Crédit Foncier de Belgiqae 6) Openbare Onderstand Rekening over het dienstjaar cg3c. Uitgifte van Grondobligatiën BANQVEdeCOUIlTRAI die zulk gewicht moet vervoeren, dan niet wegen De gemeentebanen zijn tegen derge lijk zwaar vervoer niet bestand en ik vraag mij af wat de gemeenten daarvan zullen zeggen. M. Lemahieu. Het is niets voor Yperen Zonnebeke, waar de autobus op de groote baan rijdt, doch het zal 'slechter zijn voor Passchendaele. M. Leuridan.- En in den winter,wanneer de dooibarrieren gesloten zijn, zal het reizigers verveer dan ook moeten onderbroken worden? M. Lemahieu. Er zal dan voorzeker aan dezen autobusdienst toelating gegeven wor den voort te rijden. M. Leuridan. Een dingen is jammer, en 't is dat het juist onze streek is die voor deze proefneming uitgekozen werd. M. Vandamme. Deze proef werd goed bevonden en wel zoodanig dat men ze thans elders, zoo onder meer op de lijn Ingelmun ster Waereghem, ook zal toepassen. M. Sobry. Ik ben genegen alle verbete ringen te ondersteunen, doch hier wordt alleen maar onze goedkeuring gevraagd over den afstand van rechten, die reeds sedert lang gedaan is. Alles is reeds in gang, en nu zou de gemeenteraad zeggen dat... M. Vandamme. Maar neen, niemand komt daartegen op, doch het is ons toch toe gelaten terzelfdertijd eenige bemerkingen te maken. M. Sobry. Ik stel dus voor een gunstig advies uit te brengen met inachtneming der gevraagde verbeteringen. Dit voorstel wordt eenparig goedgekeurd. 4) Gemeenteraadsverkiezingen Zitpennin- gen Aanvulling. M. Sobry. De gemeenteraad heeftin zijn laatste zitting de zitpenningen vastgesteld voor de voorzitters, secretarissen en bijzitters der stembureelen voor de aanstaande gemeen teverkiezingen. Een brief van het provinciaal bestuur zendt ons deze beraadslaging terug en doet ons opmerken dat er, ingevolge arti kel 20 der kieswet, nog een zitpenning van 10 fr. moet voorzien worden voor den per soon aangeduid om den voorzitter te vervan gen. Dit is dus eenvoudig een verbetering van onze vorige beraadslaging, en ik stel voor dit te stemmen. Eenparige instemming. 5) Overeenkomst voor oorlogsschade Schat tingskosten waterleiding. M. Sobry. Er is, zooals gij weet, een schatter aangesteld geweest om de raming te doen der oorlogsschade onzer waterleiding. Deze schatting heeft 27.000 en oneffen frank gekost, waarvoor de stad twee titels van oor logsschade ontvangen heeft. Na verkoop dezer titels ten bedrage van 27.o56 fr. 04, heeft de stad daarvan slechts de som van 25.58o fr. 5z ontvangen, zoodat er een tekort was van 1475 fr. 52 ten nadeele der stad. De Staat stelt nu voor dit te vergoeden bij mid del eener som van ongeveer 5ooo fr. die voor zien was voor schatting van het reinigen van de vijvers van Zillebeke en Dickebusch, werk waarin de Staat volgens een later gemaakte overeenkomst niet meer moet tusschenkomen, zoodat die vroeger voorziene en betaalde som voor schattingskosten der vijvers nu moet afgetrokken worden van de schattings kosten der waterleiding, in dewelke er reeds een som van 5g6o fr. 87 begrepen is ten laste van de stad. De Staat stelt nu, bij deze nieuwe overeenkomst, de vergoeding vast op 6400 fr. uitbetaalbaar in titels 5 van 1925. Dit voorstel is niet heel klaar, en ik zou willen dat er daarover eerst nog met den Staat onderhandeld worde, gezien hij thans geen rekening houdt met hetgeen reeds ontvangen werd. Wij hebben voor de sohattingskosten der waterleiding 1475 fr. te kort gekregen, ik zou willen aandringen