Chambre de Commerce et d'Industrie De Tentoonstellingstrein PRIJSUITDEELINGEN 2 d'YPRES - Teehen- ea Nijverheidsschool der Stad Yper STAD YPER JUSTICE Stadsmeisjesschool van de St Jansstr. UITSLAGEN Stadsjongensschool UITSLAGEN leden der Handelskamer een dringenden op roep gedaan opdat zij talrijk zouden deel nemen aan het officieel bezoek dezer merk waardige tentoonstelling, dat zal plaats hebben Vrijdag aanstaande, 12 Oogst, te I i uur voormiddag, in de statie van Yper. Vergadering om 10 u. 45 aan het lokaal «jHótel du Sultan om vandaar in groep naar de statie te vertrekken. Het Bestuur. Répondant a l'aimable inviiation de la Direction géné ale du Train exposition, le Comité de la l hambre de Commerce a décidé de rendre une visite officielle a cette remar- quable txposition, et invite lous ses membres de bien vouloir se joindre a lui pour cette visite qui est fixée au Vendredi 12 Aoüt, a ii heures du matin, en gare d'Ypres. II espère que les membres auront k coeur de répondre en grand nombre a eet appel. Réunion au local Hotel du Sultan a 10 h. 45 et départ en groupe. Le Comité. Op 12 Oogst komt de trein naar Yper en hij zal vanat 9 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds zichtbaar zijn. De trein bestaat uit 20 prachtwagens, hij is 35o meter lang en bezoekt 64 steden. Het hoofddoel is een reizende Handels- foor, maar een Handelsfoor van producten in B.lgië vervaardigd. In deze tijden van overdreven protectionnisme, wordt aan de Belgische nijveraars een gelegenheid aange boden hunne producten het land dóór metr bekend te maken en aldus het verlies terug te vinden welke zij ondergaan door het sluiten der vreemde markten er wordt aan de Bel gische handelaars getoond welke producten worden vervaardigd de bevolking wordt in gelicht over producten die in Belgë worden gemaakt, en aangeraden deze te koopen ten einde Belgische werklieden werk te ver schaffen. buy English, zegt de Engelschman, Achetez F ran fats, zegt de Franschman de tentoon stelliugstrein zegt aan de Belgen ziehier waren die in Belgiè vervaardigd worden, koopt ze, ondersteunt uwe nijverheid, geeft werk aan uwe werklieden. Dit doel stemt goed overeen met den geest onzer Ypersche Handelsïooren. Menherinnere zich de woorden door den heer Bernolet uitgedrukt bij de officieele opening der laatste Handelsfoor: Het is de verkooper die tot den kooper gaat met het doel bij hem de goesting tot koopen te doen ontstaan, met het doel het slapende geld te doen rollen, bestaan te geven aan nijverheid en handel en werk aan de werkliecen. Het is een der voornaamste mid delen om de crisis te bekampen. Ook hebben de besturen aer Handelskamer en der Handelsfoor zich gehaast op de uit noodiging van het iorichtingscomiteit te ant woorden. Er zal dus op Vrijdag 12 Oogst, te 11 uur, een officieel bezoek plaats hebben. Al de leden der Handels en Nijverheids- kamer zullen er welkom zijn, en ongetwijfeld zullen zij er aan houden zich talrijk bi) de bezoekende groep te voegen opdat hij waar lijk waardig weze van de belangrijkheid der Ypersche Handels en Nijverheidskamer. Maar onze handelaars mogen hun bezoek niet tot dat enkel vluchtig overzicht beper ken. Het wordt hun ten zeerste aangeraden reeds om 9 uur 's morgens een grondig be zoek aan die tentoonstelling te brengen ten einde ten volle ingelicht te wezen, desnoods zaken te doen en te bewijzen hoezeer de Handel van Yper belang stelt in deze merk waardige poging. En van nu reeds zeggen wij tot de inrich ters en de tentoonstellers Welkom in de muren onzer dierbare stad. De TENTOONSTELLING van de wer ken der leerlingen, is