IfÜRTRIlXSCHF ONDERLINGE Belangrijk Bericht Rood Kruis van België - Afdeeling Yper Ypersche Voetbalkroniek Klasseering Afdeeling Klasseeriog 3Je Afdeeling Stade Moescroen 1 1 0 0 2 0 2 A.A. Moescroen 1 10 0 10 2 Stade Kortrijk 1 1 0 0 8 1 2 Wevelghem 1 1 0 0 2 1 2 Klasseering Juniors Supporters La Compagnie Amglaise Brand - Ongevallen - Leven Hypatheellleeningen Bijkantoor te Vper Rlgemeen Opziener OMER ROBYN-- STAD YPEli werken moeten uitgevoerd worden. Het ware niet voldoende alleen den grond wat te ver harden met er een zware rol over te laten rijden. W ie zal deze werken voor het ge- schiktmaken der standplaats bekostigen Vroeger werd er hier voorgesteld de auto bussen ook een standgeld van i5o fr. 's jaars te doen betalen, zooals de taxis die hier bij de statie staan. Moest men dit beslissen, dan ware er middel met dit geld de noodige kosten te doen. M. Sobry Wij zullen dit eens overwegen en later beslissen. 3) M. Sobry. Het Ministerie van Open bare Werken heeft ons laten weten dat de staat der verbeteringsvverken uit te voeren aan den Poperinghesteenwcg. op het gedeelte gelegen op het grondgebied der stad, gereed is en dat er alleen nog gewacht wordt op de toelating van het schatkistcomiteit om die werken in aanbesteding uit te geven. 4) M. Vergracht. Het is aan de wielrij ders verboden op de vestingen te rijden, doch het zijn nu niet meer alleen de velos die er op gaan, maar verleden week werden zelfs twee autos gezien die op de vestingen nabij de statie reden. Men kan die personen maar moeilijk een proces-verbaal aandoen, omdat zij niet weten dat het verboden is op de ves tingen te rijden. Er zou daar btj het begin der vestingen een opschrift moeten geplaatst wor den dat dit verbod kenbaar maakt. 5) IA.Bonnet. Zooeven heeft de heer voor zitter beroep gedaan op de verschillige poli tieke partijen om tijdens de aanstaande kiezin gen de muren der openbare gebouwen en der bijzondere woningen niet meer te besmeuren. Ik ben het volledig eens met deze vraag, doch ik zou ook willen dat er maatregelen getroffen worden om bij elk kiesbureel aanplakkings borden te plaatsen die zouden verdeeld zijn in evenveel paneelen als er partijen zijn die aan den kiesstrijd deelnemen. Want zoo er niets voorzien is om de kiesplakbrieven aan te plakken, moet men er ook niet op rekenen dat den wensch zal nageleefd worden. Ik vraag dan ook dat het schepencollege deze vraag eens welwillend zou onderzoeken en hier de noodige aanplakkingsborden zou doen plaat sen, zooals dit in Frankrijk voor de verkiezin gen reeds sedert lang gedaan is en waar het zelfs een wettelijke verplichting is. Die aan plakkingsborden moeten maar eens gemaakt worden. Na de verkiezingen worden ze weg genomen om dan bij de volgende maal nog maals dienst te doen. M. Sobry. Dit zal onderzocht worden. 6) M. Bonnet. Ik zou nog een vraag wil len richten tot den heer schepen van open bare werken. De Lindendreef is een weg waar het verkeer nog al druk is, doch daar bevindt zich thans een plaats die zeer slecht is en daarbij gevaarlijk voor het gerij. Zelfs gebeur den daar reeds verscheidene ongelukken. Ware het niet mogelijk dit gedeelte der baan te herstellen M. Delakaye. Ik ken die plaats en dit werk is ook reeds bevolen. 