HARMONIE YPRIANA Vrijdag 11 November 1932 L' ARMISTICE ARMISTICE DAY On Friday II" of Novemhr 1932 Pour une meilleure entente franco-beige 14 VERJAARDAG Wapenstilstand Te 18 ure, vergadering op de René Colaertplaats (St&tieplaats) Beleefd verzoek de huize» te bevlaggen Het Bestuur. 14» ANNIVERSAIRE Vendredi 11 Novembre 1932 A 18 heures, réunion Place René Colaext (Place de la Station) Prière d'arborer les Drapeau* Le Comité The 14th ANNIVERSARY At 6 p. m. the Societies will meet in Station Square, and will march behind the Ypriana Band. Flags should be hoisted on this occasion. The Committee. Vereenigde Hofbouwliefhebbers Verslag der Algemeeoe Vergadering ran 3 October 1932 Op Zondag 6 November 1932 V. Vanbeselaere A. Versavel bestuur - direction FRANQOIS DERiDOER van den Het Bestuur der Harmonie Ypriana heeft besloten dien heugelijken dag op plech tige wijze te vieren. Het noodigt al de maatschappijen met vaandels, vlaggen en kartels uit aan die betooging deel te nemen. De maatschappijen plaatsen zich achter de Harmonie Ypriana in de volgorde die ze verkiezen. De vaandels, vlaggen en kartels der Invaliden, Oudstrijders en Ypriana gaan samen. Vandaar gaat de stoet, langs Statie Tem pel en Boterstraat, naar het Gedenkteeken der Ypersche Gesneuvelden waar de Harmo nie Ypriana volgende stukken uitvoert i°) De Brabanfonne. 2°) Ave Maria van Schubert). De klaroenen blazen de Taptoe. Vervolgens trekt de stoet naar het Britsch Gedenkteeken der Meenerpoort langs de Vandenpeereboomplaats, Boesinghe Sur- mont de Volsberghe- en Dixmudestr., Groote Markt en Meenenstraat, waar de Harmonie Ypriana volgende stukken uitvoert 1°) Het God save the King. 2°) Andante Religioso (H. Moerman). De klaroenen blazen The Last Post. Terugkeer naar de Groote Markt waar de Harmonie Ypriana uitvoert het God^save the Kingde Marseillaise en de Brabanfonne, als blijk van erkentelijkheid tegenover de Engelschen, Franschen en Belgen als helden gesneuveld voor de verdediging van onzen geboortegrond. Het Bestuur der Harmonie Ypriana rekent op de medewerking van ganseh de bevolking de Le Comité de 1'Harmonie Ypriana a décidé de fêter solennellement cette journée mémorable. II invite toutes les sociétés a participer a cette manifestation avec drapeaux, étendards et cartels. Les Sociétés occupent la place qui leur con- vient derrière 1'Harmonie Ypriana Les drapeaux, étendards et cartels des Invalides, Anciens Combattants et Ypriana se placent ensemble. Le cortège serpnd par les ruesdela Station, du Temple et la rue au Beurre au Monument aux Enfants d'Ypres morts pour la patrie, oü l'Harmonie Ypriana exécute les morceaux suivants 1°) La Brabant;mne. 2°) Ave Maria {de Schubert). Les clairons sonnent La Retraite. Le cortège se rend ensuite au Mémorial Britannique de la Porte de Menin par la Place Vandenpeereboom, les rues de Boesin ghe, Surmont de Volsberghe et Dixmude, la Grand'Place et la rue de Menin, oü l'Harmo nie Ypriana exécuteles morceaux suivants: 1°) God save the King. 2°) Andante Religioso {H. Moerman). Les clairons sonnent The Last Post. Retour par la rue de Menin a la Grand' Place oü l'Harmonie Ypriana exécute le God save the King, La Marseillaise et La Bra banconne, en hommage de reconnaissance envers les Anglais, Frangaiset Beiges tombés pour la défense du sol natal. Le Comité de 1' HarmonieYpriana »comp te sur la participation de toute la population. of The Committee of the Ypriana Band has decided to form a Pilgrimage for the purpose of honouring this Memorial day, And have the honour of inviting all Socie ties, their Flags and Banners. Flags, etc. should be placed together. The Flags of the Invalides Old Soldiers and Ypriana will have the first place. The first visit will be paid to the Ypres Memorial through the Station street, Temple street, Butter street and when there the Ypriana Band will first play 1°) La Brabanfonne. 