open van ro tot i3 uur, van af 7 tot 15 Oogst, in de lokalen der school O. L. Vrouwstraat. De ingang is vrij. De prijsuitdeeling zal plaats hebben op Maandag 15 Oogst, zijnde O. L. Vrouw Hemelvaart, om 3 uur, in de Halle. Op Maandag 1 Augustus, te drie uur, had de prijsuitdeeling van de Stadsmeisjesschool van de St Jansstraat plaats. De plaatselijke overheid trad de bomvolle zaal der halle binnen terwijl de kinderen de Brabanqonne zongen. De overheid was wel vertegenwoordigd. We bemerkten o. m. heer Burgemeester Sobry heer arrondissementscommissaris Clinckemaille heer Missiaen, senator en schepen heer Delahaye, schepen heeren Vermeulen, Vergracht, Bonnet, Coutelle, ge meenteraadsleden heer Tordeur, kant. op ziener van het Lager Onderwijs Eerw. heer Denys, pastoor van St- Niklaas en leeraar der school heer Castel, rechter heeren Bou quet, Van Alleynnes, Gruwez A. en Gruwez I., heeren Denaegel. bestuurder der Stads- jongensschool en Balduck, eere-schoolbestuur- der mevr. Waeles, bestuurster der Stads meisjesschool (Rijselstraat).; talrijke leeraars, onderwijzers en onderwijzeressen, en vrien den van het officieel onderwijs. Ter inleiding speelde juffJ. Calus, leerlinge van het vijfde studiejaar, een puik piano num mertje Maiche Turque door Mozart. Het bevallig meisje werd warm toegejuicht. Vervolgens trad juftr. Gaimant op met een gedicht, gemaakt door haar vader, M. Gaimant Pout quoi, dis, Papa De zoo naïeve opvoering van de stukjes van de bewaarschoolkleuters behaalde het groot ste succes, 't Was aandoenlijk de kleintjes te zien staan met hun prijs trommel, trompet of naaidoos. Naar de Wei en Met de Vleugels door de kleintjes gezongen, vergden voorze ker veel inspanning vanwege de meesteressen, Mad. Vandevyver en Mad. Tamborijn, ook wenschenwe aan die dames hartelijk geluk met de bekomen uitslagen. La Rose werd gezongen door een juffer tje van het tweede stadiejaar, Ch. Van Al leynnes. Een mooi stukje en juist gezongen. Daarna kregen we twee liederen te hooren van de leerlingen van het eerste studiejaar Val maar en Ure course délicieuse Mad. Denaegel leidde de stukjes op een meesterlijke manier en we kunnen moeilijk zeggen welk lied het mooiste was. Een van de eenvoudigste, schoonste num mertjes Daar was een Lied werd gezon gen door de juffertjes Vandevelde J Gruwez B. en Calus J. Toexomende keer mogen nog zulke liederen op het programma komen. De hoogere klassen gaven twee reidansen en eenige liederen ten beste. Les cloches chantent leprintemps werd gaarne gehoord. In de zaal hoorden we zeggen «Ze mogen dat nogmaals zingen, ik hoor dat gaarne De ondeiwijzeres, juff. Merlevede, had haar best gedaan en dient geprezen. Bij het verlaten der zaal hoorden we nog dat de grootste eer toekomt aan juff. Dela haye, onderwijzeres der school, die de muzi kale begeleiding van het feest op zich geno men had. We zouden wenschen dat die jaft. wat meer op den voorgrond zou treden Eer aan wie eer toekomt Na een woord van dank van Mevr. de Be stuurster aan de plaatselijke overheid, aan de muzikanten en aan de ouders, sloot het feest met Naar Wijd en Zijd Lagere School Eerste Studiejaar glio Afdeeling A. Yolande Janssens, Denise Jael, Simonne Ingels, Yolande Calus, Marcella Van Ommeslaeghe. Afdeeling B. Irène Salomé, Victorine Vandevelde, Thérèse Cofiyn, Irène Vandamme. Afdeeling C. Suzanne Banckaert, Chris- tiane Werrebrouck, Souxdorf Raymonde, Barbez Jacqueline. Tweede Studiejaar glio Micheline Floor. 8/io Denise Indervuyst, Andréa De By ser, Denise Vandamme, Gilberte Roose, Georgette Deprost, Emilienne Vandamme. Derde Studiejaar 9/10 Jeannine Janssens, Simone Inder vuyst, Denise Bancquaert. 