4 69) Teruggaaf door den Openbaren Onder stand der reiskosten van behoeftigen (5oo fr.)" 70) Aandeel der gemeenten (Yper uitgezon derd) in de vergoeding aan den politieofficier bij de Rechtbank van enkele politie. 71) Afhoudingen van de jaarwedden van be ambten en bedienden ten bate der Staats en provinciale pensioenkassen (40.000 fr.) Daar de heer schepen Lemahieu verklaart dat hij om 19' u 3o moet vertrekken en gezien er rlog verscheidene pqnten in geheime zit ting te bespreken zijn, beslüit men het verder onder oek der begrooting tot later te verdagen. M. Van der Ghote. Wij hebben ook nog èen brief gekregen van den Bond der Kroost rijke Oezinnen waai in gezegd wordt dat er voor de taks op het straatgebruik, die den i3 Japuari xg3i gestemd werd, een vermindering voorzien was voor de kroostrijke gezinnen, terwijl de nieuwe belasting, gestemd den 11 April ig32 en die nu de grondbelasting als basis heeft, dit niet meer voorziet. In dit schrijven wordt gevraagd of het niet bij mis slag is dat geen atslag voor de kroostri k gezinnen meer voorzien werd, en wordt aan gedrongen om in dien z.n een bijkomende verordening te stemmen en de reeds te veel betaalde sommen terug te geven. M. Lemahieu. Het is r.iet meer mogelijk dat «-r daar nu zoo gauw verandering zou aan gebracht worden, en het :s dan ook daarom daf ik voorgesteld heb die belasting maar voor een jaar te vcrnieuvven. In den loop van het jaaj; zullen wij dan eens zien. Ik moet echter ook nog doen opmerken dat de taks op het straatgebruik thans door den eigenaar moet betaal 1 woruen. Om aar. die belasting een verandering te brengen, moet dit eerst nader bestu leerd worden en daarvoor moeten wij wat tijd hebben. Ik vraag niets beter dan de kroostrijke gezinnen te kunnen ontlasten, als onder voorzitter van den Bond is het ten andere mijn plicht ervoor te zoi gen. Dit vraagt echter een geheel onderzoe n om de verminde ring op rechtvaardige wijze toe te staan, doch wij zullen trachten daaraan een kleine veran dering te brengen in 't voordeel der kroost rijke gezinnen. De openbare zitting wordt hierop te 19 u. 5 opgeheven. Verslag der Zitting, van 6 Februari 1933 De zitting wordt te x3 u. geopend. Zijn tegenwoordig de heerec Van der Lhote, bur gemeester voorzitter Lemahieu, Dclahaye en Van der Mersch, schepenen Pattyn, Jutvr. Corniliie, de heeren Seys, 0 cbuvek, Missiaen, Bonnet, Coutelle, Vergracht, Van Alleynnes en Verbeke, raadsleden Versailles, secre taris. M. Van der Ghote. De heer Leuridan heeft zich laten verontschuldigen, daar hij wegens ziekte belet is de zitting bij te wonen. 1) Proces-verbaal der z''.t:vg van 3o Januari iq33. De heer secretaris geeft 'ezing van dit pro ces-verbaal, uac vervolgens zonder opmeikin gen goedgekeurd wordi. 2) Stad sbegrooting voor 1033. M. Van aer Ghote. T. Lens de laatste zit ting hebben wy arukel der gewone ont vangsten, zijnde het aandeel der stad in Staats belastingen op roerende zaken en waarvoor eensoin van i.ooofr. voorzien was, geschrapt. Op 3i Januari 11. hebben wij echter van den heer toeziener der belastingen bericht gekte- gen dat er uit dien hooide voor 1982 aan de stad nog een som van i.:32 Ir. 91 ten bate komt als aandeel der gemeente. Het ware dus geraadzaam het vroeger voorzien bedrag van 1.000 Ir. te laten en nu op onze genomen beslissing terug te keerer. De raadsleden verklaren zich met dit voor stel l'a koord en de som van 1.000 fr. wordt opnieuw onder artikel 23 ngeschreven. M. Van der Ghote. Art. 3o, gemeenteop- centiemen op Staats belasting op mobilair, werd voor nadere inlichtingen voorbehouden. Volgens inlichtingen van den heer Ontvanger der belastingen, zou dit artikel op 3-200 fr. moeten gebracht worden ia plaats van 700 fr. Dit is dus een vermeerdering van 2.5oo fr. En eindelijk voor art. 63 der gev one ontvangsten, teruggaaf door den Openbaren