GROOT FOOTBRLL BRL Gemeente Vlamertinghe Ghrysantenbloemen Henri HUGEBAERT NIEUWS NIEUWS-? M. Vandermariière-Depuydt Chronique Financière Ypersche Voetbalkroniek Zondag 16 October 1932 Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws L. Monkerheij-Van Neste I fm D I D°et geen aankoopen 8— Eg 8 5 vooraleer kennis te DE SEIZES, Statiestraat, YPER. Opening van een Groens el winkel Conserven Fruit 10, Tempelstraat, Yper. Te koop aan Burgerlijke Stand van Yper 29, Groote Markt, Yper Tweede afdeeling Yper Wevelghem Na een veertiendaagsche gedwongen rust staan de rood-witten voor de karwei Yper- We velg hem. Dat de schok algemeen hardnek kig zal betwist worden, hoeit niet verklaard te worden. Iedereen heeft nog in het geheugen hoe wij te Wevelghem het onderspit moesten delven, terwijl wij hier te Yper afgeteekend wonnen in de reeks B verleden seizoen. Doch nu wij beter dan onze tegenstrevers gerang schikt ziin. moet er daarom niet min met voorzichtigheid gehandeld worden, want de bezoekers zullen alles in 't weik stellen om hunne klasseering te verbeteren en vervolgens om derood witten in hun vooruitgang te strem men. Immers alles doet veronderstellen dat de ontmoetingen van morgen een ganschen ommekeer der rangschikking kunnen voor ge volg hebben, en dat de koploopers nog dich ter elkander op de hielen zullen zitten. Wat denkt gij van den derby te Moescroen waar de A.A. geheel gemakkelijk Stade kan in be dwang houden Zal S. K. Sweveghem voor de verrassing zorgen met den leider der reeks te vloeren Zal Daring Blankenberghe zijn beste spel voor den dag halen om het geducht Iseghem te doen falen Dat zijn drie wed strijden die allerbelangrijkst zijn voor ons en onze klasseering van Zondag avond. Juist daarom moeten onze spelers ervan overtuigd worden hun beste schoenen aan te trekken om tenminste de ploeg van de Leiestreek op eigen veldte overwinnen. Jongens, een breede toekomst ligt voor u open, maar om dit doel te bereiken moet gij u met hart en ziel in den strijd werpen. De supporters, die gedurig aangroeien, zullen het hunne bijbrengen om de moraal hoog te houden en op de geschikte oogenblikken u den noodigen durf en moed in te pompen. Zij hebben aan de Noordzeekust bewezen hoe zij hunne spelers liefhebben en er voor zorgen dat hunne stem luidruchtig over het veld weerklinke. In een woord, indien iedereen zijne beste sportgevoelens voor den dag haalt, dan lijdt het geen twijfel dat de rood witte kleuren zegevierend iiit het strijd perk zullen treden. Derde Speciaal Bisseghem Yper De specialers trekken naar het Leiedal om de kleppers van Vermandel's reserve elftal te bekampen. Verleden jaér liep deze ontmoeting van geen leien dak en behaalden wij de over winning op het groen tapijt met 5 o. Doch nu is het te hopen dat alles normaal zal afloopen en dat speciaal met klinkende cijfers en de twee puntjes op zak naar Yper zal terugkomen. Juniors Stade Kortrijk Yper Van al de matchen in de juniorsreeks heb ben onze jongens de lastigste verplaatsing. Immers Stade Kortrijk telt zooveel punten als gij en staat hare verdediging wat zwakker, hare voorlijn integendeel mag tegen de onze opwegen. Niettegenstaande dit alles, zijn onze juniors ervan overtuigd dat zij te Kortrijk kun nen zegepralen. Doch daarom moeten zij van in de eerste oogenblikken doorgeven, geen verslapping kennen en, in geval van tegenslag, volhouden totdat de kans keert. Er moet namelijk niet uit het oog verloren worden, dat er geen punten meer mogen verloren gaan, zoo wij in voeling willen blijven met den leider der reeks. Juniors, u aan 't werk gesteld om dat te verwezenlijken. Scholieren Bye Onze mannetjes zijn nogmaals verplicht te rusten, daar hunne reeks uit een oneffen getal ingeschreven ploegen samengesteld is. Z j zul