De Gebroeders <4 Kalkoen Prijskamp in t Bieden: MiisjespatroMisn, Ypar - M\m\ Buis G. Nnyttens-Crotnbé Werkzame Agent Gewaarborgde Permanenten Koninklijke Tooneelkring 9e Vlaamsche Ster1 Zondag 29 Januari 1933 Maandag 30 Januari 1933 Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden Vrijdag i3 Januari, door M. Joos Gilbert, een bankbriefje eener vreemde munt. Verloren Over een veertiental dagen,,, door M. Cousin Jean, van Yper, een vulpen merk Swan. Allerhande Nieuws fcrt 25, Kalfvaart, Yper. Burgerlijke Stand van Yper STAD YPER ZONDAG 12 FEBRUARI 1933 om 2 1/2 uur stipt namiddag ter herberg Het Groot Hoekje man tegen man 800 Fr. - PRIJZEN - 800 Fr. Zondag aanstaande 22 Januarite 7 //a in St Maartensfcring (mgang Lange Meersch) zullen de beide meisjespatronaten van onze stad hun jaarlijksch avondfeestje geven. Tot ru toe was de buval ervan elk jaar overgroot. Dit jaar belooft het succes nog grooter te wor den. Eerst zal opgevoerd worden Rood kapje van Lindemans, kleurige en naïeve vertolking van het zoo gekende sprookje van dien naam Daarna volgt Langs wissel wegen boeiend en roerend van het begin tot 't einde toe. Het spel van de meisjespatro naten heeft reeds naam en faam en steekt gunstig af door zijn kunstgehalte bij vele opvoeringen van elders. Onder de elk jaar weerkomende speelsters schuilen echte talen ten en men voelt, dat de leiding ervan in goe de handen is. Kaarten kunnen aangevraagd worden in St Maartenskring den dag der opvoering van 11 tot 12 u. Zij kunnen daar ook voor voorbe houden plaatsen genummerd worden mits betaliDg van 1 fr. Die uitnoodigingskaart zal als toegang tot de Zaal opgeëischt worden. Tusschen de bedrijven in zal een omhaling gedaan worden ten voordeele van het weik der Patronaten. Giften kunnen opgestuurd worden aan E. H. Huyghe, Janseniustraat, 3. Aan onze talrijke en getrouwe weldoeners wordt hier onzen innigsten dank uitgedrukt. ei 1857 PER - 1933 Tweede Vertooning van het Tooneeljaar 32-33 Bureel Om 4 1/2 u.— Gordijn Om 5 u. e Bureel Om 7 1/2 u. Gordijn Om 8 u. Feestzaal Concordia», Seminariestraat OPVOERING VAN Vrooiljk Spel In 3 bedrijven door Gérard Nlelen. Prijzen der plaatsen Eerste plaats 6 fr. tweede plaats 4 fr. 5o derde plaats 3 fr. 5o. Kaarten op voorhand in het lokaal Con cordia Seminariestraat, alle dagen van 9 tot 11 u. 's morgens en van 2 tot 4 u. 's na middags. Zaterdag 14 Januari, door de echtgenoote Verbiest, van Kemmel, haar handzakje bevat tende een belangrijke som geld, eenzelvig heidspapieren en sleutels. Denzelfden dag, door Mej. Gryfïon Hono- rine, van Yper, een neusnijper. Maandag 16, door Mvr. Wwe Devriese Achille, van Yper, een handzakje eenig geld en eenzelvigheidsstukken inhoudende. Woensdag 18, door Mej. Sobry Gabrielle, een gouden borstspeld. Donderdag 19, een rolletje muziek, inhou dende een vlaamsch en een fransch lied met klavierbegeleiding. Bede dit op het politiebu reel te willen afgeven. leper. Verstikking. Gister, Vrijdag, rond drie uur namiddag, waren twee werk lieden der gasmaatschappij in het Gevange nisstraatje bezig met de gasleiding aldaar open te leggen om er een herstelling aan de buizen te doen, toen een hunner, de genaam de Gruwier, opeens bewusteloos neerzakte. Dadelijk werd de ongelukkige in de nabijge legen herberg Au Bienvenu binnengedra gen, waar de Heer Dokter Daelemans hem de eerste zorgen kwam toedienen. Het slacht offer was dodr dé gasuitwasemingen half ver stikt geworden. Toen hij terug tot bezinning koa gebracht worden, werd hij voor