Russische Biljarts PRIJSKAMP IN 'T BIEDEN FOTOCLUB 11-2-1933 Het Yptsrschts-2e Bijvoegsel-jL»c* JFlegion. d'Ypi'tis N° 45 Symphonic Ypriana Grand Concert Artistique Prijskampen voor Hengstenveulens van het Belgisch trekras op hun tweede jaar gaande bijgevoegde Hengstenkeuringen Larven verdelging 1933 B E FM C H T UITTREKSEL Zondag 19 Februari 1933 De ¥laamsche Ster 1500 Fr. Door overvloed van kopij, zien wij ons ver plicht, het vervolg van ons mengelwerk In den Storm tot aanstaande week te ver schuiven. dont l'ame, aux deroiers jours de sa vie, com- munia avec celle de Schubart pour achever cette oeuvre sublime. Lodoïska ouverture pour orchestre, de Cherubini, connut aussi une interprétation trés heureuse. Le chef et sa belle phalange récoltèrent a leur tour une ample motsson d'applaudisse- ments enthousiastes et bien mérités. A tous ceux qui ont apporté leur appui et leur talent a la bonne réussite de cette inou- bliable soirée, nous adressons nos plus vives félicitations et un grand, trés grand Bravo. J AAR ig33 Deze prijskampen en keuringen zullen plaats hebben als volgt Voor de i' omschrijving te Brugge, op Dinsdag 21 Februari ig33, om 11 ure voor middag, ter Burgplaats. Voor de 2' omschrijving te Thourout, op Woensdag i5 Februari ig33, om 10 1/2 ure voormiddag, ter Burgplaais Voor de 4' omschrijving te Veurne, op Woensdag 22 Februari ig33, om 10 1/2 ure voormiddag, op de Kaatsspelplaats. Voor de 5e omschrijving te Kortriik, op Donderdag 23 Februari 1933, om n ure voormiddag, langs de Vandenpeerebóomlaan. Voor de 6' omschrijving te YPER, op Donderdag 16 Februari 1933, om 11 ure voormiddag, op de Groote Markt. N. B. Er zullen in ig33 om bezujnigings- reden geen andere kostelooze bijgevoegde hengstenkeuringen plaats hebben. Bij Koninklijk Besluit van 6 April 1926, is het verdelgen der horzellarven bij het rund- dier verplichtend vanaf 1 Februari tot 3o Sep tember. (Voor verdere onderrichtingen, zie plak brieven.) Yper, den 1 Februari ig33. De Burgemeester, J. Van der Ghote- Blijkens exploot van deurwaarder Goigne van Wervick, in datum van vierden Februari ig33, heeft vrouw Vanneste Fmelie, huis houdster te Gheluwe, voor dewelke aangesteld is en opkomen zal Mr Lommez, pleitbezor ger, eene vraag tot scheiding van goederen tegen haar echtgenoot, Galloo Remi, auto voerder te Gheluwe, ingediend bij de Recht bank van Eersten aanleg te Yper. Voor uittreksel A. Lommez STAD YFKR Maatschappij «DE VRIJE KAARTERS om 3 1/2 uur namiddag, Mac tegen Man ter Herberg Au Casino gehouden door Jules Gcuwy, Statiestraat, Yper. 8 Prijzen eener gezamenlijke waarde van - 200 Frank - IN GELD GEWAARBORGD. Inleg 2 jr. 5o per speler. Inschrijving van heden af in De Casino tot den dag der kaarting, zoolang de eerste ronde niet voorbij is. De prijskaarting zal in een afzonderlijke zaal plaats hebben en zal gespeeld worden met 10 bladen ten i5 punten uit. Verdere voorwaarden zullen in 't lokaal uitgehangen worden. Het Bestuur. Dinsdag, 3i Januari, had de tweede verga dering plaats van de Iepersche fotoliefheb bers. Heer Vandromme opende de vergade ring om 8 uur, en aangezien heer Huckinx, de spil der club, nog niet aanwezig was, ver gastte ons heer Vandromme op een mooie demonstratie van welgelukte platen in kleuren. Op voorstel van den heer Voorzitter werd de aangekondigde voordracht van den heer De Haeck verschoven tot toekomenden keer, om in de plaats eenige punten, van dringen den aard, te bespreken. Heer Buckinx nam alsdan het woord en verwelkomde de nieuwe leden. Hij somde nogmaals de voordeelen op die do leden van de club zullen genieten, o. m. 1) Het bijwonen van lessen en voordrach ten. 2) Genot van boeken en brochuren (Biblio theek der fotoclub). 3) Vermindering van prijzen bij den aan koop van fotografische producten. 4) Gebruik van donkere kamer om te ont wikkelen af te drukken en te vergrooten. Het bijzonderste doel van de club zal zijn a) Mede te helpen door de fotografie om onze Stad aan de toeristen te doen kennen, daarom mededingen in prijskampen. b) Het artistiek gehalte der fotografie te vergrooten. Heer Vandromme laat weten dat de foto club zinnens is in de aanstaande handelstoor een eerste tentoonstelling te houden. De leden waren het eens met den heer Voorzitter en beloofden hunne medewerking. Aangezien het Skindies- Hotel ongeschikt is om er een donkere kamer in te richten, werd door de leden vastgesteld te vergaderen in het Hotel Excelsior op de Markt. Heer Voorzitter laat nog weten dat een reglement moet opgerrtaakt en een definitief bestuur moet gekozen worden. Heer Buckinx belastte zich voor het opma ken van ten modelreglement. In de eerstko mende vergadering zal het reglement goedge keurd en een definitief bestuur gekozen worden. Na een fotografische opname, met kunst licht, van de leden, door heer De Haeck werd de vergadering gesloten om 10 1/2 uur. De eerstkomende vergadering zal plaats hebben in het Hotel Excelsior Groote Markt, op Dinsdag 1411 Februari ig33, om 7 1/2 uur 's avonds voor de beginnelingen en om 8 uur voor de meer gevorderde leden. DAGORDE 1. Bespreking en goedkeuring van het reglement. 