KORTBIJKSCHF ONDERLINGE Belangrijk Bericht 5 Handels- en NijverheidsKamer Y P E R Jaarverslag door den Heer Edouard Toussaert, Secreta Is, afgelezen op de Algemeene Vergadering van 10 December 1932 Brand - Ongevallen - Leven Hypothe'eKleeningen Bijkantoor te Yper Mijne Heer en, Weerom is een jaar verloopen en, gelijk telken jare, laat ons een overzicht doen van de afgelegde taak. Het voorbeeld volgende van verscheidene voorname Handelskamers van het land, heb ben wij onze maatschappij verandeid in eene vereeniging zonder winstgevend doel. Wij werden door de regeering erkend en wij wor den voortaan toegelaten de stukken voor den uitvoer naar Frankrijk te teekenen. Aldus is -voor onze Handelskamer een nieuw tijdstip begonnen, waarin wij winnen aan stand vastigheid, gezag en invloed ten voordeele -van onzen handel en onzer nijverheid. Onge twijfeld zullen er daardoor menige diensten kunnen bewezen worden. Als naar gewoonte waren wij steeds in be- rtrekkirg met al de verscheidene diensten, -waar het gold de belangen van Handtl en Nijverheid te verdedigen. Wij zagen met ge noegen de aanbesteding plaats hebben, die /ons een nieuw telefoonbureel moet geven. Maar in zake de spoorwegstatie, blijven onze -pogingen zonder gevolg. Ook de vaart schijnt iten eeuwige dage in herstel te blijven Het is rietaak van morgen, nu er zooveel gesproken wordt van werk te vei schaffen, eene spoedige ,oplossing voor deze vraagstukken te bekomen. Met groote voldoening hebben wij gezien -dat de werken ter verbetering van den Pope- ringhesteenweg en van den Veurnesteenweg ten uitvoer geraken. Die zijn groote verbeie ringen. Mocht de steenweg naar Dickebusch .ook weldra in orde gebracht worden. In menige omstandigheden werden wij ge roepen de verdediging der belangen van ver rscheidene vakken te ondersteunen en, onder -meer, voor wat aangaat de maikten, den vischverkoop, de openbare vetkoopingen, het plaatsen der'electriciteit, enz Onze Handelsfoor van tg32 z 1 geboekt staan als een der beste, dank aan de samen- weiking met de West Vlaamsche Electrici teitsmaatschappij, en de prachtige tentoon stellingen zoowel als de verlichtingen onzer praalgebouwen door de Electriciteitsmaat schappij zullen larg in het geheugen der Yperlingen en der vreemde bezoekers geprent blijven. ig33 zal onze tiende foor zien. Wij 7 trekken daarop de aandacht van al onze leden, met de hoop dat zij h-t als een plicht .sullen aanschouwen aan deze verjaringsfoor mede te doen om haar den grootsten luister rte geven. Dat onze leden eens overwegen hoeveel taaiheid er van doen is geweest om deze schoone poging tien lange jaren te vol houden, en hoezeer zij verdient aan aanmoe diging en ondersteuning. Moest zij vallen, nooit ware het mogelijk de poging te herbe ginnen. Onze foor van ig32 was voor ons een schoone gelegenheid om onze vrienden der Handelskamer van Veurne te ontvangen en de vriendschapsbetrekkingen nauwer aaneen 'te sluiten. Veurne vierde dit jaar hst vijf-en- twintig jarig voorzitterschap van den heer Cortier, en onze Handelskamer was op de feestelijkheden goed vertegenwoordigd. Wij namen deel aan de grootsche betooging tegen de taksen, belastingen, prohibitie, enz., maar het spijt ons te moeten doen opmerken dat Yper verdiende sterker vertegenwoordigd te zijn. Het moet aan de openbare besturen meer en meer voor oogen gelegd worden dat er aan het taksen leggen een paal dient ge steld te worden, dieniet mag overschreden .-zijn, anders zou het den ondergang van Handel en Nijverheid veroorzaken en tevens den welstand van het land te niet helpen. Zooals telken jare, hebben wij den Carna valstoet ondersteund. De werking van den Bond der geteisterden vindt bij ons steeds alle mogelijke hulp. Wij voegden onze pro testen bij de zijne in de zaken der afschaffing van het tribunaal voor oorlogsschade te Yper en der betaling met titels. Onze Handelskamer beantwoordde den oproep ten voordeele der werklooze bedien den met het verleenen eener toelage en me' deel te nemen aan het bestuur. Steeds bekom merd met het begunstigen van het toeristen verkeer, hebben wij den Colonel Pulinx, be stuurder van het r fficieel Belgo-Luxem burgisch toeiistenbureel, uitgenoodigd om in ons midden een voordracht te geven betref fende het nut zijner instelling. Op ons aan dringen, werd zelfde voordracht officieel ten stadhuize herhaald en wij verwachten daar van goede gevolgen. Vo >r April ig33, kondigt men ons reeds een belangrijk bezoek van Engelschen aan. Onze Hnndelskamer was talrijk vertegenwoordigd bij het officieel be zoek aan den Expositietrein. Wij hadden ook een zeer belangrijke voordracht van den heer Ingenieur Ros, betreffende de uitzendingstatie Belradio te Ruysselede, gevolgd door een leerzaam bezoek aan deze