len van de gelegenheid gebruik maken om zich goed te oefenen tegen aanstaanden Zondag, want Meenen komt op bezoek en dit maal moeten de punten thuis blijven. Supporters Wie van u doet de verplaatsing naar Moes croen op Zondag 23° October mede 'k Geloof dat allen zonder onderscheid zou den widen optrekken. Immers, gezien den stand in de algemeene rangschikking en de bekomen uitslagen, is Stade Moescroen groote candidaat voor de opstijging naar Bevorde ring. Maar moest rood-wit er toekomen de zuiderlingen te bedwingen of te overwinnen, dan kunnen onze mannen zich op de eereplaat sen behouden. Supporters, gedenkt de match in De Fanne en vergeet nooit dat een goed aangemoedigde ploeg de sterkste waard is. Alwie goesting heeft om de reis mede te maken, mag zich in het lokaal van de Suppor tersclub, pij Alb. Blootacker, laten inschrij ven tot Zaterdag avond 22 October. Men zal 's Zondags om 12% u. vertrekken. Pri|s8 fr. voor de niet leden, 4 fr. voor de leden van de Supportersclub. NEMO. om 6 uur 's avonds in de Zaal Lapiere. Prachtig Orkest Ingang 3 Frank. Gevonden Zondag laatst in het y' kies- bureel, een paar damethandschoenen, die door de zorgen van den heer Voorzitter van dit stembureel ter beschikking van de eigenares naar het politiebureel gedregen werden. Verloren Dinsdag II October, door Mme Santy Maria, een brieventasch,eenzelvigheids papieren bevattende. Een regenscherm werd Zondag laatst in het stembureel nr 4. met een anderen verwisseld. De persoon die zich van regenscherm ver gist heeft, kan ten bureele dezer het adres be komen waar hij zijn eigendom mag gaan terughalen Yper Solo slim Dinsdag laatst is er in den trein Yper-Brussel een solo-slim ge speeld geweest door onzen stadgenoot M. Modeste Vanneste Hij had voor medespelers deheeren Eugène Vuylsteker en Aimé Sierens, van Yper, en een zekere heer Alfred, van Komen. Deze solo slim werd gespeeld met negen koekens van aas, heer, vrouw, tien, negen, zeven, zes, vijf en twee, een derde van schop pen aas en klaveren aas. Proficiat, vriend Modeste 1 Men zegt dat er niets volmaakt is op deze wereld. En nochtans... indien men dit hoedanigheidswoord nu eens durfde toepas sen op de ceramo tegels van La Louvière Ze zijn sterk, mooi, glanzend en niet duur Zouden de ceramo tegels met zulke kwalitei ten, soms de volmaaktheid niet benaderen Wij laten onze klanten zelf antwoorden, en aan dezen die twijfelen, dan zeggen wij Bezoekt onze magazijnen, en gij zult oor- deelen. -j Alle bouwstoffen en alle soorten tegels Alleen verkooper der ceramo tegels van La Louvière. Dronkaard. Woensdag avond, rond it u. 3o, vonden de op dienst zijnde politieagen ten op de Vandenpeereboomplaats, nevens de Halle, een man te slapen liggen dien zij vruchteloos te been poogden te krijgen. Uit het ondersoek bleek het dat zij te doen had den met zekeren Marveille Gustave, die smoordronken was. De man kon onmogelijk op zijn beenen staan en men was verplicht een draagberrie te halen om hem naar den amigo te brengen, waar hij mocht blijven lig gen tot hij weer wat nuchter geworden was. r.emen van onze nieuwe prijzen. Trench gansch gevoerd met olievel 135 fr. in plaats van ig5 fr. Panen broeks ie kwaliteit: 65 fr. in plaats van 77 fr. - Panen broeks 2e kwa liteit 58 fr. in plaats van 70 fr. Alle mans- kostumen, pardessus, vrouw en regenmantels en andere confectiën met eene vermindering van 20 tot 30 op de prijzen van verleden jaar. Rouw in 12 uren. Eene plaats van gemeente ouderwijzer staat open. Wettelijke wedde. Aanvra gen dienen vóór 1 November ig32 aan het gemeentebestuur gezonden ZORGT BIJTIJDS VOOR in potten. Mooie soorten aan voordeelige prijzen te bekomen, Drie Zottenstraat, 2, IEPER. in de «Ypersche Meubelfabriek» in likwidatie. Basculestraat, Yper 1) Prachtige Slaapkamers in eiken hcut, X' keus, beslaande uit grooie kleeikas, lava bo met dtie spiegels, bed met ressortbak en nachitafel, aan den prijs van 1520 frark. 