- HET YPERSCh iE - LA RÉGION D'YPF ZES Zoodagrnst - Repos dominical Supplement Wekelijksch Overzicht 13' Jaargang, N' 38 24 December I932 13* Année, N# 58 24 Décembre 1932 Bijvoegsel Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Algemeene Vergadering Ligue des Poilus de France JU BILE IS OTA BI AL Nécrologie Bedanking Heer Auguste VERMEERSCH t ZIELMISSEN De zaak der oorlogsschulden is verre van vereenvoudigd te zijn na de gebeurtenissen van verleden week. Het valt thans niet meer te betwijfelen dat Amerika zich heelemaal ontredderd voelt door de weigering van ver schillende landen. Voorzitter Hoover, die eerst dacht zich met den heer Roosevelt te kunnen akkoord stellen, en daarin niet lukte, heeft het toch gewaagd zelf een voorstel te doen. Hii wil weer eene Commissie aanstel len tot het onderzoek der schulden, maar voor alle toegeving wil hij een voordeeligen tegen hanger ten gunste van de Vereenigd.e Staten ook wil hij alles in onderling verband brengen de oorlogsschulden, de oeconomische confe rentie en de ontwapening. Te Londen zoowel als te Parijs heeft men er geen de minste gading toe om daarop in te gaan. De heer Roosevelt heeft op zijne beurt te kennen gege ven dat het onmogelijk is op zulke grondsla gen te bouwen. Hij heeft anderzijds reeds op dracht gegeven aan twee zijner beste vakman nen een plan op te stellen dat naar zijn voor stellen zal bestudeerd zijn. Hier staat men weer voor den moeilijken toestand dien we reeds aangestipt hebben M. Hoover is nog Voorzitter met naam binst enkele maanden en hij mag geen afdoend besluit nemen op gevaar af door zijn opvolger afgekeurd te worden. M. Roosevelt is gekozen maar nog niet aangesteld en hij mag dus ook nog geen vasten stand nemen. De gansche zaak zal dan ook nog wel enkele maanden onopgelost blijven. We hebben er reeds zoo dikwijls op gewe zen dat Duitschland stilaan alles oekomt wat het betracht. Het is dan ook niet zonder belang eens te hooren van iemand die er leeft, wat het Reich zooal in het schild voert en zelf denkt. Zit hier wat wij aldus te weren komen Men stelde aan een vooraanstaand Duitsch diplomaat de vraag of er wel een einde zou komen aan de eischen van het Reich Deze heer antwoordde dat er eene gereed gemaakte lijst bestond van de punten die alleszins moes ten toegestaan worden i. De gelijkstelling van bewapeningsrecht (Dat is om zoo te zeggen reeds toegestaan) 2. De oplossing van het Dantzig vraagstuk en den Poolschen doorgang. 3. Teruggave der gewe zen duitsche koloniën. 4. Aansluiting met Oostenrijk. 5. Terugkeer van het Saargebied aan het Reich. En na deze hoofdzaken komen nog 6. Terugwinnen van de overzeesche markten en 7. Mildere voorwaarden ter terug betaling der private schulden. Doch nu het eerste punt reeds een verwezenlijking kreeg en het tweede moet te berde komen, ontstaat er eene geweldige beroering in Polen. Wat zeg gen deze menschen, Duitschland mag zoo danig gewapend zijn dat het voor niemand moet bevreesd zijn, dan zal het ook gewapen derhand kunnen eischen wat het anders niet bekomen kan en wij zullen er de eerste slacht offers van zijn En inderdaad, noch Duitsch land noch Polen zullen in deze zaak kunnen akkoord gesteld worden door eene vredes conferentie. Dan schijnt een oorlog onvermij delijk. En het gaat er nog maar om het 2e punt van de zeven Het geval China Japan blijft ook steeds onveranderd hangen. Er werd een verdrag tot overeenkomst opgesteld dat aan beide par tijen werd voorgelegd. Onmiddellijk gingen van beide zijden beknibbelingen op zonder de zaak in den grond aan te vatten. Daarop werd de beslissing genomen de zaak uit te stellen tot 16 Januari om aan de belanghebbenden den tijd te geven grondig de stukken te besta- deeren en na te gaan in hoeverre zij aanneem baar zijn. Intusschen gaat Japan zijn gang, zoodat er ten slotte niets meer aan den ge wonen toestand zal te veranderen vallen. In Eogelsch Iodië was de strijd eenigszins stil gevallen in afwachting dat men eene over eenkomst opstelde welke den aanvoerder Gandhi zou in vrijheid stellen, mits hij ze wilde onderteekenen. Dezeovereenkomstdeed toegevingen aan de opstandelingen mits het aanvaarden van zekere voorwaarden ten gun ste der Regeering. Na er kennis van genomen te hebben, neeft Gandhi geweigerd te teekenen eq blijft liever achter de grendels totdat hij voUsaige voldoening bekomt. RIK. Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 20 Nov. 1932. De heer Voorzitter opent de vergadering om 14 1/2 uur, waarna de Secretaris lezing geelt van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goed gekeurd. Voordracht Mijnheer Vander Borght, Staatsvoordrachthouder te Kortrijk, geeft een aangename en tevens zeer leerrijke les over de seizoen werkzaamheden, en namelijk over het planten van boomen in den tuin en over het bewaren van het fruit. Hij wordt, door de talrijke aanwezige leden, in zijne wel uiteengezette les aandachtig ge vold, en ten slotte, na nog eenige nuttige wenken over de hem gestelde vragen, luid ruchtig toegejuicht. Mededeelivgen De Voorzitter laat aan de leden weten dat de uitbetalingen der aan brengsten, hof bezoeken en wedstrijd van balcons, zullen geschieden op de eerstko mende vergadering. Aanbrengsten Verscheidene aanbrengsten overdekken de tafels, onder meer een schoon lot chrysanten, aangebracht door Madame Vynckier. (liefhebster). De volgende belooningen worden toege kend 7 punten aan Madame Vynckier voor hare schoone collectie chrysanten. 5 punten aan M. Duthoo Jean voor zijne aangebrachte groenten, bestaande uitvolle witte selderij, goudgele selderij, porei (oli fant), roode kool (negerkop), groene kool (late Nedeilandsche), en hoogstammige spruit- kool. I punt aan Vandenbriele Cvriel voor zijne wortels. Nieuwe leden Worden als nieuwe leden voorgesteld M M. Duthoit Odile, Clarisse - Duthoit, Vandenbussche Joseph, en Gombert Alfons, door Heer Casier Hector MM. Vanderstichel Maurice, Debailly Oscar, en Dael Henri, door Heer Hebben Henri M. Salomé Henri, door Heer Vandecasteele Alois. Tombola Een prachtige tombola, geschon ken door ons Eerelid, Mijnheer Armand Donck, en bestaande uit fruit en sieraad- boomen geleverd door het huis Casier Jules, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot. De Heer Voorzitter weet in gepaste woor den Mijnheer Donck te bedanken voor zijne milde gift. En de vergadering sluit om 17 uur. ZONDAG 25 DECEMBER 1932 om 14 1/2 uur, DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige ver gadering. 2) Voordracht. 3) Mededeelingen. 4) Betaling der jaarlijksche bijdrage. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Voorstelling van nieuwe leden. 7) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier, 1 Cette Société procèdera, le Dimanche 25 Décembre, a la distribution annuelle de jouets, gateaux et objets utiles a tous les enfants de ses membres. Réunion au siège, Rue Jansénius, a 4 h. Le 18 décembre dernier.il y avait cinquapfé ans qu'un arrêté Royal nommait M. Alfred Reynaert, notaire a la résidence d'Oostvlete- ren. Après le décês du notaire Titeca d'Ypres, la résidence de Mtre Reynaert fut transférée en notre ville. Nous présentons a Monsieur et a Madame Alfred Reynaert nos bitn 'sincères félicita- tions, et nous formons avec tous les Yprois le souhait de les voir jouir encore longtemps d'une honne santé Le Vendredi 16 décembre dernier, est décé- dé a Messines, dans sa 8oc année, M. Albert Delannoy, président dela Commissiond'Assis- tance Publique de Messines, éooux de dame Alix Selschotter. II était apparenté •tjux families Deduytschaever, Deconir ck, Mullie, Nolf, Stragier,. Duthoit. de Simpel, Coppin, et autres. Ses funérailles ont eu lieu Mardi dernier au milieu d'une grande affluence de monde. Nous présentons a Madame Albert Deco- ninck, et aux membres de la familie du défunt, nos bien sincères condoléances Heer en Vrouw Arthur Vermeersch-Durnez en familie bedanken vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid hen betoond tijdens het afsterven van hun teerbeminden zoon en bloedverwant. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Decemberom 8 V» uur, in Sint Pieterskerk, tot ziehlafenis van Heer Georges PACKET Echtgenoot van Vrouw Irma Carlier. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Decemberom 8 v» uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Joseph DE PLAh CKE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Kerstdag 25 December, om 10 u.in St Pieterskerk, tot zielelafenis der f Heeren César en Silvère RAMBOUR. Vrienden en kennissen wGrden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 25 December, om uif uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Febronie'DEDULLE Echtgenoote van Heer Joseph Pinte. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 26 December (2de Kerstdag), om 9 uur, in St-Maartens Kathe draal, tot zielelafenis van Vrouw Elisa ROOSE Echtgenoote van Heer Maurits Vanderghoie. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 26 December, (2^ Kerstdag), om 9 uur, in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Arthur CREMER NOTEBAERT., t* Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd het Solemneel J AARGETIJDE bij te wonen dat zal gelezen worden op Woensdag 4 Januari 1933, om 9 Vi uur, in St-Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Gabrielle BOÜLANGER Echtgenoote van Heer Leon Jonckheere. De Apotheek van 1 La Pharmacie de M' S N O E C K Groote Markt o— Grand'Place is ALLEEN OPEN IJ reste seule ouverte le op Zondag 25 Dec. Dimanche 25 Dèé.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 11