JTCeRR^ Bonneterie - JAVA - Breiwerken Auto Salon 1932 - HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK GrondpandobligatiëQ 5,00 °/0 netto Verandering van woonst - Changement de domicile Gérard Vandenberghe- Vermeulen S g—i^Mi^^gggg Allerhande Nieuw; Kemtnel. Schielijk overlijden. De Het magazijn, welk de grootste stock ceramieke ceramo èn cèmenttegels bezit in de streek, voor kleine beurzen, zoowel als voor groote is dit van L. MONKERHEY-VAN NESTE Bouwstoffen, 9, Koeimarkt, Yper. Weegschalen aangeslagen. Zaterdag morgen deed de rijkswacht op 't onverwachts een ronde op de markt om de weegschalen der marskramers na te zien Niettegenstaande dit vanwege sommige belanghebbenden nog al veel protest uitlokte, bleek dit onderzoek er noodig te zijn en ware het zelfs goed dit van tijd tot tijd eens te herdoen. Immers van de weegschalen die de mannen van de rijks wacht nazagen, werden er vier aangeslagen daar de onjuistheid ervan en zelfs het gepleegd bedrog maar al te blijkbaar was. De eigenaars dezer weegschalen zijn de handelaars Ed. B. van Pbelcapeile, Hector C. van Wercken, E. N. van Gits en Alb. V. M. van Kortrijk. Preces verbaal werd te hunnen laste opgesteld. Omvergereden. Vrijdag morgen, een weinig na 5 uur, vonden voorbijgangers langs den Rijselsteenweg, niet ver van den steenweg naar Kemmel, een man die in de gracht te kermen lag en wat verder zagen zij een be schadigd rijwiel langs den kant der baan lig gen. Zij verhaastten zich den man uit zijn neteligen toestand te redden en deze verklaar de hen dat hij, op weg zijnde naar Komen, en niettegenstaande hij goed den rechterkant hield, langs achter aangereden werd door een auto die ongestoord zijn weg vervolgde. Het slachtofler, de genaamde Debeuf Jules, 18 jaar oud, van Yper, had zich in zijn val aan het hoofd bezeerd, doch kon na verzorging terug naar huis gaan. De rijkswacht, die van hei voorval verwittigd werd, stelde een onder zoek in om den onvoorzichtigen autogeleider te kennen. Autoplunderaars. Zaterdag avond, rond 10 uur, had Mevr. Van Brussel, haar auto eenige oogenblikken voor het café Albert op de R Colaertplaats gezet, en stoutmoedige autoplunderaars namen van hare tijdelijke afwezigheid gebruik om een regenmantel uit de auto weg te nemen en twee koffers open te breken waaruit zij eenige stukken onder goed buit mieken. De benadeeligde eigenares diende een klacht in bij de politie tegen de onbekende daders die ijverig opgespoord worden. Provinciaal Verbond Maatschappijen voor Neerhof-Dierenteelt van West-Vlaanderen 2. Aanschouwelijke Voordracht (over de hoedanigheden van het belgisch ei, om de 1' plaats in den afzet op de vreemde markten te kunnen veroveren, zulks met het oog op de verhooging van den marktprijs) door M. Man nes, bestuurder van den eiersamenverkoop B.B. Burger lijhe Stand van Yper WERKHUIZEN Verwerij - Bleekerij Nieuwkuischen Glacage Américain 40 Bijhuizen Kuischen binnen de 3 dagen - Verwen binnen de 8 dagen Bijhuis: E. Joos, Dixmudestraat,51 Gevonden Voorwerpen 19, Arenbergstraat, Antwerpen MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS 10 November Kalvermarkt te koop gesteld 1627 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 4,5o 8,5o fr. Aangekomen gedurende de week 2o58 stuks. 23, Statiestraat, Yper. 23, Rue de la Gare, Ypres. genaamde Gaston Vanthuyne, 22 jaar oud, ▼an Merckeip, die alhier op het kasteel in dienst was als autovoerder en tafelknecht, verscheen Donderdag tegen den middag niet om zijn ..gewoon werk te doen. Daar men vruchteloos op hem bleef wachten, besloot men te gaan zien waar hij zich bevond. Einde lijk vond men den jongeling uitgestrekt op den grond liggen in de garage, nevens de auto, met alaamstukken in de hand en geen teeken van leven meer gevende. De geneesheer, die aanstonds bijgeroepen werd, kon nog enkel de dood vaststellen, veroorzaakt door een hartaderbreuk. Yper. Opstand tegen de politie. Zondag avond, rond 8 u., werd de politie agent, op dienst zijnde nabij de Meenenpoort, door een kerel, wien hij een opmerking had gemaakt, bij de keel gegrepen en mishandeld. De agent verweerde zich dapper totdat de kerel het geradig oordeelde zich uit de voeten te maken. In zijn haast echter verloor hij zijne klak en alzoo kon hij herkend worden. Het is een zekere Baert Laurent, 23 jaar oud, wonende op de