verdere verzorging naar het hospitaal overgebracht. Brielen. Inhaling van den Nieuwen Pastoor. Alle Brielenaars beijveren Zich om hunnen nieuwen herder, E. H. Joseph Devisscher, die morgen Zondag als pastór dér parochie zal ingehaald en plechtig aangesteld worden, een feestelijk onthaal voor te börei den. Om I u. 3/4 namiddag wordt de Eerw. heer Devisscher, die per auto uit de Dekenij van leper zal aankomen, aan leper-Hoekje opgewacht door het muziek en vetscheidene maatschappijen van Watou, zijne gewezen parochie, en stoetsgewijze geleid tot aan de Omloopstraat, nabij den ingang van het dorp, waar de E. H Pastor door de gemeenteover- hei 1 en al de maatschappijen van Brielen zal verwelkomd en vervolgens ter kerke geleid worden. De liturgische aanstelling zal door den Z. E. H. Deken van leper gedaan wor den. Dickebusch. Samenstelling van het Schepencollege. Vrijdag i3 Januari 11. vergaderde de nieuw verkozen gemeenteraad onder het voorzitterschap van den heer Gesquiere Oscar, burgemeester. Na de eedaf- legging, als raadslid, van de heeren Demey Pieter, Gontier Cyrille, Lamerant Henri, Cuvelier lules, Pauwels Henri, Goudezeune Jerome, Quaghebeur Maurice enGrymenprez Désiré, werd er tot de verkiezing van twee schepenen overgegaan. De heer Demey werd als eerste schepen aangesteld en de heer Gontier, tweede schepen. De zitting eindigde te 18 uur. Vlamertinghe. In den gemeente raad. De nieuwe gemeenteraad is bijeen gekomen onder het voorzitterschap van den heer burgemeester Bouton, in wiens handen de nieuw verkozen raadsleden den politieken eed aflegden. Daarna werd er overgegaan tot de verkiezing der Schepenen. De heeren Delva J. en Derycke C. werden als dusdanig gekozen Wervick. Velodief gesnapt. Ver leden week had de genaamde A. Delporte, wonende in de Nieuwstraat, zijn veloeenigen tijd onbewaakt aan den gevel eener herberg in de Meenenstraat laten staan, en daarvan had een onbekende gebruik gemaakt om ermede weg te rijden. Naar de ontvangen ge tuigenissen, vielen er echter zware vermoe dens op zekeren S. van Lauwe. De gendar merie van Reckem, die daarvan op de hoogte werd gebracht, deed tij den verdachte een huiszoeking en vond er inderdaad het gesto len rijwiel terug. Proces verbaal werd opge maakt. Aanhouding van een smokkelaar. - Bij het onderzoek van een auto, geleid door den 34 jarigen Bertrand Augustyn, die de grens wilde oversteken, ontdekten de douaniers 47 balen smokkeltabak van een gezamenlijk gewicht van 2191 kgr. Auto en tabak werden aangeslagen en de smokkelaar tot 1 maand gevang en 131.437 fr. 5o geld boete veroordeeld. Het nieuiv Schepencollege. Tij dens de eerste vergadering van den nieu wen gemeenteraad, die plaats had onder het voorzitterschap van den heer Burgemeester, werd er, na de eedaflegging der raadsleden, overgegaan tot de verkiezing van het sche pencollege. De heeren Vandecandelaere E., Ghesquiere E. en Deleu Rudolf werden tot schepenen gekozen. alle verkoop KOLEN gevraagd voor 't Yper- sche. A. Vandekerkhove, 4, Predikheeren Rei, BRUGGE Tel. 320.70. Gheluwe. Doodgevonden langs de baan Maandag morgen, rond 2 u., vond de genaamde Vanhee Paul, die per auto uit de richting van Yper gereden kwam, nabij het gehucht Meenen-Kapelleken, een man bewus teloos nevens zijn rijwiel op de baan liggen. Een ongeluk vermoedende, reed hij dadelijk de politie van Meenen verwittigen, die ter plaats kwam en den dokter van Gheluwe ging halen. Uit het onderzoek echter bleek dat de man plotselings aan een bloedopdrang bezwe ken was. De