Ypersche Fotoclub Eigen Heerd - Yper Wergaderiag van den 14° Februari 1933 Goedkoops Woningen Algemeens Vergadering van Zondag 12 Februari 1933 Goedvinden Kwaadvinden Schadig Op de vergadering van 3tD Januari 11. werd de zaak van ons lokaal besproken en ingaan de op het voorstel van den heer Devos, hotel houder* te leper, werd er besloten te verga deren in het Hötel Excelsior», waar er door ons achtbaar lid een zaal te onzer beschik king zou gesteld worden. Onze vergadering van 14" Februari werd -dan ook voor de eerste maal gehouden in het Hotel Excelsior. Met genoegen stelden we vast dat onze leden talrijk opgekomen waren en het was met een ware voldoening dat we de tegenwoordig heid opmeikten van Mw Denaegel. Een aan moediging voor de Dames en jonge meisjes -van onze stad om zich ook aan de fotografie te interesseeren. De zitting werd geopend om 7 u. 45 en de heer Vandromme stelle voorhït wat kort te maken daar eenige leden verlangden tegen woor dig te zijn op een leest dat dezen avond plaats bad. Er werd besloten het ie punt te verda gen tot een volgende zitting en maar dadelijk aaa te vangen met het 2' punt, namelijk de bespreking van het reglement. De heer Buckinx was in het bezit van een model van de statuten van de Fotoclub van Kortrijk. Ieder artikel werd onderzocht en na -wat opmerkingen van eenige leden, die hier en daar wijzigingen voorstelden,werden de statu- -ten aangenomen met algemïene goedkeuring. Alhoewel de dagorde de verkiezing van het Bestuur niet vermeldde, werd er doorde leden itoch besloten over te gaan tot deze verkiezing. Werden verkozen tot Voorzitter M. Vandromme. Ondervoorzitter M. De Haeck. Secretaris Vf. Pockelé. Schatbewaarder M. Buckinx 'Bestuursleden MM. Denaegel en Derynck Doch er hoefde noch 1 lid verkozen te wor -den. M. Vandromme namhet woord en vroeg aaa M. Cotteau de Patin het eere-voorzitter schap te aanvaarden van onze Club. Dit voor stel werd onmiddellijk gestemd en M. Cotteau de Patin werd met algemeen handgeklap als eerevoorzitter verkozen. Een belangrijk punt viel nog te bespreken, namelijk de deelneming aan de Handelsfoor. Algemeen akkoord. Iedereen werd aange spoord toch iets te doen voor de tentoonstel ling. Er werd gevraagd opdat ieder lid wat fotos zou medebrengen, die dan zouden ge schift worden en onderverdeeld op de volgen de wijze 1) Rechtstreexsche afdrukken 2) Vergroo tingen 3) Interpretaties. Eenige leden wenschten de vergadering te verlaten en de zitting werd dan ook om 8 u 45 gesloten. De volgende vergadering zal gehouden worden op Woensdag 1" Maartom 19 u. 3o. Het Ministerie van Sociale Voorzorg en Volksgezondheid kent geene premiën meer toe voor de goedkoope woningen welke na 3i December ig32 betrokken zijn geworden. Voor deze woningen is alleen inojt maar in West Vlaanderen de provinciale premie te bekomen. De aanvragen dienen per aangeteekenden brief gericht te worden aan den heer Gouver neur der Provincie, te Brugge (3C Afdeeling Dienst voor Goedkoope Woningen.) Mijnheer C. D'Huvettére, Voorzitter, opent de vergadering om 11 uur. Hij bestatigt met voldoening dat de leden in groot getal deze vergadering bijwonen. Hij wenscht allen geluk en voorspoed in al hun ondernemingen dezen die slachtotter zijn van de werkloosheid in t bijzonder wenscht hij den spoedigen terugkeer tot hunne dagelijksche bezigheid, opdat allen regelmatig en gemakkelijk hunne verplichtin gen zouden kunnen naleven. Hij bedankt het Bestuur der stad Yper dat zoo welwillend is eene zaal ter beschikking te stellen der Maatschappij voor het houden der vergaderingen. De