FOOTBALL f HET YPBRSCHE LA RÉOION D' Zondagrust - Repos dominical 13e Jaargang, N' 41 |4 Januari 1933 13' Année. Nb 41 14 Janvier 1933 Bijvoegsel ïizizi: Supplément Wekelijksch Overzicht Buiten dat het in Spanje met eiken dag schijnt te verergeren in den polituken toe stand door het ontdekken van nieuwe pogin gen tot revolutie en het gedurig toenemen der aanslagen, werkstakingen en wanorde, is er geene ophefmakende gebeurtenis te vermei den, alhoewel het geschil tusschen Japan en China nog altijd veel stof zou geven om over die gebeurtenissen uit te wijden. Ook de vijandelijkheden in Paraguay kunnen niet stop gezet worden, zelfs is er sprake dat er oorlog zou uitbreken tusschen Cofombië en Peru. En als men dit alles nagaat dan is het niet te verwonderen dat men zich over 't alge meen afvraagt Waartoe dient dan den Vol kerenbond Het valt niet te ontkennen dat deze inst< hing, grootsch en machtig opgevat, te veel verwachtingen heeft doen oprijzen bij hare stichting. En, zooals altijd, geeft eene zaak die men zich al te schoon voorgespiegeld heeft, dan ook eene overgroote ontgooche ling als men de uitslagen ziet. Het is eener- zijds niet te ontkennen dat er goed werk gele verd werd door den Volkerenbond. Er wer den door zijne bemiddeling talrijke vraagstuk ken opgelost te Geneve werden de volkeren nader bij elkander gebracht en moeilijke om standigheden, die op afstand slecht beoor deeld, droevige gevolgen konden te weeg brengen, werden er in der minne geregeld. M aar dit wordt meestal vergeten omdat men ziet dat de bond machteloos blijft tegenover de groote vraagstukken, zooals de Japansche vijandelijkheden tegenover China zooals de oorlog tusschen de kleinere landen, die wij hooger noemden zooals de ontwapenings- kwestie en de oorlogsschulden Maar in de zittingen van Geneve, gaat het thans meer zooals in de Kamers, er w-^rdt veel gepraat, lange redevoeringen uitgesproken, maar wei nig afdoende weik verricht. Intusschen hebben meest al de landen met de grootste moeilijkheden te kampen om hun eigen zaken eei igszins te beredderen Enge land weet niet hoe het aan boord gelegd om de werkeloosheid te bestrijden en de toene mende uitbreiding ervan te verhinderen, ter wijl het daarenboven nog'zoo zwaar belast is met de moeilijkheden die hem aangedaan wor den door zijn twist met Ierland, door zijn rechtsgeding met Egypte en zijn kibbelingen met Indië. Frankrijk heeft weliswaar een nieuw ministerie dat alles moest in orde bren gen, maar de uitslagen laten zich steeds wach ten. De geldelijke toestand is akelig gesteld en al de redmiddelen die voorgesteld worden ontmoeten zulke sterke tegenkanting dat het moeilijk zal zijn ze te doen doorgaan. België heeft zich insgelijks met moed aan 't werk ge zet, onder zijn nieuw bestuur, om het geld wezen van den in schulden gedompelden Staat, te redden. Maar hier ook valt de last zwaar op den rug van den uitgeputten lasten- betaler en de Socialisten, die niet durfden hunne verantwoordelijkheid in de zaak men gen, hebben het schoon om het volk op te hit san en maken er dan ook gebruik van. Italië, onder aeijzeren wilskracht van een Mussolini, schijnt zich nog best uit de moeilijkheden te trekken. Maar, opgezweept door de begees terende redevoeringen van den Duce en eene aangroeiende sterkte die hem verwaand maakt, schijnt te stetk gespannen in zijn harnas. Daarom ware 't niet te verwonderen dat het plannen zou koesteren naar grensuitbreiding de Donaustieek en Joegoslavië, zouden er kunnen mee gemengd worden. Dit alles zon der nog te spreken over den nood van Oosten rijk, de raadselachtige toestand van Honga- rye. de nieuwe richtingen in de politiek van Polen. RIK. Loi du 11 Germinal de i'An XI Par Arrèté Royal du 27 décembre 1932, M. Struye, Ecuyer, Ancien Sénateur, ainsi que ses descendants, ont obtenu l'autorisa- tion de joindre a leur nom patronymique celui de de Swielande Benoeming van Burgemeesters Werden tot burgemeester benoemd te Merckem, M. De Coninck de Merckem P. (baron) Vlamertinghe M. Bouton F. Wateu, M. Dejonghe G. Westoutre, M. Vajadromme J. Woesten, M. Noppe F. Yp«r, M. Van der Ghote J. K. B. V. B. C. S. Y. Op Zondag 15 Januari 1933 Om 2 uur namiddag op het Ypersch Stadium O. S, YPER x x S3 Jë£ Ï"*1 A, JIEU1 N1 3Ü» Ingangsprijs 3 Fr. Om io uur voormiddag C. S. Yper - III Sp. - St. Mouscron Ingangsprijs i.5o Fr. St-Joz«fskerk der EE. PP. Ongeschoeide Karmelieten Mondstraat, 5, Yper Naar eeuwenoude traditie wordt de eere dienst van Sint Jozef in de Karmelorde hoog gehouden en verspreid onder het christen volk. Sedert eeuwen dat de Paters Ongesch. Karmelieten te Yper gevestigd zijn, wórdt St Jozef trouw in deze stad gevierd. Vooral de negen Woensdagen, tot voorbereiding van zijn feestdag, zijn allijd met bijzonderen toeloop van volk gevolgd geweest. Dees jaar zal ons volk weerom dien mach tigen beschermer eeren en te voet vallen want St-Jozef is een heilige dien mén aanroe pen mag voor eiken nood, groot immers blijft zijn gezag bij God als Voedstervader van Gods Zoon en Bruidegom van diens Moeder. Aanstaande week, Woensdag 18 Januari, begintde plechtigheid der negen Woensdagen, 's Morgens om 5y. uur, uitstelling van het Allerheiligste tot 8 uur. Om 7 1/2 uur, mis met zang ter eere van St-Jozef, voor ééD der ge buurten van de stad. 