KOBTBIJKSCHF ONDERLINGE Belangrijk Bericht Hi Brand - Ongevallen Leven Hypotheehleeningen Bijkantoor te Vper Algemeen Opziener QMER RQBYN. bouwgrond aan den Belgischen Staat. M. Sobry. Voor het rechttrekken der baan van Yper naar Poperinghe, moet de Openbare Onderstand een strook grond van 76 vierkante meters aan den Staat afstaan. Daarvoor wordt er l5 fr. den vierkanten me ter geboden, hetgeen een som van 1140 fr. uit maakt. Daar er daardoor 1 to m. doornhaag moet vernietigd en herplant worden aan 5 fr. den loopenden meter, wordt hiervoor nog een vergoeding van 55o fr. betaald, zoodat de Commissie van Openbaren Onderstand in 't geheel een som van 1690 fr. zal ontvangen. Zij vraagt dan ook de toelating om dezen afstand van grond te mogen doen. M. Vandamme. Waar is deze grond gele gen M. Lemahieu. Nabij de weezenschool. M Delahaye. Ik maak van deze gelegen heid gebruik om mede te deelen dat het her stel der baan Yper Proven in drie loten ver deeld is en dat de aanbesteding van het eerste lot binnen kort zal uitgeschreven worden. De voorgestelde afstand van grond wordt goedgekeurd. De heer Missiaen alleen ont houdt zich. io) Openbare Onderstand Begrooting voor IQ32 Inschrijving en ver hooging van kredieten. M. Sobry. Daar de begrooting voor jg32 met een groot overschot sluit, beeft de Com missie een beraadslaging genomen waarbij zij besluit, onder voorbehoud van goedkeuring door de hoogere overheid, de volgende wijzi gingen aan haar begrooting te brengen In de X' afdteling üer gewone uitgaven wordt artikel 7, onderhoud der eigendommen in stad, van 40.000 fr. tot op 60.000 fr. verhoogd artikel l3, begrafeniskosten van 3.000 fr. tot op 5.000 fr. gebracht ar tikt 1 ió, allerhande uitgaven, van xo.ooo fr. op i5.ooo fr.artikel 20, onder stand en brandstoffen, van 40.000 fr. op 45.000 fr. artikel 41, verwarming, van 120.000 fr. op 140.000 fr., en artikel 53, aan deel in 't Gemeen Fonds, van 137.000 fr. op I40.000 fr., 't zij een gezimelijke verhooging van 55.000 fr. In de 3e afdeeling der buitenge wone uitgaven, wordt artikel 62, opbouw moederhuis en lazaret, van 25o.ooo fr. ver hoogd op 270.000 fr. artikel 64, voltooiing godshuis Nazareth, van 40.000 lr. op 45.000 fr., en artikel 67, voltooiing landelijke eigen dommen, van 25.000 op 5o 000 fr., 't zij te zamen een verhooging van 5o.ooo fr. In de 4' afdeeling, wordt artikel 75, arbeidsloonen voor de landbouwuitbatingen, van 57.000 fr. tot op 70.000 fr. verhoogd. Benevens deze verhoo- gingen, zijn er ook nog een reeks nieuwe kre dieten voorgesteld. In de 3' afdeeling der bui tengewone uitgaven artikel 73/2, intresten en kosten der leeningen aangegaan bij het Ge meentekrediet en de Spaarkas, 80.000 fr. art. 73/3, bijgevoegd werk aan de centrale verwarming van St-Antoniusgesticht,5.ooofr,; art 73/4, teruggaaf aan pachters van landelijke eigendommen van een deel hunner pachtsom voor het jaar 1932, 260.000 fr en in de 3' af- deelingder buitengewone ontvangsten, artikel 33 bis, opbrengst der leeningen aangegaan bij het Gemeentekrediet en de Spaarkas, 1.514.513 fr. Het algemeen slot der aldus ge wijzigde begrooting laat nog een overschot van 1.054.634 fr. Ik stel voor deze beraadsla ging van den Openbaren Onderstand goed te keuren. Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela haye, D'Huvettere, Leuridan, Soete, Coutelle, Vandamme en Sobry. De heer Missiaen ont houdt zich. li) a) Vrije huishoudklas (Mariaschool) Rekening over het dienstjaar iq3i ig32 Begrooting voor ig32-ig33. M. Sobry. De rekening over het dienst jaar 19311932 bedraagt de som van 24.061 fr. in ontvangsten en dezelfde som in uitgaven. Daarin wordt er een som van 4812 fr. 20 voorzien als tusschenkomst van de stad, doch luidens een vroegere beslissing van den gemeenteraad wordt er aan de huishoudklas der Mariaschool slechts een toelage van 3.5oo fr. gegeven. Ik stel voor deze rekening goed te keuren onder voorbehoud dat de stad slechts een som van 35oo fr. geeft. Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela haye, D'Huvettere, Leuridan, Soete, Van damme en Sobry onthouden zich de heeren Missiaen en Coutelle. M. Sobry. Wij hebben ook nog voor de zelfde school de begrooting voor het dienst jaar 1932-1933 ontvangen. Ik stel voor die begrooting eveneens goed te keuren, nogmaals onder voorbehoud dat de stad er slechts voor 35oo fr. in tusschenkomst. De raadsleden brengen dezelfde stemming uit als hier voren. b) Beroepsleergangen MariaschoolReke ning over het dienstjaar ig3i ig32 Begroe ting voor ig32 ig33. M. Sobry. In de rekening, die ons ter goedkeuring wordt voorgelegd, bepaalt de tusschenkomst der stad zich op 1000 fr. in plaats van 3720 fr., en ik stel voor de rekening mits deze wijziging goed te keuren. De raadsleden brengen nogmaals dezelfde stemming uit. M. Sobry. Ik stel voor thans ook de begrooting voor 1932 1933 goed te keuren,mits het aandeel der stad voor de beroepsleer gangen der Mariaschool nogmaals op 1000 fr. bepaald worde. De voorgestelde begrooting wordt goedge keurd. De heeren Missiaen en Coutelle ont houden zich. 12) Vrije Beroepshuishoudschool der H. Fa milie Begrooting voor ig32-jg33 M. Sobry. Deze begrooting voorziet de som van 118.950 fr. Hier ook komt de stad maar tusschen ten bedrage van 1000 fr. Wij hebben dus maar alleen te stemmen over deze som De heeren Lemahieu, Delahaye, D'Huvet tere, Leuridan, Soete, Vandamme en Sobry stemmen ja, terwijl de heeren Missiaen en Coutelle zich nogmaals onthouden. 13) Stadsbibliotheek Rekening over het dienstjaar ig3i Begrooting voor ig33. De rekening, die sluit met een overschot van g36 fr. 17, wordt eenparig goedgekeurd. De heer voorzitter geeft daarna lezing van het verslag van den stadsbibliothecaris, waar in het aantal uitgeleende boeken en bezoeken aan de bibliotheek binst het verloopen jaar opgesomd zijn, en brengt om te eindigen hul de aan het werk van den bibliothecaris en bedankt hem voor het wijs beleid waarmede hij de stadsbotkerij beheert. M. Sobry. Voor de begrooting van ig33 Wilt gij bij brand of ongeval de volledigste waarborgen, en voordeeligste regeling, wendt U in volle betrouwen tot de Naamlooze Verzekerings Maatschappij Hoofdzetel 3, Lekkerbeetstraat KORTRI JK (eigendom der Maatschappij). Kapitaal en Reserven Fr. 7.000 000 Vooraleer U te verzekeren, of uwe be staande polissen te wijzigen, vraagt koste- looze inlichtingen en raad aan ons 8, Mondstraat - Tel 189 of bij de Agenten in iedere gemeente. voor de bibliotheek wordt er een stadstoela- ge van 4000 fr. voorgesteld om de noodige werken te kunnen