achtoare Heer Voorzitter spreekt ver volgens een woord van dank voor de Alge- meene Spaa kis, die zoo mild het geld ter beschikking stelt der werkende klas aan zoo voordeeligen interest en al doet wat in hare macht is om dien interest zoo laag mogelijk te brengen. Ook de leden van het Bestuur stuurt hij een woord van dank voor hunne dienstveer digheid tegenover de werkende leden met dezen door raad en daad bij te staan, met de plannen der te bouwen huizen te onderzoeken en te verbeteren, hetgeen nuttelooze onkosten verspaart en de gebouwen in weerde doet stijgen. Daarop verleent de Heer Voorzitter het woord aan den Secretaris die het verslag van den Beheerraad afleest voor het jaar ig32 zoo volgt MM. Het Bestuur der Maatschappij heeft u van daag bijeengeroepen om verslag te hooren uitbrengen over hare werking gedurende het dienstjaar ig32. Deze vergadering werd belegd ingevolge art 41 der gewijzigde standregelen der Maat schappij, en werd beken 1 gemaakt in het Staatsblad van 25 Januari en van 3 Februari ig33. Niettegenstaande de scherpe crisis die zich laat gevoelen werden er 5o leeningen toege staan en uitbetaald binst het verloopen dienstjaar, daarvan waren er vijftien voor het aankoopen en 35 voor het bouwen van eene eigen werkmanswoning. Daarvoor vei leende de maatschappij de som van 898.000 frank, waarvan 874.000 fr. uitbetaald werden bij die som moet nog ge voegd worden 69.673 frank betaald aan de Algemeere Spaar en Lijfrentkas voor premiën van levensverzekering. De Maatschappij kreeg in leening der Alge- meene Spaar en Lijfrenikis de som van 475 000 fr De maandelijksche afkortingen door de ontleeners betaald binst bet jaar ig32 beloo pen tot de som van 524.785 60 fr. Daarbij hebben 25 leden opbetaald voor eene globale som van 178 g22.6o fr. samen 70.3 7^8 20 fr. j Op 1 Januari ig32 waren er nog 245 wer kende leden. In den loep van 't jaar kwamen er 5o bij. Samen 295 en 25 hebben hunne leening opbetaald o blijft getal leden 270 op I Januari ig33. De Beheerraad vergaderde 10 maal voor het onderzoek der aanvragen. Zooa's naar gewoonte bracht het Bestuur al het zijne bij voor het verbeteren der plannen daar waar het noodig was, ten einde de woningen zoo geiitflyk en gezond mogelijk te maken. Tot (5 Februari werden de sommen in leening gegeven aan den interest van 4.25 vanaf dien datum aan 4 De Beheerraad acht het nutdtr opnieuw te laten uitschijnen hoe voordeelig het is bij de maatschappij geld in leening te vragen voor het bouwen ol koopen van zijn eigen weik- manshuis. De leening is terugbetaalbaar binnen een bepaald termijn van 10 of i5 jaar, door maan delijksche afkortingen, waarvan het bedrag in verhouding is met het bedrag der geleende som, den termijn der leening, ook met den ouderdom der onlleeneis, in geval van levens verzekering. Wanneer de ontleener regel matig de maandelijksche aflossing betaalt dan zijn, na verloop van den vastgestelden termijn, het kapitaal en de interesten gansch afgelost hij is dus niets meer verschuldigd. Niettegenstaande de moeilijke tijden heb ben de ontleeners regelmatig hunne afkortin gen vereffend, enkelen bleven ten achter die vermaand werden ook verhoopt het Bestuur dat voor de toekomst allen aan hunne ver plichtingen zullen volkomen, zooals zij het deden in het verleden. Voor het dienstjaar ig3? heeft de Alge- meene Spaarkas toegelaten een dividend uit te betalen van 5 Het overige der winst, waarvan gij straks zult kennis nemen, moet gestort worden in de reserve, die naar den wensch der Spaarkas,zoo vast mogelijk moet zijn om het hoofd