FOOTBALL K. B. V. B. C. S. Y. Cp Zondag 27 November 1932 C. S. YPER - SCHOL. - ST. KORTRIJK Ypersche Voetbalkroniek Supporters Morgen staat Yper .nogmaals voor een tegenstrever die al de andere elftallen onzer reeks, zooniet overklast, ze toch op voetbal gebied in bedwang weet te houden. Zijne plaats als leider bewijst zulks genoeg. Ooze jongens zullen zich duchtig moeten weren, willen zijnietijdelhandsnaar huisterugkeeren. Daarom moeten al de voetballiefhebbers, die het eenigszinskunnen, deze verplaatsing mede maken, ten einde hunne spelers in deze moei lijke taak warm aan te moedigen. Men ver trekt om 11 u. uit het lokaal bij Albert Blootacker. De prijs is zooals gewoonlijk 8 fr. voor de niet leden en 4 fr. voor de leden van de supportersclub. NEMO. Allerhande Nieuws SNOEGK's Almanakken Gevonden en Verloren Voorwerpen YJRABOLSPEL op het Ypersch Stadium Om 2 uur namiddag Ingang i,5o Fr. Tweede Afdeeling Hcule 2 Yper o Eenigen tijd geleden schreven wij dat onze rood witten dikwijls de fout begingen van alle bewegingen aan de tegenstrevers over te laten in plaats van zelf den man of bal te gemoet te gaan, en zoo alle ondernemingsgeest van de tegenpartij in de kiem te dooden. Deze spel wijze werd Zondag laatst te Heule nogmaals verwaarloosd en mag als een der oorzaken van onze nederlaag aangestipt worden. Zon der nochtans niets at te nemen van het optreden der bezochten, die zich zelf over- troflen hebben om tegen de Yperlingen ten strijde te trekken. Want naar de meening van «Boefje» uit Sportgalm moet het zoo geweest zijn, daar deze sportkronieker onder andere schrijft De onzen hebben dan eindelijk eens gespeeld zooals we weten dat ze het kunnen, en zooals we wenschen dat het eiken Zondag zou wezen In de eerste helft vooral presteerden ze schitterend en de i-o stand, waarmede gedraaid werd, was dan ook ruim verdiend, dat zuilen de Ypeilingen zelf graag willen toegeven. In de tweede helft was Yper het eerste half uur den baas, doch, de Heulsche achterhoede stond rotsvast. In het laatste kwartier brachten de bezochten het spel in evenwicht en eindigden schitterend met een verdiende 2 o zegepraal. Het voor gaande is dus in weinige woorden gansch het relaas van de ontmoetirg. Wij moeten er uit besluiten dat wij toch niet gansch ingedrukt werden en zei s de gelegerhdd gehad hebben Heule te ovcimetsteren. Spijtig dat het niet tot doeltn gt komen is, want dan had het spel misschien in ons voordeel afgeloopen. Tot slot voegt dezelfde sportkronieker erbij De heele match werd, alhoewel hard be twist, fair en sportief gespeeld en de toeschou wers keerden tevreden huiswaarts waaruit men moet besluiten dat ons optreden toch opgemerkt werd. Alhoewel wij onze derde nederlaag boeken, behoeft er daarom geen moed verloren, te meer daar wij morgen naar den leider van de reeks optrekken. Verken ner uit Brugge Sport voorspelt een aan trekkelijke match, maar drukt tevens den wensch uit het aantal doelen van Daring tot omtrent op 5o te zien brengen. Daar de lei ders nu 44 goals vóór tellen, moeten zij ons dus met 6 o verslaan. Mannen, 'k geloof dat die voorspelling nog al wat gewaagd is. Aan u te toonen dat gij uwe plaats in de rang schikking verdient en geenszins belust zijt om zoo een zware pil binnen te slikken. Kla»seering Jde Afdeeling Dating Blank. 11 6 0 5 44 15 17 Stade Moescroen 11 6 1 4 32 13 16 F.C. Heyst 11 6 2 3 40 21 15 F.C. Iseghem 11 6 3 2 35 20 14 C.S. Yper 11 6 3 2 24 19 14 Meenen 11 4 3 4 20 16 12 A.A. Moescroen 11 5 4 2 23 25 12 F.C. Roeselaere 11 5 5 1 32 27 11 S.K Heule 11 3 4 4 17 23 10 Thielt 1! 