Bondschieting ZAAILANDEN Instel met Premie Maandag f2 September 1932 EN WEIDEN Ypersche Voetbalkroniek 8 TE KOOP te POELCAPELLE Gemeente Hooglede, Wijk Haezewind 3 Ha. 55 aren 30 ca. Schuttersverbond 'tZuid-Westland te ElverdingHe op Zondag 21 Oogst 1932 Burgerlijke Stand van Yper Bij de Zusters Lamotten Gevonden en Verloren Voorvuerpert. Gevonden Dinsdag 9 Oogst, door M. Stamper Jules, op de vestingen, een wandel stok. Verloren. Maandag 8 Oogst, door Me~ juffer Tack Gabrielle, een gouden armband. Allerhande Nieuws Yper. Begin van Brand Maandag,., rond 4 u. 3o's namiddags, is er een begin van brand ontstaan ineen houten barak der garage Tytgat, Maarschalk Frenchlaan. Gelukkiglijk werd de brand spoedig bemerkt en gelukte men er in dadelijk en zonder de tusschen- komst der pompiers, het vuur uit te dooven. De aangerichte schade is gering en de oor zaak van den brand is nog niet gekend. Eerlijke vinder. Maandag laatst ver loor Jufvr. Bulcke Octavie, van Woumen, al hier een gouden armbanduurwerk, dat wat later door M. Soubry Robert, wisselagent te Yper, gevonden werd. Deze laatste ging aan stonds de politie van zijn vondst verwittigen, zoodat de eigenares heel gelukkig was korts nadien het kostbaar voorwerp terug in bezit te mogen nemen. Gelukkig dat het in goede han den was terecht gekomen. Wij wenschen den. Heer Soubry van harte proficiat om zijne eerlijke daad. L. Monkerhey Van Neste 9, Koeimarkt, Yper. Alleenverkooper der vermaarde ceramo tegels van La Louviêre* welke bijna de helft goedkooper zijn dan de ceramieke tegels en toch deze evenaren in schoonheid, kleurenpracht en glans. Komt zien en oordeelt 1 Woeste autovoerder. Maandag na middag, rond 5 u. 3o kwam een auto in over dreven snelheid de Meenenstraat uitgereden en droeiop de Groote Markt nabij het Justitie paleis om daarna de Korte Thouroutstraat in te rijden. Hit scheelde weinig of deze auto voerder, die ongestoord ziin weg vervolgde* miek daar op den hoek der Markt twee slacht offers, nameliik de ir jarige knaap Vanhee André, van Roeselaere, en Vandewondele Egide, 19 jaar oud, van Yper. De auto reed zoo dicht van hen, dat beiden hun kleederen bevuild werden door de wrijving van den slijkweerder. De autovoerder is niet gekend, doch ooggetuigen konden het nummer der autoplaat opnemen. Drenkeling. Woensdag morgen, rond 7 u., bemerkte een visscher een lijk liggen in het water der Kasteelgracht, tusschen de Meenenpoort en de zwemkom. Dadelijk liep hij de politie van zijne akelige vondst verwit tigen en met behulp van twee stadswerklieden; werd het lijk, dat slechts op enkele meters van den boord lag, bovengehaald. Het slacht offer, dat geen tceken van leven meer gaf, is de genaamde Vanrnaeckelberge Léo, 5o jaar oud, wonende in de Ligywijk. De man had 's morgens korts vóór 6 uur zijne woning ver laten en zal waarschijnlijk, tijdens eeg wande ling langs het vestingswater, er in gesukkeld zijn. Het lijk van den ongelukkige werd naar het doodenhuisje overgebracht. IL FAIT CHAUO C'est le moment de manger FROID N. B. Seul dépot pour Ypres du JOG- HOURT pasteurisé Hellandia Studie van Meester Alfred Reynaert Notaris te Yper. Etsne goede en welgelegen en gedeeltelijk te Passchendaele, samen groot 9 Ha. 23 aren 66 ca., eenen blok uitmakende. Al de gebouwen, onlangs nieuw, zijn schoon, gerievig en in zeer goeden staat. De landen zijn gedraineerd. In pacht gehouden door M. Jer. Decrock- Breyne tot 3o September 1934, mits Sooo tr. 