FOOTBALL C. S, Yper Jan. A, A. Moascroa De Officieele Ontvangst van onzen Nieuwen Burgemeester 13e Jaar, N° 42 - 21 Januari - 1933 - 13eAnnée, N° 42 - 21 Janvier C. S. Yper - III - Meenen >C- t Weekblad voor het Arrondissement Yper Ook# VaMieniglng der Geseioteitlen. émr Tp«rache Club*, ena. Journal hebdomaaaire de 1'A.rrondissement d'Ypres Dankwoord Kantoor der Belastingen Muziekschool K. B. V. B. C. S. Y. Op Zondag 22 Januari 1933 C. S. Y. - Schol.- Waereghem HET ÏPERSCHE LA REGION D'YPRES Organe de i'Aaaociation de» Siniatréa, de» Club» Yprois, etc. Seheer, Opstel en /Aankondigingen 34. Boterstraat, 34, Yper Abonnement 18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 Jr. Ken 1:bh iustkrgrtn in alle telgüth* postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Vtavloence artikel» reweieerd RidactlonAdministration et Pnbllclté 34, rue au Beur re, Ypres. Abonnement 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On pent t'abonner dan» tout let bureaux de potte Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 - Let articles non ttgnit tent refutis De Heer Burgemeester van leper heeft de eer de ingezetenen van stad te bedanken vosr de genegene hulde welke zij hem, ter gelegenheid zijner benoeming, hebben ge bracht. te YPER, Cartonstraat, 31. De ontvanger heeft de eer de belasting schuldigen ter kennis te brengen dat, krach tens artikel 2 der wet van 3o December ig32, de termijn van betaling der rechtstreeksche belastingen, van twee maand terug op één maand gebracht is, voor wat betreft de waar- schuwings-uittreksels uitgezonden vanaf deze aangaande het dienstjaar ig32. Dus, al de belastingen der biljetten sinds één maand uitgereikt, zijn onmiddellijk opvorderbaar, alhoewel deze een termijn van twee maand aanduiden. Dat ieder schatplichtige zich dringend in regel stelle, om alle vervolgingsmaatregelen te vermijden. De personen, houders van honden, worden ook verzocht, de provinciale taks over ig33 aangaande hunne honden te kwijten vóór i5 Maart, om, zoodoende, ook onaangename dwangmiddelen te vermijden. De personen die, na i5 Maart, in het bezit van een hond zouden komen, zijn verplicht hiervan aangifte te doen binnen de veertien dagen bij den ontvanger van belastingen. STAD Op Zondag 29 Januari 1933, om 3 uur namiddag, in de Zaal Lapiere, Hondstraat, CONCERT en Prljsulldeellng Ingang vrij. De Beheerraad. op het Ypersch Stadium Om g 1/2 uur voormiddag Om 11 uur voormiddag Om 2 uur namiddag Ingangsprijs i.5o Fr. voor ieder match. Hierin het voorbeeld volgende van grootere steden, waar, bij de aanstelling van een nieu wen burgemeester en zelfs van nieuwe gees telijke overheden, geen grootsche plechtig heden noch inhalingsstoeten meer ingericht worden dit schoon gebruik alleen nog in voege zijnde in dorpen en landelijke gemeen ten heeft de heer Jan Van der Ghote, na zijne eedafleggingals Burgemeester van leper, Maandag laatst op het stadhuis een officieele ontvangst gehouden, waarop alle plaatselijke waardigheidsbekleders enoverheden, die met de stad in betrekking zijn, uitgenoodigd waren. De ontvangst, die om 17 uur begon en slechts om ig u. 3o een einde nam, had plaats in de schepenzaal, terwijl de uitgenoodigden in de groote raadszaal hunne beurt verbeidden om aan den heer Burgemeester hunne geluk- wenschen aan te bieden. Over de plechtigheid zelf, die zeer eenvou dig was de heer Burgemeester was in na- middagkleedij en had, als eenig teeken zijner waardigheid, de driekleurige sjerp om de lenden, valt er weinig te zeggen doch anders is het gesteld met de lange reeks per sonaliteiten en overheden van allen graad en rang die er aan gehouden hebbenden nieuwen burgemeester te komen