O MA MUSE 3 Stadsmeisjesschool der Rijselstraat School der H. Familie Bij de Rousbrugge Damen Claeys Roger, Verheye Daniel, Demuyt Omer. 8/io Gisquière Roger, Ollevier Julien, Callandt Raymond, Ryckelinck Roger, Vany- sacker Georges, Vanhoeck Arthur, Deschee maker Marcel, Meul D., Monnet Odiel. Vierde Studiejaar glio Houart Georges, Tant Jerome, Brue- nin André, Derycke Jan. 8/io Ghys Lucien, Lelong Edward, De- vers Emiel, Vandevelde Roger, Velghe Gé- rard, Deruyter Florent, Polée Emiel. Andries Roger, Boudry Albert Ameel Joseph. Hoogere Graad g/io Debeuf Daniel, Bergman Roger, Hondeghem Gustaaf, Priem Benonie, Des madryl Andries, Merlevede Fernand en Pets Lucien. 81.10 Claeys Willy, Vandooren Gerard, Milleville Emiel, Ameel Raymond, Hoor- naert Leon, Cardoen André, Emmerechts Félix, Kerrincks Andries, Verstraete Valeer, Tant André, Vanspranghe Albert, Legrand André, Busschaert Albert, Turcq André. Zevende Studiejaar glio Hoornaert Gérard en Segers Aimé. 8/10 Ceuninck Albert, Decadt Emiel, Becquaert Maurits, Rubben Frans, Hebben Leon, Denutte Lucien, Logie Leon. A chtste Studiejaar g/io Bruenin Omer, Lodewyck Henri. 8/io Meul Roger, Vandenbussche Alb. Bekroonde leerlingen in den nationalen prijskamp voor schoonschriftBruenin André, Vandooren Raoul, Anseeaw Georges. Prijzen voor bijzonder zorg aan de school tuintjes Van den Bussche Albert, Denutte Lucien, Becquaert Maurits, Pets Antoon, Vandooren Raoul. Prijzen van Godsdienst Benoit Georges, Andries Daniel, Riquière Roger, Houaert Georges, Debeuf Daniel, Hoornaert Gérard, Segers Aimé en Lodewyck Henri. Woensdag, derden Augustus, om drie uur, had de derde prijsuitdeeling van onze Lagere Stadsscholen plaats. Dezelfde overheid als voor de twee voor gaande scholen woonde het feest bij. En volk nog meer dan in de voorgaande. Nadat de leerlingen het nationaal lied had den gezongen begon men met de uitvoering van het programma. Een 80 leerlingen namen plaats op het ver hoog en zongen een gelegenheidskoor. Een feestzang met krachtig, jtugdig vuur. Luid ruchtige toejuiching gaf te kennen dat de zang in den smaak viel van het geacht publiek. Een piano nummertje volgde. Une marche jubilaire a quatre mains werd gespetld door twee leerlingen der school, de juffertjes D. Merlevede en Aline Verweire. Die twee leerlingen zullen het zeker en vast ver brengen indien ze den ingeslagen weg voort volgen. Ze oogstten veel succes. De kindertooneeltjes De Dwergjes en De zoete, kleine Vogeltjes waren de aan trekkelijkste nummers. De bewaarschoolven tjes, gekleed met echte kabouterkleeren, en de vrouwtjes met spier-witte pluimpjes, gaven een mooi uitzicht, en van af het begin boei den ze het publiek. De naïeve kinderen had den ?oo goed hun nummertje geleerd dat het volmaakt uitgevoerd werd. Het tweede studiejaar kwam vervolgens aan de beurt mét Bellen Blazen Wat zon gen die meisjes mooi en hoe schoon waren de zeepballen die geblazen werden Proficiat Het Ballet avec chant et diction Cigales et Fourmis onder leiding van Mm Mennens werd meesterlijk vertolkt, de mier-koningin en de werkmiertjes, alsook de krekels hadden een mooie dictie. In het lied met gebaren Ik ken een vrouw» moesten we vooral de mimiek der meisjes bewonderen, ge voel en gebaar waren gemeend. Het toppunt van kinderkunst kwam nu aan de beurt. Onder leiding van Mme Merlevede werd een dans uitgevoerd «Vlinderballet». Rond ons hoorden we iemand zeggen 't Is