Charles Hongenae Groote Velokoers Schiittersveibond 'I Zuid - Westlaud Noordwatering van Veurne Gewone Algemeena Vergadering Gevonden en Verloren Voorwerpen Verloren. Dinsdag 23 Oogst, door Vrouw Ernest Mar«;onneau, Oude Houtmarkt straat, een diamanten oorring van waarde. Allerhande Nieuws Yper. Gevecht. Zondag nacht, rond 12 u., zijn twee jongelingen, die van een danszaal terugkwamen, nabij de Bascule aan den slag gelegen aangaande een vrouwen kwestie waarover zij niet te best t'akkoord waren. Het ging er nog al hevig toe en op zeker oogenblik sloeg de genaamde B. Lucien, 21 jaar oud, wonende Ligywijk, met zijn rijwiel op zijn toekomstigen schoonbroeder D. Daniel, 19 jaar oud, van het Minneplein, zoodat deze laatste verscheidene kwetsuren opliep. Een klacht werd ingediend. Aanrijding. Zondag avond, om 8 u 3o, kwam Vandamme Joseph, van Yper, per auto terug van Veurne, toen zijn rijtuig alhier, rechtover de Augustinestraat, vlak in 't mid den aangereden werd door de auto van Degels Joseph, van Kortrijk, die uit laatst genoemde straat kwam. Alles bepaalt zich gelukkiglijk bij wat stoffelijke schade. WIJ kunnen bewijzen 2. Dat onze Ceramo tegels zoo leven dig en prachtig van kleuren en teekeningen zijn als de ceramieke tegels. 4. Dat onze Ceramo tegels de goed koopste zijn, niettegenstaande hunne hooge kwaliteiten. L. Monkerhey-Van Neste, 9, Koeimarkt, Yper. Alle bouwstoffen. Ceramieke, ceramo, cementtegels in alle prijzen. Altijd groote voorraden in magazijn. Alleenver- kooper der beroemde ceramo tegels van La LjOuvière. Nog een Verkeersongeval. Donder dag, rond 3 u. namiddag, gebeurde een tweede botsing op den Veurnesteenweg nabij Het Hoekje, tusschen de auto gevoerd door M. Wattel de -Schabert, van Marcq en-Baroeul, die van Yper naar Veurne reed, en de auto van M. Vandewinckele Albert die uit de Oude Veurnestraat kwam. Hier bepaalde alles zich nogmaals bij eenige stoffelijke schade. Een onderzoek werd ingesteld om de verantwoor delijkheid vast te stellen. Een wanhopige. De genaamde Gis- quiere Henri, 5o jaar oud, van Fayt lez Manage, die deze week hier toegekomen was, kwam Dinsdag morgen, rond 5 u., op het politiebureel verklaren dat hij gepoogd had zich in de vestingen te verdrinken. De man, wiens kleederen werkelijk doornat waren, vertelde dat hij uit reden van familieverdriet een einde aan zijn leven wilde stellen. Doch het bleek weldra dat hij totaal zonder midde len van bestaan was en niet meer wist waar naartoe, en de Rechtbank veroordeelde hem nog denzelfden morgen om voor onbepaalden tijd ter beschikking der regeering gesteld te worden. Vlamertinghe. Zonneslag.Verleden Vrijdag, rond 3 u. 3o namiddag, was de ge naamde Polley Henri, van Brielen, werkzaam op de hofstede Bouton toen hij opeens een zonneslag op het hoofd kreeg en bewusteloos ten gronde zeeg. Enkele oogenblikken nadien was hij reeds een lijk. Het slachtoffer was slechts 3i jaar oud en vader van twee kleine kinderen. Reninghe - Kermis Op Zondag 4 September 1932 voor alle BEGINNELINGEN 80 Km. cp uiterst goede baan 1450 Fr. Prijzen en Premlën Burgerlijke Stand van Yper IL FAIT CHAUD C'est le moment de manger FROID N. B. Seul dépot pour Ypres du JOG- HOURT pasteurisé Hollandia Tombola der Burgelijke Oorlogsinvaliden Hoogep Onderwijs Voorbereidende en aanvullende proeven 2de