Groot BAL Groot Bal met Orkest GROOT BAL Eetmalen te bekomen Kleine Aankondigingen VERLOREN LAPIERE'S ZAAL Carnaval en Kattefeest Men vraagt Reiziger Confectie Gevraagd On dem. jeune servante Appartement te huren TE HUREN Bakkerij over te nemen Uit ter hand te koop A vendre beau Camion A vendre Tractenr Uhenard Sch. Jachtstoof te koop CANARIE VOGELS Danses Modernes De Honderdjarige van Reninghe PBTITES ArVINOINCES Zondag 12 Februari, om 6 uur --aa-B—aaa— 7 Het CARNAVAL KATTEFEEST Met de Zondagen van De Lessen voor Snijden en Naaien voor Juffrouwen Jufvrouw DE VOS 14, Rijselstraat, YPER I aan de Socialistische Harmonie, ook 25oo fr. in plaats van iooo fr. Dit wordt nogmaals verworpen met 8 stem men tegen 6. M. Wan der Ghote. En nu het voorstel van den heer Van Alleynnes, artikel 129, 25oo fr. aan de Liberale Harmonie. De stemming geeft denzelfden uitslag en rzooals de voorgaande wordt dit voorstel ook •verworpen. M. Werbeke. Zij hadden gezegd geen mis bruik te maken van hunne macht. M. Wan der Ghote. Wij zijn nog bezig aan de stemming en het is verboden tusschen de punten he,t woord te nemen. Ik stel thans voor te stemmen over het voorstel van den heer schepen Lemahieu, namelijk artikel i3o, bijzondere vergoeding aan de Harmonie Ypriana, 25oo fr. in plaats van 1000 fr. Stemmen ja- de heeren Lemahieu, Dela- .haye, Van der Mersch, Pattyn, Jufvr. Cor- nillie, de heeren Seys, Riebuyck en Van der -<Jhoteneen de heeren Missiaen, Bonnet, •Coutelle, Vergracht, Van Alleynnes en Ver- béke. M. Wan der Ghote. Deze vergoeding -wordt dus van 1000 fr. op 25oo fr. gebracht met 8 stemmen tegeh 6. fA.' Mn;siaen.. De processie zal er wel mee yaren. M. Werbeke. En de Ypersche gemeen schap ook. Het vaderland is gered. M. Wan der Ghote. Ik heb u reeds ge vraagd tusschen de punten niet te onder breken. M. Werbeke Ik ben hier toch niet geko men om ie zwijgen. 131) Noodsein (600 fr.) 132) Toelage aan het beschermingscomiteit voor kinderen van 't Rechterlijk Arrondisse ment Yper ^400 fr.) 133) Witten van schoollokalen (6000 fr.) M. Bonnet. De bedoeling van dit artikel is misschien goed, doch de uitweiking ervan laat te wenschen. Ik vraag dan ook aan een heer schepen van openbare werken dat hij zou willen toezien dat dit werk uitgevoerd worde zooals het hier beschreven is. Immers het witten van schoollokalen bestaat toch wel in het kalken der muren, en niet van de deuren noch van den grond M. Delahaye. Verleden jaar tijdens het groot verlof werd deze som van 6.000 fr. ge bruikt voor het witten der schoolloka'en, en de bestuurders hebben mij gezegd dat het werk wel uitgevoeid werd en dat het gedaan werd door menschen die hun stiel kenden. Er was geen witsel op deuren noch op den grond te zien. M. Bonnet. Dit is dus wel een bewijs dal het vroeger eens zoo gedaan werd. M. Wan der Ghote. Willen wij in de begrooting schrijven het witten der muren van de schoollokalen (Gelach) 134) Abonnement aan Staats ontsmetiings- dienst (800 Ir.) 135) Inschrijving op de werken van Peter Benoit (7® afkorting) (5oo fr.) 136) Abonnement voor ontleding van water (800 tr.) 137) Toelage aan den Bond der Kroostrijke Gezinnen (5oo fr.) 138) Ruchtbaarheid voor de stad (2.000 fr.) i3g) Toetredend lid bij den Belgisch Luxemburgschen Dienst voor Toerisme (2.5oo fr.) 140) Hulpgeld voor opbouw van het sana torium St Idesbaldus te Poperinghe (3de af ko. - ting) (2000 fr.) M. Missiaen. Ik zie dat het reeds 19 u. 3o is en, daar de heer schepen Lemahieu bij den aanvang der zitting gezegd heeft om dit uur te moeten vertrekken, en gezien wij nog in geheime zitting moeten vergaderen, tijdens dewelke ik een woord tot den heer schepen Lemahieu zou willen richten, vraag ik het onderzotk der begrooting te willen schorsen. Ik vraag dit ook omdat ik hier nog een ander punt zou willen behandelen in de tegenwoor digheid van gansch het schepencollege, en waarop ik een duidelijk antwoord zou wer.- schen te bekomen. M. Wan der Ghote. Wij zullen dan de bespreking der stadsbegrooting toekomende week voortzetten en nu overgaan tot de mede- deelingen. Vervolg toekomende week). voor bruiloften of begravingen aan genadigen prijs bij Henri CoulembierCafé Het Postje Rijsselstraat, Yper. Op Donderdag 9 Februari was het volop feest in Reninghe, aan alle huizen der dorp plaats wapperde de driekleurige vlag, men vierde er immers de honderdste verjaardag eener eerbiedweerdige ouderlinge, Vrouw Octavie Roeye, weduwe van Jacobus Ghyse- len, te Leysele geboren den g Februari i833. Zij behoort tot een familie van langlevenden, zij is de laatste overblijvende van 14 kinders, waarvan eene dochter meer dan 100 jaar be reikte, en nog 5 andere zijn tusschen 86 en 99 jaar oud geworden haar nakomelingschap telt vier kinders