8/10 Denise Gryson, Fernande Mens. Vierde Studiejaar 8110 Alphons ne Braem, Julia Van Hoecke. Vijfde Studiejaar 9I10 Yolande Gaimant, Emilienne Cher- chye, Jeanne Calus. Zesde Studiejaar 9I10 Simone Jael, Simone Deleu. 8/to Tanghe Jeanne, Ernestine Pickel, Julienne Claeys. Achtste Studiejaar 9I10 Marthe Wenes, Georgette Van Audenhove. Bijzondere Prijzen Goed gedrag Fernande Maes, Marie Louise Wolters. Simone Jael. Godsdienst Emilienne Cherchye, Suzanne Pickel. Orde en netheid Yolande Gaimant. Engelsche Taal Martha Wenes. Dactylographie Martha Wenes. Huishoudkunde Tuinbouw Georgette Van Audenhove. Dinsdag, 2 Oogst, had deze plechtigheid plaats in de ruime zaal der halle, die bomvol was van een uitgelezen publiek en van de leerlingen, tetjts uitgedoscht. Om i5 uur deden de overheden, zeer talrijk vertegenwoordigd, hunne intrede, begroet met eene flink uitgevoerde Braban<;onne door al de leerlingen der school. Onder de overlieden bemerkten wij den heer Burgemees ter, omringd door de heeren Clinckemaille, arrondissementscommissaris. Schepen Mis siaen, de schoolopziener Tordeur, H. Ver meulen, F. Vergracht, Bonnet en Coutelle, gemeenteraadsleden, rustende onderwijzers, Castel, vrederechter en meer anderen. Het feest ving aan door een symphonisch openingsstuk, dat algemeene toejuichingen uitlokte. Daarop volgde Het vogelnestje door een'leeiling van het vierde studiejaar heel kranig voorgedragen een lied Neen, ik roofde vogels niet», gezongen door leerlin gen van hetzelfde studiejaar. Beide stukjes bevielen zeer en werden luidruchtig toege juicht. Een leerling van het eerste jaar droeg On ze Kat voor op eene wijze, die oprecht den bijval verdiende. De Kikker en de Kraai voorgedragen door een leerling van het 2?' jaar, De Mug en de Vlieg door een leerling van het 5d', De laatste Storm door een leerling van het 8s", Le faux Malade door een leerling van het 4de, Les deux Voyageurs door een leerling van het 8stt, werden allen heel mooi voorgedragen en lokten telkens algemeen handgeklap uit. Bierdies Engelsch lied, gezongen door leerlingen van het 8S,S, genoot ook veel bijval. Naar Buiten spel door leerlingen van het 2d: en 3d jaar heeft hartelijk doen lachen en het werd wonderwel uitgevoerd. Na de prijsuitreikingen zongen de leerlin gen Naar Wijd en Zijd dat door de tal rijke menigte rechtstaande aanhoord en toe gejuicht werd De heer Burgemeester, in een gepaste rede, bracht dan hulde aan de ijveiige leerlingen om de schitterende uitslagen der studies, aan de ouders om de zorgen in het regelmatig naar school sturen hunner kinderen en aan de heeren Bestuurder en Onderwijzers om de vaderlijke genegenheid voor de kinderen en de verkleefde nauwgezetheid in het vervullen van hunne moeilijke taak. Ten slotte stuurde hij een dankwoord aan allen namens het* stadsbestuur en al de aanwezigen, die dit aan doenlijk schoolfeest door hunne tegenwoor digheid opluisterden. Het was een puik feestje, dat den besten indruk nagelaten heeft en de heeren Bestuur der en Onderwijzers ter eere strekt. Eerste Studiejaar 9I10 Deiuyter Maurice, Benoit Georges, Cardoen Cyrille. 8/io Hollebeke Marcel, Gadeyne Gustaaf, Maillaerd Fl., Notebaert Dan., Concens Joseph, Vandermeeren Jos., Verschoore Leon- Tweede Studiejaar 9I10 Bouttelegier André, Izaak Aimé, Adam André, Verstraete Cyriel, Andries Daniel. 8/10 Vandenbilcke Frans, Ségier Camiel, Vanoverschelde Daniel, Wildemeersch Jo seph, Bogaert Julien. Derde Studiejaar 9I10 Riquière Roger, Ingels Eugeen,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 2