4 5 2 21 27 10 S K. Sweveghem 11 5 6 0 31 45 10 V.V. Ste Kruis 11 4 6 1 20 27 9 Wevelghem Sp. 11 1 9 1 11 24 3 R C. Panne 11 0 10 1 16 54 1 Derde Speciaal 3 A .A. Moescroen 2 Een harde tegenstrever is gevloerd, doch 'c heelt niet zonder moeite gegaan. In het begin was het spel aangenaam om volgen en alles deed vermoeden dat wij afgeteekend deze ontmoeting gingen eindigen. Doch de center- half van Moescroen beschikte er anders over. Immers, deze begon zich door zijn ruw optre den te onderscheiden, de scheidsrechter greep niet in, en weldra geleek het spel op rugby in plaats van voetbal. Intusscflentijd doelde Ollevier tweemaal aan op inzenden van Depoortere en Laconte, terwijl Debuyser nummer drie binnenzohd op strafschop voor hands toegestaan. Op persoonlijke poging verminderde de binnenrechts van Moescroen den achterstal. Na de herneming ging het spel zijn gewonen gang, met dat verschil nochtans dat de bezoekers nogmaals wisten te doelen, terwijl het optreden der specialers een trap- ken lager stond dan vóór de rust. Ten slotte bletf de zege toch aan rood wit, zoodat wij toch nog immer als candidaat voor de eerste plaats mogen mededingen. Doch daarom moet er morgen te Wevelghem flink gespeeld worden, zooniet verminderen onze kansen in groote mate. Jongens, 't is de voorlaatste ver plaatsing die gij onderneemt, tracht ze even eens met succes te bekronen Klasseeriiig 3de Afdeeling C.S. Yper 11 9 2 0 40 17 18 Stade Moescroen 11 9 2 0 38 15 18 Kortrijk Sport 11 8 2 1 36 24 17 A.A. Moescroen 10 7 2 1 33 14 15 Wevelghem 11 6 4 1 26 19 13 Stade Kortrijk 11 5 6 0 35 28 10 Meenen 11 4 7 0 13 25 8 S V Kortrijk 11 2 7 2 16 33 6 F C. Poperinghe 11 1 10 0 10 44 2 Bisseghem 10 0 9 1 6 35 1 Juniors White star Lauwe o Yper 4 Vorige week waren de Specialers te vermel den om hun zegepraal tegen Kortrijk Sport met tien man verwezenlijkt maar 'k geloof dat onze jeugd nog meer dient geluk gewenscht te worden om hare overwinning te Lauwe. Immers de Juniors waren opgetrokken met 9 man en sleepten de 2 punten in de wacht, niettegenstaande hun gehavend elftal. Drie spelers waren gekwetst en al de reserven waren uitgeput om de rangen aan te vullen, en toch wisten deze kranige jongens ons op een rood witte zege te vergasten. Aan de rust was de score nog onaangetast, maar in de tweede speelheht gelukte Vandamme er in vier maal het vijandelijke doel te doorboren. Proficiat, mannen, voor den uitslag, 't bewijst dat gij uwe kleuren hardnekkig kunt verdedi gen, als 't moet. Naar Poperinghe opgetrok ken met denzelfden moed bezield, en tracht insgelijks den geheelen inzet van de partij naar Yper mede te brengen. Klasseering Juniors Wevelghem Sp. 11 9 1 1 42 14 19 Stade Kortrijk 11 9 2 0 38 19 18 Meenen 11 8 2 1 51 16 17 C S. Yper 10 7 2 1 46 10 15 A A Moescroen 10 6 4 0 37 29 12 Poperinghe 11 4 7 0 25 40 8 Stade Moescroen 11 3 7 1 16 37 7 Wervicq 11 3 8 0 19 37 6 W.S. Lauwe 11 1 9 1 19 57 3 Verbr. Wevelgh. 11 1 9 1 13 47 3 Scholieren Stade Moescroen 3 Yper o Onze scholieren hebben zich te Moescroen hard verdedigd en met een weinig kans had den zij beteren uitslag mogen verwachten. Morgen spelen zij voor eigen publiek en zul len willen toonen dat zij in den laatsten tijd vooruitgang gemaakt hebben. Sedert 23 Octo ber hebben zij te Vper niet gespeeld, 't Zal dus een gelegenheid zijn om tegen Stade Kor trijk goed op te treden en ons wellicht op de eerste overwinning te vergasten. Yp er. Onderscheiding. Gister Vrij dag, ter gelegenheid van het Ste-Catharina feest, vierde het personeel van het confectie- huis De Keizer Statiestraat, te Yper, het jaarlijksch feest van de patrones der kleerma kers. Dit jaar echter werd dit feest met meer luister nog dan vroeger gevierd, daar de Kei- zermannen tevens ook een hunner weikmak- kers huldigden, namelijk Wolters Maurice, die voor 25 jaren goede en trouwe diensten bij de heeren Glissoux methet Nijverheidseereteeken van 2d' klas kwam vereerd te worden. Aan den vereeremerkte werd een schoon geschenk aangeboden en op zijne goede gezondheid werd een lekker glas gedronken. H t is nu reeds de derde maal dat het huis