om dit verlies vergoed te worden en opdat de som van 5g6o fr. later zou afgenomen worden van de ons nog ver schuldigde oorlogsschade der stadsbiblio theek. Ik stel dus voor dit punt uit te stellen om ons toe te laten deze zienswijze door den heer Algemeenen Bestuurder Verhaeghe te doen aannemen. Deze zaak wordt hierop met eenparige stemmen uitgesteld. De Heer voorzitter geeft lezing van het verslag over deze rekening, waaruit blijkt dat er een totaal tekort is van 474 745 fr. 38, dat uitsluitend door den buitengewonen dienst veroorzaakt is. Daar de lezing van dit uitgebreid verslag, waarin tal van cijfers voorkomen, nog al ge- ruimen tijd duurt, beginnen de raadsleden onder elkaar te spreken en is er weldra niet een meer die nog luistert. M. Vandamme, den Heer voorzitter onder brekend. Mijnheer de voorzitter, is er nie mand meer die luistert. M. Sobry. Dan is het nutteloos dat ik deze lezing voortzet. Dit verslag is de korte inhoud van de rekening, en wanneer dit voor u niet interessant is, can blijft er mij niets anders meer te doen dan de beheerders van den Openbaren Onderstand te loven en te danken voor het aanzienlijk werk dat zij ge leverd hebben. M. Leuridan. Ik heb vroeger reeds met veel aandacht al die stukken nagezien en voorzeker hebben de raadsleden dit allemaal ook zoo gedaan. Misschien is het daarom dat er thans niet meer geluisterd wordt naar het geen gij met zoo een engelachtig geduld voorleest. Er is enkel een post die mijn aan dacht getroffen heeft en 't is het artikel be treffende het verwarmingstoestel in het gast huis, waarvan er, zoo ik mij niet vergis, in het verslag gezegd wordt dat het zeer gebrek kig en onbruikbaar is. Daarvoor werd een som van 44 862 fr. betaald, en ik zou willen vernemen indien er reeds gezorgd werd om den in gebreke blijvende aannemer te ver plichten zijn weik op te doen. M. Missiaen. Hij is in failliet. M. Leuridan. Dan werd er reeds een vraag van invordering gedaan samen met de andere schuldeischers M. Missiaen. Het is de Staat die dit werk heeft doen uitvoeren en die het voor- loopig heeft aangenomen. Slechts later is het gebleken dat het verwarmingstoestel onbruik baar was. Na veel aandringen bij den Staat om dit werk te verbeteren, hebben wij ver nomen dat de aannemer in failliet was- Wij denken nu het bedrag der betaalde sommen voor het in orde brengen van het verwar mingstoestel, samen met het nog te maken voorgebouw terug in te vorderen. Het was natuurlijk onmogelijk zoolang te wachten om het gasthuis te verwarmen. Eerst werden er in de zalen overal stoven geplaatst, doch dit bleek weldra onvoldoende en de Commissie van Openbaren Onderstand heeft dan het ver warmingsstelsel doen in orde brengen. M. Leuridan. Is er verhaal tegen den in BELGISCH GRONDKREDIET Nsamlooze Maatschappij gesticht in 1835 INTREST 5 °/o ZUIVER VAN ALLE TEGENWOORDIGE EN TOEKOMENDE LASTEN Die obligatiën uitgegeven door deze maatschappij met een bestaan van bijna 100 Jaar, en beschermd door de SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BELGIQUE, zijn eene volstrekt zekere plaatsing. Onder meer zijn zij geklasseerd in de portefeuille van de ALGEMEENE SPAAR- en LIJFRENTKAS en van talrijke maatschappijen. AGENTSCHAP Naamlooze Vennootschap gesticht in 1873 Hypotheekleeningen aan voordeelige voorwaarden. ^SÊ^SB!ÊÊ!SSS!Ê^S!SSSS!S!ÊÊSÊSBSÊBSS: 3 gebreke blijvende aannemer M. Missiaen. Neen, maar het is de Staat die tegenover de Commissie van Openbaren Onderstand verantwoordelijk is, en dit zal ge regeld worden samen met de oorlogsschade van het voorgebouw. M. Sobry. Ik stel voor de rekening voor 1931 goed te keuren. Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela- haye, D'Huvettere, Leuridan, Soete, Coutelle, Vandamme en Sobry de heer Missiaen ont houdt zich. 7) Openbare Onderstand Uitroeiing van een bosch om het land in pacht te geven. M. Sobry. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt toelating om een bosch, ter grootte van i ha. 40 a. 19 ca. gelegen te Woesten, te mogen uitroeien en het als akker land te laten gebruiken. Volgens verslag van den heer Cyr. Schmidt, toeziener van den Openbaren Onderstand, is er in dit bosch een deel taillie die noodig gekapt is en dus on middellijk zou mogen uitgeroeid worden, terwijl het ander deel slechts binnen twee jaar zal moeten gekapt worden en ook slechts alsdan zalmogen uitgeroeid worden. Georges Depuydt, van Woesten, vraagt dit bosch te mogen uitroeien om het als land te gebruiken. De Openbare Onderstand stelt voor het eerste deel bosch te verpachten voor negen naeen- volgende jaren, aanvang nemende den in Oc tober ig32, aan de volgende voorwaarden het eerste jaar voor het uitroeien der blokken, het tweede en derde jaar onvergeld doch mits betaling der grondlasten, en de volgende jaren een pachtprijs betalen van 5oo fr. per hectare boven delasten. M. D'Huvettere Ik vind dat deze pacht zeer kostelijk is, want het is toch maar bosch- grond. M. Lemahieu. Maar hij mag het land twee jaar kosteloos gebruiken. M. Sobry. Het is Depuydt zelf die dit gevraagd heeft en die deze voorwaarden aan vaardt. M. Vandamme. In do dagbladen heb ik gezien dat er protest aangeteekend wordt tegen het uitroeien van bosschen, omdat zij invloed uitoefenen op de luchtgesteltenis en voordeelig zijn voor de gezondheid. Daarbij vervullen de bosschen ook een groote rol in den waterafvoer. M. Missiaen. Hier betreft het een taillie- bosch waarin zich geen groote boomen bevin den, het is eenvoudig klein struikgewas zooals men er langs de ijzerwegen ziet. De commis sie is geneigd dit bosch te laten uitroeien om dat het als land veel meer zal opbrengen. Ten andere, moest dit bosch de bijzonderheden bezitten waarop de heer Vandamme doelt, dan zou het vallen onder toezicht van het boschbe- heer en zou het niet mogen uitgeroeid worden. M. Sobry. Ik stel voor tot de stemming over te gaan. De raad brengt een gunstig advies uit. Al leen de heer Missiaen onthoudt zich. 8) Openbare Onderstand Openbare verkoo ping van 2 partijen taillie. M. Sobry. De Commissie van Openbaren Onderstand heeft een beraadslaging genomen waarbij zij besluit twee partijen taillie, gelegen te Woesten en Westvleteren, openbaar te koop te stellen. Te Woesten heeft het taillie- en eikenbosch met plantsoenen, gekadastreerd sectie B nr I tg, een grootte van 85 aren en het hout wordt op x5oo fr. geschat, terwijl voor Westvleteren, waar het bosch gelegen in de Sectie E een oppervlakte heeft van 2 ha. 09 aren, het hout een waarde heeft van 900 fr. Daar de Commissie dit hout niet noodig heeft om het in haar gestichten te gebruiken, en daar er veel staken en piketten in zijn die voor afsluitingen kunnen dienen en de verkoop er van een som van 2400 fr. zal opbrengen, vraagt zij de toelating om dit tailliehout te mogen verkoopen. Hierop wordt nogmaals, bij zelfde stemming als hiervoren, een gunstig advies uitgebracht. 9) Openbare Onderstand Afstand van

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3