O MA MUSE Le Royal Amer et le Bitter Zigomar e FOOTBALL Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws Dicbebusch - Ste Ceciliafeest Vereenigde Hofbouwliefhebbers Burgeïlijfte Stand van Yper Naar alle waarschijnlijkheid zal de match van derde speciaal tegen Stade Kortrijk, die Zondag om 9 uur 30 moest gespeeld wor den, tengevolge van de verkiezingen en op aanvraag van Stade, niet doorgaan Gevonden Zondag avond, 27 November, door M. Claeys Alfons, Lindendreef, een pels die hijter beschikking van de eigenares houdt. Donderdag 1 December, door M. Vereecke Julien, Dickebuschsteenweg, eenige vrouws hemden die hij ter beschikking van de eigena res houdt. Verloren Zondag 27 November, door Mejuffer Toussaert Irène, een klein witlede ren taschje bevattende een paternoster. Dinsdag 29, door M. Claeys Auguste, kost ganger in het Nazareth, zijn brieventasch eeni ge bankbriefjes en zijn eenzelvigheidskaart inhoudende. Jvr. Samyn, wonende in de Stoffelstraat, op de botermarkt van haar geldbeugel ontlast die een som van 110 fr. inhield, terwijl de ecbtge- noote Cam. Durnez, van de Pannenhuisstraat, haar handzhkje gestolen werd binst zij op de markt nabij een kraam stond om er haar aan koopen te doen. Beide vrouwen werden het slachtoffer van behendige zakkenrollers, en moesten zich vergenoegen met een klacht op het polttiebureel in te dienen. Wanhoopsdaad Woensdag morgen heeft zich hier in een hotel, waar hij sedert acht dagen was afgestapt, de 37 jarige En gelschman Muilis Ernest, van Londen, op zijn kamer gezeltmoord door zich een kogel in de borst te jagen. De wanhopige die lijdend was, doch alle geneeskundige hulp weigerde, had om zeggens zijn kamer niet verlaten. Zijn lijk werd naar het doodenhuis overgebracht en het parktt kwam ter plaats een onderzoek doen. Komen Cruyseecke Gekwetste op de baan. Zondag avond, rond 7 Viu., vond M. Dewancker, garagist te Yper, die per auto de kalsijdevan Wervtck naarCruyseecke volg de, dicht "bij dit gehucht een man nevens zijn velo op de baan liggen. Hij nam den man op en voerde hem dadelijk naar het hospitaal van Wervick waar men, na onderzoek, bevond dat de schouder van het slachtoffer ontwricht was en dat hij nog verscheidene hoofdwonden be komen had. De gekwetste was den genaamden Durnez, van Becelaere, wiens vrouw over eenigen tijd zoo laffe lijk vermoord werd. Men vermoedt dat het slachtoffer met zijn velo zal gevallen zijn. Westnicuwkerke. Pijnlijk ongeval. Maandag morgen, rond g u. 45, gebeurde hier op de spoorwegstatie van den Zwijnebak een pijnlijk ongeluk, waarbij een statiewerk man zeer erg gekwetst werd. De genaamde Duflouck Cvrille, 41 jaar oud, wonende te Neerwaasten, ploegbaas van wegen en wer ken bij den ijzerweg, werd verrast door een rangeerenden trein en kon niet tijdig genoeg meer van kant springen, zoodat hij een gewel digen stoot kreeg van den foergon, met het ongelukkig gevolg dat hij het heupbeen gebro ken had. Dadelijk werd het slachtoffer opge nomen en een bijgeroepen geneeshetr bevool, gezien zijn ergen toestand, zijn overbrenging naar het H. Familie gesticht te Gent om er bij hoogdringendheid een heelkundige bewer king te ondergaan. Het slachtoffer is gehuwd en vader van 3 kinderen en, naar wij verne men, is zijn toestand thans zeer bevredigend. Maandag, 28 November II,, vierde onze plaatselijke muziekgilde haar jaarlijksch Ceci liafeest. Om 9 ure werd een plechtige mis opgedragen in de parochiale kerk voor het welzijn van alle leden der gilde, levenden en overledenen. Daarna ging het in blijden stoet door de dorpsstraten. Alle muzikanten-her- Dergiers werden met een aangenaam bezoek begunstigd. Om i ure werd een geurige maaltijd opge diend in de nette bovenzaal van 't lokaal, bij heer H. Vancauwenberghe. Talrijke eereleden en beschermende leden hadden