te kunnen bieden aan ge beurlijke verliezen die, vooral in deze tijden, altijd mogelijk zijn. Hieronder volgt den geldelijken toestand der maatschappij In kas Loopende rekening Sommen in leening gegeven Statutaire borgen Posicheckrekening Loopende leeningen Kapitaal Voorschotten der Spaarkas Verscheidene schuldeischers Gewone reserve Wettelijke reserve Voorwaardelijke reserve Dividenden Waarde der borgstellingen Schuldeischers wegens leeningen Winst 2.247,70 322.5Ï5,47 3.g35 g2g,g3 3.432,00 6 780 87 24 000.00 4,2g4 go5,g7 72.202,00 3.780.651,99 245.465,63 111.205,69 12.356,18 1.252,85 6 3744O5 3.432,00 24 000,00 37 g65,58 4.2g4.go5,97 Ingevolge a'rt. 24 der standregels stelt het bestuur voor 5 te betalen aan de aandeel houders op de winst van 37 g65,58 fr., hetzq 72.202 X 5 °/o 3 610,10 en het saldo 34 355 48 fr. te storten in de reserve 37 g65.58 De totale reserve zou aldus bedragen iii.2o5 6g 12.356.18 1.252,85 34 355.48 i5g.170,20 De rekening van scha en bate die het be stuur u verzoekt goed te keuren is de volgende Batig Saldo inieresten van ig3i 2,00 Opbrengst der leeningen167.71760 Inkomiechten 6jo,oo Interesten op de loopende rekening 4 101,47 172.421,07 52,oo 3 6og,8o i3o 793.69 134 455 49 37 g65,58 Kapitaal Algemeene kosten Interesten aan de Spaaikas Winst 172 421.07 Mijnheer J Van der Mersch, Commissaris, brengt vervolgei s verslag uit namens den Raad van Tor zicht. De boekhouding, de gelden werden regel matig onderzocht. De Balans en de Rekening van Winst en Verlies werden nauwkeurig' nagezien en in overeenstemming bevonden met de boek houding. Dienvolgens stelt de Raad van Toezicht voor de Balans en de rekening van Winst en Verlies xoed te keuren. De Heer Voorzitter vraagt indien er leden zija die bemerkingen te maken hebben of eenigen naderen uitleg wenschen te bekomen. Op verzoek van een der leden die de Vlaam- sche taal niet machtig is herhaalt hij de ver slagen hierboven, in 't Fransch. De vergadering geeft hare instemming met de uitgebrachte verslagen van het Bestuur en van den Raad van Toezicht, keurt de Balans alsook de rekening van Winst en Verlies go'-d zooals deze hierboven uitgebracht wer den en geeft ontlasting aan Bestuurs- en Toezichtsieden voor het uitoefenen van hun mandaat binst het jaar ig32. De Heer Voorzitter maakt daarna de ver gadering bekend dat de mandaten der Heeren Remi Bouquet, Onder Voorzitter, Valère Seys en Juffrouw B. Boone, leden van den Beheerraad, en van Mijnheer V. Pieters, Commissaris, vervallen. Hij spreekt lof over de toewijding dier uit tredende leden en stelt voor hunne mandaten voor een nieuwen termijn te hernieuwen. De vergadering treedt algemeen dit voor stel bij en bij handgeklap worden de man daten van Mijnheeren Remi Bouquet en Va'ère Seys en Juffrouw B. Boone, als Beheer ders, en van Mijnheer Victor Pieters, als com missaris, voor een nieuwen termijn hernieuwd. De He- r Voorzitter geeft nog uitleg over de reserve der Maatschappij en raadt de leden aan hunne aandeelen die merkelijk in weerde gestegen zijn te blijven behouden, zooveel te meer dat de toestand der Maatschappij toelaat een dividend uit te betalen van 5 */0- Hij brengt terloops hulde aan de aandeelhouders die hunne interesten afstaan ten bate der Maatschappij, zoodat de reserve nog ver hoogt door het inbrengen van een deel der niet betaalde dividenden. Na een laatste woord van dank aan al de leden die zich verplaatst habben om deze ver gadering bij te wonen, sluit de Heer Voor zitter de Algemeene Vergadering te 12 «ur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 5