instellingen. Op uitnooiiging der General Motors, deden wij een reis naar Antwerpen en bezochten er hunne prachtige fabrieken. Het gul onthaal, dat wij er genoten, liet bij ons allen het beste aanderken. Daarna werden de wonderbare werken der tunnel onder de Schelde bezocht en deze ontzaglijke weken maakten op alle deelnemers een grootschen indruk. Daar is, Mijne Heeren, een kort overzicht onzer wei king gedurende ig32. Wij durven verhopen dat dit verslag uwe goedkeuring zal verwerven en dat wij voort, te zamen, zullen ijveren ten voordeele van onzen handel en onzer nijverheid, ten voordeele van den alge- meenen welstand. Handelsloop 1933 Het Bestuur der Handelskamer wakkert de leden aan onmiddellijk de kaart terug te zen den betredende het getal brieven naar hunnen leverancier te sturen. Deze brieven zijn reeds in druk en het bestuur moet ten spoedigste ingelicht worden om het juist aantal exemplaren aan te geven. Het Bestuur maant insgelijks de leden der Handels en Nijverheidskamer aan, en in 't bijzonder alle hoofden van ondernemingen waar een of meer werklieden aan den arbeid zijn, om zich onverwijld ie gevoeg°n naar de bepalingen van het Koninklijk besluit van l6 Januari 11., dit de veiplierftende eers'e medische hulpmiddelen in nijverheids en handelsondernemingen voorschrijft en waar van de tekst in Het V persche van io De cember verschenen is. Alle belanghebbenden worden ten zeerste aangewakkerd de leergangen te volgen die het plaatselijk Comiteit van h t Rood Kiuis hier te Yper zal inrichten, ten einde de onder nemingshoofden of de door hen aangewezen personen op de hoogte te brengen van dè hen opgelegde verplichtiogen en ze in staat te stellen de eerste hulpmiddelen toe te die nen, en vraagt hen zich met dit doel bij den heer N. D'Huvettere, voorzitter van genoemd Comiteit van het Rood Kruis, Cartonstraat, Yper, te laten inschrijven. In de laatste algemeene vergadering werd besloten het jaarlijksch avondmaal te houden op Zaterdag 14 Januari ig33, in het lokaal Hotel du Sultan Groote Markt, te Yper. Het Bestuur verhoopt dat de leden eraan zullen houden in groot getal aan dit feest deel te nemen. FOIRE COMMERCIALS 1933 Le Comité de la Chambre de Commerce insiste vivement auprès de tous ses membres pour qu'ils retournent, sans plus de retard, la cirte qui leur a été adressée avéc indication du nombre de lettres qu'ils désirent obtenir pour adresser a leurs fournisseurs. Ces lettres sont a l'impression et il importe que le comité puisse d'urgence en indiquer Ia quantité a tirer. Le Comité a décidé aussi d'engager tous ses membres et principalement les chefs d'en- trepiises qui occupent un ou plusieurs ouvriers, a se conformer aux obligations que contient l'arrêté royal du 16 Janvier dernier sur les premiers soins médicaux a donner en cas d'accident dans les entreprises commer- ciales et industrielles La texte de eet arrêté royal a paru dans le numéro de La Région d'Ypres» du 10 Décembre dernier. II engage vivement tous les intéressés a suivre les cours organisés par le Comité local de la Croix Rouge dans le but de mettre les chefs d'entreprises ou les personnes désignées par eux au courant de leurs obligations et de les familiariser avec les premiers soins a don ner, et les prie instamment de se faire inscrire a eet effet chez M. N. D'Huvettere, président du Comité prénommé, rue Carton, a Ypres. Suivant la- décision prise par la dernière assemblée générale, le souper annuel aura lieu le Samedi 14 Janvier ig33, au local Hotel du Sultan Grand'Place a Ypres. Le Comité espère que les membres auront a coear d'y participer en trés grand nombre Wilt gij bij brand of ongeval de volledigste waarborgen, en voordeeligste regeling, wendt U in volle betrouwen tot de Naamlocze Verzekerings Maatschappij Hoofdzetel 3, Lekker beetstraat KORTRIJK (eigendom der Maatschappij). Kapitaal en Reserven Fr. 7 000 OOO Vooraleer U te verzekeren, of uwe be staande polissen te wijzigen, vraagt koste- looze inlichtingen en raad aan ons 8, Mondstraat - Tel 109 of bij de Agenten in iedere gemeente. Algemeen Opziener OMER ROBYN- Douanebaarten voor 1933 Douanekaarten ig33 voor de wielrijders, die de Fransche grens willen oveischiijden, kun nen bekomen worden in de volgende gemeen ten van het arrondissement Dikkebusch bij Marcel Saelens, Rijwiel handelaar. Kemmelbij René Lebbe, Elektriekwerker. Westouter bij Jules Hardeman In de Zwaan Loker bij Jeremie Delanghe« In St-Sebas- tiaan Wijtschate bij Jules Meulemeester In den Velodroom Biset: bij Jules Barbé, rue du Centenaire, ig. Lattgemark bij Eugeen Top, Statiestraat. leper bij de vertegenwoordigers van den V. T. B. (Cartonstraat, 16 en Rijke Klaren- straat, 4).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1932 | | pagina 5