De Sioote General Motors Karavaan L ivf d ii il iy h eids fees t Een eenige Gelegenheid leper Schaaknieuws Gevonden en Verloren Voorwerpen Allerhande Nieuws De Prijskamp in 't Bieden Burgerlijke Stand van Yper Op Zondag 19 Februari, te 4 uur, en Maandag 20 Februari, te 6 uur, zal het jaarhjksch lietci rdigheidsfeest voor behoeftige huisgezinnen plaats grijpen in het bisschop peltjk college (ingar g Bollingstraat). Kaarten zullen weldra ten huize aangebo den worden De Klucht van Meester Patelin tooneelstuk in drie bedrijven door Constant Lindemans, wordt opgevoerd. Tevens wordt de cantate «De Wereld in J» voor kindei koor en oikest uitgevoerd. Deze compositie behoort ongetwijfeld tot de schoonste werken van Peter Benoit. Ze werd voor het eerst uitgevoerd te Antwerpen in de groote zaal der Harmoniein 1878 door ruim twaallhonderd kinderen. Door deze compositie schiep de groote musicus een genre, dat aanleiding gaf tot menige kindercantate, waarvan echter geen enk'le, buiten 's Meester's eigen Van Rijs wijck cantate, het voorbeeld evenaarde. «De Wereld in werd eveneens op groot- sche wijze uitgevoerd in 1912 te Gent tijdens de wereldtentoonstelling. Alle muziekliefhebbers van leper zullen er aan houden naar deze mooie cantate te komen luisteren Het Vlaamsch ku'tuurgenootschap Van Onzen Tijd komt Dinsdag 28 Februari e.k naar Kortrijks Stadsschouwburg en speelt er te 8 uur, na het dans en maskerspel Vlarik'n van Nitmmeghen gedanst door Mej. ML. Van Veen het indrukwekkend spel El re- tablo de Maeso Pedro in de Netferlandsche vertalinp van Ger. Walschap, met muziek van M. de Falla. Tot deze uitzonderlijke voorstelling wordt de medewerking verleend van Kapt. Prévost, dirigent der Gidsen, die zang en orktst zal leiden, eveneens van het Hooger Instituut voor Sierkunsten onder directie van Herman Teirlinck. De regie is van Johan De Meester. Dit buitengewoon hoogstaande spel wordt slechts vertoond te Brussel, te Antwerpen, te Gent en te Koririjk, een reden te meer opdat niemand verzuime op dezen eenigen avond in den schouwburg aanwezig te zijn. Zorgt dus tijdigvoor plaatsbewijzen bij Mijnheer Behaeghe. De prijzen zijn l5, l3, II, 9, 7, 5 en 4 frank. De auto karavaan der General Motors Con tinental S. A. beige slaat thans in onze streek haar tenten op, daarbij gesteund met raad en daad door den heer Ces*r Mottrie, al gemeen agent der General Motors voor de omstreken van Yper, Veurne en Dixmude. Op 22 Februari vangt de tentoonstelling te Veurne aan. Op 23 Februari bevindt de karavaan zich in Loo op 24 Februari wordt de reis voortgezet naar Poperinghe op 25 en 26 Februari wordt halt gehou den in Yperen. Op 27 Februari wordt de groo e tent opgeslagen te Dixmude en op 28 dezer ten slotte in Komen. Dinsdag avond, 14 Februari ig33, speelden de leden van de lepersche Schaakclub, in hun lokaal Hotel Britannique Groote Markt, volgende matchen voor het kampioen schap. benoot Van der Meersch 1 o Grimonprez Baert o 1 baert Grimonprez I o baert Daelemans 1 o Van der Meersch Duijck I o Duijck Van der Meersch o 1 Callus Benoot o 1 Duuck Grimonprez o 1 De Roo Baert 1/2 1/2 Benoot Callus I o Baert De Roo 1/2 1/2 Daelemans - Wolley o I Grimonprez .DuijCk 1 o Wolley Daelemans 1 o Van den Hoven Billiau o 1 Grimonprez Callus 1 O Benoot Duijck i o Duijck Benoot o 1 Van den Hoven Wolley i o Daelemans Grimonprez 1/2 —>1/2 baert De Rijcke o 1 l>e Rijcke Baert, ,0—1 Met deze 22 matchen wordt het aantal ge speelde partijen. Sedert den aanvang op 47 gebracht met de volgende rangschikking. De klasseering der mededingers wordt gedaan volgens het bekomen getal punten en is voor sommige spelers wel gevleid, in aanmerking nemend het groot aantal reeds gespeelde matchen tegen anderen, die zeker veel sterker zijn en tot heden