Kamer der Volksvertegenwoordigers 3 Volledige Lijst der Gekozenen Samenstelling der nieuwe Kamer SENAAT Lijst der Gekozenen SN OEGKs Almanakken West-Vlaar deren Yper. Totaal geldige stemmen 33 375 Kiesdeeler u.I25 katholieken 14 ;7g (winst 1161 stemmen) liberalen 3.486 (winst 658) socialisten 6 423 (winst i352) nationa listen 8.770 (verlies 722) communisten 517 (verlies 172). Uittredende leden MM. Brutsaert, katho liek Butaye en vandenbulcke, nationalisten. Gekozen MM. Deman, katholiek; Mis- siaen, socialist Butaye, nationalist. Brugge. Geldige stemmen 48 256 Kiesdeeler 12.064 katholieken 22.052 (winst 3.170) liberalen 6.545 (winst 1.168) socialisten 14 100 (winst 3.i5g) frontisten 5.335 (winst 3.578) communisten 224 (ver lies 61). In igjghad de lijst Delille 7.543 stemmen behaald deze stemmen verdeelen zich thans onder de andere partijen. Uittredende leden MM Van Outryve d'Vdewalleen L)e Bruyne, katholieken Van Acker, socialist Delille, afzonderlijke. Gekozen MM. De Bruyne en Geuens, katholieken tfoedt, liberaal Van Acker, socialist. Kortrijk. Geldige stemmen 72.101 Kiesdeeler 14.420 katholieken36.651 (winst 3.572 stemmen) liberalen 4842 (verlies 1462) socialisten 25 457 (winst 3 387) nationalisten 3.688 (verlies 8o5) communisten 1.127 daensisten 336. Uittredende leden MM. Reynaert, katho liek; Catteeuw, kristen-democraat Debunne, Vaudevelde en DeConinck, socialisten. Gekozen MM. Mayeur, Reynaert en Du chatel. katholieken Debunne en Vandevelde, socialisten. Veurne- Dixmüde- Oostende. Geldige stem m n 49 054 Kiesdeeler g 811 katholieken 20.(winst 2726 stemmen) liberalen 8 65o (verlies 4.340) socialisten 11.436 (winst 3.2i8) nationalisten 7742 (winst 666) afge scheurde socialisten 25y. Uittredende leden M M. Baels en Brussel mans, katholieken Marquet en Vrooms, liberalen Leundan, nationalist. Gekozen MM. Baels en Brusselmans, katholieken Marquet, lioeraal Peurquaet, socialist Leuridau, nationalist. Rousselare-T hielt. Geldige stemmen 50.204 1 kiesdeeler ia.040 katholieken 32.168 (winst 4 g84) liberalen 1082 (winst 358) socialisten 11.026 (winst 2po3) natio nalisten 5 606 (verlies635)communisten 322 In ig2g had een afzondeilijke lijst 5362 stemmen behaald, die nu voor het meerendeel aan de katholieken te goede zijn gekomen. Uittredende leden MM. Desmedt, Alle waert, Sap en De Jaegere, katholieken Dier- kens, socialist. Gekozen MM Sap, Allewaert, Desmedt en De Jaegere, katholieken Dierkens, socia list. Oost Vlaanderen Gent-Eecloo. Gekozen MM. De Schrij ver, Maenhaut, Dhavé, Pussemier en Van Ackere, katholieken Mariën, liberaalAn seele, Balthazar, Chalmet en Cnuddej sofcialis ten Elias en De Lille, fronters. De katholieken en liberalen verliezen elk een zetel ten voordeele der fronters. Aalst. Gekozen MM. Van Schuylen- bergh en Van Hecke, katholieken Behn, liberaal Nichels, socialist; Van Opdenbosch, fronter. De fronters verliezen een zetel ten voor deele der liberalen. Dendermonde. Gekozen MM. Tibbaut en Rubbens, katholieken Vandemeulebrouc- ke en De Brouwer, socialisten S' Niklaas. Gekozen: MM. Heyman, Raemdonck en Beeckx, katholieken Van Hoeylandt, socialist. Audenaerde. -- Gekozen MM. Vindevogel, katholiek; Amelot, liberaalSoudan, socialist. De fronters verliezen een zetel ten voor deele der katholieken. Henegouwen