7) M. Bonnet. Reeds verscheidene malen moest er gebruik gemaakt worden van de auto van het Rood-Kruis. Verleden week had hier een spij tig voorval plaats op de Ligywijk Een vrouw moest er dringend naar het moe derhuis vervoerd worden en men heeft van 3 u. 3o tot 7 u. moeten wachten vooraleer de auto daar toekwam om die viouw, wier toe stand erg was, te vervoeren, ik vraag dat de OpenbareOnderstand in't vervolg hetnoodige zou doen om dit vervoer met meer spoed te verzekeren. M.,Sobry.Akte is gegeven van deze vraag. De openbare zitting wordt hierop te 19 u. 3o opgeheven. Antwoord uan den heer Bonnet, gemeenteraads lid te Yper Ik ondergeteekende Vrouw Jeanne Van Maekelbergh, echtgenoote van Heer Daniel Vandenberghe, wonende te Yper, Ligywrk, beken bij deze op Donderdag elfden Augustus laatstleden rond zes ure en hal] namiddag ge vraagd te hebben aan den Heer Michiels van te willen gaantelefoneeren bij den heer Carris- simo, van waar de ambulance auto gevraagd werd om zes ure veertig minuten. De ambu lance-auto heeft mij weggevoerd om zeven ure tien minuten en ik ben aangekomen in het Moederhuis om zeven ure en half waar mijne twee kinderen geboren werden onderling om negen ure vijftien minuten en negen uren dertig minuten. Gedaan te Yper den eersten September negentien honderd twee en dertig. (get.) Jeanne Vanmaekelbergh. S K. Sweveghem 1 1 0 0 6 2 2 V.V. Ste Kruis 1 1 0 0 3 1 2 F.C. Roeselare 1 1 0 0 5 2 «4 2 C S. Yper 1 0 0 1 1 1 1 Meenen 1 0 1 1 1 1 A.A Moescroen 1 0 0 1 1 1 1 S.K Heule 1 0 0 1 1 1 t F.C. Iseghem 1 0 0 1 2 2 1 F.C. Heyst 1 0 0 1 2 2 1 Daring Blank. 1 0 0 1 3 3 1 Stade Moescroen 1 0 0 l 3 3 1 R C. Panne 1 0 1 0 2 5 0 Thielt 1 0 1 0 1 3 0 Wevelghem Sp. 1 0 1 0 2 6 0 2dc afdeeling Meenen 1 Yper 1 Voor den inzet van het kampioenschap had den de supporters er aan gehouden in groot getal hun elftal naar Meenen te vergezellen. De vraag stelde zich om te weten hoe wij het in de nieuwe reeks gingen stellen en bijzonder lijk tegen Devos'mannen die verleden jaar aan de spits van de klasseering prijkten. Jammer genoeg kon onze ploeg niet gelijk gewoonte opgesteld worden en had daarbij nog af te rekenen met moeder onkans, daar Vansevenant na 10 minuten spel gekwetst werd en verder van geen nut meer voor zijn medespelers bleek. Alles wel ingezien mogen wij ons met het ver overd puntje tevreden stellen en ziehier ten andere hoede verschillige sportbladen ons op treden beschouwen. Brugge Sport Verkenner. Er werd ook onbeslist gespeeld aan de Kortrijkpoort. Het goed gedrilde elftal van Seys had het aan den stok met de geel-zwar- ten. Beide verdedigingen waren de andere lijnen meester. Voor hun eerste optreden in de reeks, en bijzonderlijk te Meenen, een punt je gaan oogsten doet mij veronderstellen dat de Yperlingen zullen te duchten zijn, des te beter voor de sportfaam dezer streek. Mannen van Meenen, in 't vervolg beter opletten want de puntjes die verloren gaan zullen u mis schien te pas komen. Sportgalm Kliekman Als eersten tegenstrever kregen onze jon gens de rood-witten van Yper. Het is niet meer het krasselploegje van over 2 jaar dat we op het veld te zien kregen, integendeel, want onze jongens moesten zich duchtig in spannen om de helft van den inzet te bemach tigen Als ge een Vander Bouwhede, ex inter nationaal, in de lijnen zitten hebt is dit reeds alleen een overgroote versterking, en ik ben ervan overtuigd, dat Yper menige ploeg in 't zand zal doen bijten, c Laatste Nieuws Te MEENEN. De Ieperlin^en, die uit de provinciale afdeeling van II® klasse opge- steken zijn, reisden naar Meenen, waar een onvermijdelijke nederlaag hen wachtte, dacht men. De werkelijkheid is echter gansch anders en tot ieders verwondering, hebben de Mee- nenaars, die als ernstige kandidaten om de opstijging aangeschreven staan, de helft van den inzet verloren. Dernière Hewe La. véritable surprise de la journée nous a été fournie par les Yprois qui, nouveau venus dans lacompé;ition, sont parvenus a