uitvoeren. M. D'Huvettere. Ik zou willen vragen zoo er geen middelen bestaan om de boeken der bibliotheek beter te onderhouden. Er zijn daar veel boekeu die in erbarmelijken staat zijn en volgens mij kan en moet er daarvoor iets gedaan zijn, om zoodoende bij de lezers en vooral bij de jeugd de bezorgdheid en de netheid voor de boeken aan te leeren. M. Sobry. Wij zullen dit aan den heer stadsbibliothecaris aanbevelen. Willen wij thans de begrooting stemmen Al de tegenwoordige raadsleden brengen een goedkeurende stem uit. M. Vandamme. Ik vind dat de werken der in opbouw zijnde bibliotheek zoo traag voor uitgaan en ik zou graag eens willen vernemen wanneer dit gebouw met leeszaal zal gedaan zijn. Wanneer men dan over een leeszaal in de bibliotheek zelf zal beschikken, hetgeen nu het geval niet is, zullen de boeken misschien beter bewaard worden dan nu en zooveel niet meer naar huis moeten meegedragen worden. M. Sobry. De heropbouw der stadsbi bliotheek moet, volgens het laster.kohier, in 180 werkdagen gedaan zijn. De aannemer heeft het werk den ln Maart begonnen, zoodat hij rond den 10 October aanstaande ermede moet gedaan hebben. Ik verhoop wel dat hij thans een bijzondere krachtinspanning zal doen om ermede tegen dien datum gedaan te hebben. Over een maand werd hem daarover geschreven, en thans is men reeds bezig met het dak. M. Lemahieu. Is er een boete voorzien voor de dagen verachtering M. Sobry. Ja, i/i200,te der aanbesteding per dag. Hij is reeds over een maand verwit tigd geweest. M. Leuridan. De stad zal geld winnen met de boeten die zij van haar aannemers zal ontvangen. M. Vandamme. Er zal wel een of ander reden gevonden worden om uitstel te bekomen. MCoutelle. De aannemer vindt misschien geen werkvolk M. Vandamme. Omdat hij misschien niet genoeg betaalt M. Sobry. Hij betaalt hetgeen hem door het lastenkohier wordt opgelegd. M. Lemahieu. M'j dunkt dat de werken aan de feestzaal ook zoo traag vooruitgaan. In hoeveel dagen moest dit werk geëindigd worden M .Sobry. - Daarop zou ik r.u niet kunnen antwoorden, ik moet dit eerst ondeizoeken. M. Vandamme. Er is niets dat vooruit gaat. Er zweeft om zeggens een mysterie rond al de werken door de stad in aanbesteding gegeven. M. Soete. Dit zou bestin geheime zitting besproken worden, gezien er hier kwestie is van persoren. M. Lemahieu. Neen, er is hier alleen spraak te weten wanneer de gebouwen zullen gedaan zijn, en er werd nog geen enkelen per soon vernoemd. M. Soete. Maar de menschen kunnen toch wel raden wier hier bedoeld wordt. 14) Muziekschool Begrooting voor ig33. M. Sobry. Deze begrooting voorziet 62 i5o fr. in ontvangsten en uitgaven, en de tusschenkomst der stad bedraagt de som van 43.648 fr. 62. Het is spijtig dat Staat en pro vincie geen grooter toelage voor die school verleenen zooals voor de Nijverheidsschool en andere gestichten van openbaar nut. Wij hebben dit reeds dikwijls gevraagd, maar zijn er niet in geslaagd meer te bekomen. M. Vandamme. Is er dan geen beheer raad voor die school M. Sobry. Het is de beheerraad die deze begrooting voorstelt. M. Vandamme. - Ik geloof van neen, want zij is alleen niet onderteekend. M. Sobry. Ik zelf heb deze begrooting aan den beheerraad voorgesteld. Ik heb alleen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 4