2
Koninklijke Hofbouwmaatschappij
en Werk van den Akker, Yper
PMJS U1TDEELINGEN
In St-Vincent's College
In den Wedstrijd onder al de Colleges
van het Bisdom
St-Aloy9iusschool
Hondstraat
St- Mich ielsschool
El verdinghe straat
H. Hartschool Lamotte
Capucienenstraat
Mariaschool Lamotte
Rijselctraat
Huishoudklas
Beroepsafdeeling
O. L. Vrouw van Tuine
Beluikstraat
St-Josephsschool
Meenensteenweg
Kalfvaartschool
Potyaeschool
la plupart des salles de la caserne. Voili
pourtant encore une curiosité susceptible
d'intéresser les étrangers et capable d'aider
grandement au remplissage de la caisse com
munale. Que l'on se renseigne auprès des
caissiers des curiosités analogues it Dixmude,
Zeebrugge, Knocke, etc.
On dénsolit les abris, on n'exploite pas les
souvenirs de guerre existants, que reste t il a
Ypres pour intéresser les touristes Des
maisons neuves, des églises, des Palais de
Justice etc. se trouvent aussi bien en Angle-
terre, en France et ailleurs, pourquoi alors
venir k V pres
Nous croyons savoir que déja ditlérents
articles sur nos curiosités ont paru dans ce
journal et donnant diflérentes idéés pour
attirer la clientèle touristique a Ypres. L'ad-
ministration communale a cependant comme
devoir d'examiner les idéés émises par ses
habitants. Qu'a t-elle fait jusqu'êi présent
De VERGADERING van Oogst is ver
schoven op den derden Zondag van September.
De leden worden insgelijks uitgenoodigd
hunne schoonste aanbrengsten te laten gewor
den in het lokaal Continental, op Vrijdag 26
Oogst 19J2 tusschen b en 7 uur 's avonds
De aanbrengsten zullen beloond worden
volgens verdiensten.
Namens het Bestuur.
In het Geestelijk College hebben de
volgende leerlingen de le plaats of een prijs
in de Uitmuntendheid behaald
Lagere Afdeeling
le Studiejaar 1. Albert Ketels, 2. Frans
Vanderghote, 3. Jozef Lesage, 4. Paul Corne-
lis, 5. André Duthoo, 6. Herman Erard.
2Studiejaar x. Felix Benoot, 2.- Jozef
Devriese, 3. Jan Pien, 4. Jac. Grimmelprez,
5. G. Vandenbussche, 6. Willy Casier, 7.
Etienne Louf, 8. Roger Blootacker.
3' Studiejaar l. Frans Vanhee, 2. Leon
Ronse, 3. Robert Gernaey, 4. Edg. Benoot,
5. Robert De Blieck, 6. Nestor Viaene.
4' Studiejaar 1. Paul Lommez, 2. André
Rijngaert, 3. Fernand Spotbeen, 4. André
Logie, 5. Jac. Seys, 6. Paul Lobelle.
5' Studiejaar 1. Paul Vanderghote, 2. A.
.De Bruyn, 3. Frans Devriese, 4. Alb. Laton,
5. Henri Vandenberghe en Rcger Vierstraete.
6e Studiejaar 1. Alfons Vandenberghe,
2. Robert boubry.
Moderne Humaniora
7e Klas 1. André Buyse.
6' Klas 1. Maurits Mobouck.
5' Klas 1. Gerard Croquey.
Oudere Humaniora
(f Klas 1. Gerard Dubois.
5' Klas 1. Albert Deknudt, 2. Jozef De-
coninck, 3. Gerard Allemeersofa, 4. Gilbert
Deleu, 5. Antoon Bryon.
4' Klas 1. André Hurggraeve.
3' Klas i. Albert Dehem.
Poësis x. Gerard Huyghe.
Rhttorika i. Am. Menu, 2 Leop. Neudt.
Behaalden
In de Rhetorika (op 204 mededingers)
Latijnsche Redevoering
Leopold Neudt, den 2° Prijs Ant. Vande-
putte, den 7" Naprijs Am. Menu, den ion
Naprijs.
Vlaamsche Redevoering
Leon Declercq, den 5° Naprijs.
In de 6* Latijnsche (op 3gi mededingers)
Latijnsche Thema
Lucien Deruddere, den 7a Naprijs Willy
Houtman, den 12° Naprijs.
Rekenkunde
Jozef Deschuytter, den in Naprijs.
In de 6' Moderne (op 341 mededingers)
Godsdienst
Maur. Mobouck, den 4® Naprijs.
Vlaamsche Taal
Ch. Leuridan, den 5® Naprijs.
Fransche Taal
Jean Browaeys, den 7* Naprijs Maur.
Mobouck, den 10* Naprijs.