's jaars. Het plan en verdere inlichtingen ten kantore van M' Alfred REYNAERT, Notaris te Yper. Studie van den Notaris Van Issacker te Hooglede. Toeslag Maandag 26 September iq32 telkens om 3 uur namiddag, ter herberg De Dubbele Arend bij de ge zusters Saelenste HOOGLEDE, plaats, van Verdeeld in 6 koopen, met recht van sa menvoeging. Het alles in gebruik bij Jerome Dick, land bouwer te Hooglede, op voet van 1000 fr. de hectare, boven de lasten, met reeht van pacht tot 1 October ig33. Opzeg van pacht is beteekend geweest per deurwaarders exploot binnen den wettigen termijn. -uitsluitelijk voor al de leden der aangeslotene maatschappijen, Oppervogel 100 fr. 2 Zijdvogels aan 5.o fr. 100 fr. 2 Kallen aan 25 fr. 5o fr. 5o Primes aan i5 fr. y5o fr. 40 Primés (Bond) aan i5 fr. 600 fr. Inleg i3,5o fr. Terug 10 fr. Al zonder aftrek Zooveel vogels als schutters. Begin om 2 uur STIPT, einde om 7 uur. Ieder der 21 aangeslotene maatschappijen maakt een peloton. De afgevaardigde of een ander bestuurslid van ieder kring zorgt voor de inschrijving op een lijst der deelnemende schutters zijner maatschappij korts voor 2 uur worden, in St-Joris, al die lijsten genum merd en dienen als ir.schrijvingslijstna twee uur, aPlatekomers, die laatst schieten. In geval van slecht weder mag de schieting gewijzigd worden- V er klaring en van den 6 tot 12 Oogst iq32 Geboorten Lemabieu Henri, Oude Kortrijkstraat, 1. Desmit Roger, Mondstraat, 36. Rassalle Godelieve, Fre- zenbergstraat. Vandenberghe Agnès en Vandenberghe Martha, Zonnebekesteenweg, 188. Arfeuille Florimond, Zonnebekesteenweg, 278. Huwelijken Vallaeys Robert, wever te Komen, en Homey Ivonna, fabriekwerkster, te Yper. Vandendriessche Mauri tius. goudsmid, en Messiaen Estelia, buishoudster, beiden te Yper. Dewulf Maurice, beenhouwer, te Moorseele, en Berlamont Luciana, z. b., te Yper. Vandeputte Gerardus, schrijnwerker, en Donck Irma, z. b., beiden te Yper. Overlijdens Vanmaeckelberghe Leo, 50 j., fabriekwerker, wed'Delval Celina, Zonnebekesteenweg, 124. Ghesquière Stefania. 54 J., z. b., echtg. Van de Ginste Gentiel. L. Thou- routstraat, 25. Huwelijksbeloften Oscar Beernaert, daglooner en Alice Versteele, dienstmeid, beiden te Yper. Elias Ryckeiynck, plafonneerder en Agnes Degraeve, z. b. beiden te Yper. Achille Bories, teleloonlijnlegger en Amelia Devos, letterzet, pjier, beiden te Yper. Het lederen balletje is wederom aan 't rol len gegaan en heeft al menig voetbalhart doen poppelen van vreugde. Overal hebben de clubs reeds oefeningsmatchen belegd of gespeeld, om vnet den aanvang der offtcieele ontmoetin gen in puiken form te geraken. Alles wordt in gereedheid gebracht om de nieuwsgierige supporters voldoening te schenken, en hun de gelegenheid te verschaffen dikwijls met hun elftal zege te mogen vieren. Ja zelfs wordt er reeds gewikt en gewogen wie de kansen zal hebben van te klimmen of te dalen. En zoo ook heeft C. S. Y. het seizoen reeds ingezet met een flinke oefeningsmatch in te richten tegen het sterk elftal van Bruay dat, op Zondag 28 Oogst, moet optreden op vreemd terrein om te weten of het naar eere divisie niet kan verhuizen. Niettegenstaande ons gewijzigd elftal, ge zien er twee afwezigen waren, mag de uitslag 1-3 als bevredigend beschouwd worden, te meer als men nagaat met welken geduchten tegenstrever wij te doen hadden. De volgende elttallen werden door den heer Desramault in lijn gesteld BRUAY Godelle Alexandre Kubik Gilliot Parmentier Kulwass Dieryck, Desbuisson, Stermula, Fournier, [Dubois. C. S. YPER Rotru, Vanlimburg, Verleure Ev Vander [bouwhede, Debuyser Veys Bourdeau Molein Dumortier Deplancke Marqonneau De Franschen gaan dadelijk ten aanval over, maar worden teruggedreven. Rood wit trekt daarop vooruit en corner