-het vpbrsche- la région d' Zondagrnst - Repos dominical 13e Jaargang, N' 29 2? October 1932 Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht Ten too n stel ling (Euvre des Dames de la Miséricorde Charité Heer Auguste-Emile TALON Bedankingen Heer Ernest FERRAND Vrouw Febronie DEDULLE t ZIELMISSEN Op't onverwachts kent België eene minis- terieele crisis Men weet dat de huidige Regee ring sinds geruimen tijd bezig is met een plan op te stellen dat moet verhelpen in den nete ligen crisis-toestand, waarin ons land, zoowel als de andere landen, zich bevindt. De heer Renkin heeft reeds meer dan eens zijne voorstellen voorgelegd aan de andere partijen. Maar de in te voeren maatregelen zijn zoo zwaar om den financieelen toestand weer in evenwicht te brengen dat de mede- regeerende partij er groote bezwaren in vindt de verantwoordelijkheid ervan op zich te nemen De jongste gemeenteverkiezingen, die aan de linkerzijdsche partijen schijnen een lichte voorkeur gegeven te hebben om wille der algemeene ontevredenheid die overal heerscht, hebben daarbij den doorslag gege ven om eerst door de bevolking te laten uitwijzen wie zijn vertrouwen heeft om de noodige hervormingen te doen. In zulke om standigheden heeft het tegenwoordig kabinet zijn ontslag gegeven en een voorloopig minis terie zal samengesteld worden om de zaken te regelen in afwachting dat er nieuwe kamer verkiezingen zullen plaats hebben. Alles moet buitengewoon snel gaan, want het land heeft onmiddellijk een bekwaam bestuur noodig en de verkiezingen moeten binnen de veertig dagen gedaan worden. Zooals wij reeds gezegd hebben had Enge land eene uitnoodiging gedaan om een Con ferentie met vier groote mogendheden te beleggen ten einde de ontwapeningskwestie te beredderen. Dit voorstel wierd aangeno men uitgenomen door het Reich, dat nu eens weigerde omdat men vooraf zijne rechten niet wil gelijkstellen met de andere, en dan weer omdat het niet akkoord ging over de plaats waar die bijeenkomst moest gehouden wor den. Men voelt maar al te zeer dat Duitsch land koppig blijft om te verkrijgen wat het begeert. Zonder zich daaraan te verwachten wierd het, om wille zijner onwilligheid, duch tig de les gespeld door een Italiaansch dagblad waarin een artikel verscheen dat men sterk denkt van den heer Mussolini zelf te zijn. Intusschen krijgt het kabinet von Papen- Schleicher het nog al erg te verduren van andere tegenwerkende partijen uit zijn eigen land. Er zal eens of anders in korten tijd iets moeten gebeuren om dien toestand, die iedereen op zijn ongemak stelt, te doen eindigen. Het nieuws van eene reis van M. Herriot naar Madrid heeft nogal opschudding verwekt, omdat men het gerucht deed rondloopen dat Frankrijk een hulpleenend verdedigingsver drag zou sluiten met Spanje. Die bedoeling werd echter dadelijk gelogenstraft. Nochtans zou het niet te verwonderen zijn dat er zulk verbond tusschen deze landen zou gesloten worden. Immers voelt Frankrijk zich hoe lan ger hoe meer in de onzekerheid van hetgene er gebeuren zal en het is in 't geheel niet zeker van weer verbondenen te vinden in de landen die gedurende den wereldoorlog aan zijn zijde stonden. Spanje zou eene doorslaande hulp kunnen verleenen, niet alleen door zijne strijd macht aan FraDkrijk's zijde te stellen maar door zijne stellingen op de Middellandsche zee als basis te leenen en dcor, langs zijn spoorwegnet, een beter en sneller vervoer te verzekeren aan de Afrikaansche troepen. Duitschland vooral zou er erg in vinden zulke overeenkomst te zien ontstaan. Na de moeilijkheden die Groot Bretanje zag oprijzen in zijne bijstaten zooals Canada, Engelsch Indië en Ierland, schijnt Schotland eene nationalistische beweging op touw te zetten om zijne eenzelvigheid te doen gelden l Er zijn natuurlijk, zooals altijd in zulke geval len, verschillige partijen daaronder te vinden: de eene wil zelfbestuur, de andere scheiding en een derde zoekt nog andere nationale be trachtingen. Daarmede schijnt Engeland toch weer nieuwe bekommernissen op den hals te krijgen en dit alles helpt zijn wereldmacht verzwakken RIK. Dinsdag morgen, 18 October, een zilveren ket ting in den winkel der drukkerij Dumortier, Boter- straat, 34, waar hij ter beschikking van den eige naar gehouden wordt. De tentoonstelling der voorwerpen bestemd voor de arme Kerken en Missielanden zal plaats hebben op Woensdag >:6 en Donderdag 27 October, telkens van 10 tot 12 u. en van 2 tot 4 u. bij de Zwarte Zusters, Rijsselstraat. Ued wordt vriendelijk uitgenoodigd die inte ressante tentoonstelling te gaan bezoeken. Piêché par le R P Laureys, S. J. En l'église St Martin, Lundi 24 Octobre, a 5 i/z heures. Une quête sera faite apiès le sermon au profit de l'oeuvre. Les personnes empêchées d'assister au sermon, peuvent envoyer leur offrande chez la Présidente, M*11' Donck, Rue de Menin, 44. Vrouw Emile Talon, geboren Irma Spilleboudt Vrouw Weduwe Lievin Spilleboudt-Cousin Heer en Vrouw Valère Talon-Sambaere Heer en Vrouw Auguste Verbeke-Talon Heer en Vrouw Oscar Talon-De Corte Heer en Vrouw Georges Talon-Delignies Heer en Vrouw André Talon-Somers Heer en Vrouw Albert Holle- beke-Talon, melden met droefheid het afsterven van hun teerbeminden echtgenoot, schoonzoon, vader en schoonvader Opperwachtmeester van het Stedelijk Pompierskorps Vereerd met het Burgerlijk Kruis van tweede klas, enz. Weduwnaar van Vrouw Felicie-Maria Rosseel Echtgenoot van Vrouw Irma Spilleboudt geboren te Yper, den 24 October 1867, en aldaar godvruchtig overleden, den 14 October 1932. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dus danig te aanzien. Surmontstraat, 4. Madame Bruneel de la Warande Monsieur et Madame Bruneel de la Warande Monsieur Xavier Dumont de Chassart, Capitaine de réserve au régiment de Guides, et Madame Xavier Dumont de Chassart, née Bruneel de la Warande, ont la douleur de faire part de la perte cruelle de MESSIRE Qustave - Ëugèno - Louis - Marie BHLTSbËL de la WARANDE Sénateur Président de la Fabrique d'Eglise de Kemmel Ancien Bourgmestre de Kemmei, Officier de l'Ordre Léopold, etc. leur époux, père et beau-père bien-aimé, né a Courtrai, le 15 Janvier 1863, et piereement décédé a Kemmel, le 18 Octobre 1932. Les funérailles auront lieu k l'Eglise paroissiaie de Kem mel, le LUNDI 24 OCTOBRE, 11 heures. Réunion a la mortuaire (Peiit Chateau), a l'arrivée du tram. Tram spécial k Ypres a 10 b. 35, k l'arrivée du train de Bruxelles. Les amis et connaissances qui, par oubli, n'ont pas re(u de lettre de faire part, sont priés de considérer ie présent avis comme en tenant lieu. Mevrouw Bruneel de la Warande Weledele Heer en Mevrouw Bruneel de la Warande Weledele Heer Xavier Dumont de Chassart, reserve Kapitein bij het Regiment der Gidsen, en Mevrouw Xavier Dumont de Chassart, geboren Bruneel de la Warande meiden met diepe droefheid, doch met christene gelaten heid, bet pijnlijk veriies van WELEDELEN HOOGGEBOREN HEER Guataf - Eugene - Louis - Marie BRUNEEL de la WARANDE Senator Voorzitter der Kerkfabriek van Kemmel Gewezen Burgemeester van Kemmel, Officier in de Leopoldsorde, enz. hun teergeliefden echtgenoot, vader en schoonvader, gebo ren te Kortrijk, den 15 Januari 1863 en zeer godvruchtig overleden te Kemmel, den 18 October 1932. De plechtige Lijkdienst zal plaats hebben in de parochiale kerk van Kemmel, den MAANDAG 24 OCTOBER, te 11 u. Vergadering ten sterfhuize i Klein Kasteel), te 10 3/4 uur. Bijzondere tram uit Yper te 10 u. 35, na de aankomst van den trein uit Brussel. De familiën Desquiens en Delahaye danken langs dezen weg de bevolking van Yper, voor de menigvuldige blijken van genegenheid betoond, ter gelegenheid van het vertrek harer kinderen naar het verre Missieveld. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. De familie Ferrand-Vanroussel bedankt innig vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid haar betoond bij het afsterven van haar diepbetreurden echtge noot en vader, en voor hunne tegenwoordigheid in de be grafenis. Heer Joseph Pinte en familie, bedanken vrienden en kennissen voor hunne tegenwoor digheid op de begrafenis en de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het af sterven van hun teerbeminde Vrouw en familielid, Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 October, om 8 uur, in Sint Ntklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Cbarle» SWINGEDOUW Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 23 October, om 11 y> u., in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Mevrouw Philomena DA EL Weduwe van Mr Theodoor Roose. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 30 October, om n y» uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielela fenis van Heer Petrus VAN LERSEIRGHE Echtgenoot van Vrouw Julia De Laere Dixmudesteenweg, 16. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Dinsdag 1 November (Aller heiligen), om 8 uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Ernest FERRAND. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Dinsdag 1 November (Aller heiligen), om 8 1/2 uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van de overledene Ouders van Heer Maurice VAN HULLE-PATTYN Meenensteenweg, 36. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Dinsdag 1 November (Aller heiligen) om 9 u., in de kerk der EE. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Hr en Vw Alphonse LATOUR BAYEN en Zoon Jules. Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister au SERVICE ANNI- VERSAIRE, qui sera célébré en l'église St- Pierre, le Mercredi 2 Novembre (Jour des Morts), a 10 h., pour le repos de l'ame de Madame Félicie PARRET Epouse de Monsieur Leon Legrand et pour leur fils Emeric. De Apotheek van La Pharmacie de M' WECKESSER Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN op Zondag 23 Oct. reste seule ouverte le Dimanche 23 Oct.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 9