Eerste Studiejaar 1. Desramault Gilbert
en Minnekeer Marcel, 2. Vanhee Gaston,
3. Cooren Henri, Vanzieleghem André en
Verschoot Antoine.
Tweede Studiejaar 1. Desramault Jozef en
Arfeuille Pierre, 2. Mortier Gerard, 3. Van-
besien Werner, 4. Coussement Henri.
Derde Studiejaar 1Coussement Gustaaf,
2. Beele Roger, 3. Gabriël Gaston, 4. Van-
hoorne Jaak, 5. Soubry Michel.
Vierde Studiejaar 1. Valcke André, 2.
Beele Albert en Malfait Roger, 3. Liefhooghe
Roger, 4. Cardinael Raymond.
Vijfde Studiejaar 1. Degrijse Marcel,
2. Dewilde Georges en Roetynck Julien,
3. Debouvere Maurice, 4. Vandemaele Noèl.
Zesde Studiejaar 1. Carton René, 2. Jacques
Achiel, 3. Minnekeer Gaston, 4. Willemyns
Robert, 5. Verschelde Norbert.
Zevende Studiejaar 1. Michiel Prosper,
2 Coeckelbergs Gomar, 3. Degrendel Georges,
4. Demeyer Roger.
Achtste Studiejaar Bekwamen de 9/10
der punten Coeckelbergs Valeer, Vuylsteke
Camiel, Degryse André, Knockaert LéoD.
Bekwamen de 8/10 der punten Geudens
Aimé, Minnekeer Joz., Vandenberghe Maur.,
Caiteeuw René
Eerste Studiejaar 1. Blanckaert Roger,
2. Denoyelle Robert, 3. Dewitte Danièl,
4 Dumont Albert.
Tweede Studiejaar 1. Cocle Jan, 2. Deroo
Roger, 3. Knap André, 4. Samoy André.
Derde Studiejaar 1. Debuigne August,
2. Van Hullebus Gaston, 3. Willaert Marcel,
4. Leleu Roger.
Vierde Studiejaar i. Herreman Roger,
2. Lampaert Georges, 3. Vandenabeele Gast-,
4. Vandecastelle Gaston.
Vijfde Studiejaar 1. Dewilde André en
Ryckaert André, 3. Vancayseele Roger,
4. Dehollander André.
Zesde Studiejaar 1. Lampaert Henri,
2. Vergauwen Jeróme, 3. Dewilde Gilbert,
4. Verhaeghe Maurits.
Zevende Studiejaar 1. Victoor Jozef, 2.
Dubois Maur., 3. bonck Alf., 4. Muyle M.
Achtste Studiejaar 1. Dehaene Maurice,
2. Maes Antoon, 3. Defoort Ancré, 4. Beele
Medard
Eerste Studiejaar Degroote Simone, Ver-
donck M. Madeleine, Callewaert Andrea.
Tweede Studiejaar Albrecht Gabrielle,
Gekiere Georgette, De Geest Jeanne, Lietaert
Marie-Louise.
Derde StudiejaarBilliau Agnes, Debouvere
Antoinette.
Vierde Studiejaar Hauspie Henriette, Elle
Suzanne, Lietaert Godelieve.
Vijfde Studiejaar Dekeuwer Maria, De-
crock Simone, Messeiis Bertha.
Zesde Studiejaar Enaaert Henriette, Dera
moudt Marguerite, Elle Godelieve, Ver Eecke
Suzanne.
Zevende Studiejaar Hauspie Marie Louise,
Barzeele Marguerite.
Eerste StudiejaarHoedt Diana, Dewulf
Paula, Arfeuille Marie-Ant., Chnstiaen
Thérèse, Degryse Agnès.
Tweede Studiejaar Deschuytter Cécile,
Gillioen Cécile, Verkouter Jeanne, Verwaerde
Julienne, Bollingier José.
Derde Studiejaar Verhaeghe Maria, De-
wulf Laura, Defoort Agnès, Demarré Maria,
Vandamme Lucienne, Demarré Irma, De-
weerdt Margriet.
Vierde Studiejaar A. Verschoore Marie-
Louise, Godderis Blanche, Mortier Marie-
José, Cottyn Maria.
Vierde Studiejaar B. Dehaene Denise,
Olie vier Simone, Deruytter Godelieve,
Cnockaert Simone, Van Hyfte Simone, De-
laire Zulma.
Vijfde Studiejaar Declercq Martha, Van-
caemelbeke Maria, Dezitter Elisabeth, Lalou
Andrée, Garrein Georgette, Segers Julia.
Zesde Studiejaar Bollingier Esther, Nagy
Juliska, Hoedt Irène, Crombez Marguerite,
Takacs Marguerite, Pire Marie-Louise.