waarachtig juist zooals in een schouwburg En vooral Th. Decadt werd aandachtig gevolgd uit haar groeit eerstdaags een kun stenares 1 En wat moeten we zeggen van de decla- matie's A ceux qui sont morts pour la Patrie voorgedragen door G. Vanuxem O Wilde en Onvervalschte Pracht Moederken Het Kruisken al de stukjes werden zoo schoon voorgedragen, dat we moeilijk kunnen zeggen wat het schoonst is. Juff. Bestuurster en Juff. Onderwijzeressen, hartelijk dank voor de aangename uurtjes. Een welgeslaagde prijsuitdeeling 1 UITSLAGEN Eerste Studiejaar g/io Pyck Mariette, Sigier Yvonne, Mulle Georgette, Debyser Godelieve, Mestdagh Maria, Isenbaert Laura, Bruneel Germaine, Defrancq Léa, Verschoore Irène, Leyns Jeanne. 8/10 Hof Cécile, Jacques Irma, Gadeyne Simone, Ollevier Adrienne, Deruytter Su zanne. Tweede Studiejaar g/io Malfait Simone, Vermeersch Martha, Legrand Rosanne, Dewyn Denise. 8/IO Vandekerckhove Rachel, Derutter Madeleine, Goemaere Maria, Kerremans Ga- brielle, Vanneste Julienne, Desmit Suzanne, Provoost Maria, Devers Simone, Malfait Irène, Landerwyn Germaine, Coffyn Alice. Derde Studiejaar g/io Gillebert Ivonne, Devolder Angèle, Hoornaert Suzanne, Terryn Madeleine. 8/io Dewyn Fernande, Duprez Louise, Alleman André, Bruneel Jeannette, Arfeuille Irène, Baillivier, Legrand Rachel, Vande kerckhove Simone, Vanlaeke Madeleine. Vierde Studiejaar gho Merlevede Denise, Degraeve Ivonne, Vanderbeke Raymonde, Vereist Suzanne, Looze Lucienne, Wallaert Yvonne, Neyrinck Maria. 8110 Schoonheere Antoinette, Sennesael Irène, Rouzèré Rèjeanne, Vermothe Martha, Gisquière Yvette, Derous Jeanne, Boumier Léone. Bruenin Maria Bruyère Maria, Con- cens Maria, Baete Denise. Vijjde Studiejaar g/zo Notebaert Céline, Dewandel Simone, Ossieur Simone. 8I10 Vanpeteghem Maria-José, Beaud Maria, Defrancq Irma, Lodewyck Simone, Schoonheere Andréa. Zesde Studiejaar g/io Bories Suzanne, Callewaert Lucien ne, Decadt Maria-Thérèse. 8/10 Adam Maria, Dewandel Yvonne, Gadeyne Simone, Spurr Lucie. Zevende Studiejaar 8/10 Debergh Simone, Spurr Gladys, Lamon Gabrielle. Achtste Studiejaar Eerste Afdeeling 9/10 Vandenabeele Maria, Sinnaeve Josephine. Tweede Afdeeling 9/10 Bouttelgier Marcella, Bories Fernande. Bijzondere Prijzen Godsdienst Debyser Godelieve, Vande kerckhove Rach Bruneel Jeannette, Wallaert Yvonne, Merlevede Denise, Derous Jeanne, Dewandel Sim., Lodewyck Sim., Staesen Blanche, Dewandel Yvonne, Bouttelgier M. Machienschrift Vandenabeele Maria, Bouttelgier Marcella, Bories Fernande. Vandevelde Georgine, speciale vermelding eerste in machien- en snelschrift. Beroepschool Kantwerk Het exaam der kantwerksters werd afge nomen door de Nationale Associatie der Kantwerksters. 1) Eggermont Antoinette, 2) Tieberghem Louise, 3) Ollevier Martine, 4) Demaeseneire Rachel, 5) Legrand Jeanne, 6) Kesteloot Valentine, 7) Ghys Lucienne (37 leerlingen volgen). Naai- en Snijafdeeling 1) Ryckelinck Yvonne en Philippo Yvonne, 2) VanDleu Raymonde, 3) Verlinde Elza, 4) Noliet Bertha, 5) David Elisabeth, 6) De francq Dina, 7) Dupuy Lucienne. H uishoudschool 9/10: Vandevelde G., Bouttelgier Marcella, Spurr Gladys, Sinnaeve J., Bories Fernande, Eggermont A. 8/10 Lamon G., Baete M L., Deruyter R., Ossieur G., Wuylens J., Ollivier M. De Jaarlijksche Prijsuitdeeling had plaats. Dinsdag 26 Juli. P<a htige uitslagen werdtn bekomen. I. Lagere School Derde Studiejaar 9/10: Cecile Buysse, Yper, Marie-Joseph Mahieu, id. 