Train Exposition Tuindag-Schieting: Ypersche Voetbalkroniek HANDBOOGSCHIETINGEN Handboogmaatschappij Yper-Hoekje LOURDES-NIEUWS Allez dégnster le Persan Bitter MEUBLES Illustration Francaise Gr. occasion - A vendre TE KOOP Voitures d'occasion a vendre Te koop Koersmacliien Ratly en gedachten. Wij strijden allen samen voor de uitwerking "van ons programma en niemand zal die bewe ging der Kroostrijke Gezinnen tegen houden. Reeds meer dan 3o.ooo gezinnen van West- Vlaanderen zijn aangesloten bij den bond. Wij verhopen dan ook dat het Gewest Yper, gesteund door Poperinghe en Komen, op 28 Oogst niet zal ten achter blijven en dat er zal getoond worden aan de afgevaardigden van de andere gewesten, dat in den Zuid- Westhoek van West- Vlaanderen, de gedachte diep wortel geschoten heeft, en dat hier ook onze Kroostrijke Gezinnen, bewust van de rechtvaardigheid van hunnen strijd, mede werken tot verwezenlijking van ons doel. De vergaderingen zijn grootsch aangelegd, befaamde sprekers zullen er het woord voeren. Toekomende week zullen wij dan ook definitief het programma mededeelen. Intusschen hard gewerkt en alleman op de bres Er weze maar éen wachtwoord Op 28 Oogst alle Kroostrijke Gezinnen naar Yper Wijzigingen aan de spelregels Ingevolge een beslissing door den Interna tionalen voetbalbond in zijne laatste vergade ring getroffen, wordt de volgende wijziging voor den throw in of ingooi in voege gebracht: De speler, die den ingooi doet, mag zich zonder onderscheid op de zijlijn of op het terrein, buiten de 2ijlijn gelegen, bevinden. Match Yper - Bruay Wie zal zich den mooien wedstrijd van ver leden jaar niet herinneren, toen de fransche vrienden van Bruay hier te Yper, tegenover de Cercle van Brugge opgesteld werden Gansch de partij was spannend van het begin tot het einde en de Bruggelingen wonnen enkel met 2 0 het pleit. Tegenover dat fran sche elftal, met zijn machtige verdediging, worden nu onze rood-witten gesteld. Rede lijker wijze gesproken moeten onze tweede B kampioenen het afleggen tegen deze eerste divisieploeg, maar vergeten we nochtans niet dat onze rangen door oud-internationaal Van- derbouwhede versterkt zijn. Rekening hou dende van den vasten wil en ongemeenen strijdlust waarmede de onzen bezield zijn om dit jaar mooi werk te leveren, mag men ver zekerd zijn dat de match alle aantrekkelijkheid belooft. Daarom ook ben ik de meening toegedaan dat alle ware sportliefhebbers van Yper en omtrek er zullen aan houden in groot getal op te komen, ten eerste om de rood witten aan te moedigen en vervolgens om mooi voet balspel te aanschouwen. Mocht het goed weder van de partij zijn, dan hoeft er niet getwijfeld aan het wellukken van de eerste, schoone voetbalmatch door het Bestuur van C.S.Y. op touw gezet. Naar genomen inlichtingen werden reeds de volgende vriendenmatchen afgesloten voor de verschillende ploegen van C. S. Y. Zondag 7 Oogst Tweede Afdeeling te Yper tegen Bruay, om 16 u. Zondag 14 Oogst Tweede Afdeeling te Yper tegen V. G. Oostende (Rés.), om 16 u. Derde Afdèeling te Watou, om 16 uur. Juniors te Yper tegen S. K. Gheluwe, om 10 uur. Zondag 21 Oogst Tweede Afdeeling te Yper tegen Olympique Lillois (Rés.) om i5 u. Zondag 28 Oogst Tweede