De Keizer een zijner werklieden gedeco mmmmmmmmmmv reerd ziet. Eerst was het de heer Burggraeve Gustave, reeds 41 jaar dienst trilende', die met het Nijverheidseereteeken van 1' klas vereerd werd, en dan Me Versavel Augusta, 3t jaar dienst, die het Nij verhtidseerete» ken van 2a* klas bekwam. Dit strekt tot eer van het welbekend huis De Keizer en dat de weiklieden er zoo lange jaren in dienst blijven bewijst genoeg hoe patroon en werkers er van elkander hou den en elkaar genegen zijn. Het Ypersche biedt den heer Wolters» Maurice alsmede de heeren Ghssoux zijne beste gelukwenschen aan voor de eer die hen te beurt valt. Wervick. Verkeersongeval. Ver leden week Woensdag greep er, in den namid dag, op de Steenackerplaats, een aanrijding.; plaats tusschen twee auto's, de eene toebe- hoorende aan den heer Dokier Vandekerck- hove en de andere gevoerd door M. Dam man, bakker. Beide voertuigen werden bescha digd en de politie stelde een onderzoek in. Gheluwe Veroordeelhig. Donder dag 17" dezer werd, voor de Boetstraff dijke Rechtbank van Yper, de zaak opgeroepen ten laste van Gouhies Jozef, Maerlens Marcelen Verbeke Achiel, die in den loop der maand Juli den vrijheidsboom vernielden en gepoogd hadden op den kerktoren te geraken om er de nationale vlag van neder te halen. De twee eersten werden veroordeeld ieder tot 3 maan den gevang, en Gouhies Jozef kreeg daarbij nog, alsook Verbeke Achiel. i5 dagen gevang of 182 fr. boete voor het dragen van verboden wapens. St-Jan. Wel besteed. De genaamde Van Moen Camille, van Poelcapelle, die den 2° Oogst 11., op het gehucht Pilcl^m, den viggenkoopman August Cloets, van St Jan, laffelijk aanviel en erg toetakelde, werd uit dien hoofde door de Rechtoank van Yper veroordeeld tot 10 dagen gevang, 210 tr boe te en 400 fr.schadevergoeding aan het slacht offer te betalen, alles onvoorwaardelijk. voor 1833 Te koop ten bureele dezer, Boterstraat. 34. Dickebusch. Doodt lijk Verkeerson geval. Zaterdag nami idag, rond 3 uur, is»- er hiereensmartelijk verkeersongeluk gebeurd dat het leven kostte aan den 70 jarigen ouder ling Frans Xaveer Vercaigne, van B i-len, die in delaatstegemeenieverkirzingr n tot raadslid gekozen werd. Deze kwam per velovan Dicke- busch gereden en gekomen tusschen de her bergen Amerika en De Hovenier volg de hij het rijpad links der kalsiide, daar dit van rechts door een stilstaande auiobus bezet was. Op hel zelfde oogeiiOlik dat hij daar voorbij reed, kwam de autocamion van D.r van Westoutre, uit de richting van Yper aan gehold, die, tengevolge eener ongelukkige zwenking, den wielrijder omverreed met het gevolg dat deze onder de autocamion terecht kwam en door het vorenste ervan, dat reeds- gedeeltelijxin de gracht helde, tegen den grond gekneld lag. Het slachtoffer, dat verscheidene ribben ingedrukt en zeer erg gekwetst was, werd seffens in een naburige woning gedregen waar het, niettegenstaande de beste zorgen van de heeren Dokters Snick, van Yper, en Larmuseau, van Kemmel, 's avonds rond 7 u. overleed. Het stoffelijk overschot werd, door de zor gen van het Rood Kruis van Yper, naar Brie- len overgebracht waar het Donderdag, onder een grooten toeloop van volk, begraven werd Gevonden Zaterdag 19 November, door M Defever Julien, een klein handzakje. Zondag 20, een sleutel. Maandag 21, door M Maes Antoine, een bankbriefje. Verloren Zondag i3 November, door Mevr. Vancoillie Marie, een gouden armband. Dinsdag 22, door M. Vuylsteker Camiller- een porte monnaie eenig geld bevattende. Bolling van 23 November 1932 in DE BASCULE Postje Noyez, Tavernier, Rosez, Van coillie, Deknudt, Vandenbossche, Backelandt,, Mortreu, tegen Bascule Salomé, Maddens, Nouwynck^ Deknudt, Declercq, Devos, Vasseur, De- ceuninck. De Bascule wint het punt met 25 tegen 2C punten voor het Postje.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8