Bergen. Gekozen MM. Sinzot, katho liek Masson, liberaal Delattre, Piérard, Collard, Goblet en Bouilly, socialisten. De katholieken verliezen een zetel ten voordeele der socialisten. Zinnik. Gekozen MM. Delannoy en Vouloir, katholieken Schevenels en Hoyaux, socialisten. De socialisten verliezen een zetel ten voor deele der katholieken. Doorn ijkA th. Gekozen MM. Carton en Haustrate, katholieken Janson, liberaal Cailier, Hossey en Neves, socialisten. De liberalen verliezen een zetel ten voor deele der socialisten. Charleroi Gekozen MM. Drion en Bodart, katholieken Leclercq en Briart, liberalen Destrée, Brunet, Van Walleghem, Ernest, Lombard en Embise, socialisten Glineur, communist. De socialisten verliezen een zetel ten voor deele der communisten. Thuin. Gekozen MM. Gendebien, katholiek Petit en Buset, socialisten. Brabant Brussel. Gekozen MM. Renkin, Carton de Wiart, Van Dievoet, Fieullien, Coelst, Vergels, Dewinde. Wauwermans en J. Van den Eynde, katholieken; Vandervelde, Brun- faut, Spaak Gelders, Fischer, .Vjeysmans, Hallet en Uytroever, socialisten Devèze, Mundeleer, Max, Foucart, Hymans, Vande Meulebroeck en Marcel Jaspar, liberalen Borginon, frontistJacquemotte, communist. Liuven. Gekozen MVI. Poulet, de Wouters d'Oplinter, De Vleeschauwer en Sie ben, katholieken De Jaegher, liberaal Doms en Smets, socialisten. Nijvel. Gekozen MM. de Burlet, katho liek Mathieu, Delor en Lepage, socialisten. De socialisten winnen een zetel op de katholieken. Antwerpen Antwerpen. Gekozen MM. Van Cauwe laert, de Kerchove d'Exaerde, Marck, Mam paey, Koelman, De Hasque en Delwaide, katholieken Joris en Baelde, liberalen Huysmans, Eeckelers, Jamar, Samyn, De Schutteren Crayebeckx, socialisten. De liberalen en fronters verliezen elk een zetel ten voordeele der katholieken, namelijk de zetels van MM. Boeckx, liberaal, en Vos, fronter. Mechelen. Gekozen MM. Van Isacker en Maes, katholieken Van Kesbeecic, libe raai Bouchery en Fromont, socialisten. De liberalen en socialisten winnen elk een zetel ten nadeele van de katholieken en fron ters. De frontist Hermans is niet herkozen. Turnhout. Gekozen MM. Van Hoeck en Rombauts, katholitken Vsnder Gracht, socialist De Backer, fronter. Limburg Hasselt. Gekozen MM. Van Caenegem, Blavier en Clerckx, katholieken. Tongeren - Maeseyck. Gekozen MM. Beckers, Hillen en Vaes, katholieken Rom sée, fronter. De liberalen verliezen den zetel van M. Neven ten voordeele der katholieken. Luik Luik Gekozen MM. Hènri Jaspar, de Géradon en Delacollette, katholieken Jennissen en Horrent, liberalen Merlot, Van Belle, Troclet, Delvigne, Renier, Mej. Dejardin en Sainte, socialisten Lahaut, communist. De socialisten verliezen een zetel ten voor deele der communisten. Hoei-Borgworm. - Gekozen MM. de Lie- dekerke, katholiek Pierco, liberaal Hubin en de Rasquinet, socialisten. Vervisrs. Gekozen: MM. David, Wi- nandy en Sandront, katholieken Hoen, Duchesne en Somerhausen, socialisten. De liberalen verliezen den zetel van M. Forthomme, minister van vervoer, ten voor deele der socialisten. Luxemburg Aarlen -Mar che Bastenaken. Gekozen: MM. Merget en Materne, katholieken Gof- faux, socialist. De socialisten winnen een zetel op de libe ralen, namelijk dezen van M. Ozeray. Neujchateau - VirtonGekozen MM. Poncelet en Adam, katholieken Jacques, socialist. De socialisten verliezen een zetel ten voor deele der katholieken. Namen Namen. Gekozen MM. Huart en Mathieu, katholieken Bovesse, liberaal Gris en Harmignies, socialisten. Dinant - Philippeville. Gr kozen MM. Housiaux en de Pierpont, katholieken Péri- quet en Henon, socialisten. 