Afdeeling te Yper tegen A. S. Oostende (Rés.) om i5 u. Derde Afdeeling te Yper tegen Watou, om 12 Yt u. Nog over de spelregels Hoeveel eigenlijke spelstraffen zijn er Twee de eenvoudige vrije schop en de vrije schop op doel. Welk verschil bestaat er tusschen een vrijen schop op doel en een eenvoudigen vrijen schop Een vrije schop op doel kan één doelpunt opleveren zonder dat de bal door een twee den speler aangeraakt wordt, terwijl bij een eenvoudigen vrijen schop een doelpunt slechts geldig rs wanneer de bal door een tweeden speler geraakt werd. Welke gevallen geven aanleiding tot eenvoudigen vrijen schop 1) Gevaarlijk spel. 3) Speler welke den ingooi doet en aan het spel deelneemt vooraleer een ander speler den bal aangeraakt heeft. 5) Doelverdediger meer dan vier stappen doende met den bal. 6) Aanval op den goalkeeper wanneer deze niet meer in het bezit is van den bal, zelfs wanneer het aanvallen regelmatig is. 8) Buitenspel of off-side. NEMO. Wij herinneren de sportliefhebbers van Yper en omliggende dat de groote koers voor beroeprenners, van Dinsdag 9" Oogst, aan vangt te 12 ure. De wedstrijd bedraagt i5o km. en de aan komst geschiedt dus omtrent 5 ure in de Statie straat Café Sportwereld De omloop bestaat uit 4 ronden en door trekt de volgende gemeenten le Ronde. Yper, (Statiestraat, (vertrek A la ville de Courtrai), Tempelstraat, Boter- straat, Groote Markt, Meenenstraat), Meenen, Roeselaere, Moorslede, Passchendaele, Zon- nebeke, Yper, (Zonnebekesteenweg, Meenen straat, Groote Markt, Rijsselstraat). 2e 3* 4e Ronde. Kemmel, Reninghelst, Poperinghe, Vlamertinghe, Yper, (Poperin- ghestraat, Fochlaan, Statieplaats, Statiestraat, Tempelstraat, Boterstraat, Neermarkt, Rijs selstraat). Twee gendarmen volgen den koers in offi- cieelen auto, zij zullen waken voor de goede orde en alle niet toegelaten volgers onmee- doogend weren. Premiën zullen gegeven worden Te Gheluwe (Lokaal Veloclub), 25 fr. te Meenen (Herberg Zwaantje), 5ofr., (Lokaal Meenen Sportief), 5o fr. te Roeselaere (bij Martin Leon), 25 fr. te Poperinghe (Café Franqais), 25 fr., (Apotheker Markt), 5o fr., (Statie/, 5o fr. te Vlamertinghe, 2 paar veloschoenen. te Yper, (Rijsselstr. bij Fr. Hoflack,) elke ronde 25 fr. Tempelstraat, 2 klakken Winning Sport Verder nog talrijke premiën te Yper in de Statiestraat, waaronder 2 velokettingen, als ook te Kemmel en andere gemeenten. Deze premiën zullen bij 't vertrek juist aangeduid worden. Wij zijn gelukkig te mogen mededeelen dat de gitten bijna de kosten van den koers zullen dekken en sturen een oprechten dank aan alle sportliefhebbers, neringdoeners en maatschap pijen, die ons hun geldelijken steun lieten geworden. Hopen wij dat het weder ons gunstig zal zijn. Dinsdag zal de velosport hoogtij vieren, dezen dag zal het volk te Yper toestroomen en zal het een gouden dag zijn voor vele kleine neringdoeners. Hieronder geven wij het vervolg der inschrijvingslijst Geuten Jean, 20 fr. Pottel G., 10 fr. Santy M., 20 fr. Weckesser (apotheker), 20 fr. Vanwalleghem (apotheker), 20 fr. Brouwer Masschelein, Pilsen Kronen 100 fr. Durand L., 20 fr. De Schoonheids koninginnen, 100 fr. Hotel Sultan, 5o fr. Onbekend, 10 fr. Boudein Paul, 10 fr. Debeuf M. ('t Kloefje, Statiestraat), 20 fr. Onbekend, 5 fr. Langemarck, 5fr. Feest commissie Montmartre, 100 fr. David Etienne, 20 fr. Vanwinsen, 20 fr. De- crock Abel, 5 fr. Defever Gaston, 5 fr. Ollevier Aug., 5 fr. Debisschop Theophile. 