KQRTRIJKSCHF ONDERLINGE Belangrijk Bericht Chronique Financière 3 Brand - Ongevallen - Leven Hypotheehleeningen Bijkantoor te Vper Algemeen Opziener OM ER ROBYN- Congres der Middenstandsklassen Coupons payables Coupons annoncés Souscrfptions comme des Hammes immortelles formant une barrière morale qui doit forcer au respect... Et plus loin, parlant des journéestragiques.. Aucun de ceux qui m'entourent ne les ont oubliées. Cette solidarité dans la juste cause a été et demeure notre honneur et notre orgueil. Elle justifie qu'en de tels lieux nous nous rencontrions, les mains tendues et le front haut pour évoquer les sacrifices communs et envisager l'avenir avec confiance Tons ces discours, qui avaient été diffusés par de puissants hauts parleurs disposes sur lc plateau, furent chaleureusement acclamés par la foule. Le général Lacapelle revint encore pendant quelques instants pour demander une minute de recueillement, durant laquelle les clairons du no11 R.I. exécutèrent la sonnerie Aux Morts d'une poignante mélancolie. Le géné ral Dubois déposa ensuite une superbe cou ronne dont le ruban aux couleurs beiges por- tait ces deux noms Albert, Elisabeth Quatre gracieuses fillettes couvrèrent encore de fleurs le pied du monument et les musiques militaires exécutèrent la Marseillaise, le God save the King et la Brabangonne, pendant que les troupes des deux pays présentèrent les armes. Les musiques militaires, suivies des déléga- tions d'anciens combattants frangais, anglais et beiges, défilèrent encore devant le monu ment et descendirent au village, pendant que les généraux frangais et beiges se dirigèrent vers l'ossuaire frangais. Le général Lacapelle y déposa des fleurs devant la stéle qui occupe le centre du cimetière, et demanda a l'assis- tance d'observer une minute de recueille ment. Vers 16 h. 3o, devant les autorités rassem- blées sur la Place du village, toutes les sociétés défilèrent a la suite des détachements d'infanterie. Peu après la musique du lloe R. I. donna un concert qui fut écouté et applaudi par un nombreux public. Un avion vint évoluer encore au dessus de l'ossuaire. Toutefois la foule commenga peu a peu a quitter Kemmel, qu'avait animé durant toute la journée cette grandiose mani festation du souvenir. Ainsi se termina cette belle cérémonie et eet émouvant hommage aux glorieux morts, qui laissera un souvenir réconfortant dans le cceur de tous cceux qui y assistèrent. Disons encore, pour terminer, que le ser vice d'ordre, assuré par la gendarmerie sous les ordres du lieutenant Nicolay, fut parfait. Wilt gij bij brand of ongeval de volledigste waarborgen, en voordeeligste regeling, wendt U in volle betrouwen tot de Naamlooze Verzekerings Maatschappij Hoofdzetel 3, Lekkerbeetstraat. KORTRI JK (eigendom der Maatschappij). Kapitaal en Reserven Fr. 7.000 000 Vooraleer U te verzekeren, of uwe be staande polissen te wijzigen, vraagt koste- looze inlichtingen en raad aan ons 8, IVfondstraat - Tel- 159 of bij de Agenten in iedere gemeente. Verleden Zondag had te Gent de sluiting plaats van het Nationaal en Internationaal Congres der Middenstanders. 's Morgens werdener vergaderingengehou den voor de verschillende afdeelingen, terwijl 's namiddags een buitengewone groote stoet, tellende de vertegenwoordigers van 262 middenstandsbonden, de bijzonderste stra ten der stad doortrok. In zijn verslag heefc M. Pattou, schepen der stad Brussel, in 't bijzonder gewezen op de belangrijkheid van het te bereiken doel, name lijk, het stichten van een Nationale Vereeni- ging voor den middenstand, waarin zouden vertegenwoordigd worden, de verschillende bestaande groepeeringen van den middenstand. De 4/5 der inkomsten van het land komen immers uit de beurzen van de middenstanders die, tot heden slecht ingericht zijnde, maar gedurig met allerlei lasten vèrdrukt worden. Het ontwerp heeft onmiddellijk de noodige ondersteuning gevonden bij een vijf en twin tigtal van de bijzonderste ingerichte beroeps- vereenigingen beenhouwers, bakkers, juwe liers, gasthofhouders, haarkappers, kleerma kers, handelaars in eetwaren, drogisten, aan nemers, landmeters, garagisten, tandmeesters, apothekers, intellectueele werkers, enz. Het programma voorzag dat de besluitselen en wenschen op de sluitingsvergadering van het congres zouden medegedeeld worden, maar om reden dat deze zoo talrijk waren moest er van afgezien worden. Schikkingen zijn geno men om ze naderhand aan de verschillende groepeeringen mede te deelen. 