li Ypersche Voetbalkroniek <1 Alfons Ghisquière Concours de Bridge-Plafond Bridge-Plafond Wedstrijd VIENT DE PARAITRE O MA MUSE C. S. Yper 3 Olympique Lillois (Rés) 3 Er was wederom eene geringe opkomst voor deze aangename ontmoeting aan te stip pen. Nochtans werden de aanwezigen voor humae moeite beloond, want zij hebben oog getuige geweest van echte voetbalbrokjes waarvan het gemeten passenspel de hoofd schotel was Technisch gesproken stonden de bezoekers heel-wat boven onze gewone spel wijze, maar de onzen hebben nogmaals ge toond dat zij niet ten achter zijn en de drie aangeteekende doelen waren uit het bovenste schof. Wij mogen dus met vreugde bestatigen dat wij ten eerste vooruitgang te melden heb ben van gansch het elftal en ten tweede dat wij over goede invallers beschikken. *t Is de heer Rogiers die de partij in handen heeft en volgende ploegen in lijn stelt OLYMPIQUE LILLOIS Lottin Lubrez L. Baratte Schellens Baillie Rosenblate Decotlgnies Varga Lubrez P. Janusek Trèves C. S. YPER Rotru Vanlimburg Verleure Ev. Cherchye Molein Ververeken Bourdeau Veys Dumortier Dechievre Messelis Alhoewel kapitein Bourdeau den toss wint, plaatst hij zijn elftal tegen wind en zon. De rood-gestreepten zetten den strijd in en dade lijk is het te zien dat rood wit tegen harde partij te doen heeft. Inderdaad met een reeks gemeten passen rennen de bezoekers op ons doel af, waar onze achterhoede seffens moet ingrijpen. Deeerste corner valt Rijsel te beurt. Na de ontzetting trekken de rood-witten voor uit en een schieten van Verleure vliegt boven. Een verrassend shot van Molein wordt door .Lottin moeilijk bemachtigd, Rotru neemt weer op doch zendt nevens. De Franschen krijgen wederom de bovenhand, maar geraken niet verder dan de rood witte verdediging die zich onderscheidt. Het is een kei, van op 40 m. door Rosenblate gelost, die de leiding aan Olympique bezorgt na 21 minuten spel. Yper trekt weer moedig vooruit en brengt het rood gestreepte heiligdom in gevaar, maar Lottin waakt. Een tweede hoekschop brengt voor Rijsel niets op. Een. doel wordt vernie tigd na tusschenkomst van onzen grenswach ter. Het leder had de grenslijn overschreden. Doch op algemeenen aanval verkrijgt Rijsel aan de 33e minuut toch zijn tweede doel, Ver vereken mis ingrijpende. De onzen geven zich nog niet verloren en een mooi passenspel kan enkel door corner verijdeld worden. Met de rust zijn de bezoekers wederom aan de boven hand. Nauwelijks hernomen of de Yperlingen geraken onder doom. Lottin moet ingrijpen op schot van Rotru. Op samenspel van onzen trio, benuttigt Molein een mooie voorzet om nummer één voor Yper aan de derde minuut te netten, 't Is nog niet gedaan want de rood- witten spelen nu als leeuwen. Een pas van Verleure, een kop van Vanlimburg en Rotru is er te vierklauwen bij om Lottin voor de tweede maal te verslaan. Stand 2 2 aan de 5e minuut. Iedere partij tracht nu het meesterschap te behalen. Twee corners voor ieder brengen niets op. Messelis ouóei scheidt zich meer malen op welgerichte shotten. Van onzen kant worden welbedachte aanvallen gedempt, maar rood wit wil meer. Het passenspel door de bezoekers beoefend, valt stillekens aan in den smaak eer onzen en het duurt niet lang of Cherchye teekent nummer drie voor Yper aan 17 minuten na de"rust. Rijsel schijnt den indruk van ons succes te ondergaan, want zijn passenspel begint iets te verminderen. Doch weldra komen de franschen wederom goed in gang en de Ypersche achterhoede moet alles in 't werk