Onderstand van stads bijdrage in 't Gemeen Fonds, was er 140 000 lr. voorzien. Volgens de inlichtin gen, verschenen in het bestuurlijk memoriaal, moet die som tot op 108.081 fr. 07 verminderd worden De raadsleden maken geen opmerkingen tegen die voorgestelde wijzigingen, zoodat ze door den heer Voorzitter goedgekeurd ver klaard worden. M. Van der Ghote. Wij waren gekomen aan art. 72 der derde afdeeling van de gewone ontvangsten. Het is wel verstaan dat, zooals tijdens de laatste zitting, wanneer er geen opmerkingen gemaakt worden, de artikelen goedgekeurd zijn. 3'u Afdeeling. Kosteloos lager onderwijs Art. 72) Betaling door den Staat der jaar wedden van onderwijzers en onderwijzeressen (1.061.276 fr 73) Bijdrage der provincie in den aankoep van schoolbehoeften (10.000 fr.) Kostelooze bewaarscholen 74) Betaling door den Staat der jaarwedden van onderwijzeressen (x53.63x fr. 80). 75) Bijdrage der provincie in den aankoop van schoolbehoeften (2.5oo fr.) 76) Schoolsoep Toelage der Commissie van Openbaren Onderstand (6.000 fr.) 77) Aandeelen van den Staat en der Pro vincie in de vergoedingen aan waarnemende onderwijzers en onderwijzeressen in lagere en bewaarscholen (25.000 lr.) Scholen voor volwassenen 78) Toelage van Staat en Provincie aan de Muziekschool (10.000 fr.) 79) InschrijvLgsrecht der leerlingen (7.000 frank). 3o) Toelage van Staat en Provincie aan de Nijverheidsschool (44.133 fr. 52). 81) Toelage van Staat en Provincie aan de huishoudklas 15816 fr.) 82) Toelage van Staat en Provincie aan het leerwerkhuis (33.5ll fr. 60). M. Van der Ghote. Dit artikel zou moeten voorbehouden worden, daar wij nog in onder handeling zijn met het ministerie nopens de tusschenkomst van den Staat in die scholen. De raadsleden verklaren zich hiermede l'akkoord. 83) Toelage van den Staat aan de avond scholen (3oo fr.) 4Je Afdeeling Buitengewone ontvang sten. 84) Ttkort rekening 1931, 708.580 fr. 52, waarvan af te trekken 't vermoedelijk tekort der rekening 1931, in uitgaven gebracht in de begrooting jg32, 755.325 fr. 65, blijft als overschot, 46.739 fr. i3. M. Missiaen. Dit zijn apothekers reke ningen. Er is een tekort van meer dan een half millioen, en tot slot hebt gij nog 46.000 fr. overschot. M. Van der Ghote. Dit is een kwestie van cotnpcaüiliteit. Zijn er geen andere opmer kingen (Gelach) 85) Kosten der Rechtbank voor oorlogs schade aandeelen der gemeenten terug gaaf (3.5oo fr.) 86) Verkoop van bouwgrond (5o.ooo fr.) 87) Voorschot van den Staat voor onteige ningen (4.000 fr.) 88) Onvoorziene ontvangsten (5 000 fr.) 89) Vermoedelijk achteistal van stads op centiemen op Staats cedulaire belastingen der opvolgendeopceniiemen van afgesloten dienst jaren (55o.000 fr.) go) Ontvangst op oorlogsschadevergoedin gen voor huizen Van iseghem en Watermolen, bibliotheek, feestzaal, luiterijkazern, vesting muren, beplantingen en hovingen, voltooiïog van stadsgebouwen, stadsmate.) laai, naampla ten, watei plaatsen, uurwijzers, beiaard, rau seum, kloosterpoort, mobilair, enz. (3.000.000 frank) M. Van Alleynnes. Ware het niet moge lijk te bepalen welke som er voor ieder post afzonderlijk toegestaan werd M. Van der Mersch. Ik stel mij voor in den loop der maand Maart een verslag op te maken over de oorlogsschade die aan de stad verschuldigd is Al de bundels zijn nog niet gedaan en wij zullen aan den heer algemeenen Bestuurder Verhieghe vragen ze eens te mo gen onderzoeken, om dan een verslag te ma ken over al de oorlogsschade der stad. Het k ediet van drie millioen is alleen hetgeen wij als oorlogsschade voorzien, doch thans is het nog niet mogelijk daarover meer uitleg te geven. M. Van Alleynnes. Het ware nochtans nuttig te weten welke som er voor ieder post aizonderhjk voorzien is, die splitsing zou moeten gedaan worden. M. Van der Mersch. Dit is een zeer groot werk, daar de oorlogsschade op