Charles Hongenaa Een nieuwe zes cylinder OPEL Jaarlijksche Motokoers Inauguration du Monument du Kcmmel .A UTOS TE KOOF* TE KOOP 25, Rue du Temple, 25, YPRES Ordres de Bourse Comptant Termer Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws STAD YPER Zondag 11 September 1932 GROOTE op den Kemmelberg Kosteloeze deelneming - Talrijke Prijzen Burgerlijke Stand van Yper i Nous regrettons devoir, faute de place, ré1 server pour notre prochain numéro,le compte rendu de la visite d'anciens combattants frangais. Vroeger tijd met een sacoche of hand' zak te koopen, kreeg men niets erbij... Nu Koopt een paar beste Iedere» handschoenen, gewaarborgd, en aan een ongelooflijk lagen prijs in 't Waar Sayette Wijvèken op de Groote Markt te Yper, aan den spotprijs van 27 5o fr., dan krijgt gij,) gratis een allerschoonst Handzakje of Sacoche als geschenk, en dit voor ieder paar handschoenen van 27.50 fr. Deze occasies beginnen van 3 September tot Zondag 11 September inbegrepen. Komt en ziet de Uitstallingen. BERICHT Dit duurt niet langer dan tot 11 September. Elk zegge het voort SAYETTE WIJVEKEN, Yper. Agent de Change agrèé ik la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 Gevonden. Zaterdag 3 September, door M. Burggraeve Julien, Cité Ligy, een pakje velo sleutels Verloren. - Door M. Huyse André, Groote Markt, een zwarte velopomp. Vrijdag 2 September, door M. Gauquie Cam., van Elverdinghe, een pak bevattende een jongens costuum. Denzelfden dag, twee aaneengehechte sleutels. Zondag 4 September, door M. Vandelanoitte Norbert, van Rijsel, 's avonds in de cinema ofwel op straat, een brieventasch bevattende eenig geld en zijn eenzelvigheidspapieren. Yper. Landlooper. De 57 jarige Vandewalle Camille, afkomstig van Ploegsteert, is zich op het politiebureel komen aangeven daar hij zich zonder middelen van bestaan bevond en werd, verleden week Vrijdag, uit dien hoofde door de Rechtbank veroordeeld om voor onbepaalden tijd in het bedelaarsgesticht opgesloten te worden. Aanrijdingen. Zaterdag morgen, om 8 u. kwam de genaamde Phlypo Frans, van Langemarck, per rijwiel uit de richting der Maloulaan door de Elverdinghestraat gereden toen, gekomen voor de poort van den eierhandelaar Fl. Delannoy, het achterwiel van zijn velo gegrepen werd door een auto die achterwaarts uit gezegde poort gereden kwam. Proces-verbaal werd opgesteld. Zondag, rond 6 u. 's avonds, greep er recht over het Vleeschhuis een botsing plaats tusschen de autobus van M. Elie Decrock, die van deGroote Markt naar de Boterstraat reed, en een fransche auto die van de Vandenpeereboomplaats kwam gereden en de richting van de Groote Markt in sloeg. Alles bepaalde zich bij eenige stoffelijke schade. Zonderling ongeval. Zondag morgen miek Albert Knockaert, beenhouwer, wonende Dixmudestraat, zich gereed om naar de vroegmis te gaan. Nadat hij zich gewasschen had, nam hij een handdoek die in de keuken voorhanden was om zich af te drogen, doch opeens voelde hij zoo een hevige pijn nabij het oor dat hij een schreeuw gaf. Een naald, die door onachtzaamheid op den handdoek was blijven steken, was hem gedeeltelijk in het oor gedrongen, terwijl twee andere kleine stukken in zijn vinger tot tegen het been staken. Een geneesheer moest de gevaarlijke stukken naald uithalen. De heer Knockaert mag van geluk spre ken dat de opgeloopen wonden niet gevaarlijk zijn, want de naald had hem evengoed in het oog of in het oorvlies kunnen dringen. Het College van Burgtmeester en Schepe nen heeft de eer de belanghebbenden ter ken nis te brengen dat de leergangen der Muziek school zullen hernomen wurden op Maandag 3 October e. k. De inschrijvingen zullen in gezegde school, Hondstraat, plaatshebben op Woensdag 28 Donderdag 29 en Vrijdag 3o September, van 18 tot ig.3o uur. Het inschrijvingsrecht, onmiddellijk betaal baar, is bepaald als volgt Notenleer, lagere graad10 fr. Notenleer, middelbare en hoogeregraad 20 fr. Houten en koperen speeltuigen 3o fr. Zanglessen, lagere graad20 fr. Zanglessen, middelbare en hoogere gr. 40 fr. Snaartuigen en klavier5o fr. Vlaamsche voordracht10 