2°) then Ave Maria {by Schubert). The Buglers will sound La Retraite. The second visit will be to the British Memorial at the Menin Gate through Place Vandenpeereboom, Boesinghe Surmont de Volsberghe-, Dixmude street, Grand'Place and Menin street where the Pilgrimage will pay hommage to the Dead. The Ypriana Band will play God save the King. then Andante Religioso {HMoerman). The Buglers will sound The Last Post. Back trough the Menin street to the Grand'Place, where the Ypriana Band' will play God save the King, La Marseillaise and La Brabanfonne in .honour of the British, French and Belgians, who have fallen in defence of ©ur country. The Committee of the Ypriana Band wishes that the whole Population of Ypres will take part in the Pilgrimage, it is also the wish of the Committee, that all MAATSCHAPPIJ DE Lokaal De Drie Koningen Groote Markt De vergadering wordt te i5 uur onder het voorzitterschap van den heer Vanbeselaere, Voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag van 4 September 1.1., dat met eenparige stemmen goedgekeurd wordt. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden dat er in de toekomende algemeene ver gadering zal overgegaan worden tot de aandui ding. per stemming, van een nieuwen Onder voorzitter. Twee nieuwe leden worden voo-gesteld H.H. Jules Hazebrouck, voorgesteld door den heer de Gottal, en Arthur Beyens, voor gesteld door den heer Sinaeve Jérome. Deze twee nieuwe leden worden met eenparige stemmen aangenomen. De heer Vanbeselaere, Voorzitter, geeft dan een voordracht nopens de voortbrengst van rozen, het bezorgen der stammen, het poten der stekken van verschillende soorten, alsook nopens de beplantingen der boomgaarden met tusschenplantingen indien het mogelijk is. Deze voordracht wordt met groote aandacht gevolgd. Worden aangeduid als juryleden HH. Sinaeve J., Fenet, Verminck en Lamps, secr. Deze heeren overflandigen vervolgens den uitslag hunner werking. Heer Vanbeselaere 4 p., H. Nouwynck 2 p. en H. Lecluyse 3 p. De heer Voorzitter bedankt de bekroonde leden en men gaat over tot het verloten der tombola, geschonken door den hr Nouwynck. De heer Voorzitter bedankt nogmaals de leden voor hunne tegenwoordigheid en de vergadering wordt te 17 uur gesloten. Algemeene Vergadering en Tentoonstelling Om 14 uur 3o in 't lokaal De Drie Koningen Groote Markt, Yper DAGORDE 1) Verslag 2) Mededeelingen 3) Aanveerden van nieuwe leden 4) Voordracht 5) Beoordeeling der Aanbrengsten 6) Prijsloterij De Voorzitter, De Schrijver, Nous sommes, Beiges et Francais, voisins en Europe et voisins en Afrique. Nous avons un trés puissant ennemi 'commun occupé, jour et nuit, a s'armer avec tous les perfectionne- ments de Ia technique moderne pour nous faire, a bref délai, une guerre sans merci. Nous avons un accord militaire pour la dé fense de nos territoireset nous nous occupons a nous faire des chicanes douanières! Sommes nous bêtes, archi bêtes II y a, en France et en Belgique, beaucoup de personnt s de bon sens qui voient claire- ment oü nous allons. Ces personnes sont jus- tement inquiètes, et les propos qu'elles èchan- gent entre elles, sont des propos pessimistes, paree qu'elles voient les résultats d'une folie politique de wagons lits et de buffets de gare. Les diarrhéesoratoires deGenève commencent a indisposer tous ceux qui ont ercore deux sous de jugeotte. On se demande de tous cótés ce qu'il y a a faire Ce qu'il y a a faire Mais, tudieu e'est simple Pas besoin de chercher midi a quatorze heures Puisque l'Allemagne se prépare a nous atta- quer, préparons-nous a nous défendre Met- tons, d'accord avec l'état-major francais, nos Ardennes en état de barrer la route a l'inva- sion allemande Faisons cela sérieusement et non a la pépère Puisque les conventions d'Oslo et d'Ouchy commencent déja a apporter des désillusions faisons avec la France un bon accord doua nier Le moment est venu de faire cet accord. La France, en effet, dénoncera ces temps-ci, cer tains traités de commerce. Mais pour aboutir, il faudrait que les négociateurs du futur ac cord franco-beige se répétassent souvent cette forte pensée de Clémenceau II faut bien savoir ce que l'on veut 1 Quand on sait bien ce que l'on veut, il faut oser le dire 1 Et puis, il faut oser le faire 1

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 4