begroeten, hem om zijne vereerende benoeming geluk te wen schen en van de gelegenheid gebruik gemaakt hebben om hem hunne verlangens en begeer ten kenbaar te maken en hem tevens al de hoop uit te drukken die ze op hem bouwen. Dit bewijst hoe groot de achting is die de heer Van der Ghote in die zoo verscheidene als verschillende middens geniet en is een goed voorteeken van al het goede dat onze stad en al hare inwoners van zijne werkzaam heid en bekwaamheid mogen verwachten. Om zich een gedacht te kunnen vormen van al de belangrijkheid dezer officieele ontvangst geven wij hieronder, in volgorde, de lijst der verschillige personaliteiten die zich beurte lings bij den heer Burgemeester lieten aan melden Vooreerst hadden wij de heeren Schepenen, Raadsleden en Gemeentesecretaris daarna kwamen opvolgenlijk de Eerweerde heeren Pastor Deken, Pastors, Onderpastors en andere leden der Geestelijkheid, waarbij zich de Eerw. heer Diocesane Opziener van het vrij onderwijs en de Eerw. heer Bestuurder der St Jozefs Beroepschool gevoegd hadden; de heeren Voorzitter en Leden der Recht bank van Eersten Aanleg en de heeren Procureur des Konings, Substituut van den Procureur des Konings en Leden van het Par ket de heeren Vrederechters en Griffiers de heer Arrondissementscommissaris de heeren Voorzitter en Leden der Rechtbank van Oorlogsschade en de heeren Hoofdstaats- commissaris, Staatscommissarissen en Opzie ners van het Herbeleg; de heeren Voorzitter en Leden van den Werkrechtersraad de heeren Bevelhebber, Officieren en Onderofficieren der Brandweer, allen in öienstkleedij de heer Coomans, Eere-Ingenieur Bouwmeester der stad de heeren Gemeentebeambten en Peaienden de heeren Politiecommissaris, Adjunct - politiecommissaris, Secretaris en Brigadiers van politie de heeren Voorzitter, Leden, Secretaris en Ontvanger der Com missie van Openbaren Onderstand de heeren Voorzitter en Leden van den Beheerraad der Nijverheidsschool; der Bibliotheek, der Mu ziekschool en van het Museum de heer Bevelhebber der Gendarmerie de heeren Bestuurder en Leden van den Dienst der Militaire Grafsteden de heeren Conducteurs van Bruggen en Wegen de heeren Opziener, Toeziener en Ontvangers der Belastingen de heer Bewaarder der Hypotheken de heeren Nazier.er en Ontvanger der Registratie en Domeinen de heeren Opzieners van het lager onderwijs en van het vakonderwijs de heeren Bestuurders en Leeraars der Staats Middelbare school, der Nijverheidsschool en der MuziekschoolMevrouwen de Bestuur sters en Onderwijzeressen der stadsmeisjes scholen van de St-Janstraat en van de Rijsel- straat de heeren Bestuurder en Onderwij zers der stadsjongensschool Mevrouwen de Bestuursters en Onderwijzeressen der aange- nomene Mariaschool en St-Jozefs school de heeren Bestuurders en Onderwijzers der aangenomene St-Michiels- en St-Aloysius scholen de heer Statieoverste de heer Telegraafontvanger de heer Toeziener van het Kadaster de heeren Voorzitter en leden der Commissie van Ypriana en eindelijk de heeren Voorzitter en Bestuursleden der plaat selijke afdeeling van het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden. Boden zich vervolgens nog aan het Be stuur en een groot getal leden der Handels- en Nijverheidskamer, de heeren Voorzitter en leden van het Last Post Comiteit, en een afvaardiging van den Katholieken Kring. Voor allen had de heer Burgemeester een uiterst vriendelijk woord en wist, met de gemakkelijkheid hem eigen, allen zeer gepast te bedanken en te verzekeren dat hij, met hunne medehulp, zijn beste krachten zou in spannen ten voordeele der stad. Hij verklaar de namelijk niet alleen de burgemeester te

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 1