's Avonds om 6 uur, rozenkrans, aanbe velingen, Sermoen door E. P. Clemens en zegen met het Allerheiligste. Als naar gewoonte zal worden rondgegaan voor de missen van St Jozef, opdat elk huis gezin kunne meedoen in den eeredienst van den grooten Heilige, die zeker onze bescher mer is, vooral in deze tijden van stoffelijke crisis. Burgerlijke Stand van Yper Overlijdens Lemahieu Marcel, 10 j., scholier, Wenninck- straat, 9. Roose Ivonna,25 j., kloosterzuster, G de Stuers- straat, 32. Deheegher Regina, 78 j z. b.. echtg. Vandam- me Isidore, Poperinghesteenweg, 8 Denys Petrus, 67 j., Eere-ontvanger der belastingen, echtg. Peeren Matbilde, Slachthuisstraat, 30 Vancraeynest Camille, 85 j., gepen- sionneerde ijzerwegbediende, W' Gheysens Sidonie, Capu- cienenstraat, 18. De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meenenstkaat o— Rue de Meoin ir ALLEEN OPEN II reste seule ouverte le op Zondag 15 Jan. Dimanche 15 Jan. Heer Petrus Franciscus DFNYS RemercTment Polydore Hector DECONINCK Bedanking Polydore Hector DECONINCK t ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 Januariom 8uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Charles SWINGEDOUW. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 Januari, om 8v» u in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Georges BOLLENGIER Echtgenoot van Vw Christine Grymonprez. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 Januari, om 8Vi u., in St-Maaitenskerk, tot zielelafer is van Heer Honoré MASURE. Vrienden e%kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 15 Januari, om 9 uur, in de Kerk der E E. P. P. Carmelieten, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Clement VAIS DEVI VERE DEKNUDT en Vrouw Rosalie DONCK. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 15 Januari, om 11 y» uur, in St-Maartens Kathedraal, tot ziele lafenis van Heer Emile TALON en overleden huisvrouw Felicie ROSSEEL. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 22 Januari, om 8 y. u., in Sint-Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Sophia RONSSE Weduwe van Heer Petrus Verschoof e. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 22 Januari, om u v4u., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Louis DELAERE GRYMONPREZ en Zoon Arthur, gesneuveld den i5 October 1918. Verklaringen van 7 lot i3 Januari iq33 Geboorten Hoflack Willy, Rijsselsteenweg. Dehollan- der Maurice, Mondstraat, 36. Garreyn Denise, Capucie- nenstraat, 102. Rébéré Simone, Poperingbesteenweg, 77. De Grave Gaspard, Kaifvaart, 27. Van Resteren Suzanne, St-Elisabethstraat, 1. Hoflack Robert, Meenen- straat, 38. Huwelijk De Moor Roger, verlakker, en Bruyer Suzanne, fabriekwerkster, beiden te Yper. Huwelijksbeloften Julianus Coussaert, fabriekwerker, te Yper, en Madeleine Clabau, huishoudster, te Poperinghe. Oscar Dehaene, landbouwer, te Yper, en Clotilde Guyot, huishoudster, te Tille (Oise, Frankrijki. Victor De Jonck- heere, meester wever, te Thourout, en Germana Demey, zonder beroep, te Yper. Mauricius Deknudt, bakker, te Yper, en Maria Goddeeris, modenmaakster, te Rousselare. Albert Gryifon, fabriekwerker, en Irena Corselis, fabriek werkster, beiden te Yper. Mevrouw Pierre-Fran?ois Benys, geborenMathilde Peeren; Juffrouw Albertlne Denys De familiën Denys. Decuiper, Peeren en Bruynoghe, melden met droefheid, liet afsterven van Eere-Ontvanger der Rechtstreeksche Belastingen hun teergelieiden echtgenoot, vader en bloedverwant, geba ren te Poelcapelle, den 13 Maart 1865, en godvruchtig oyer- Ieden te Yper, den 10 Januari 1933. De lijkdienst heeft plaats in de Hoofdkerk van St-Maartens te Yper, heden ZATERDAG 14 JANUARI 1933, om 10 ure. Vergadering ten sterfhuize, Slachthuisslraat, nr 30, om 9 1/2 ure. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Madame Veuve Polydore Deconinck et sa familie, dans l'impossibilité de répondre aux nombreuses marques de sympathie que leur ont été témoignées a l'occasion du décès de leur époux et père regretté MONSIEUR prient les personnes qui se sont associées leur deuil de trouver ici I'expression de leur reconnaissance émue. Mevrouw Weduwe Polydore Deconinck en hare familie, in de onmogelijkheid te antwoorden aan de talrijke blijken van genegenheid die hen betuigd werden ter gelegenheid van het afsterven van hun betreurden echtgenoot en vader, MIJNHEER bidden de personen, die in haren rouw wel hebben willen deelnemen, hier de uitdrukking harer diepgevoelde erkente lijkheid te vinden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9