eraan gehouden met de feestvierende muzikanten te komen verbroederen. Lekker was 't, juist zooals vorige jaren, 't Was er op recht aangenaam, zoovelen samen vereenigd door hun gehechtheid en genegenheid. Door den schrijver der gille werd verslag uitgebracht over de jaarlijksche werking van bestuur en wérkende leden, welkom aan alle leden toegewenscht en een oproep ge laan tot steeds steviger samenwerking. De E. H Proost, namens de leden, zegde zijn tevredenheid over het goede werk dat in de gilde verricht wordt en drukte de hoop uit nog dikwijls aan dezen gezelligen familietafel te mogen aanzitten. De avond verliep verder in de beste stem ming, iedereen het zijne aanbrengend om door zang, declamatie, en muziekstukjes elkander te vergeestigen en de opgeruimde stemming tot laat in den avond op peil te houden. Moge ons muziek hooger en hooger op bloeien en mogen wij telken jare zoo verblijd en zoo vereenigd het schoon Ceciliafeest hel pen meevieren. ont toujours été et resten! les mellleurs des APÉRITIFS I MAATSCHAPPIJ DE Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht iu 1894 Lokaal De Drie Koningen Groote Markt Verslag der Algemeeoe tergaderiog en Tentoonstelling van 6 November 1932 De vergadering wordt te 14 1/2 uur, onder het voorzitterschap van den h er Graaf de Laubespin, Eere Voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag van 2 October 11., dat met eenpaiige stemmen goedgekeurd wordt. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden van de deelneming en het rouwbetoon der maatschappij aan de teraardbesteiliug van ons afgestorven Eerelid, heer Senator bruneel de la Warande. Zeven nieuwe leden worden voorgesteld de heeren B. Fisher, Yper G. Üxenbridge, Yper; W. Murphey, Meessen R. Williams, KemmelM. Dequner, KemmelDesc.amps, schepen, Kemmel, en C. Aernout, toezichter, Kemmel, voorgesteld door de heeren Vanbe- selaere, voorzitter, en Hoyes, bestuurslid. Deze zeven nieuwe leden worden met eenpa rige stemmen aangenomen. De heer Voorzitter geeft tdsdan eenigen uitleg nopens de klimmtnde rozen, waarvan er verschillende kloeke schoten aan de leden overhandigd worden. Men gaat dan over tot de stemming van een nieuwen Ondervoorzitter. De heer Jules Sinaeve, hovenier, wordt gekozen en toege juicht. De heer Graaf de Laubespin wenscht hem geluk voor zijne benoeming, en de heer Sinaeve bedankt al de leden voor hunne tee- kens van genegenheid en verbindt zich het mogelijke re doen voor het welzijn en den vooruitgang der Maatschappij. Worden aangeduid als Juiyleden H HL C. Derycke, C. Verwarde, en Hoyes, secretaris 'z- M. Lamps. Deze heeren ovei handigen vervol gens den uitslag hunner werking tl. Sinaever Jbehaalt 8 p., rï. Nouwynck 5 p., H. Ver warde C. 4 p., H. Lamps 4 p.. ti. Albrecht: 3 p., H. Leuridan 2 p., H. I)eke-ersmaker 1 p. De heer Voorzitter bedankt de leden voor hunne aanbrengsten, en men gaat over tot het verloten der tombola. De heer Voorzitter bedankt dan ook den heer Graaf de Laubespin alsook de leden voor hunne tegenvvoordigh. id op d ^ze schoo- ne en nuttige vergadering, die te 16 uur gesloten wordt. Algomeene 'tei-gadet'lng. Op rondag 4 December 1932 Om 14 uur 3o in 't lokaal De Drie Koningen Groote Markt, Yper DAGORDE 1) Verslag. 2) Mededeelingen. 3) Aanveerden van nieuwe leden 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Voordracht. 