7g katholieken in plaats van 76 24 liberalen id. 28 73 socialisten id. 70 8 fronters id. 11 3 communisten id. 1 afzondei lijke (Delille) id. 187 187 West-Vlaanderen Brugge MM Van Hoestenberghe en Becelaere, katholieken. De katholieken winnen den zetel van :M. Verbrugghe, socialist. Kortrijk Yper MM Bossuyt en Mullie, katholieken Coole en Henneyonck, socia listen. De.katholieken verliezen een zetel ten voTor- deele:der socialisten. Oostende- Vturne-Dixmude MM. de Spot, katholiek Van Vlaanderen socialist. RonSselare Thielt MM. Mahieu en Gilles de Félichy, katholieken Dewaele, socialist. Oost-Vlaanderen Ger\t-Eccloo MM. Eylenbosch, Ceulenaere en de Kerchove d'Exaerde, katholieken Lippens, liberaalDe Graeve en Vercammèn, socialisten. Aalst Audenaerde. MM. De Clercq en Thienpofit, katholieken Vande Wiele, libe raal De Vauw, socialist. - Dekatholieken winnen een zetel op de fronters. Dendermonde-St Niklaas MM. de Brou- choven de Bergeyck en Van Stappen, katho lieken Van Fleteren en Van Schoor, socialisten. -- De socialisten winnen een zetel ten nadeele der ka'holieken. Henegouwen Bergen Zinnik MM. de la Barre en de Savoye, dcatholieken Quinchon, Volckaert en Doublet, socialisten. De katholieken winnen een zetel ten nadeelè' der libéralen. Charieroi-Thuin MM. de Dorlodot, katho liek Croquet, liberaal Matagne, Franqois, Demoulin, Mouslyen Braconnier, socialisten. Doornijk MM. Houtart, katholiek Crique- lion, liberaal Calonne, socialist. De Iib.e alen winnen een zetel ten nadeele der socialisten. Brabant Brussel. MM. Crokaert, Waicquez, Coenéri, Carnoy en de Steenhault de Waër- beek, katholieken Demets, Dierckx, Catteau en Huisman van den .Nest, liberalenPaulsen, Lallemand, Renard en Soiau, socialisten.. ■>- Leuven. MM. Verheyden en Rapo'rt, katholieken Van de Moortele, socialist. Nijveli MM. Hansen Van Herck, social. Antwerpen Antwerpen MM. Nolf, Declercq en Smits* katholieken Dens, liberaal Longville, Van Berckelaer en Claessens, socialisten. Meckelen Turnhout MM. Dessain, du Four en Verbist, katholieken Van Roos- broeck en Breughelmans, socialisten De katholieken en socialisten winnen elk een zetel ten nadeele van MM. Lamborelle, liberaal, en Van Dieren, vlaamschenationalist. Limburg H asselt- Tongeren -Maeseyck MM. Meyers., Cartuyvels en Smets, katholitken Lindekens, fronter. Luik Luik MM. Berryer en Van Znylen, katho- 1 lieken Digoefle, lioeraal Van Belle, Damas, Henault en Laboulle, socialisten. Hoei- Borgworm MM. Nihoul, katholiek Lebeau, socialist. De katholieken winnen een zetel ten nadee le der liberalen. Verviers MM. Simonis, katholiek Ohp, socialist. Luxemburg Aarlen Mar che Bastenaken-Neufchateau Vir ion: MM. de Moffarts en Misson, katholic ken Clesse, socialist. Namen Namen-Dinant Philipp'ville MM. de Mc- vius en d'Huart, katholieken Hicguet, libe»- raai Ronvaux en Disière, socialisten. voor 1933 Te koop ten bureele dezer, Boterstraat, 34.-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 3