slechts enkele partijen speelden. Algemeene rangschikking na 14 2 1933 Eaipsildi Matchen Puttin t. Benoot Felix 9 9 2. Grimonprez O. 13 7 3. Baert Maurits 8 6 4. De Rijcke G 11 6 5. Van den Hoven A. 6 4 6. Van der M eersch A. li 4 7- Daelemans Fr. IO 3 8. - Wolley 9 3 9- Callus 6 2 IO. - Billiau V. 1 I n. De Roo G. 2 I 12. Duijck 8 O 1/2 Het Postje speelde Woensdag i5 dezer in eigen tra tegen de Statie. Voor het potsje speelden de heeren Noyez Rosez Van coillie Deknudt Vandenbossche Bae kelandt Decrocq en Soete Ju es. Voor de Statie speelden de heeren Vier- straete Derez Rubben Samoye Per- segaele Cornette Benoot en Comper- nolle. De Statie won het punt van de partij met 25 voor l3 aan het Postje. Zondag aanstaande 19 Februari, om i5 ure prijskamp in het bollen, voor alle Yperlingen in het Postje, 260 franken prijzen. Gevonden Zondag 12 Februari, onder de Meenenpoort, een bril. Berust in het poli tiebureel. Denzelfden dag, in den winkel van Jeanne Eeckhout, R. Colaertplaats, 7, een speld ver sierd met diamanten. Uit voorwerp wordt door de winkelierster ter beschikking van den eigenaar gehouden. Woensdag i5, in de Dixmudestraat, een handschoen. Terug te bevragen op het poli tiecommissariaat. Verloren Over eenige dagen, door Ver- leure Maria, een gouden armbanduurwerk. Zaterdag 11 Februari, door Verbeke Achil le uit de O. L. Vrouwstraat, zijn brieventasch eenig geld en eenzelvigheidspapieren be vattende. Yper. Dronkaard. Zaterdag avond, rond 9 u., werd de genaamde Plancke Frede ric, door de politie in de Hondstraat gevonden wijl hij er rustig op het voorland te slapen lag. De man, die nog al diep in 't glas gekeken had, zal en dat alles door de schuld van 't laatste glas waarschijnlijk de noodige krachten niet meer gehad hebben om nog ver der te gaan De politie bezorgde hem echter een behoo lijker slaapkamer en leidde hem op naar den amigo waar hij. zonder nog gestoord te worden, zijn roes mocht uitslapen. Nog een drinkeboer. Nuytten A., 48 jaar oud, van Wervick, was Maandag laatst een herberg der Rijselstraat binnengetrokken, doch gezien zijn beschonken staat, weigerde men hem er den gevraagden drank te geven. De bijge-oepen politie leidde den kerel bui ten, doch onderweg kwam hij in opstand met de dienaars van het gerecht, zoodat een agent met den dronkaard ten gronde viel en zich kwetste. fleninghe. Nog de Honderdjarige. Gevolg op het telegram, gezonden naar Hunne Majesteit den Koning en de Koningin der Belgen, ter gelegenheid van het jubelfeest der honderdjarige Octavie Roeye.teReninghe, heeft de heer Burgemeester volgend antwoord ontvangen Mijnheer de BurgemeesterRenivghe, De Koning en de Koningin werden diep getroffen door de hoffelijke boodschap die u Hun, ter gelegenheid van de honderdste verjaring van Madame Octavie Roeye, hebt doen geworden, Hun Majesteiten hebben mii gelast u. evenals aan al degenen wier tolk u zijt, Hun oprechten dank te betuigen en aan de eerbiedwaardige jubilarisse Hun beste gezondheids- en gelukwenschen over te maken. Hoofd van 's Konings Kabinet Woesten. Omvergereden. De echtgenoote Bervoet Gustaaf, die avonds om 8 uur van een boodschap in het dorp terugkwam, werd, op het oogenblik dat zij langs achter een voertuig de straat wilde oversteken, aangereden en omvergeworpen door een vrachtauto der brouwerij Massche lein van Poperinghe. Het ongeluk gebeurde juist op het oogenblik dat de twee voertuigen met elkander kruisten, en zoo komt het dat de autovoerder de vrouw niet tijdig heeft kunnen zien. Daar hij echter heel matig reed kon hij dadelijk stoppen. Het slachtoffer had, benevens vetschillige verwondingen over gansch het lichaam, een diepe hoofdwonde opgeloopen, en een bijgeroepen geneesheer diende de onge lukkige vrouw de eerste zor gen