-HET YPERSC HE LA RÉGION D'VPF *ES Bijvoegsel Wekelijksch Overzicht Amitiés Frangaises E. E. P. P. Ongeschoeide karmelieten üondagrnst - Repos dominical 13e Jaargang, N' 26 i October 1932 13' Année, N' 26 Octobre 1932 Supplément Verleden Zondag heeft Frankrijk door de stem van den heer Harriot, in eene openbare rede, doen uitschijnen hoe slecht het Reich gekomen is om gelijkheid in de bewapening te eischen. In deze rede hééft de heer Herriot doen uitkomen al wat Frankrijk reeds gedaan heeft om zijne bewapening te verminderen en de oorlogsuitgaven te verminderen, zonder schadete doen aan zijne veiligheid. Daartegen over heeft hij met nadruk erop gewezen, dat het Reich, alhoewel het ongewapend en zonder leger moest zijn, een van de sterkste militaire krachten bezit van het vasteland. Al wat wij hier reeds verscheidene malen zelf deden uitschij nen over de getalsterkte der militaire vereeni gingen, over de drilkampen der jeugd en sportvereenigingen die meedoen aan krijgs oefeningen, werd door den heer Hïrriotduch tig aan de algemeene opinie blootgelegd. Deze uiteenzetting heeft in Frankrijk een goeden en ontlastenden indruk gemaakt. Zelfs in vele andere landen was men tevreden dat iemand in 't openbaar aangedurfd had die waarheden kenbaar te maken. Nochtans zooals wel te verwachten was, heeft deze omhulling in Duitschland de grootste opschudding verwekt en de Regeering in woede ontstoken. Al wat de heer Herriot aan het Reich ten laste legt zijn zuiver leu gens Duitschland is steeds met de beste ge voelens bezield geweest zoolang het moge lijk was heeft het al de hem opgelegde ver plichtingen nageleefd, en 't is vollediglijk ont wapend. terwijl Frankrijk sterker bewapend is dan ooit en geeneenkele vermindering, maar wel vermeerdering in zijne bewapening heeft aangebracht. En in woede schiet de Kanselier uit als men hem spreekt van dankbaarheid omdat men de bezetting heeft geschorst, als men doet uitschijnen hoeveel schulden men aan het Reich kwijtgescholden heeft als men aanhaalt hoe men de duitsche nijverheid ge holpen heeft. Wat, zegt hij, dankbaarheid daarvoor maar die menschen vergeten dat het enkel recht was en dat de toegevingen ge daan werden omdat het zoo moest en niet anders kon I De toestand inEngelsch-Iodië begon weer ernstiger te worden door den passieven tegen stand en het besluit van Ghandi, die zich liet uithongeren, om de Engelsche onwilligheid tegen te gaan. Ghandi zou het voorzeker niet lang uitgehouden hebben en zijn einde in deze omstandigheden zou waarschijnlijk erge onlus ten verwekt hebben. Vooraleer het zoo ver kwam zijn er van beide zijden eenige toege vingen gedaan geworden, die toegelaten heb ben aan dezen akeligen toestand een einde te stellen. Nochtans mag men daaruit nietbeslui- ten dat alle gevaar en alle moeilijkheden nu geweken zijn Uit de verklaringen der Regeering die deze week in Holland weerklonken, valt er te be sluiten dat dit land ook geweldig lijdt onder de heerschende algemeene crisis. Er is daar eveneens een ontzaglijk tekort in 't budjet en er zal moeten in verholpen worden door duch tige besnoeiingen en zwaarwegende nieuwe lasten. De Communisten hebben van deze ge legenheid gebruik gemaakt om de Regeering en zelfs het Hollandsch vorstenhuis aan te vallen. Nochtans heeft de getrouwheid van het volk deze opstandsuitingen dadelijk stop gezet en daarmede bewezen dat Nederland ook nog niet rijp is voor de woelmakers van Moskow. RIK. Le Comité rappelle aux membres que Ia 1" Soirée d'hiver aura lieu le Mercredi 5 Oc tobre prochain. a 8 heures 15 trés précises, en la salie du Vieil Ypres LE GÉNÉRAL BECKER Londres - Berlin - Home Conférence illustrée de projections lumineuses et suivie de la projection de films intéressants sur La Circulation Automobile en Suisse». CARNET BLANC A cause d'un deuil trés récent, a été célé bré Lundi dernier, dans la plus stricte intimi- té én l'église de Wervicq, le mariagede Made moiselle Marthe van Elslande. fille de Mon sieur Charles van Elslande, juge de paix a Wervicq et de Madame, née Victoor, décédée, avec le Vicomte Lucien Ramolino de Coll' Alto, Lieutenant au 17' d'Artillerie de l'armée franQaise.filsduComte Ramolino deColl'Alto. ancien Colonel d'Artillerie, chevalier de la Légion d'honneur, et de la Comtesse, née Clouët des Perruches, décédée. Les témoins étaient Au civil M.M. Guy van Elslande et le Commandant JeanClouëc des Perruches,che valier de la Légion d'honneur. A l'église M.M. Georges Tack et le Colo nel Eudes du 17® Régiment d'artillerie, cheva lier de la Légion d'honneur. Nos sincères félicitations et meilleurs vceux de bonheur. Nog de Gouden Bruiloft BEDANKING Ligue des Poiius de France Burgerlijke Stand van Yper Sint Jozefs Kerk der YPER Zondag 2 October. 's Avonds te 6 u., openingslof en sermoen. Maandag - Feestdag der H. Kleine Theresia. Te 7 u., plechtige gezongene mis met oefeningen. 's Avonds, te 7 u., plechtig lof en sermoen. Dinsdagen Woensdag. Te 7 u ge zongene mis met oefeningen, 's Avonds, te 7 u., plechtig lof en sermoen. 