T uindag-Schieting Groote KERMISSTOET Handboogmaatschappij Yper-Hoekje Cïrkus Tondeur La Maison VERHULST Champoing Extra Amitiés Frangaises d'Ypres Gemeente BOESINGHE HANDBOOGSCHIETINGEN COMBATSCHIETING Gevonden en Verloren Voorwerpen Afelerhands Nieuws Burgerlijke Stand van Yper Reisabonnementen Parfumerie, Fantaisies Cigares, Cigarettes, Tabacs Articles pour fumeurs Spécialité de Cafés torréfiés 23, Rue de la Gare, YPRES L'Harmonie Ypriana se rendra le lundi, huit aoüt prochain, a Armentières, pour y donner un concert k l'occasion des fêtes du quartier du Pré Duhem. Le comité organi- sateur Armentièrois a invité les membres des Amitiés Fran^aises d'Ypres k s'y rendre éga- lement. II y aura réception Ma Mairie. Départ d'Ypres k 5 h. en autos Rentree vers 11 h. du soir. Les membres des Am. Fr. qui désirent par ticiper, sont priès de s'ir.scrire chez le secré taire adjoint, M. Janssens, avant le mercredi midi, 3 aoüt, au plus tard. Zondag 31 «Juli 1932 om 2 1/2 uur ingericht door de Gezworen Vrienden van Boesinghe, met medehulp van het Gemeentebestuur. VOLGORDE VAN DEN STOET 1. Groep Ruiters. 2. De Klucht van Boesinghe. 3. Jan Van der Steen met zijn houten been. 4. Gemeente Muziek. 5. Surprise Groep Hollebeke. 6. De Bohemers, reizende muzikanten, Hollebeke. 7. De Kluchtgroep Hollebeke. 8. De Ypersche Schotten, g. De Reis rond de wereld. 10. Een groep Koopmans. 11. Muziek Elverdinghe. 12. De Vereenigde Voermans, Roeselaere. 13. De Lustige Accordeonisten, Dicke- busch. 14. Miss Universen haar gevolg. 15. De iste Ypersche Gilles. 16. De Ypersche Vliegers. 17. De Beton fabriek Bultinck en Wagen makerij Brunsteen Pilckem. 18. De Boerewagen van de Vijfwegenhoek. 19. Bacchus op de tonne met zijn Sasjes. De stoet zal gevormd worden aan de her berg Het Kanon bij Henri Bulckaan, om 2 1/2 u. stipt en zal eindigen om 6 uur. 's Avonds Prachtig Vuurwerk. Hier dient aangestipt dat de bijzonderste inrichter van dezen stoet de heer Theophile De Coene, van Boesinghe is, sedert 26 jaar voerman op Yper daar zijn vader Alois De Coene ook 49 jaar als voerman naar Yper kwam is het dus 75 jaar dat de familie De Coene naar Yper komt en zoo medehelpt aan den voorspoed van den Yperschen Handel. Daarom hopen wij dat alle Yperlingen, op 3i Juli», de familie De Coene zullen indachtig zijn en in groot getal naar Boesinghe optrek ken. ZONDAG 31 JULI 1932 Om 1 3/4 uur Te Boesinghe. Inleg i3 1/2 fr. terug 10 fr. met 100 primés van l5 fr. Om 2 uur Te Dickebusch. Inleg 25 fr. terug 20 fr. Boven de 70 schutters al primés van 25 fr. ZATERDAG 6 OOGST 1932 t>m 5 uur MAANDAG 8 OOGST 1932 S C H O O IN E Oppervogel 100 Frank 2 Zijdvogels, ieder 5o fr. 100 Frank 2 Kallen, ieder 25 fr. 5o Frank 10 Hoekvogels aan 20 fr. 200 Frank waarvan 5 geschonken door de Centrale Ypersche Brouwerij. 3o Geprimeerde vogels aan 17 fr. 5io Frank Inleg 15.50 fr. Terug 12 fr. Zooveel vogels als schutters, oppervogels, heekvogels en primés inbegrepen. Inschrijving in 't lokaal Yper-Hoekje bij de W* Maurice Dumortier, van 1 1/2 u. tot 2 1/4, om ten 2 1/2 uur zeer stipt te beginnen schieten tot 7 uur. Het Bestuur. Deze befaamde cirkus die hier te Yper, in 't begin der Meimaand, een grooten bijval oogstte, speelde deze week vijfnaeenvolgende dagen te Poperinghe en telkenmale moest de helft van het publiek geweigerd worden. Heden Zaterdag, morgen Zondag, Maan dag en Dinsdag speelt hij te Langemarck en zonder twijfel zullen al zij ie vertooningen even druk bijgewoond worden. Gevonden Verleden Vrijdag, 22 Juli, door M. Wouts A., een sleutel eener woning. Woensdag 27 