingang is vrij en iedereen zal nogmaals, zooals de vorige jaren, een deel van het nuttige, prachtige en ja ook kunstige werk, dat door de leerlingen gedurende het verloopen schooljaar werd voortgebracht, kunnen bewonderen. Matdi prochain 2 Acüt aura lieu en notre Cathédiaie de St- Martin une belle et touchan- te cérémonie. Un digne enfant d'Ypres, M. l'abbé Joseph Versailles, l'ainé des sept fils de M. l'avocat Georges Versailles, notre sym- pathique seciétaire Communal et de Madame Versailles Wigny, y célébrera solennellement d 10 1/2 h. sa Messe de Prémices. II recevra l'ordination sacerdotale a la Cathédrale de Tournai, demain Dimanche 3t Juillet. Nos corcitoyens auront a coeur d'adresser au Ciel une fervente prière a l'intention du nouveau prêtre. Dinsdag, 2 Augustus, te 10 1/2 ure, in Sint Maartens Kathedraal, zal E. H. Jozef Ver sailles, de oudste der zeven zonen van onzen dienst vaardigen Stadssecretaiis en van Me vrouw Versailles Wigny, zijn plechtige Eere- Mis opdragen. Hij wordt priester gewijd in de Hoofdkerk van Doornijk, morgen Zondag 3i Juli. Onze stadgenoten zullen eraan houden een vurig gebed te storten voor dit verdienstelijk Ypersch kind, in zijne veiheven priesterlijke zending. Heer en Vrouw Michel Maton-Fouassier en hunjie kinders Heer en Vrouw Maurice Maton-Gault en hunne kinders, melden met droefheid het afsterven van hunnen teergeliefden vader, schoonvader en grootvader HEER Weduwnaar van Vrouw Marie RERHOUTS geboren te Moorslede, den 3 October 1874, en godvruchtig overleden te Yper, den 28 Juli 1932. De lijkdienst zal plaats hebben Maandag 1" Oogst 1932, om 10 uur 's morgens, in de Hoofdkerk van Sint- Maartens te Yper. Vergadering ten stetfhulze, Elverdinghestraat, 24, om 9 l/a uur. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 31 Juli, om guur, in Sint-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Alfons VANHAECKE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 31 Juli, om 10 y« uur, in de kerk der EE. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 31 Juli, om 11 y» uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Echtgenoote van Heer Charles Boutens. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 7 Oogstom 7 y» uur, in Sint Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Henri DERUTTERE en overleden familie. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 7 Oogst, om n y, uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Leon JONCKHEERE. De Apotheek van - La Pharmacie de Mr WECKESSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN op Zondag 31 Juli reste seule ouverte it Dimanche 31 Juil.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 11