die nog allen in leven zijn, benevens een 3o tal kleinkinders en achter- kleinkinders. Op 18 Mei 1928 is zij naar Reninghe komen wonen, en sedert ongeveer 3 jaar verblijft zij in 't Ouderlingen Gesticht Vallaeys, waar zij kommerloos en blij gezind hare oude dagen slijt, onder de goede zot gen der liefdevolle zusters van den H. Vincentius. Van 's avonds te voor werd het blijde feest aangekondigd door klokkengeluid. Gezien de onzekere weergesteltenis, en om de gevierde geene moeilijke verplaatsing op te leggen, die mogelijks hare nog bloeiende gezondheid had kunnen schaden werd geheel de feestelijkheid gevierd in het gesticht zelf. Om 10 ure had in de prachtig herstelde kapel een plechtige jubelmis, met Te Deum, plaats, waarin de geachte ouderlinge, geheel kalm en met veel eerbied aanwezig was, even als een veertigtal familieleden. Ook hadden de heeren Burgemeester, Schepenen en Leden van den gemeenteraad, alsook de heeren Voor zitter en Leden der Commissie van Onder stand en Kerkraad, er aan gehouden dit feest met hunne tegenwoordigheid te vereeren, benevens vele ingezetenen der gemeente, en zelfs vreemdelingen. 's Middags werd aan de gevierde ouderlin ge, in de kunstig versierde zaal van 't gesticht, een welopgediend feestmaal aangeboden, waar ongeveer 40 uitgenoodigden aan deel namen, een sierlijke zetel werd door het gemeentebestuur aan de jubilarisse overhan digd, alsook een prachtige bloemtuil, aange kocht met de bijeenverzamelde giften harer medebewoners van 't geslicht, verders ook nog verscheidene bloemengarven, door hare familieleden. Door den heer Burgemeester werd, in naam der Jubilarisse en al de uitgenoodigden, aan Hunne Majesteit den Koning en de Koningin der Belgen, een telegram van ware verkleeld- heid aan 't Belgisch Vorstenhuis verzonden. Bij 't nagerecht wenschte de heer Burge meester de gevierde Eeuwelinge hertelijk pro ficiat en drukte de hoop uit dat zij nog menig jaar in volkomen geluk zou mogen overbren gen, evenals hare vier van gezondheid blozen de dochters romdom haar geschaard. In gepaste woorden dankte een familielid al degenen die bijgedragen hadden tot het wel- gelukken van dit schoon feest, en in 't bijzon der de goede zusters, voor de liefderijke zor gen zoo offervaardig hunne lieve moeder toe gediend. Te dezer gelegenheid werden ook de ande re oudjes van 't gesticht niet vergeten, voor hun ook was iets lekkers opgediend en meer dan een had spijt den eetlust van voor 5o jaar niet meer te bezitten. Het feest eindigde in de beste gemoedstem ming en nog lang in den namiddag hoorde men den kreet Leve, leve lang onze Octa vie 1 geuit door menige ouderling die in zijne blijdschap zich ook meer dan 100 jaar oud waande. in Lapiere's Zaal gegeven door de Maatschappij De Ware Trachterschutters Ingang 3 fr. Verscheidene vermakelijk ^ec^en" Namens het Bestuur Henri Mahieu. in de Boterstr. Gefourreerce lederen dames handschoenen. Terugbrengen tegen goede belooning ten bureele dezer. alsook alle Zondagen Zaal goed verwarmd. in de CAFÉ FRANCOIS Hond straat, 22, Yper, met prachtige Jassband, gespeeld door den welgekenden Accordéonist Albert De Hollander. voor meubels, voor de Vlaanders, en beschik kende over moto. Vast loon en commissie. Schrijven bureel van 't blad M. C. 20. Meisjes kunnende naaien. Verzekerd werk. to, Rue de la Lys, Halluin. conn, francais et flam. - Adr. bur. du journ. met bijzonderen ingang.Adres ten bureele. Welgelegen Woon of Handelshuis met inrijpoort en schoonen hof. Zich wenden R. Vandenbussche. 7, Elverdinghestraat, I/S. in stad, met zeer weinig overname. Adres ten bureele. Gerievig WOONHUIS met 17 aren land, er zijn 3 beneden plaatsen, 2 kamers,zolder^ kiekenkot en stal. Vrij met I Maart a. s. Voor verdere inlichtingen zich wenden bij den eigenaar bewoner Léon Verhaeghe, 5g, Dicke- buschsteenweg, te IEPER Cause double emploi büché Saurer excellent état de marche, pneumatiques, charge utile 4 tonnes. S'adr. I. ROWN. oeufs Poperinghe. avec remorque, 10 tonnes, état neut. Grandes facilités de paiement. Veuve BEAGUE, B016, Comines. zoo goed als nieuw. Adres ten bureele. Vrouw wed. Jules VANHECKE, Blauw Leliestraatje, Yper, laat aan hare talrijke kalanten weten dat zij, als vorige jaren, goede geringde Saxons heeft, mannen en poppen, uitmuntende zangers aan verminderde prijzen. zijn hernomen bij Le professeur de Danses Mr. JULIO de Courtrai, se fait un plaisir de communiquer aux families d'Ypres qu'il viendra chaque se- maine tous les Mereredis, donner des lemons particulières entre 9 et 20 heures, a 1 Hotel ExcelsiorGrand'Place. Pour rendez vous écrire M. Julio, 3, Quai de Gand, Courtrai, oü se présenter a 1'Hötel le Mercredi.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 17