Juli, door M. WolLaert Michel, een porte monnaie. Denzelfden dag, door Mevr. Dehollander Alida, nog een porte-monnaie een weinig kleingeld inhoudende. Verloren Zaterdag 23 Juli, een groote som geld door een inwoner van YVestoutre. Zondag 24 Juli, door M. Delerue Albert, een brieventasch inhoudende een zekere som geld in fransche bankbriefjes. Woensdag 27 Juli, door M. Malfait Lucien, een brieventasch met eenzelvigheidspapieren. Yper Aanhouding. Overlaatst had een jong meisje, dat hier in stad in een bur gershuis diende, hare betrekking verlaten, doch bij haar heengaan had zij de onvoor zichtigheid begaan eenige kleedingstukken en wat linnen, aan hare meesteres toebehooren de, mede te nemen. Verleden Zondag werd zij hier 's avonds in een danszaal aangetroffen wijl zij eenige van die gestolen kleederen aan had. Zij werd dan ook door de politie aange houden en ter beschikking van het gerecht gesteld. Gestolen. Vrouw Deswarte Marguerite, melkverkoopster, was Maandag morgen in een voornaam huis, waar zij gewoon was melk te bestellen, binnengegaan en had, ge zien het doorslecht weder en om het huis niet te bevuilen, haar splinternieuwen regenscherm voor enkele oogenblikken buiten aan de deur laten staan. Toen zij echter terug buiten kwam was de regenscherm verdwenen. Een weinig eerlijke voorbijganger zal van hare korte afwe zigheid gebruik gemaakt hebben om dezen regenscherm mede te nemen. 66 Soorten ceramieke, ceramo en ce- menttegels in alle prijzen en kleuren zijn ten toongesteld in de magazijnen van L. Monkerhey - Van Neste 9, Koeimarkt, Yper. Alleenverkooper der vermaarde ceramo tegels van La Louvière, welke bijna de helft goedkooper zijn dan de ceramieke tegels en toch deze evenaren in schoonheid, kleurenpracht en glans. Komt zien en oordeelt Eerlijke daad. Deze week Donderdag werd door M. Vanhoof Valère, van Wevel- ghem, een sacoche gevonden die een aantal juweelen en een zekere som geld bevatte. De vinder verhaastte zich alles op het politie- bureel af te geven, waar twee uren nadien de eigenaar ervan, degenaamde Chenot Edouard van Neufchateau, zich deed kennen en heel gelukkig was de verloren sacoche met gansch den kostelijken inhoud ervan ongeschonden terug te vinden. Wij wenschen den heer Vanhoof van harte proficiat om zijne eerlijke daad. De brieventasch, die de heer Masschelein Jérome, van Zillebeke, verleden week verloren had werd eveneens langs de buitenwandeling alhier teruggevonden en aan zijn eigenaar teiuggegeven. M. Fiers Theodore, wonende Bruggesteen- weg, die een papegaai verloren had, is even eens zoo gelukkig geweest het lieve beestje terug te vinden. Ongelukkige val. Dinsdag, rond 6 u. 's avonds, is de genaamde Parein Gustave, die zich nog al hevig onder den invloed van den drank bevond, alhier op den hoek der Groote Markt en der Dixmudestraat zoo on gelukkig gevallen dat hij eenigen tijd bewus teloos bleef liggen en een diepe wonde aan het achterhoofd bekomen had, waaruit hij veel bloed verloor. Door de zorgen van de politie werd een geneesheer bijgeroepen die, gezien den ergen toestand van den gekwetste, bevool hem naar het hospitaal over te brengen. Kindje omvergeworpen. Donderdag namiddag, korts na 4 uur, werd rechtovér de Vleeschhalle, waar de steenweg gedeeltelijk opengebroken ligt en het verkeer daardoer eenigszins bemoeilijkt is, de kleine Paula De- wulf, die van school kwam en op weg was naar huis, door een auto, die dadelijk stopte,, lichtjes aangereden en ten gronde geworpen. Gelukkigliik liep het klein slachtoffertje, bui ten eenige bevuilde kleederen, geen kneuzin