stellen om het doelen te beletten. Voor fout in het gevaarlijk gebied wordt straf schop toegestaan, welke sportief in Messelis handen gebot wordt. Nadien brengen de be zoekers het tot tegen ons doel Messelis kan onvoldoende stoppen, Dumortier redt op een nippertje, maar de scheidsrechter kent doel toe, als wanneer het leder geheel zeker 3o cen timeters van de doellijn weggewerkt werd. De scoor wijst dus 3-3 en de overige minuten van het spel geven nog aanleiding tót mooie aanvallen die echter door de verdedigingen afgeslagen worden. De match eindigt weldra op aanval der rood-witten. Mannen, proficiat met uw^n uitslag, want 't was geen klein bier dat Rijsel afgezonden had. Zoo voort gedaan en de laatste oefenings match tegen A. S. Oostende te baat genomen om den gewenschten form voor het aan staande seizoen te bereiken. III'Speciaal oefent zich morgen tegenWatou. Alhoewel het aanvangsuur 12 1/2 wat onge schikt is, zullen de liefhebbers er toch aan houden om de specialers te gaan bewonderen. Immers hun elftal is samengesteld uit onze beste reserven en het is bekwaam, zoo het voltallig optreedt, van de besten te ver slaan. Wij vernemen dat kapitein Maigonneau, keeper van ons eerste elftal, een heelkundige bewerking met den gewenschten uitslag komt te onderstaan. Wij bieden hem onze beste wenschen van spoedig herstel aan. NEMO. De sportliefhebbers van Yper vernamen| Zondag laatst door de Radio en sommige dagbladen dat onze stadgenoot Ghisquière Alfons eerste was gerangschikt in den koers Barcelone-Madrid in 4 étapen. Eenieder was in de weer en jubelde van vreugde en tevens van fieiheid. En daar was reden toe, hij was immers deeenige belg die het aandurfde gansch alleen de velobazen van Spanje, Italië en Frankrijk in den vreemde en onder eene stik kende hitte te gaan bevechten. En hij won, die bijna niet gekende West Vlaming. Hij won ja ea verdiend, en door alle spaansche sportga- zetten en radio's werd het nieuws aangekon digd, toen 's anderdaags 's morgens de koers- commissie op hare eerste beslissing terug kwam en onze stadgenoot 2e rangschikte en tevens een gansch ongewettigde verandering in de rangschikking aanbracht. Om het even Fons, ie of 2* 't is puik. Van harte proficiat in naam van alle sportliefhebbers. Yper mag her zijn op u. Ziehier wat Sportwereld in zijn nummer van 26 Oogst over dezen koers mededeelt We hebben het bezoek gekregen van Fons Ghisquière, terug uit Spanje, met den glim lach op het gelaat, frisch gelijk een bliek en van vermoeienis geen sprake, alleen wat bruin gebrand door de spaansche zon. En vertel nu eens hoe ginder alles afge- loopen is in Barcelona Madrid dit is, natuur lijk na onzen prohciat, onze eerste vraag. Nogal lastig, want van platte baan is er ginder om zoo te zeggen geen spraak, wat ze ginder plat noemen, is zoo in den aard van Yper naar Kortrijk, maar dat was het ergste niet, wel de hitte, die verzengende zon, die u verschroeit en verbrandt tot op het been en dan dien bruinen grond, die geloof ik, de hitte nog verdubbelt. Ja, we hebben gelezen dat ge aan de poor ten van de velodrom van Saragosse waar ge vier min. voorsprong had een inzinking gekre gen hebt door de warmte zoodanig dat ge u met moeite tot aan de aankomst hebt kunnen slepen Dat ik 4 of liever 5 minuten voorsprong had als ik te Saragossa toekwam, na 90 km. alleen gereden te hebben, is waar, maar van een inzinking kon er geen sprake zijn ziehier hoe dat zaakje ineen stak,als ik in de stad toe kwam, hebben sportieve volgers die zeker liever een landgenoot hadden zien winnen, mij een verkeerden weg gewezen en als ik eindelijk aan den velodrom toekwam, waren de andere daar ook, h^e zou ik half of goheel bewusteloos mij kunnen meten hebben in den sprint tegen die kleppers en nog een vierde plaats behalen, ge begrijpt dat het iets onmo gelijks is. En in de laatste rit laat ge u zoo kloppen van Marchisio Het was 5 u. 