Zevende StudiejaarLeroy Martha, Matthys
Aline, Legrand Simone, Deknudt Albertine,
Dekaezemaecker Lucienne, Liefhooghe Zoë,
Carrein Maria, Lecluyse Anna.
Achtste Studiejaar Bollingier Marie-Hen
riette, Azou Anna, Vanbezien Elza, Hobben
Yolande, Dezitter Elisabeth.
Eerste jaar Logie Maria, Logie Elisabeth,
Maes Marie.José, Soenen Elisabeth, Deknudt
Marie Madeleine.
Tweede jaar Een getuigschrift van be
kwaamheid werd toegekend aan de volgende
leerlingen
Derudder Yvonne, Cardinael Elisabeth,
Odent Maria, Denoyelle Elisabeih, Neysens
Hélène, Vanlimburg Elza, Dombrecht Mar
griet.
Doolaeghe Germaine, Logie Elisabeth,
Maes Marie-José, Deknudt Marie Mad.,
Degroote Suz., Mortel Ir.
Lagere Graad ie Afdeeling 1. Anna De-
beyne 2. Thérèse Deruddere. 2e Afdee
ling i. Marguerite Claeys 2. Maria Buysse.
Middelbare graad ie Afdeeling I. Ray-
monde Tyteca 2. Maria Leire. 2' Afdee
ling 1. Agnès Truwant 2. Hélène Caus.
Hoogere graad 1. Paula Deruddere
2. Irène Bruenin 3. Julienne Devincke.
Donderdag 4® Oogst had de prijsuitdeeling
plaats voor de leerlingen der St Jozefs scho
len van den Meenensteenweg, Kalfvaart en
Potyze.
Te dier gelegenheid werden door de leer
lingen dezer school eenige mooie gezangen,
balletten, turnoeteningen, muziekstukjes, enz.
uitgevoerd. Het alles viel ten zeerste in den
smaak van de talrijke aanwezigen die de plech
tigheid bijwoonden en getuigt van het degelijk
onderwijs in deze school aan de kinderen ge
geven. Een tooneelstukje in een bedrijf
Marietje Hemelzoet en vooral de euryth-
mische turnoefeningen door de leerlingen van
het 3* en 4* studiejaar der Kalfvaartschool be
haalden een welverdienden bijval.
Hieronder volgen de uitslagen
Eerste Studiejaar 1. Decrock Yvonne,
2. Riquiere Rachel, 3. Warlop Lea, 4. Failli
Jeanne, 5. Caenepeel Simone.
Tweede Studiejaar 1. Hahn Lucienne,
2. Hoorens M arte-Thérèse, 3. Vandamme
Emma, 4 Declerq Agnes, 5. Lowier Geor
gette.
Derde Studtrjaar 1. Baratto Helene,
2. Mulle Marguerite, 3. Hetismans Fernande,
4. Pertry Yvonne, 5. Norman Albertine.
Vierde Studiejaar 1. Herreman Simonne,
2. °ecruydt Blanche, 3. Vandoorne Yolande,
4. Derluyn Maiguerite, 5. De Waele Marie-
Louise.
Vijfde Studiejaar 1 Erard Denise, 2. Cam-
bier Martha, 3. Callewaert Suzanne, 4. Wille-
marek Marcella, 5. Larnou Maria.
Zesde Studiejaar 1. Boudry Martha,
2. Mouchamps Nelly, 3. Titeca Rachel,
4. Boudry Jacqueline, 5. Vansevenant Juliette.
Zevende Studiejaar1. Germonprez Julienne,
2. Demeyer Pauia, 3. D'Huyvetter Georgette,
4. Compernolle Marguerite, 5. Drolez Marie-
José.
Achtste Studiejaar 1. Soenen Denise,
2. Cocle Raymonde, 3. Knockaert Alice,
4. Pauwels Marcella.
Eerste Studiejaar 1. Huygebaert Nelly,
2. Larnou Laura, 3. Vermeersch Godelieve.
Tweede Studiejaar x. Six Nora, 2. Moonen
Martha, 3. Stemgée Martha.
Derde Studiejaar 1. Provoost Georgette,
2. Druez Antoinette, 3. Casteleyn Elisabeth.
Vierde Studiejaar 1. Cool Aline, 2. Beirens
Marie José, 3. Swertvagher Marie-Louise.
Eerste Studiejaar1. Derluyn Anna, 2. Van-
overberghe Antoinette, 3. Norman Mariette.
Tweede Studiejaar 1. Vereyck Maria,
2. Duflou Fernande, 3. Degrijse Madeleine.
Jongensafdeeling Potyze
Eerste StudiejaarI, Room Henri, 2. Gry-
son Roger, 3. Masschelein Emiel.
Tweede Studiejaar 1. Vandenberghe Be-
noni, 2. Masschelein Gerard, 3. Degrijse
Cyriel.