2) Slaapkamers in eiken hout, i' keus, bestaande uit groote kleerkas. toilette met spiegel linnerkss* en bed met rissortbak, aan den prijs van 1675 fr. Komt zien en gij zult overtuigd zijn, Opent vanaf 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Verklaringen van 8 tot T4 October iq32. Geboorten Debeir Roger, Zonnebekesteenweg, 436. Tyteca Hedwigis, Veurnesteenweg. 12. Baelen Roger, Waterkasteelstraat, 2.Jonckheere Denise, Tempelstraat, 8. Bourgois Fran?oise, Recollettenpoort. Huwelijken De Graeve Leon, paswerker aan den ijzerweg en Degraeve Alicia, onderwijzeres, belden te Yper, Feneau Aimé, zonder beroep en Debaene Emelia, zonder beroep, beiden te Yper. Bekaert Albert, werkman en Desodt Magdalena, huishoudster, beiden te Yper.Desodt Cyrillus, autogeleider en Versavel Irma, dienstmeid, beiden te Yper. Sergier Remi, landbouwer te Voormezeele en Vandamme- Celestina, zonder beroep, te Yper. Overlijden Peeters Antoinette, 70 zonder beroep, echtg. Vandevoorde Cyrille, Wenninckstraat. Huwelijksbelofte Michel Sedeyn, autogeleider en Bertha» Vandenabeele, zonder beroep, beiden te Yper. Juweeücn - Horlogen Zilverwerk - Sr-fllcn (voorheen 24, Meenenstraat). De schoonste keus De voordeeligste prijzen Alle artikels zijn van ie kwaliteit en-ge waarborgd. Après avoir étpendant plusieurs semaines: résolument ferme, le marché semble êtru devenu hésitant. Les achats ont diminué et l'élément baissier est redevenu entreprenant il faut toutetois ajouter que ce sont plutót des menaces et que les venies Effectives ne sont pas nombreuses mais en y ajoutant les liqui dations forcées qui ont eu lieu, le total des réalisalions a fait fiéchir les cours. Tout, compte fail la situation technique reste bonne et la bourse reste dans l'expectative, prête a une nou velle reprise dès que la situation géné rale s'améliorera. Le capitaliste avisé pro- fitera maintenant de cét effritement des cota- tions pour s'intèresser a nouveau dans quel- ques entreprises sérieuses. Banque Beige pour l'Étranger l'exercice qui vient d'être clóturé atl 3o juin, permettra la distribution d'un dividende de 6 contre 8 en reportant a nouveau une somme de 9 milliors environ ces résultats sort trés beaux vu que eet établissement travaille dans des pays cü les monnaies ont souvent été sujettes a des dépiéciations et oü la situation économique n'est pas toujours bonne. Banque Coloniale de Belgique le dividende sera de frs 3.00 contre frs 5 00 précédemment, le hénéfice étant de frs 978.coo contre frs- 1.180.000. Société Mobilière de Belgique actuellement augmentation de capital par l'émission d'ac- lions nouvelles a frs 5oo dans la proportion de cinq actions nouvelles pour neuf actions de capital ayant remplacé les parts sociales. Forges de Clabrcq comme prévu le divi dende sera ramené a frs 25o net le bénéfice brut s'est élevé a lrs l5 millions contie 25 mil lions pour l'exercice précédent. Phoenix-Works le bénéfice de frs 2.33i.ooo sera consacré aux amortissements, il n'y aura par conséquent pas de dividende. Thy le Chateau les ïésultats de l'exercice clóturé le 3o juin se soldent par une perte de 17 millions, y compris les" amortissements, qui est due en majeure partie par les entraves douanières et monétaires des pays étrangers, car cette société est surtout exportatrice. Toutefois il n'y a pas lieu d'avoir des craintes, la politique prudente suivie dans le passé per- mettant d'envisager l'av^nir avec espoir. Gaz de Lisbonne le dividende intérimaire a été fixé a 6 escudos brut, jl sera payé pro-- chainement. Le i3 Octobre ig32.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8