's Woendags na 't lof, plechtige wijding en uitdeeling der rozen. De sermoenen zullen gepredikt worden door den E. P. Georgius, ongeschoeide Kar meliet. Sint Maartens Kathedraal Heilig uur. Donderdag avond, te 6 V, u wordt in St Maartenskerk de rijkgezegende oefening van het Heilig uur gehouden met uitstelling van het Allerheiligste. Sint Jacobskerk Bedevaart. Op Zondag 2 October, te 4 u. namiddag, gaat de jaarlijksche Bedevaart uit van den H. Rozenkransop St Jacobs- parochie. Er wordt veel volk verwacht 1 Bedanking Heer Sentil Descamps Heer en Vrouw Albert Dehertogn-Moniez en kinders Heer en Vrouw Maurice Wackenier-Moniez en kinders De (familiën Didier, Dekeerle, Lacante, Moniez en Descamps, danken inr.iglijk de vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hunne echt- genoote, moeder, schoonmoeder, grootmoe der en bloedverwante, Vrouw Sylvie-Lucie DIDIER en voor hunne tegenwoordigheid op de be grafenis. t ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 2 Octoberom 9 uur, in Sint-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Theophile HERREMAN. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op ZondaQ 2 October, om 9 uur, in de kerk der EE. Paters Capucienen, tot zielelafenis van Heer Ambroos MAES echtgenoot van Vrouw Leonie DOOM. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 2 October, om n y, uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielela fenis van Vrouw Gabrielle BOULANGER Echtgenoote van Heer Leon Jonckheere. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Dinsdag 18 October, om 8u., in Sint-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Ernest FERRAND Echtgenoot van Vw Philomène Vanroussel. De Apotheek van I La Pharmacie de M' HOUTEKIER Meen enstkaat o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 2 Oct. reste seule ou verte le Dimanche 2 Oct. Section d'Ypras A vocat - Stagiaire au Barreau de Lille, y pariera de Choses vues et entendues Les cotisations pour I'année 1932-33 seront encaissées entre le 5 et le 19 Octobre prochain. Vanaf heden Zaterdag, 1° October, zal de Last Post iederen avond om 8 uur stipt geblazen worden. A partir d'aujourd'hui lr Octobre, le Last Post sera sonné régulièrement tous les soirs a 8 heures précises From this day, 1st of October, the Last Post will be sounded each evening exactly at 8 o' clock De echtgenooten Poot Casier, zeer getroffen door de menigvuldige blijken van genegenheid, te hunner eer door talrijke personen toegestuurd, hebben het groot genoegen, hier hunne hartelijk ste dankbetuigingen aan te biedenZij bedanken ook allen die eenigszins hunne hulp geboden hebben tot het welgelukken dezer schoone feesten. La section d'Ypres organise, pour le dimanche 16 Octobre, une excursion a Lille a 1'occasion de l'inauguration du beffroi. Les personnes qui dési- rent y participer sont priées de se faire inscrire, jusqu'au 13 courant, au siège rue Jansénius n8 9. Prix du voyage aller et retour en autobus 10 fr. V er klaring en van 24 tot 3o Sept. iq32. Geboorten Vervaecke Yves, M. Fochlaan, 6. Demarré Daniel, Rijsselsteenweg, 30. Vanhee Paul, Noordlaan, 58. Migom Marie-José, Goudepoortstraat, 4. Gillioen Laurent, Korte Thouroutstraat, 37. Verkouter Gerard, Tegelstraat, 59. Timperman Daniel, Dickebuschsteen. weg, 283. Catry Johan, Pennestraat, 65. Bailleul Ro land, St-Elisabethstraat, 7. Maselis Jeaninne, Recolletten- poort. Huwelijken Deweerdt Camille, ijzerdraaier, te Brielen, en Degroote Ivonna, fabriekwerkster, te Yper, Masschelein Hierenymus, landbouwer, te Vlamertinghe, en Bekaert Bertha, huishoudster, te Yper. Soetaert Carolus, zager, en Vanden- kerkhove Lucie, huishoudster, beiden te Yper. Vanbrabant Edgardus, mekaniekwerker, en Gravis Renée, z. b., beiden te Yper. Stratsaert Adrianus, bediende der Registratie, en Verhack Denise, modenwerkster, beiden te Yper. OverlijdensDelmotte Maria, 33 j,z.b.ongehuwd,Poperin- ghesteenweg, 8. Dedulle Febronia, 29 j z. b., echt. Josephus Pinte, Hondstraat, 28. Scholeer Mauritius, 32 j., landwerker, ongehuwd, L. Thouroutstraat, 25. Vander- haeghe André, 17 d., Capucienenstraat, 14. Ghesquiere ulius, 58 j landwerker, echtg. Valerie Dumoulin, L. Thou routstraat. Huwelijksbeloften Léon De Graeve, paswerker aan den ijzerweg, en Alicia Degraeve, onderwijzeres, beiden te Yper. Aimé Feneau, z. b., en Emelia Debaene, z. b., beiden te Yper. Jéróme Castel, handelaar, en Thérèse Samson, z. b., beiden te Rouen (Seine inférieure. Frankrijk). Albert Bekaert, werkman, en Magdalena Desodt, huishoudster, bei den te Yper. Cyrillus Desodt, autogeleider, en Irma Ver- savel, dienstmeid, beiden te Yper. Remi Sergier, landbou wer, te Voormezeele, enCelestina Vandamme, z. b., te Yper. Léon Pattyn, aardewerker, te St-Jan, en Gabrielle Coffyn, fabriekwerkster, te Yper. Plechtig T riduuni ter eer e der HKleineTheresia

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 11