moet ons toege staan worden. Goed door Rotru gegeven, wordt het leder in het bezit gesteld van Van- derbouwhede via den voet van Vanlimburg en Yper telt zijn eerste doel aan de 4e minuut. Bruay laat het zich niet wel bevallen, wantzijn spelers willen kost wat kost den gelijkmaker netten. En waarlijk zij doen aanval op aanval, maar onze achterhoede waakt en is voor het oogenblik niet te verschalken. Zelfs een hoek schop brengt voor de franschen niets op, ofschoon door Veys reeds een moeilijken stand werd opgeklaard. Rood-wit blijft ook niet onledig en menige aanval wordt op het laatste gestuit. Eindelijk kan Desbuisson gelijk stellen aan de 3oe minuut. Yper trekt dan moedig vooruit. Twee hoekschoppen brengen niets op, alhoewel Molein op een dezer een poging van ver waagt. Een schot van Michel vliegt rake lings boven de lat. Langs de andere zijde onderscheidt Dumortier zich en redt op een nippertje. Een corner voor Bruay wordt door Deplancke ontzet, doch de franschen komen terug aanvallen en op doelworsteling wordt Margonneau voor de tweede maal verslagen eenige minuten voor de rust. Bij het hernemen wordt een mooien aanval der onzen door hands gebroken. Een cor ner brengt ons insgelijks niets op, terwijl een schieten van Verleure opgevangen wordt. Een corner voor Bruay wordt achter het net gezonden. Op samenspel Vanderbouwhede- Verleure doet Godelle zijne besluitvaardigheid gelden. Van den anderen kant doen onze backs prachtwerk om de fransche furie te stremmen. Nochtans kan Stermula een derde punt aanteekenen op inzenden van Dieryck. Mar$onneau redt verder met de vuisten een welingezonden cornerschot. Alhoewel wij nu enkel met tien man optreden (Veys vertrokken zijnde), blijven wii niet de minste in het spel en op inzet van Michel zendt Vanlimburg, alleen voor het doel, in Godelle's handen. Nog mooie aanvallen langs beide zijden zijn er aan te stippen, doch de score zal niet meer veranderen. Bruay boekt dus eene overwinning met 3 I, uitslag die Yper ter eere strekt. Wat zullen de onzen tegen V. G. Oostende verwezenlijken Zooals aangekondigd trekken de specialers morgen naar Watou op en spelen de juniors tegen de nieuwe club van S. K. Gheluwe te Yper. Te hopen dat al de aangeduide spe Iers op post zullen zijn ten einde door die oefeningen den noodigen durf en het ge- wenscht uithoudingsvermogen te verkrijgen, gaven die bij de offtcieele matchen zoo goed van pas komen. Toekomende week zal er naar alle waar schijnlijkheid kunnen overgegaan worden tot het afkondigen van het officieel kalender aller afdeelingen van de provincie West-Vlaan- deren. NEMO. Een prachtige tentoonstelling Men staat verstomd over al het schoons dat de leerlingen, van de kleinste tot de grootste-- kunnen vervaardigen. In de hoogste afdeeling bewondert men fija geborduurd linnen, kleederen en mantels met veel smaak afgewerkt. Wat het kantwerk be treft, het getuigt van bijzondere vaardigheid,, gesteund op de beste methoden. De tentoonstelling blijft open tot Maandag; l5 Augustus, van 9 tot 11 uur en van 2 tot 5 u. Ingang vrij en kosteloos. Woensdag 10Oogst, doorM. Ollevier Hip- polyte, een mansvest bevattende een sleutel. 66 Soorten ceramieke, ceramo en ce- menttegels in alle prijzen en kleuren zijn ten toongesteld in de magazijnen van La Maison D'HONT, 6, rue de ia Station, Ypres, recommande spécialement ses comestibles appropriés pour la Cuisine d'Été, tels que Fromiges du pays et de Vétranger Conserves de Poissons, Viandes, Légumes et Fruits. Potages et Sauces. Pudding Powder. Huile et Vinaigre, etc.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8