Tltés Dansants Soiree Dansanle SNOECK's Almanakken Zatardag 22 lot Maandag 24 October 1932 Dimanclte 16 OctQbre Zondag 16 October HOTEL EXCELSIOR HOTEL CONTINENTAL De Gemeenteverkiezingen te Yper voor 1933 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Algsmeana Vergadering BEZOEKT DE il' RADI0TEN1 OONSTELLINfi te Yper 2 —BH! Dickebusch doit être dévasé. Nous avons de grandes routes qui sont dans un état si lamen table que les autos n'y peuvent que trés difficilement circuler. Tout a été négligé a Ypres pendant ces six dernièrts années. 11 y a tant a faire pour regagner le temps perdu I Mais enfin, les vrais Yprois respirent, paree que désormais notre Administration sera assez fortement assise pour n'être plus a la merci de cette basse politique que des elements troubles, et étrangers a la mentaliié Yproise, avaient malheureusement importée chez nous. Nos élections ont er.core bien clairement indiqué que notre population flamande est sincèrement beige et patriotique et répugne absolument aux i .ées révolutionnaires et séparajistes Un cauchemar désespérant a pris fin et nous nous reprenons enfin a avoir confiance en l'avenir. Vive Ypres I De uitslag der gemeenteverkiezingen van Zondag laatst heeft, by alle inwoners die zich vooral om den welstand onzer stad bekomme ren een ware verlichting gebracht. Alle goede Yperltugen koesteren de hoop, die ten andere zeergegroad schijnt, dat onze gemeenteraad voortaan geen zoo ellendige tooneelen meerzal vertoonen zooals wij er daar sedert verschei dene iaren te zien kregen. Katholieke en libe rale raadsleden zullen zich nu, indien zij h t werkelijk verlangen, hetgeen met te betwijfe len valt, met vereenigde krachten uitsluitend op de belangen der siad kunnen toeleggen. Een der bijzonderste inkomstbronnen onzer stad is, sedert den oorlog, het toerisme, en op dat gebied werd tot op heden weinig of niets gedaan. Onze betrekkingen met onze geburen en bondgenooten,deFranschenen Engelschen, moeten vriendelijker en nauwer worden. Onze propaganda vooral moet in den vreemde op meer weikdadige wijze ingericht zijn en wij moeten hier de bezoekers, die wij aangetrok ken heboen, langer kunnen weerhouden en meer hunne aandacht boeien. De Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen vei keer moet over de onmis bare geldmiddelen beschikken om een breede en kracnuge publ.citeu te kunnen maken. Het werk van de Last Post dat aan de Engel schen zoo sympathiek is, moet officieel ondei- steund worden in plaats van officieel onge kend te zijn, en onze gemeentebestuurders mogen geen enkele gelegenheid laten voorbij gaan om deu luister uezer plechtigheid nog te verhoogen. Onze zoo interessante kazematten, die tot hiertoe gausch verwaailoosd werden, moeten hersteld worden. Waarom zou men ze niet in orde brengen en voor de toeristen toeganke lijk maken, en waarom zou men er zelts de lokalen van den legerstai van Maarschalk Plumer niet hennrich en De uitbating daar van zou uiterst laonend zijn. Men moet vei- ders ook nog voldoening geven aan de vraag van het Tapper regiment van belgisch veldge schut, dat tot het einde toe de Engelschen ter zij Je stond in de verdediging onzer stad, en h-t ae toelating niet meer weigeren om hier een gedenkplaat in te huldigen ter eere zijner gesneuvelden. Ons museum moet, zon der verwijl, behoorlijk ingericht zijn opdat wij, met het museum Merghelynck dat weldra zal hersteld zijn, eenige aantrekkelijkheden zouden te loonen hebben. Hier te Yper hebben wij een aantal kleine rijverheden die moeten aangemoedigd worden en die men niet meer mag aanzien als zijnde zonder belang. De vijver van Dickebusch moet gekuischt worden. Onze groote banen moeten ook onderhouden worden, sommige zijn zoo slecht dat de auto's ze maar moeilijk meer kunnen berijden. Gedurende deze laatste zes jaar, werd alles hier te Yper verwaarloosd. Om den verloren tijd in te winnen, zal erhard moeten gewrocht worden. In alle geval, zijn alle ware Yperlingen ten zeerste verheugd, omdat ons stadsbestuur voortaan machtig genoeg zal zijn omniet meer af te hangen van de willekeur en de lage poli tiek van sommige ruststoorders hier, ongeluk kiglijk, overgewaaid en die totaal vreemd zijn aan de Ypersche geestesgesteldheid. Onze verkiezingen hebben zeer duidelijk ge toond dat onze vlaamsche bevolking nog in nerlijk belgisch en vaderlandslievend is, en dat zij ten volstrekten afkeer heeft van alle omwentelings- en scheurmakerspolitiek. Deze hopelooze toestand, waarin wij ons bevonden, heeft een einde genomen en wij mogen voortaan hoopvol de toekomst te gemoet zien. Leve Yper Zijn zooeven aangekomen Te koop ten bureele dezer, Boterstraat, 34. Verslag der Algeraeene Vergadering gehouden in het lokaal Hotel Continental op Zondag 18 September 1932 De heer Voorzitter H. Casier opent de ver gadering om 3 uur, en de d.d. Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige verga dering. Dit veislag wordt zonder opmerkin gen goedgekeurd. Mededeelittgcn. i) De heer Voorzitter deelt met weemoed aan de leden het schielijk overlijden mede van ons zeer geacht bestuurs lid, heer Charles Swingedouw. onder voorzit ter van het Werk van den Akker, stichter en voorzitter der Peerdenverzekering, stichter en bestuurslid der provinciale peerdenherverze- kering, bestuurslid en Jurylid van het land- bouwcomice en van talrijke andere vereeni gingen van openbaar nut. M. S wingedouw was een der zeldzame mannen die zoo verheven staan in achting en vriendschap bij de hooge standen, en die tevens ook zoo een echien en waren volks vriend was. Minzaamheid, dienstvaardigheid en eenvou digheid gingen bij hem gepaard met ware bekwaamheid welke hij in alle landbouwzaken bezat. Zijne nagedachtenis zal bij ons in eere blijven. De maatschappij is op de begrafenis verte genwoordigd geweest door het bestuur en tal rijke leden, met vaandel. De heer Voorzitter geeft daarna lezing van een bedankingsbrief dien hij vanwege Me vrouw weduwe Swingedouw-Roosebeke komt te ontvangen. 2) De heer Voorzitter verontschuldigt den heer Secretaris F. Dethoor, belet heden tegenwoordig te zijn hij wordt vervangen döor den heer Schatbewaarder Leon Vande- voorde. 3) Er wordt ter kennis der leden gebracht, dat er een jaarmis zal gecelebreerd worden voor heer Theophiel Herreman, gewezen Voorzitter der maatschappij, op Zondag 2 October, om g ure, in St Niklaaskeik er zal later ook een mis opgedragen- worden in dezelfde kerk ter zielelafenis van ons afgestor ven bestuurslid, heer Charles Swingedouw. 4) De heer Voorzitter noodigt'dan de hee ren Prince en Coleopy, afgeveerdigd door het British Legion, Sectie Yper, uit om plaats te nemen aan het bureel. Die heeren overhan digen aan den Voorzitter een prachtige zilve ren medaille en bedanken de maatschappij voor hare deelneming in een tentoonstelling door d>- Engelsche Kolonie van Yper gehou den. Zij waardeeren ten hoogste de mede werking door onze maatschappij en bare leden verleend en verzekeren ook hunne medewer king, indien het geval zich voordoet. De hee ren Prince en Coleopy drukken zich beiden zeer goed uit, de eerste in 't vlaamsch en de tweede in 't fiansch, en worden warm toege juicht. Daarna bedankt de Voorzitter en laat de herinneringsmedaille door de leden bewon deren. 5) De Voorzitter spreekt vervolgens over de Provinciale Hofbouwtentoonstelling, inge richt door het Werk van den Akker,te Komen, op Zondag 25 September. Hij wakkert de besten onder de leden van het Werk van den Akker vurig aan om de schoonste produc ten uit hunnen hof den Vrijdag avond aan te brengen. Er zal een gezamenlijk lot samenge steld worden en hij verhoopt dat ons Werk van den Akker met eere zal mogen prijken in een prijskamp, waar- gansch de Provincie zal vertegenwoordigd zijn de aanbrengsten van verscheidene leden zijn alreeds toegezeid en beloofd. 6) De tweede hof bezoeken van het Werk van den Akker zullen in de eerste dagen ge schieden, dat elk zorge voor orde en netheid in den tuin. 7) De d. d. Secretaris kondigt aan dat wij, gedurende de vergaderingen der zes winter maanden, nogmaals het genoegen zullen heb ben de heeren Vanderborght en Lagast, van Kortrijk, als voordrachtgevers te aanhooren. Beiden zijn in onze groepeering als talent volle conferenciers wel bekend, en zijn immer met veel genoegen aanhoord. Voordracht. De heer Voorzitter, H. Ca sier, geeft een korte voordracht over de werk zaamheden van dit tijdstip in den groenselhof, in den fruittuin en in de druivenkassen. Hij spreekt over het zaaien van winterspina- zie en salade, over het plukken van zomer- en winterfruit, over de zorgen te geven aan de druivenserren en beantwoordt verders ver scheidene vragen gesteld door de lecen, met nuttige wenken of raad te geven ten bate van eenieder. Beoordeeling der aanbrengsten. De heer ondervoorzitter Lauwers bekomt 7 punten voor zijne prachtige verzamelirg van 3o afge sneden Dahlia's Vrouw A ihur Bulckaen, 4 punten voor tomaten, struikselder, staak- boonen prinses meloenen rabarber VI. Cyr. Vandenbriele, 2 punten voor look, sjalotten en ajuinen. Aan alle aanbrengers, besten dank. Juiyleden MM. Jules Casier, Firmin Le- percq en Ch. Claerebout. Tombola. Een welgevulde tombola, gele verd door het huis H. Casier, waarbij M. de Ondervoorzitter Lauwers gulhartig zijne afge sneden Dahlia's voegt, voldoet ieder der aan wezige leden. De vergadering sluit om 5 uren. De d. d. SecretarisDe Voorzitter, Leon Vandevoorde. Hector Casier. op Zondag 16 Oct. 1932 om 14 1/2 uur DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht door Mr Van der Borght, staats voordrachthouder. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Aanvaarding van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd Dethoor. Hector Casier. ingericht door de Ypersche Radioclub van Laatste Modellen van het Salon de T S F van Brussel en Gent. Reprise des Herneming der tous les Dimanches eiken Zondag de 4 a 7 1/2 heures van 4 tot 7 1/2 uur a 1' in het Propr. G. De Vos. tous les Dimanches eiken Zondag de 8 a 11 heures van 8 tot 11 uur a 1' in het Propr. Ev. Baete.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 2