verschillende manieren geregeld werd. De stad heeft ook herstel bekomen in natura, voor andere oor logsschaden blijven er nog saldo's te vereffe nen. Dit alles moet eerst onderzocht worden. M. Vetbeke. Is die som van drie millioen voorzien in de waarde van franken of in obli gaties M. Missiaen. Dit is van geen belang, gezien dezelfde som ook in de uitgaven voor komt. 91) Leening van 442.185 fr. 80 bij 't Ge meentekrediet beschikbaar overschot (38.374 fr 43) M. Van der Ghote. Dit is een leening die aangegaan werd voor het uitvoeren van bui tengewone werken. g2) Leening bij 't Gemeentekrediet van 1.000.000 fr. onder vorm van kredietopening voor ig33 (t.000.000 fr.) M. Van der Ghote. Deze som moet, vol gens de laatste beraadslaging van den gemeen teraad, tot op 725.000 fr. verminderd worden. g3) Teruggaaf door den Openbaren Onder stand van stadsaandeel voor de jaren 1929 en ig3o in het fonds voor gebrekkelijken en ver minkten (to.000 fr.) M Missiaen. Deze som is niet voorzien in ue begrooting van den Openbaren Onder stand en er is ook geen aanvraag toegekomen om dit saldo te betalen. M. Van der Ghote. Willen wij dit artikel voorbehouden tot nader onderzoek M. Van der Mersch Moet de Openbare Onderstand die som niet bitalen? M. Miss>aen. Verleden jaar heeft de Openbare Onderstand nog voor de laatste maal tusschengekomen in het aandeel dat de stad verschuldigd was voor de jaren vooraleer de nieuwe wet in voege kwam. Nu is de stad niet meer verplicht daarin tusschen te komen en de Openbare Onderstand heelt dan ook daarvoor niets vouizien. De raad besluit hierop dit artikel uit te stellen. 94) Halle vergoeding van den Staat voor. opbetaling van deuren en vensters(20.247 f.68) g5) Schouwburg vergoeding van den Staat voor eereloon van den bouwmeester saldo (4 963 tr. 54) 96) Zillebeke vijver filtreerstatie ver goeding van den Staat voor bijkomende wer ken (14. 243 fr. 5o) 97) Schouwburg-vergoeding van den Staat voor bijkomende versterkingswerken der fondeeringen (19 878 fi. 07). M. Missiaen. Maakt deze som geen dub bel gebruik uit met het artikel 94 M. Van der Ghote. De schouwburg werd door den Slaat heropgebouwd in natura, doch naar het schijnt waien er meer fondee- ringsweiken noodig dan men voorzien had. Er is dus een geschil tusschen stad en Staat en wij weten nog niet of de stad die bijko mende wei ken geheel of gedeeltelijk moet betalen. M. Van der Mersch. Komt de Staat niet tusschen voor omtrent 14.300 fr. M. Van der Ghote. De som die voor de bijkomende versterkingswerken te betalen is, bedraagt 28.878 fr. 07 en de Staat is bereid daarvan 19.878 fr. 07 te betalen, zoodat de stad dus voor een som van 9.000 fr. zal moeten tusschenkomen. M. Missiaen. Deze nieuwe fondeerings- werken werden gemaakt zonder den Staat en zelts zonder de stad te kennen, en volgens mij heeft de stad ongelijk gehad zich daarvan iets aan te trekken. M. Van der Ghote. - Niemand vindt er bezwaar tegen die som te laten M. Missiaen. Neen, indien gij ze van den Staat beloofd zijt. MVan der Ghote. Ja. Dit artikel is dan goedgekeurd. g8) Belfort-Vergoeding van den Staat voor heropbouw f2.072.293 fr.) 99) Geldbewerking te verwezenlijken voor vereffening van artikel 149 der buitengewone uitgaven (x.000.000 fr.) 100) Compensatiekas Betaling der kinder vergoeding aan stads personeel (ïo.ooo lr.) M. Van der Ghote. Thans moet er hier nog een nieuw artikel bijgeschreven worden, 'c zij artikel 101 Vergoeding toegekend door den Staat aan de volksoptellers (3.3gt fr. 60) Gewone Uitgaven A) Verplichte 1. Plaatselijk bestuur. M. Van der Ghote. Wij zullen de elf eerste artikelen voorbehouden voor de ge heime zitting. 12) Algemeene kosten van het bestuur (3l.ooo fr.) 13) Drukken van stadsreglementen (1000 f.) 14) Onderhoud der bebouwde eigendom men (65.000 it.)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 14