's Namiddags, om 2 uur, werd een reusach tige stoet op de Frère Orbanlaan gevormd. Groepen van allerlei ambachten en neringen waren er vertegenwoordigd en men schat het getal deelnemers op 20.000. Onder het spelen van opwekkende stapmar- schen werden de welbevlagde en versierde straten der stad doortrokken. Aan het stadhuis trof men veel overheden aan, waaronder de H.H. ministers Van Die voet en Sap, de volksvertegenwoordigers Baels en Van Acker, en de heer Poncelet, voorzitter der Kamer van Volksvertegenwoor digers. Tal van spandoeken veropenbaarden de vele eischen van den middenstand vrij heid op handelsgebied, afschaffing van het contingenteeren der eetwaren, vereenvoudiging der belastingen, afschaffing der takszegels, herziening der alcoholwet, afschaffing der tak sen op het vleesch, enz. Het voorbijtrekken duurde een uur en half. De stoet eindigde op den Kouter. De honderden Vaandels, vergezeld van de afgevaardigden, trokken naar de Beurs waar de plechtige slui- tings vergadering plaats had in tegenwoordig heid van Z. M. den Koning, die, in eene prachtige rede, al het belang welke hij stelde in het streven van de middenstanders, te ken nen gaf. Voorwaar, het was een zeer belangrijke dag en het is echt spijtig dat nog zoo velen al de gewichtigheid en de groote voordeelen ervan maar niet willen beseffen en onverschillig blijven. Onder de afwezigen bevonden zich de Chris ten Middenstanders van Yper en wij zouden graag eens willen vernemen waarom zij daar op hun algemeen Congres te Gent niet verte genwoordigd waren. Dit Congres werd noch tans vereerd door de tegenwoordigheid van Z. M. den Koning, en burgerlijke en geeste lijke overheden waren er ook in groot getal aanwezig. Van het Ypersche bemerkte men slechts een groep :het syndicaat der beenhouwers Bravo, Breydeltjes, gij begrijpt het doel en komt ertoe orde in uwe rangen te brengen. Dit strekt tot uwe eer, gij zijt de navolgers der oude bestaande gilde waardig. Zonder uwe tegenwoordigheid had men zich te Gent mogen afvragen of de middenstanders van het Ypersche aan alles onverschillig blijven. Barque Nationale de Belgique, i* semestre 1932, coupon 114, Frs 40 net. Ateliers de la Meuse coupon 38, Frs 20 net. Chemins de fer Beiges, intérêt fixe, coup. 6, Frs 3o net. Carrières Goussez, capital, coupon 2, Frs 37.90 net. Blanc Misseron, priorité, coupon 7, Frs Fr. 32.73. Brasserie du Katanga, coupon 6, Frs 24.90 net. Crédit Foncier de Santa Fé, coupon 28, Pesos 3. EUctricité de Sofia et Bulgarie, privil. A, coup. 6, Frs 45 net privil. B, coup. 2, Frs 83.o3 net ordinaire, coup. 23, Frs 270 net - dividende, coup. 6, Frs 80.375 net fonda- teur, coup. 23, Frs i68.i83net. Sidro, act. priv. coup. 9, Frs 14.01 5° ord. coup. 9, Frs 14 01. Hauts Fourn. La Louvière, p. s. coupon 9, Frs 22.74. Liebig, priv. coup. 64, 2 sh. 6 d. Electr. et Tramw. Orient, coupon 23, Frs 23.25. Blanc Misseron, prior. coup. 7, Frs Fr. 23-73. Moulins Rypens, cap. coup. 10, Frs 100 div. coup. 10, Frs 114.47. Sucres Pontelongo, p. s. coup. 22, Frs 120. Cableries Haivautp. s. coup. n, Frs 49.27; div. coup. 11, Frs 56.85. Intercommunale Electrcap. coupon 33, Frs 58 fond. coup. 3i, Frs 71. Electricité de. la Dendre, cap coupon i3, Frs 67.40 ord. coup. i3, Frs i5o fond. cou pon i3, Frs 135. Electricité Est Belgique. priv. coupon i3, Frs 6443; ord. coup. 22, Frs 64.43; io°fond. coup. 22, Frs 256.96. Le Gouvernement Beige procédé a l'émis- sion de Bons du Trésor Beige 5 a 5 anst remboursables a 102,5o divisés en cou pures de 1000, 5ooo, et 10.000 Frs. Ces titres rapportent un intérêt de 5 net d'im- póts présents et futurs, payable par coupons semestriels au 1 Avril et 1 Octobre. Le rem- boursement est prévu pour le 1 Octobre 1937 a raison de 102,5o pour 100 Frs de valeur nominale. Le Gouvernement se réserve la faculté de rembourser les titres a partir du 1 Octobre 1935 moyennant un préavis de trois mois. L'intérêt et la prime de remboursement seront exempts de tous impóts présents et futurs au profit de l'Etat, Province et Com munes. Le prix d'émission est fixé a 97,5o 0/o soit 975 Frs par 1000 Frs de valeur nominale; le rendement net ressort par conséquent a 6,10 °/o. Les porteurs de Bons du Trésor IQ22 lq32 a,Véchéance du 1 Octobre prochain pourront renouveler leurs titres et les banques accep- teront ceux-ci a leur valeur de rembourse ment soit 102,43 ®/o en échange des Bons du Trésor de la nouvelle émission. Le porteur de Bons du Trésor échus qui opte pour le renonvellement encaissera done, en plus du coupon au 1 Octobre, une soulte en espèces de Frs 4,93 Les souscriptio.ns contre espèces ainsi que les renouvellements se feront a partir du 26 Septembre jusqu'a épuisement des titres dis- ponibles. Courtrai, le 22 Septembre ig32. De talrijke personen welke onze ceramo tegels zijn komen bezichtigen zeggen dat de hoedanigheden welke wij in dit weekblad, sedert verscheidene weken hebben doen uit schijnen, absoluut in niets overdreven zijn. Iedereen is er van overtuigd, dat de ceramo tegels tot op heden nog nooit zijn kunnen na gemaakt worden. Daarbij gaan ze allen t'ak- koord om te verklaren dat de groote verschei denheid van keus, in geen enkel ander maga zijn der streek te vinden is. Komt zien en oordeelt of wij overdrijven. L. Monkerhey- Van Neste Alle Bouwstoffen Ceramieke, ceramo en cementtegels. Alleenverkooper der ceramo tegels van La Louvière.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3