fr. Harmonie en muziekgeschiedenis 100 fr. De nieuwe leerlingen dienen door hun ouders vergezeld. De andere leerlingen moe ten zich opnieuw laten inschrijven. Voor de leerlingen die deel uitmaken der zelfde familie betaalt de oudste het volle inschrijvingsrecht, de volgenden de helft. Yper, den 6 September 1932. Bi) Bevel De Secretaris, De Burgemeester, G. Versailles. H. Sobry. Om 11 uur, bijeenkomst op den berg, waar een circuit geloopen is. Om 2 uur, begin van een snelheidskoers. Het Comiteit is niet verantwoordelijk voor de ongevallen. De Voorzitter, Bon Yves de Vinck. Dimanche 18 Septembre 1932 15 heures All 1/2 heures messe en plein air au Mont Kemmel. A 16 heures concert par une musique mili taire Frangaise. Verklaringen van 3 tot 9 September 1932 Gbboorten Hoflack Gilbert, Recollettenpoort. D'Heere Maria, Recollettenpoort. Vandezande Karl, Rijsselstraat, 198. Viaene Jacqueline, Tegelstraat, 42. Deneulin Lucienne, Recollettenpoort. Bruwier Liliane, Rijsselstraat, 81. Verbeke Yolande, A. Vandenpeereboomplaats, 43. Bonduwe Simonne, Pilkemstraat, Ibis. Huwelijken Bories Achilles, telefoonlijnlegger en Devos Amelia, letterzetster, belden te Yper. Vansteenkiste Eugeen, kunstschilder, te Yper eu Reidt Hedwig, onderwij zeres, te Remscbeid (Duitschlandi. Overlijdens i Dael Philomena, 90 j., z. b weduwe Roose Theodorus, Slachthuisstraat, 2. Perneel Marcel. 7 m., Dickebuschsteenweg, 13.Angillis Maria-Theresia. 97 j., z. b., wed® Hof Leopoldus, St-Janshospitaalstraat, 1. Grvson Charles, 2 m. 10 d., Rijsseisteenweg, 18. Delaere Ludovicus, 61 j., mandenmaker, echtgt. Grymonprez Euge nia, Bixmudestraat, 71. Swingedouw Carolus, 77 j., z.b., wedr Debruyne Maria-Ludovica, echtgt Roosebeke Maria, Veurnesteenweg, 21. Huwelijksbeloften Willy Debruyne, bediende en Gil- berte Surgeon, z. b., te Yper. Adrianus Stratsaert, be diende der registratie en domeinen, en Denise Verhack, modenwerkster, beiden te Yper. Petrus Meirschaert, tele- foonbediende, te Yper en Anna Samyn, z. b., te Nieuwkerke. René Deraedt, beenhouwer, te Reninghelst en Martha Zyde, z. b., te Yper. Jakobus Braeken, klerk bij de Na tionale Maatschappij van Spoorwegen, te Yper en Anna Braeken, hutshoudster, te Etterbeek. Bij uitscheiding van bedrijf I. Auto Miesse 1927, 22 plaatsen, moteur" 1931, nieuwe pont en freins, 4 cyl. 25.000 fr. II. Auto Miesse ig3i, 28 pl., 10.000 km., gebold, 4 cyl. 75.000 fr. Ill- Minerva 1928, i5 pl., 6 cyl., nieuwe kas ig3i, 14.000 fr. IV. Cadillac 1920, i5 pl., 8 cyl., nieuwe kas ig3i. 14.000 fr. V. Fiat 1928, i5 pl., 4 cyl., nieuwe kas- I93I. 15 000 fr., Zich wenden Hotel Central, Oostende. ÏO Baddens van 3m35 lang, 17 hoog, 7 dik 16 Gespannen van 3 m. lang, 9 dik, gansch nteuw, genad. prijs. Capucienenstraat, 26. Het verlangen naar een economische auto heeft in deze dagen menigeen geïnspireerd tot het koopen van een OPEL, het Europeesch- Amerikaansch product der General Motors. De 4 en 6 cylinder Opels hebben zich in korten tijd bij ons ingeburgerd, hetgeen niet alleen te danken is aan den lagen prijs en de bedrijfszuinigheid dezer wagens. Hun succes is voor een groot deel het gevolg der omstan digheid, dat de Opel-serie een groote ver scheidenheid van modellen omvat voor iederen smaak en ieder doel het passende type. Wij vernemen, dat de zes cylinder Opel- serie thans is verrijkt met een nieuw model, de Regent Coupé, het nieuwste van het nieuwste op het gebied van den carrosserie- bouw. De groote attractie der Regent Coupé- is haar opvallende stroomlijn constructie, die niettegenstaande de betrekkelijk bescheiden afmetingen van het chassis, op merkwaardig geslaagde wijze is doorgevoerd. De ruimte- verdeeling binnen den wagen is opmerkelijk gunstig het geheel maakt een voornamen en rustigen indruk, die wordt versterkt door de nieuwe uitrusting van het instrumentenbord in den carrosserie-wand ingebouwde richting aanwijzers vernuftige plaatsing van reserve wiel en benzinetank, enz. Met de aflevering der Regent Coupé aa» het publiek zal binnenkort een aanvang wor den gemaakt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8