Ligywijk. Proces verbaal werd tegen hem opgemaakt. Alleenverkooper der ceramotegels van La Louvière, vermaard om hun rijke kleuren pracht en eenig mooien glans. De grootste keus POSTKAARTEN Ste Cécile, Ste Cathérine, St Eloi, vindt U ter Drukkerij Dumortier, 34, Boter- straat, Yper. Al de verschillende soorten der huis kolen bij L. Monkerhey-Van Neste, Koei markt, 9, Yper. Tel. 120. der Merkweerdige studiedag te Roeselaere, op Zondag 20 November iq32, in. de groote zaal van het Seminarie, Zuidstraat. (Toegang vrij en kosteloos). DAGORDE Om 10Vi u. stjpj 1. Welkom door den heer Voorzitter. Om 2 uur stipt 3. Voordracht (is pullorumbestrijdingnood- zakelijk, zelfs in hoendeikweekerijen met een normaal sterftecijfer door H. Dr Geurden, opziener-veearts te Gent. Na iedere voordracht vrije bespreking. Hoenderkweekers van West-Vlaanderen. uwe plaats is dien dag te Roeselaere, en ner gens anders Uwe belangen zullen er vooruit- gezet, besproken en verdedigd worden. Ter gelegenheid der groote autotentoon stelling zal het huis Werner Cornette- Sabbe, Statieplaats, Yper, een gezamenlijke reis per autobus voor het Salon inrichten op Zondag IX December a. s. Vertrek om 6 uur 's morgens, terug om 10 uur 's avonds. Prijs 40 fr. per plaats. Zich spoedig doen inschrijven in het Hotel de France Sta tieplaats, Yper. Verklaringen iai 5 Nov. lot 10 Nov. iq3i Geboorten Craye Godeliva, Dickebuschs teen weg, 70. Odent Louis, Zonnebekesteenweg, 224. Decock Charles, Jules Capronstraat, 6. Herman André, Zonnebekesteen weg, 212. Vandermarliere Leona, Paddepoelstraat, 7. Pyck Josiane, Meenenstraat, 42. Overlijdens Vanderstede Sylvie, 77 j.. z. b., wed' Van- denbulcke Constant, Poperinghesteenweg, 8. Six Jean, 4 d., Recoiiettenpoort. Denoo Josette, 6 j. 9 m., Lange Thouroutstraat, 25. Huwelijksbeloften Gaston Sys, postbode, te Yper, en Angela Sys. huishoudster, te Langemarck..— Julianus Coffyn, aardewerker, en Julia Claeys, fabriekwerkster, beiden te Yper. Raoul Coffyn, diamantbewerker, en Martha Hondeghêm, huishoudster, beiden te Yper. Josephus Aerts, beenbou wer, te Brussel, en Beatrix Oolders, bediende, te S' Jans Molenbeek, voorheen te Yper Daniel Kerrinckx, timmer man, en Paula Populier, winkeldochter, beiden te Yper. ROUW IN 24 UREN Vrijdag 4 November, door M. Octave Gri- monprez, een sigarenkoker. Denzelfden dag, door M. Robert Soubry, een sleutel. Nog denzelfden dag, door M. Sinnaeve Jules, Ligywijk, een krik voor auto. Zaterdag 5n, door M. Liban Vandefonteyne, Meenensteen weg, een reservewiel voor auto met band. Maandag ;n door Mme Cam. Maddens, eeifc sleutel. N. M. Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 7* Uitstaande Hypotheken Fr. 120 000.000,— Stelt verkri|gbaap voor 5 jaar. Zesmaandelijksche coupons- KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 °/0 netto, ieder jaar terugbetaalbaar. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 maand,. 3,25 °/o netto. Kostdo^ze inschrijvingen bij den Heer MAURICE BAERT, te Yper Vandenpeer eboomplaats, Nr 37. MARKTEN ARCHÉS Tarwe de 100 kilogr froment let 100 kilos Rogge ielgle Haver 4 votne ld. ld. ld. ld. Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Sieren het stuk OSafs la ptèce Hoppe de 50 kilogr. Yper 5 Nov. a =T 0 L 21 O Ui t- Rousselare 8 Nov. Veurne 9 Nov. 71,00 79 75 79 59,00 59 58 59 82,50 80 80 77 20,00 14 13 23,75 22,25 22,00 22,00 1,02 0,89 0,88 1,07 u ja •S O s z: O. O cl 80 72 80 18 22,0» 0,95 625 1S32 Markten van Anderlecht 8 November VARKENSMARKT te koop gesteld 2584 stuks. Gemiddelde prijst per kilo op voet 6,oo v,25 fr. g November Veemarkt te koop gesteld690 ossen aan 4,00 5,75 fr. 122 stieren aan 3,25 4,25 fr., i3l7 koeien- aan 3,25 - 4,5o fr. Totaal 2129 stuks. vroeger I, Fiersstraat, is overgebracht Men kan er steeds veiécrijgen alle soort breiartikelen, zooals gilets, pull overs, klee deren, enz. Altijd laatste modellen. Beste hoedanig heid. - Prijzen buiten alle concurrentie gezien alles in het huis zelf gemaakt wordt. Men maakt op maat. précédemment 1, rue Fiers, est transférée On y trouve toujours tous articles tricotés- comme gilets, pull-overs, robes, etc. Toujours les derniers modèles. Meilleure qualité. Prix hors concurrence vu que tous les arti cles sont faits par.U maison même. On travaille.sur mesure.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8