Zittijd 1932 2°) wier getuigschrift van oudere huma niora door de Commissie we' d aangenomen en die, door het afleggen van een aanvullende proef, dit getuigschrift geldig willen makea voor de toelating tot een academisch examem dat er niet op vermeld is. Agent de Change agréé la Bourse de Bruxelles 25, Rue du Temple, 25, YPRES» Ordres de Bourse Complant Terme MARKTEN MARGHÉS MIDDELPR1JZEN PRIX MO YENS sr ir Markten van Anderlecht 24 OogstVeemarkt De Regie der Noordwatering van Veurne heeft de eer de eigenaars die 3o Hectaren grond in gezegde Watering bezitten, tot eene bijeen te roepen welke zal plaats hebben in het Hótel du Commerce te VEURNE, op Dinsdag 6 September naast, om 10 1/2 u. 's morgens. DE REGIE. Gevonden. Woensdag 24 Oogst, door het kind van M. Coflyn Eugène, een kleinen geldbeugel een zekere som bevattende. Denzelfden dag is er bij M. Verleure Henri, Vlamertinghesteenweg, een grooten hond, soort Pic, toegekomen. Donderdag 25 Oogst, door M. Coutelle May, Zonnebekestw., een binnenband voor auto. 1. Dat onze Ceramo tegels van La Louvière de kloekste en het best afgewerkt zijn. 3. Dat onze Ceramo tegels na korten tijd, een onovertrefbaren glans moeten ver krijgen. 5. Dat onze Ceramo tegels nog nooit zijn kunnen nagemaakt worden. 6. Dat onze Ceramo tegels de fierheid zijn der nette huisvrouw het genot van den braven huisvader en, het zeker redmiddel voor zenuwzieke, zwaarmoedige en moede- looze personen, welke tot op heden bij het dagelijksch reinigen van hunne vloeren, boven- menschelijke krachten moesten inspannen om dit werkje eenigszins klaar te krijgen. Zondag laatst greep aan de pers der maat schappij van Elverdinghe, door het lot be gunstigd, de eerste Bondschieting plaats. Prachtig programma met niet min dan 90 premievogels van i5 fr., waarvan 40 door den bond geschonken, en een tweeden opper vogel,gift van een gunstig gekenden liefhebber van den handboog. Alhoewel andere schietingen en feestelijk heden tal schutters aanlokten, waren nog i52 liefhebbers opgekomen, die 19 der aan geslotene kringen vertegenwoordigden. De nieuwe manier, een peloton per gemeente, vergemakkelijkte veel de inschrijving en om 2 u. o5 werd de schieting door Yper Hoekje (nr 5)aangevangen. De hoofdvogels werden neergeveld door l* oppervogei 100 fr., Pauwels Henri, Gheluvelt. 2" oppervogei 5o fr., Dumortier Camille, Yper. Zijdvogels elk 5o fr., Turck Maurice, Boesinghe en Vandromme Gérard, Proven. Kallen elk 25 fr., Vandamme René, Elver dinghe en Knockaert Henri, Gheluvelt. Elverdinghe had voor een goeden roeper gezorgd en om 7 uur kon de schieting eindigen met enkel 8 vogels te verloten. verdeeld als volgt ie Prijs 225 fr., Beker en Bloemtuil. Verders 175, 125, 100, 80, 70, 60, 5o, 40, 20, 20, 20, 20, 20, 20, 2e, 10, 10, 10, 5. Verscheidene Premiën in natura. Beker Nieuws van den Dag aan over winnaar. Een beker aan interclubs met de 4 bestge rangschikte renners. Te volgen baan Omloop der Gemeente. Inschrijving te 2.3o u. in de herberg Den gouden Leeuw bij V. Damman. Vertrek om 3 u. in de Zwarte Straat. Prijsuitdeeling onmiddellijk na den koers In den Sultan^ bij M. Huyghe. In geval van slecht weder of van onvoldoend getal renners, behoudt de commissie het recht de koers te wijzigen. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de veroorzaakte ongevallen. Verklaringen van den 20 tot 26 Oogst iq32 Geboorten Vansevenant Daniel, Capucienenstraat, 94. Lessens Mariette, Hoornwerk, 42. Lamoral Ingrld, Dix- mudesteenweg, 5. Huwelijk Ryckelynck Elias, plafonneerder, en Degraeve Agnès, zonder beroep, beiden te Yper. Overlijdens Codron Marie, 85 j., kloosteroverste, Rijssel- straat, 38. Deieye Maria-Ludovica, 64 j., huishoudster, echte Vermeulen Emilius, L. Thouroutstraat, 25. Ver- schoore Yvonne, 23 j., z. b., ongebuwd, Poperinghesteen- weg, 8. Huwelijksbeloften Julianus Bouten, telephonist, te Yper, en Germaine Descheemaeker, z. b., te Ledeghem. La Maison D'HONT, 6, rue de la Station, Ypres, recommande spécialement ses comestibles appropriés pour la Cuisine d'Été, tels que Frontages du pays et de Vétranger Conserves de Poissons, Viandes, Lègumes et Fruits. Potages et Sauces. Pudding Powder. Huile et Vinaigre, etc. Door koninklijk besluit van 14 Juli, is het Nationaal Verbond der Burgerlijke Oorlogs invaliden geoorloofd eene nationale tombola uit te geven van 5oo 000 biljetten van 1 frank ten voordeele harer hulpkas. Een groot getal biljetten zijn reeds door de sectiën genomen. Wij mogen dus zeggen dat de trekkingkortelings zal plaats hebben. Deze begrijpt loten voormeerdan i5o.ooo fr. waar van het eerste een automobiel van 20.000 fr. is. De omslag biljetten der boekjes van 10 bil jetten zullen deel nemen aan eene speciale trekking. Gelieve de vragen van biljetten te richten met de noodige gelden (verzendingskosten' inbegrepen) tot het N.V. Ö.O.I., 22, Storm- straat, Brussel. Postcheckrekening 169240. Men vraagt goede voortverkoopers. Het bestuur onder het eere-voorzitterschap van de prinses Jean de Mérode, begrijpt Algemeene Voorzitter De Backer J. A.,. koloniaal nijveraar, Brussel Onder Alg. Voorz. Leys, meester schoen maker, Iseghem, en Permiganaux, trein over ste, Chatelet Alg. Schrijver Khrouet, postagent, Stoo kei Bijg. Alg. Schrijv. Devriese, leeraar,. Laeken Alg. Schatbew. Benit, bankbediende^ Brussel. De afgevaardigde van de Regeering brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de- inschrijvingslijsten voor den tweeden zittijd 1932 der voorbereidende en aanvullende^ proeven, tot en met 8 September e.k. in het Provinciaal Bestuur, bureel 12, zullen open blijven voor degenen i°) wier getuigschrift van middelbare stu diën door de Commissie afgewezen werd e» die de voorbereidende proef wenscben af te= leggen Téléphone 461 SS (6 r o <u o. te O o*-. cl Tarwe de 100 kilogr. Proment le* 100 kilo* Rogge ld. tetgle id. Haver ld. kvoine id. Aardappelen, 100 kil Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CBttfs la plice Hoppe de 50 kilogr. Hoablons les 50 kilo* Yper 20 Oogst Kortrijk 22 Oogst Rousselare 23 Oogst Veurne 24 Oogst 75,00 67 70 66 63,50 56 67 64 92,50 73 90 69 22,50 17 20 22,50 19,(0 19,00 20,00 0,48 0,48 0,47 0,53 78 80 78 25 19.50 0,52 260 IB31 360 - 23 Oogst Varkensmarkt te koop gesteld 3374 stuks. Gemiddelde prijs* per kilo op voet 4,75 5,5o fr. te koop gesteld546 ossen aan 4,00 5,00 fr. 242 stieren aan 3,00 4,00 fr., 1199 koeien.' aan 3,00 4,25 fr. Totaal 1987 stuks. 25 Oogst Kalvermarkt te koop gesteld 1846 stuks. Gemiddelde r prijs per kilo op voet 3,70 7,00 fr. Aangekomen gedurende de week 2265 stuks. -

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8