's avonds toen we vertrok ken uit Guadelajara en reeds donker toen we te Madrid toekwamen, want het stadion waar de eindsprint moest geleverd worden, was verlicht, de toeschouwers stonden bij duizen den zoo dicht opeen gepakt en lieten zoo weinig plaats voor de renners over dat het onmogelijk was regelmatig te sprinten, aan de meet zelve werd ik gehinderd door een toe schouwer en verloor van een halve lengte. En zoo komt Marchisio eerste in de algemeene rangschikking Ludovic, de bestuurder van Alcyon,.. dient een klacht in, want de tijden samenge teld, moet Marchisio minuten achterstel heb ben bij mij in de drie eerste ritten, die halve lengte van de laatste rit kan hem toch geen 4/5 seconde voor mij brengen, hetzelfde voor Bidot die wordt 5e gezet en zijn plaats is 2'. Inderdaad hier hebben we voor ons- Heraldo de Madrid van 20 Oogst, waarin we vinden, Clasificacion de extranjeros, 1. Ghisquière, belga, en Marchisio is toch ook- geen Spanjaard. Maar zeg nu eens wie was de beste klimmer in de cols Trueba, in 't gebergte is hij niet te hou den, al klimmen Gardona en Esquera ook. goed en Bidot en Gabard waren er ook altijd bij of omtrent. En heeft er u niets speciaals getroffen T Ja, dat de belangstelling ginder veel min der is dan hier, buiten in Madrid, waar de toeloop ontzaggelijk was. In de derde rit val ik plat, de andere geven natuurlijk volle gas en ik stond daar, noch mensch, noch diér, noch huis te zien een echte woestijn, onder ons, 'k en was geen beetje op mijn gemak. En wat is er op de plank Zondag moet ik naar Le Grand Prix de Nantes met F. Vervaecke. 'k Ben ook aangeworven voor de Circuit de l'Ouest in vervanging van den Omloop van Catalonië- £n na een stevige pol is Fons er van onder- UTEP. Un concours de Bridge Plafond, réservé^ aux amateurs Yprois de Bridge, aura lieu a 1'Hotel Continental le Samedi ÏO Septembre prochain, a 20 heures précises. Particularités du Concours Inscriptions de 19 h. a 19 h. 3/4. A 19 h. 3/4. tirage au sort des partenaires. Le droit description est fixé a 10 fr. Cet argent servira a l'achat de prix. Les prix seront attribués aux équipes qui auront enregistré le plus grand nombre de points en TROIS parties. Que tous les amateurs Yprois de Bridge se donnent rendez-vous a l'Hótel Continental, le Samedi 10 Septembre. Quelqties amateurs de Bridge. Een wedstrijd van Bridge-Plafond, voorbe houden aan de Ypersche Bridge liefhebbers,, zal plaats hebben in het Hotel Continen tal op Zaterdag 10 September aan staande, te 20 uur stipt. Bijzonderheden van den Wedstrijd Inschrijving van 19 uur tot 19 u. 3/4 Te ig u. 3/4 loting der speelgenooten Het inschrij vingsrecht is vastgesteld op 10 fr. Dit geld zal dienen tot het aankoopen van prijzen. De prijzen zullen toegekend worden aan de ploegen die het grootste getal punten behalen in DRIE partijen. Dat al de Ypersche Bridge liefhebbers in het Hotel Continental bijeenkomen op Zaterdag 10 September. Eenige Bridge liefhebbers. - ACTE DE FOI - Poème par ALFRED GAIMANT. PRIX 3 Fr. En vente au bureau de ce journal.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6