toe. Wervick. Doodelijk ongeval. - Zon dag avond, rond 6 uur, had Cynlle Deleu, 64 jaar oud, ongehuwd, wonende te Wervick, pl iats genomen op de autoiius van Meenen naar Yper, toen hij nahij de herberg De Pinteaan den Nachtegaalhoek, tusschen Gheluween Kruyseecke, bemerkte dat hij de plaats waar hij moest afstappen, reeds was voorbijgereden. Zonder te wachten totdat de autobus opnieuw stilstond, beging hij de onvoorzichtigheid van de voortrijdende auto bus te springen, met het gevolg dat hij achter waarts over met geweld op d n -t< enweg viel, waar hij bewusteloos bleef liggen. Dadelijk werd een geneesheer ontboden, doch alle zor gen waren overbodig, de ongelukkige was reeds aan de gevolgen eener schedelbreuk bezweken. De rijkswacht van Wervick kwam de noodige bestatigingen doen, en het lijk werd naar het doodenhuisje van Gheluwe overgebracht. Gheluvelt. Doodelijk verkeersonge val. Donderdag avond gebeurde alhier, korts vóór 5 uur, een erg ongeval dat het leven kostte aan den paardengeleider der landbouwster W' Durnez, den 6o jarigen Isidore Decoster. van Gheluvelt. Deze stond, rechtover de tramstatie van Gheluvelt, in 't midden der baan te praten met een anderen paardengeleider die met paard en kar van uit de richting van Gheluvelt was gekomen en daar voor enkele oogenblikken had stilge houden Op z^ker oogenblik kwam de auto van zekeren D-, tabi-khand'laar te Meenen, aangereden op weg naar Yper en, r.a van zijne aankomst verwittigd te hebben, kruiste hij de stilstaande kar, toen juist op hetzelfde oogenbl k Decoster, die wat hardhoorig is en met den rug naar de in aantocht zijnde auto gekeerd stond, eenige stappen achteruit ging, met het ongelukkig gevolg dat hij, niet tegenstaande al de pogingen van den auto voerder, gegrepen en met geweld tegen de straatsteenen geslingerd werd De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. Het slachtoffer van dit pi jn li ik ongeval was ongehuwd. v«n Yper Hoekje Deze reeds vermaarde prijskaarting had plaats Zondag 12 Februari 1.1 iy5 mededingers lieten zich inschrijven en om 3 u. 20, stelden de eerste tafels den prijs kamp in de punten werden'fel bekampt en, alhoewel de bekorting vermoeilijkt werd door het getal aanblijvers en dan ook langer duurde, was de piijskairp om 9 1/2 uur afge- loopen en gaf volgenden uitslag i' prijs, 200 fr Welkenhuyzen Emile, Ypeip 2' prijs, i5o fr., Vandamme Jerome. Yper 3' prijs, toofr., Muyüe Cyrille, Yper 4® prijs^ 80 fr., Rijs Henri, Oostvleteren 5e prijs, 60 fr., Pattyn Arthur, Yper 6e prijs, 40 fr.. Lebbe Maurice, Elverdirghe 7' en 8' prijs, elk 25 fr., Debaene Engel. Brielen en Soetaert Andié, Gheluvelt 9', ioe, n' en 12 prijs, elk 20 fr., Rydandt Maurice, Yper, Verbeke Maurice, Kemmel, Vandaele Justin, Brielen en üervaux Georges, Yper; i3e, 14', i5e en ióe prijs, elk 10 fr., Lefever André Yper, Dupont André. Loo, Descamps Gaston, Yper en Poissonnier Jules, Brielen. Verklaringen van den n tot 17 Febr. iq33 Geboorten Pinket Godelief, Dixmudestraat, 69. Cor- nillie Johan, Hondstraat, 59. Messiaen Gilbert, Zonnebe- kesteenweg, 24Bourgois Lionel, ZonnebekesteeRweg, 245. Dauchy Odette, Kalfvaart, 62. Huwelijk Notredame Camiel, fabriekwerker, te Lange- marek, en Swinnen Johanna, fabriekwerkster, te Yper. Overlijdens Creus Diana, 9 m., A Merghelynckstraat, 13. Soenen Henri, 4 J. 2 d., Pannenbuisstraat, 4. Decock Carolina, 87 j., z. b., ongehuwd, Korte Thourout- straat, 4. Doize Hilaire, 21 J., ijzergieter, echtg. Angillis- Helena, Zonnebekesteenweg, 238. Knockaert Emma, 84 J., z. b., wed" Wolters Carolus, en wed' Callewaert Carolus, St-Janshospitaalstraat. 4 Huwelijksbeloften Remi Minnekeer, brouwersknecht, en Julia Vlaeminck, fabriekwerkster, beiden te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8