6) Prijsloterij. De Voorzitter, De Schrijver V. Vanbeselaere A. Versavet VIENT DE PARAITRE - ACTE DE FOI - Poème pa* aLFRFD GAIMANT. PRIX 3 Fr. En vente au bureau de ce journal. Verklaringen van 26 Nov. tot 2 Dec. iq32 Geboorten Fieuw Liliane, Veurnesteenweg, 122. Dehaene Raoul, Hondstraat, 10. Bertier Marie-Thérèse, Rijsselstraat, 139. Huwelijken Talpe Achiel, mekdniekwerker, te Roncq (N. Fr.) en Vancanneyt Bertha, z. b., te Yper. Coffyn Julianus, aardewerker en Claeys Julia, fabriekwerkster, bei den te Yper. Odent Gaston, gemeentebediende en Maerteir Agnès, kleermaakster, beiden te Yper. Overlijdens Steelandt Juliana, 60 j kloosterzuster, ongehuwd, Rijsselstraat, 133. Vermeersch Augustus, 3a j'., z.b. ongehuwd. Zonnebekesteenweg, 122. Muilis Ernest, 37 j., secretaris, René Colaertplaats. Everaet Martha, 37 j., z. b., ongehuwd, Zonnebekesteenweg, 378. Huwelijksbeloften René Stampers, handelaar, te Loos bij Rijssel, en Joanna Mesdom, z.b te Yper. Gaston Bouw, beenhouwer te Ploegsteert, en Leonle Dtsmul, z.b., te Yper.- Yper. Een schoone Menheer Zondag en Maandag laatst hebben verschei dene vooraanstaande personen van stad,alsook de voorzitters van de invaliden- en oudstrij- dersvereenigingen het bezoek ontvangen van een net gekleeden heer, die er op uit was hun goed hart of hun medelijden uit te baten om van hen eenig geld te bekomen. Hij wist hen met veel complimenten te vertellen dat hij voorzitter was van de invaliden van Biussel dat hij hier het slachtofier geworden was van een pijnlijk voorval, namelijk dat hij zijn por tefeuille met een som van i5oo fr. verloren had, en dat, indien het van hunne goedheid geen misbruik maken was, hij hen voor eeuwig dankbaar zou zijn indien zij hem met een voorschot van 200 fr. uit den nood konden helpen. Daar deze kerel echter te veel verschillige huizdn bezocht en er niet altijd juist dezelfde verklaringen dted, laat alles toe te veronder stellen dat deze schoone menheer niemand anders is dan een gemeenen bedrieger en af- truggelaar. Dat allen voortaan goed op hunne hoede wezen, en wanneer onbekenden om d'een of d'ander reden geld komen vragen, ware het in de meeste govallen een doeltref fend middel en altijd een zeer nutAige voor zorg aan deze menschen eerst hun eenzelvig heidskaart te vragen, opdat men alzoo zou weten met wien men te doen heeft. Een verlaten kind. Zondag avond, rond 6 u. 3o, vonden de echtgenooten Cher- chye, wonende in de Capronstraat, aldaar een klein knaapje, doornat geregend en schreiend van de koude. Zij namen het binnen en na het de beste zorgen toegediend te hebben, poog den zij wat nadere inlichtingen van d n kleine te bekomen. Doch alles wat zij met veel moeite van het knaapje, dat enkel Iransch ver stond, konden vernemen, was zijn naam Debouwé Joseph, van Tourcoing, eri zijn ouderdom 9 jaar. Verders wist het niet te vertellen hoe het tot daar gerocht was en zeg de alleen dat zijn vader hem daar roet zijn auto zou terug komen halen. Naar het schijnt zouden fransche automo bilisten gepoogd heboen dit kind in de kaech- tenweezenschool van den Vlamertinghesteen- weg te plaatsen, doch bij gebrek aan vol doende papieren of bewijzen kon het er niet opgenomen worden en namen zij het kind terug mêe. Waarschijnlijk zuilen zij het langs den weg afgelost hebben met beloite seffens terug te komen. Het ongelukkig knaapje had echter lang mogen wacjiten. Een onderzoek is aan den gang om de on taarde ouders terug te vinden. Gevecht. In de danszaal der herberg Au bienvenu is er Zondag avond, rond 9 uur, een gevecht ontstaan waarbij de genaam de Sonneville Charles, van Yper, verschei dene slagen en schoppen ontving van eenige ongt kende gasten uit 't omliggende. Men ineent echter te weten dat zij van Langemarck zijn. Een klacht werd tegen hen ingediend. Rijwieldiefstal. Woensdag avond had M. ölomme Martin, wonende in de Rijsel- siraat, zijn velo tegen den gevel zijner woning geplaatst, doch toen hij wat later terug ouiien kwam, besiatigde hij niet zonder eenige verwondering dat een ander reeds met zijn velo verdwenen was. De taksplaat van de gestolen velo droeg het nummer 3i2.58l. Een onderzoek is aan den gang. Zakkenrollers. Zaterdag laats; werd

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 8