2. Mededeeling. Alle liefhebbers zijn welkom Koninklijke Tooneelkring 1857 per 1933 De twee opvoeringen van Gebroeders Kalkoen mogen als opperbest gelukt be schouwd worden. Een talrijk en uitgelezen publiek had er aan gehouden op deze voor stellingen aanwezig te zijn. Zoowel de mimiek als de uitspraak waren zeer bevredigend. De nieuwelingen, welke voor de eerste maal op het tooneel kwamen, hebben zich in hunne verscheidene rollen overtroffen. De ouderen zijn echte kunstenaars en in 't bijzonder dienen vermeld Mevrouwen Lelong, Notebaert en Jufvrouw Stragier alsook de Heeren Lelong en Vandendrie ssche. De heeren tooneel- en orkestleiders verdienen ook allen lof. Voor het sluiten van het tooneeljaar ver wachten we ons nogmaals aan iets puiks. Prima Donna móet een meesteruit- voering zijn. Spectator. Zich wenden bij A. BONTE, 27, Gustave de Stuersstraat, YPER Tel. 352. Nous avons vécu, Mardi soir, 3 heures empreintes d'une douce émotion. Toutrs les cordes sensibles de notre ame ont vibré, agréablement pincées par le charme du Con cert artistique qui nous fut offert par le comité de la Symphonie Ypriana et cela, malgré le facheux contretemps qui nous fut annoncé d'une fagon trés humoristique par le sym- pathique Président, M. Norbert D'Huvettere, c'es' a dire l'absence de M. Robert Labitte, Baryton. Mademoiselle Marguerite Briillez, mezzo, soliste des concerts du Conservatoire Royal de Bruxelles est une cantatrice délicieuse. Elle apporte au public un sourire aimable qui la rend sympathique aussitót qu'elle apparait sur scène. Sa voix douce, claire et souple, tantöt, descend dans les coeurs comme une prière douloureuse, suppliante dans sa détrtsse, tantót, folatre légère et joyeuse comme un papillen que caresse un doux Zéphyr. De plus, ses yeux et son geste complètent le rythme du chant qui semble être celui de sou ame. Elle interpréta tour a tour Werther Air des lettres, de Massenet, A Parthenay», vieille chanson frangaise du Poitou, Semi ramis Air (en Italien) de Rossini, et pour finir une exquise chanson flamande. Mademoiselle Marie Moens, Harpiste, ier prix du Conservatoire Royal de Bruxelles, Professeur a l'école de musique de Schaer- beek, nous appaiüt dans sa robe blanche, comme une déesse antique. Ses doigis alertes de fée savent extraire de sa harpe dorée, une musique divine aux accents limpides et har monieux. Les notes tombent en cascades mélodieuses, gazouillent comme de joyeux oiselets pour venir enfin se poser sur une branche fleurie, ou bien encore s'égrainent en ferventes prières, mêiées de rires joyeux. Elle nous fit entendre Impression d'Avril de Mailly, Rêverie de Hassel mans, Paysage de Goeyens et un bis dont nous ignorons malheureüsement le titre. Enfin, Monsieur Franqois Deridder, clari nettiste, ier prix du Conservatoire de Gand, le sympathique chef de l'Harmonie Ypriana, nous permit d'apprécier son grand talent d'instrumentiste. II interpréta Concertino pour Clarinette avec accompagnement symphonique de C. M. von Weber, et Solo de Concours de Rabaud, Directeur du Conservatoire National de Paris. Lui aussi rend vivante l'oeuvre d'un auteur en y mettant une ame. C'est mieux qu'une succession de notes, gravissant et descendant en une course capricieuse les degrés d'une portée, qu'il nous fait entendre, c'est la pensée de l'auteur qu'il nous traduit avec virtuosité. Une grande ovation fut faite a ces trois artistes. A plusieurs reprises, ils furent rappe lés par un tonnerre d'applaudissements qui redoubla d'intensité lorsque Mr D'Huvettere vint offrir une gerbe a M'n s Bruliez et Moens ainsi qu'a Madame Deridder. Madame Vandenbroucke est une accompa gnatrice discrète dont nous admirons toujours le naturel et la simplicité, mème dans les accompagnements les plus ingrats Elle mérite une large part d'éloges. Pour la symphonie, Mr Georges Van Egroo avait mis au programme des oeuvres choisies parmi les meilleurs auteurs. II y avait Marche Nuptiale d'une Pcupée» de Charles Lecocq, Cette suite de petits tableaux, gentiment brossés par l'auteur, fut rendue avec un beau coloris. L'accompagnement du Concertino pour Clarinette demandait beaucoup de süreté et de délicatesse. Le chef a obtenu de ses musiciens une exécution impeccable. Ce fut dans l'interprétation de la Sym phonie Inachevée en si mineur de Franz Schubert, que l'orchestre put faire valoir sa belle discipline. Dans l'Allegro Moderato les répliques s'enchainaient merveillcusement et les atta ques se faisaient sans la moindre hésitation. Dans l'Andante con moto l'expression du sentiment était puissante et profonde. Enfin dans le Schei zo et le Finale, les mu siciens se surpassèrent, sans doute stimulés par le souvenir du regretté Albert Van Egroo

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11