ongelukkige werd herkend als zijnde zekeren Taillieu Henri, 34 jaar oud, wonende te Gheluwe en vader van zes kinde ren. Hij had om 1 uur 's morgens zijne wo ning verlaten om per velo naar Frankrijk te rijden waar hij zijn werk om 2 u. 3o moest aanvangen. Onderweg moet hij, door een bloedopdrang getroffen, van zijn velo gevallen en op de baan bezweken zijn. Taillieu was een voorbeeldigen huisvader en naarstigen werkman die, dank zijn hard werken en spa ren, er in geslaagd was over éenige dagen een eigen huisje te koopen. Het lijk werd naar Gheluwe overgebracht. Staden. Schepencollege. De ge meenteraad, bestaande uit 9 katholii k nen z liberalen, heeff in zijne zitting, gehouden on- def het voorzitterschap van den heer Amper burgemeester, overgegaan tot de eedaflegging, der raadsleden en vervolgens tot de verkiezing der schepenen. De twee uittredende schepe nen, de heeren De Burghgraeve en De Jonck.- heere werden beiden herkozen, de eerste met 7 stemmen en de tweede met acht. De heer volksvertegenwoordiger Desmedt, tevens raadslid, bracht een warine hulde aan den heer Ampe, die reeds sedert 25 jaar burge meester is der gemeente, en aau de heeren schepenen, en wensckte hen allen geluk om hunne herbenoeming. MARKTEN MARCHÊ: MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS Tarwe de 100 Ulogr. Rogge Stifle Haver 4 votne ld. id. ld. ld. Yper 14 Jan. Kortrijk 16 Jan. Rousstlare 17 Jan. Veurne 18 Jan. 1 i a. o o e» CL 68,00 78 77 79 80 54,00 58 58 00 78 76,00 78 78 77 78 17,00 12 15 21 20 21,00 21,56 22,00 18,00 19,50- 0,41 0,47 0,47 I 0,41 0,4$; 700 itaa Pommes de Ter re Boter de kilogram Beurt e le kilo Eieren het stuk CBuft la pitee Hoppe de 50 kllogr. Markten van Anderlecht 17 Januari Varkensmarkt te koop gesteld 2343 stuks. Gemiddelde prijs* per kilo op voet 6,00 7,00 fr. 18 Januari Veemarkt te koop gesteld681 ossen aan 4,00 5,5o fr. 173 stieren aan 3,20 4,25 fr., 1291 koeien» aan 3,20 - 4,50 fr. Totaal 2145 stuks. 19 Januari Kalvermarkt te koop gesteld i552 stuks. Gemiddelde- prijs per kilo op voet 4,5o 8,5o fr. Aangekomen gedurende <ie week i865 stuks.- aan 50 fr. alles inbegrepen Zonder electriek noch doom Laatste nieuwigheid - Goede uitslag verzekerd-. Verklaringen van 14 tot 20 Januari iq33 n Geboorten Baeyens Roger, Klaverslraat, 1. Brunee Roger, Hoornwerk, 47. Rolfe Blanche, M. Plumerlaan, 23. Verpoucke Roger, Dickebuschstw., 86. Hallaert André, Recollettenpoort, 5. Dael Guido, Meenenstw 141. Doolaeghe Guido, Recollettenpoort, 5. Decadt Lucien,. Dickebuschstw., 189 Overlijdens: Vanholst Leonia, 65 j. herbergierster, echtg® Duprez Eugène, Poperinghestfaat, 8. Vandenbulcke-Al- phonsus, 72 j. z. b. ongehuwd, RIJsselstraat, 148 Taffein Jacqueline, 1 m. Recollettenpoort, 3. Wilde Elvina, 69 j. z b. ongehuwd, Tempelstraat, 11. Daél Fidelis, 78 j. z.b. ongehuwd, Rijsselstraat, 133. Six Eudoxla, 71 j. z.b. we duwe Depikker Constant, Rijsselstraat, 38. Basyn de mentia. 81 j. z.b. echtg* Scboonheere Ludovicus, Rijke Kla- renstraat, 67. Huwelijksbeloften Albertus Vandenbilcke, diamantslij per, te Yper en Angèle Vandenbroucke, fabriekwerkster, te Vlamertinghe. Maurice Deroo, landbouwer, te Yper en Al- bertine Vandromme, z.b., te Boeschepe (Frankrijk). Oscar Masure. hoefsmid, en Alida Belaen, z.b., beiden te Yper. Michel Grimmonpré, mekaniekwerker, te Dickebusch 1 en Ida Lignel, z.b., te Yper. bewoond door de We Maurice Dumortier, Veurnesteenweg, (Tramstilstand) JAARLIJKSCHE GROOTE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8