5o fr. Luyten, 10 fr. Glissoux G., 5o fr. Verschoore, 5 fr. D'Hont, 5 fr. Cou- syn, 5 fr. Ingels Alph., 20 fr. Vanwiche- len, 20 fr. Baete E., 20 fr. Mottrie C., 5o fr. Van Eenaeme A., 20 fr. Vande- casteeleAl., 10 fr Luyten Raymond, 10 fr. Masschelein Alphonse, (brouwer) i5o fr. Gryffon E., 20 fr. Ypersche Zwemclub, 200 fr. Hardi Fons, 5o fr. Delperdange, 5 fr. Un de ses amis, 5 fr. Un autre ami, 5 fr. Stamper Odile, 20 fr. Claeys, 10 fr. Verdoen, 20 fr. Herhalen wij de medewerking en milden steun van de Brasserie Centrale Yproise gekend om hare lekkere bieren. Gift5oo fr. ZATERDAG 6 OOGST 1932 om 5 uur CO MBA TSCHIETING MAANDAG 8 OOGST 1932 S C H O O IN E Opper vogel 100 Frank 2 Zijdvogels, iéder 5o fr. 100 Frank 2 Kallen, ieder 25 fr. 5o Frank 10 Hoekvogels aan 20 fr. 200 Frank. waarvan 5 geschonken door de Centrale Y'persche Brouwerij. 3o Geprimeerde vogels aan 17 fr. 5io Frank: Inleg 15.50 fr. Terug 12 fr. Zooveel vogels als schutters, oppervogels*. hoekvogels en primés inbegrepen. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje »r bij de We Maurice Dumortirr, van 1 1/2 u. tot 2 1/4, om ten 2 1/2 uur zeer stipt te= beginnen schieten tot 7 uur. Het Bestuur. KOSMOS bericht zijn zeer gewaardeerde- kliënteel dat er nog een beperkt aantal plaat sen vrij zijn voor de afreizen op 16 en 30 Augustus en 12 September. Het succes heeft dit jaar de stoutste ver wachtingen overtroffen. Het lijdt geen twijfel dat de Lourdes reizen zoodanig in den smaak van de Vlaamsche toeristen vallen, dat voor taan geen weldenkend burger meer zal kunnen gevonden worden, die niet met fierheid zal kunnen zeggen Ik ben met KOSMOS» naar Lourdes geweest. Wie dit jaar nog van de partij wil zijn moet haastig, haastig inschrijven. KOSMOS TOERISME B. De Ceuninck A. Verstraete Telefoon 544 Telefoon 515 l'APÉRITIF en Vogue au wagon N° 16 A YPRES Ie 12 AoQt. A VENDRE pour cause de départ foyers, suspensions gaz, objets de luxe et divers. 6, Boulevard Malou. o A vendre, du 1 Juillet 1922 au 3o Juillet 1927. Prendre adresse au bur. du journal. Beau manteau de fourrure pour jeune fille ou dame, état neuf. Adr. bur. journ. Twee palans in goeden staat, alsook 5oo m. Decauville spoor met centriek's, aan geheel genadigen prijs, bij LeonROSSELLE, 93, Veurnesteenweg, Yper. Cond. int. Henault Vivasix ig3i état neuf. - 1929 - Essex Chevrolet Torpédo Renault 10 c v. Camionnettes de 5oo a 2000 k. de ch. utile. Agent direct Renault A. Catteau, 61, rue de Lille, MENIN. splinternieuw, waarde 85o fr. voor 450 fr.- Adres bureel van 't blad. 2) Speler die tweemaal achtereen den bal aanraakt bij het terug in spel brengen. 4) Naar achter gegeven strafschop. 7) Bij den neerworp van den bal (throw- down of balie a terre, en niet balie en l'air gelijk velen zeggen) door den scheidsrechter, het leder aanraken voordat het den grond aangeraakt heeft. 10, Laagstraat 4, Groote Markt Beveren Roeselaere Yper 7 c.v. 7 c.v.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 12