gen op en kwam het er met den schrik van aF. Revolverheldin. In ons nummer van 9 Juli 11. meldden wij, onder dezen titel, dat de genaamde Beun Jeanne, die hier vroeger nog te Yper veroordeeld werd wegens het houden van èen ontuchthuis, te Meenen, waar zij nu verblijft, op zi keren Snyers F^ans revolver schoten had gelost, zonder hem nochta: s te treffen, en dat de rijkswacht van Meenen daarover een onderzoek had ingesteld. Thans laat vrouw Beun ons weten dat er daarvoor geen vervolging noch klacht bestaat tegen haar, maar wel tegen Snyers aan wien het reeds mee: malen verboden werd in haar huis- te komen. Wij verleenen haar volgaarne akte van deze verklaring. Slechte betaler. Zekere Durnez Poly- door, van Passchendaele, bevond zich ver leden week Donderdag, rond 7 u. 's avonds, in een herberg der St-Niklaasstraat en had er nog al eenige glazen bier verbruikt, doch toen het er op aankwam te betalen, verklaarde hij geen centen op zak te hebben. De politie werd bijgeroepen en zij had het nog al lastig, om den kerel mede te leiden. Dronkaard. De 53 jarige Deleu Oscars- wonende Pilckemstraat, dronken zijnde, stel de Vrijdag avond, rond 10 u gansch de Dix mudestraat in rep en roer. Aan den politie agent, die hem wilde opleiden, bood hij een heftigen weerstand, hij sloeg, stampte en beet hem overal waar hij hem treffen kon. Het laatste woord bleef echter aan den vertegen woordiger der openbare macht, die, met be hulp van een zijner collega's, den woestaard in den amigo draaide. Proces verbaal werd- tegen hem opgemaakt. Een gevaarlijke kerel. Zrkere V., wonende Dixmudesteenweg, was door zijns bijzit, die naar Oostende het seizoen ging doen, verlaten geworden en kon zich over dit heengaan maar niet troosten. Na eerst al zijn spaarcenten opgedronken te hebben, stak hij Vrijdag brand op zijn eigen zolder. Gelukkig- lijk werd zulks tijdig bemerkt door de gebu- ren, die erin slaagden het vuur uit te dooven.. Anderdaags loste de kerel nog zes revolver schoten door het dakvensier, zoogezegd om de dieven te verjagen. Een onderzoek werd ingesteld. Verklaringen van den 23 Juli tot 29 Juli 1932 Geboorten Brutsaert Eliane, Recollettenpoort. Odent Simonne, Pennestraat, 54. Coussement Jean-Jacques, Alph. Vandenpeereboomplaats, 19. Overlijden Maton Medard, 57 j., veekoopman, W' Aernouts Marie, Elverdinghestraat, 24. Huwelijksbeloften Hieronymus Goemaere, timmerman^, en Maria Dubliquy, modenwerkster, beiden te Yper. Georgius Malfait,|cimentbewerker, en Ciara Dumeiie, fabriek werkster, beiden te Yper. Georges Vanhecke, nijveraar, te Yper en Clarisse Baselier, z. b., te Ledeberg. Robert Vallaeys, wever, te Comen en Ivonna Homey, fabriekwerk ster, te Yper. Julius Vandenbulcke, werkman, en Helen* Vandenbroucke, fabriekwerkster, beiden te Yper. Maurice Dewulf, beenhouwer, te Moorseele en Luciana Berlamont, z. b., te Yper. Eugeen Vansteenkiste, kunstschilder, te Yper en Hedwig Reidt, onderwijzeres, te Remscheid (Duitsch land). Julianus Ollevier, steenkapper, en Magdalena - Bruyer, huishoudster, beiden te Yper. Van af 3o Juli zu len in alle staties en halten abonnementen afgeleverd worden gel dig op al de banen der Belgische spoorwegen, voor vijf achtereenvolgende Zon- of erkende feestdagen. Mondelinge aanvraag met foto daags vóór de benuttiging voldoende. Prijzen i3o fr., 23o fr. en 320 fr., respec tievelijk voor 3', 2e en I' klas. a l'honneur d'offrir a ses honorables clients.afin qu'ils en apprécient outes les qualités, un paquet de pour tout achat au»dessus de 10 fr.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8