s'enrichir d'un point au teirain du 5. C. Meninois, un des plus sérieux candidats au titre (1 a 1). Zooais er uit het voorgaande blijkt, spreken al de sportkroniekers lof over onze eerste ont moeting. Daarom, mannen, water ook gebeu ren mag, morgen voet bij stek houden om het geducht elftal van S,e Kruis aan huis te vloe ren. Uwe talrijke bewonderaars verlangen uwe eerste overwinning te mogen vieren. Kortrijk Sport 1 1 0 0 3 2 2 C S. Yper 1 0 1 0 2 3 0 S V Kortrijk 10 10 12 0 F.C. Poperinghe 10 10 18 0 Meenen 10 10 0 10 Bisseghem 10 1 0 0 2 0 Derde Speciaal 2 Kortrijk Sport 3 De specialers hebben voor eene eerste ont moeting met alle slag van tegenheden te reke nen gehad. Niettegenstaande hun elftal ver van voltallig was, hebben zij zich toch dege lijk uit den slag getrokken en enkel nipt voor de Leiezonen moeten onderdoen, 'k Geloof dat het morgen beter zal gaan en dat de prachtoverwinning van verleden jaar op A. A. Moescroen zal bekrachtigd worden. ■—————■—a————m Meenen 1 1 0 0 7 0 2 C S. Yper 1 10 0 4 0 2 W S. Lauwe 1 1 0 0 3 1 2 Wevelghem Sp. 1 10 0 6 2 2 AA. Moescroen 1 1 0 0 7 4 2 Stade Kortrijk 10 10 4 7 0 Verbr. Wevelgh 1 0 1 0 2 6 ff' Poperinghe 1 0 1 0 1 3 O Stade Moescroen 1 0 1 0 0 4 ff Wervicq 10 10 0 7 0 Juniors Stade Moescroen o Yper 4 Wij zijn dus ver van de 10 1 van verleden jaar en waarlijk onze jeugd heeft zich zeiven overtroffen. Vier maal den weg der netten vin den op een vreemd terrein en dan nog tegen het geducht elftal van Stade Moescroen, is- aan iedereen niet gegeven. Jongens, gij hebt den strijd goed ingezet, tracht te volharden, maar begint nu niet te denken dat gij onklop- baar zijt. Daarom White Star Lauwe van meet af aan bekampen zooals het behoort en. de zege is aan u. Vele sportliefhebbers voorspellen een har-- den striid te Iseghem op Zondag 18 Septem ber en drukken tevens den wensch uit de reis mede te maken. Niets is gemakkelijker. Men hoeft zich maar in tijds aan te geven (vóór Zaterdag avond 17 September) in het lokaal van de supportersclub bij Albert Blootacker. De verplaatsing kost enkel 8 fr. voor de niet- leden en de leden supporters zijn er met 4 fr~ van af. Men vertrekt om i3 u. Voetballiefhebbers, wilt gij C. S. Y. hooger op helpen, weestop post, zoowel thuis als op verplaatsing, om onze jongens aan te moedi gen en uwe wit-roode kleuren zullen er het best bij varen. NEMO. POUR L'HIVER Tous nos modèles de vêtements d'hiver pour Messieurs, Dames et Enfants, exposés- dès maintenant dans nos vitrines, sont faits d'avance ou sur mesure, au même prix et par les mêmes mains. Le train est remboursé quand la commande en contient i5 fois le prix. Place de Brouckèi-etsx-dJXËLLES.i Wilt gij bij brand of ongeval de volledigste waarborgen, en voordeeligste regeling, wendt U in volle betrouwen tot de Naamlooze Verzekerings Maatschappij Hoofdzetel 3, Lebiceibeetstraat KO8ETRI JK (eigendom der laatschappij) Kapitaal en Ressrven Fe. 7.000 000 Vooraleer U te verzekeren, of uwe be staande polissen te wijzigen, vraagt koste— locze inlichtingen en raad aan ons 8, Mondstraat Tel 159 of bij de Agenten in iedere gemeente. Ut.-"?-;--"\~v?Z&'Y&iïL Nijverheidsschool. Avondlessen (van October tot Paschen). Plaats van leeraar van vakteekening voor metaal en mekaniekbe- werkers. 10 uren les per week. Wedde 4.800 fr. De candidaten moeten drager zijn van het provinciaal bekwaamheidsdiploma of wel van een evenwaardig getuigschrift afgeleverd door een technische school. Aanvragen in te zenden vóór 20 September 1932. De Voorzitter van den Beheerraad,. H. SOBRY.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 6