8/10 Cecile Nicolay, Yper, Andrea Baert, id., Cecile Depuydt, id., Beatrix Verstappen, id., Paula Clabeau, id. Vierde Studiejaar 9/10 Renée Bouve, Yper, Denise Delbrouck, id. 8/10 Jeanne Bonnet, Yper, Lucienne Bras, id., Yvonne Bossaert, id., Simone Duprez, id., Léa Thierens, id., Irène Timperman, id., Jeanne Titeca, id. Vijfde Studiejaar 9/10 Irène Santy', Yper, Anna Wyckaert, id. 8/10 Maria Van Coillie, Yper, Bertha Steyaert, id., Jeanne Peene, id., Frangoise Vandermeersch, id., Rachel Albrecht, id., Jeanne Pyncket, id., Andrea Christiaers, Harelbeke, Marie-Madeleine Van Becelaere, Yper, Rosa Vanneste, id., Anna Marie Van Eecke, id., Elisabeth Verfaille, id., Marie- Antoinette Dehaeck, id. Zesde Studiejaar gho Henriette Van der Meulen, Yper, Anna Ghekiere, Gheluwe. 8/10 Paula Wyckaert, Yper, Agrippine Jacques, id., Yvonne Vanacker, St-Jan, Yvonne Bouve, Yper. II. Middelbare School Eerste Jaar 8/10 Jufvrouw Hélène Louwagie, Rousbrugge. Tweede Jaar 8/10 Jufvrouwen Anna Vanneste, Bavicbove, Julia Doyen, Thourout, Elisabeth Depuydt, Yper. Derde Jaar 8/10 Jufvrouwen Agnès Petit, Yper, Agnès Santy, id., Jeanne De- laere, Escanafïfles. III. - Middelbare Beroepsschool Eerste Studiejaar 8/10 Jufvrouwen Anna °elva, Vlamertinghe, Marguerite Temper- ville, Yper. Tweede Studiejaar 8/10 Jufvrouwen Maria Debruyne, Oost-Vleteren, Germaine Dave, Langemarck, Lia Verhelst, Oudenburg. Derde Studiejaar Jufvrouwen Ghislaine Van Massenhove en Irma Monkerhey hebben met voldoening het officieel exaam van alge- meene vakken afgelegd te Brugge. De Jaarlijksche Prijsuitdeeling had plaats op Woensdag 27 Juli. We vermelden hier de voornaamste uitslagen I. Lagere Afdeeling Eerste Studiejaar 9/10 Emile Duyck, Yper, Jacqueline Vanoverstraete, id., Anna Victoor, id., Cécile Mahieu, id., Agnès Jonckeere, id. Tweede Studiejaar 9/10 Freddy De- cheiver, Yper, Paul Daelemans, id.,Godelieve Vanhee, id., Frangoise Mourue, id., Léa Geuten, id. Derde Studiejaar 910 Denise Duyck, Yper, Mane José Vanhee, id. 8/10 Anne-Marie Daelemans, Yper, Marie- Rose Jonckeere, id., Lily Vandevoorde, id., Nelly Gantois, id., Colette De Cock, id., Simone Van Winsen, id. Vierde Studiejaar 9/10 Marguerite Cousyn, Yper, Marie-Jeanne Delahaye, id., Jacqueline Deryckere, id. 8/10 Bertha Devos, Yper, Denise Van- laetem, id., Suzette Vanheck, id., Denise Debruyn, id., Thérèse De Cock, id. Vijfde Studiejaar 8/10 Cécile Dewulf, Ruddervoorde, Marie Rose Ampe, Staden, Lily Greul, Yper, Jeanne Van Winsen, id., Andrée De Meyer, id. Zesde Studiejaar 9/10 Jeanne Vanhee, Yper, Louise Vandenberghe, id., Marie Casier, Meenen, Odette Camerlynck, Rous brugge. 8/10 Jeanne Leterme, Waasten, Anne- Marie Bossaert, Yper, Maria Verbrugge, Brielen, Yvonne Garreyn, Brussel, Yvonne Kino, Yper. Zevende Studiejaar 9/10 Yvonne Van denberghe, Den Haan. 8/10 Marie-Louise Lobelle, Yper, Maria Haeghedoorne, Elverdinghe. II. Middelbare Afdeeling Eerste Jaar 9/10 Jufvrouwen Albertine Vanraes, Gheluwe, Carmen Dejaegere, We- velghem, Arlette Samyn, Staden. 8/10 Jufvrouw Simone Bailleul, Yper. Tweede Jaar 8/10 Jufvrouwen Estelle Nolf, Thourout, Louise Rommens, Yper, Jeanne Cousyn, id. Derde Jaar 8/10 Jufvrouwen Jenny Dejaegere, Wevelghem, Frangoise Verbeke, Yper, Elisabeth Derrudder, Komen. VIENT DE PARAITRE - ACTE DE FOI - Poème par ALFRED GA1MANT. PRIX 3 Fr. En vente au bureau de ce journal.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3