Ypersche Voetbalkroniek Klasseering 2da Afdeeling F C Heyst 21 15 2 4 71 32 34 Dating Blank. 20 14 2 4 94 28 32 F.C. Iseghem 20 11 5 4 64 '36 26 Stade Moescroen 19 10 4 5 64 ,24 25 C S Yper 20 10 6 4 46 35 24 Meenen 20 8 6 6 50 38 22 Kit sseering 3de Afdeeling Het groot verkleed Bal van C. S. Y. Supporters Club De Buffalo's leper - Schaaknieuws Examen voor Landmeters Aan de Heeren Bouwmeesters, aannemers en eigenaars, STAD YPER Handboogmaatschappij Ypsr-Hoekjs VRIEMDEMSCHIETIMQ OP DE LIGGENDE PERS G 1 2' afdeeling C. S. Yper i Heyst i Wat moeten de harten van de Heystenaren gr klopt hebhen, als zij op ons plein hunne mannen duchtig van het lede zagen krijgen <}bpr die verdui velsche rood witten. Het moet nu juist passen dat die Yperlingen in zoo een biakenden vorm steken, alswanneer de zee borken den kampioenstitel nabij zijn. Ji, 't scheelde weinig of de titel werd te Yper ver speeld, en de nederlaag der groen witten had dan nog maar de juiste spelweereave van den wedstrijd geweest. Want allen, die onze man nen aan 't werk gezien hebben, zullen moeten getuigen dat zij hun voetje nevens dat van de would be mogen zettjn. Een hartelijk proficiat dus aan ons rood wit elftal dat, voor de 800 a 900 toeschouwers, bewezen heeft dat het de besten waard is. Scheidsrechter Ghyoot stelde yolgende ploe gen in liin F.' C. Heyst (i 1 Slabbinck Claeys Vanhulle X Derudder Serreyn Lefevre Haerinck Dhauw Oespieghelaere Deschepper Hulcke C S V p r Oilevier Verleure Ev. Molein Vanderbouwhede Vansevenant Bourdeau Ververeken Verleure Aug. Deplancke Dechièvre Margonneau De eerste speelhelft kon nagenoeg als volgt samengevat worden de eerste corner wordt aan Yper toegestaan. Dadelijk bekomen de bezoekers insgelijks hoekschop. Seffens is het te zien dat de lokalen zich goed inspelen, want de Heystenaren moeten van in het begin reeds alles in 't werk stellen om de rood-witte aan vallen te stremmen. Op mooi inzenden schiet Vansevenant op den paal. Van den aderen kant bemeestert \la190nneau het leder in een ge harrewar voor onze kooi. Langs beide zijden wordt schoon voetbal gespeel 1, doch het is goed te zien dat Heyst met de kloppers zit, want vele ballen worden out getrok ken. Yper bt komt een tweeden hoekschop, terwijl de kustbewoners er nog twee afdwin gen. Evenwel b'ijven de verdedigingen rots vast en laten niets door. Ook komt de rust met blanke score. De strijd wordt nadien in volle snelheid hernomen. De Yperlingen drin gen maar gedurig naar de tegenovergestelde kooi door, en Slabbinck heeft de gelegenheid zich te onderscheiden Vervércken wordt ver volgers geraakt en moet de spilplaats aaa Bourdeau afstaan, 't Zal npchtans de bezoe kende ploeg zijn die, op schermutseling, aan de 17* minuut zal aanteekenen. Dit dotl schijnt onze mannen nieuwen moed ingepompt te hebben. Hoekschop wordt door Vanhulle toe gestaan die. ten koste van een fout, ontzet wordt. De freekick wordt prachtig door Ver vereken in doel omgezet. Nu is er aan de rood-witten geen houden meer. Heyst moet zich bij verdediging bepalen, maar de groen witte achterhoede onderscheidt zich meer malen. Vier höekschoppen brengen ons niets op. Ollevie^, die ontsnapt, wordt onmeedoo- gend omgeloopen in het gevaarlijk gebied. De strafschop wordt jammer genoeg te flauw ge schotenen Slabbinck kan al duikelen in cor ner redden. De zege ontsnapte ons op dit oogenblik. Een weinig nadien vloog het leder, op kopstoot van Vetleure Ev., juist nevens den paal. De groen-witte supporters kregen voor de zooveelste maal het kippenvleesch. Watwarenzij verheugd als het fluitie het einde aankondigde, want waarlijk 't is met de groot ste kans dat zij één puntje naar de zeekust mochten meedragen. Ueze ontmoeting zal bij menige toeschouwers lang in het geheugen blijven, daar zij voorzeker als een der pracb tigste van geheel het seizoen mag dóórgaan. Tot binnen veertien dagen te Roestlaere, eh mannen. F.C. Roeselaere 20 9 9 2 49 55 20 A A Moescroen 21 8 10 3 42 56 19 S K Heule 21 7 9 5 39 52 19 S.K. Sweveghem 21 6 12 3 44 76 15 Wevelghem Sp. 20 4 12 4 27 48 12 Thieli 19 4 13 2 26 71 10 R C. Panne 20 l 17 2 30 88 4 Derde $peciaaL Yper 7 Stade Kortrijk o Eindelijk is het geloopen. De specialers winnen hun laatste match en veroveren met een den ütel van kampioen hunner reeks. Dat het niet gemakkelijk gegaan is, bewijzen genoegzaam de cijfers van het klassement. Immers de twee ploegen, die met evenveel overwinningen, evenveel nederlagen en elk een gelijk spel aan de spits der reeks komen te staan, kunnen maar gescheiden worden door de goal average Deze valt gunstig uit voor Yper, daar de specialers 86 22 of 3 90 en Moescroen 69 20 of 3,45 als gemiddelde tellen Het is nochtans verstaan dat die cijfers enkel door ons opgemaakt werden en dus nog, door de eene of andere feil, kunnen gewijzigd worden. Nochtans begint de eindtoer van speciaal reeds morgen te Brugge met de ont moetiog F. C. brugge Stade Moescroen. Yper of A. A. Moescroen zijn bye, wat doet veronderstellen dat de rood-witten zich voor den 5 Maart mogen gereed houden, 't Is dus de belooning van hun streven die hen te wach ten staat, en 'k wensch hier kapitein Debuy- ser en al zijne sptlers hartelijk geluk om net bekomen resultaat. Dat de eindronde hun ook voordeelig weze (Eindklasseering) C S. Yper 18 15 2 l 86 22 31 A.A. Moescroen 18 15 2 1 69 20 31 Stade Moescroen 18 12 6 0 58 39 24 Wevelghem 18 11 5 2 40 26 24 Kortrijk Sport 18 10 6 2 46 42 22 Meenen 18 6 10 2 26 40 14 Stade Kortrijk 18 6 12 0 41 49 12 S V Kortrijk 18 3 12 3 23 48 9 Bisseghem 18 2 13 3 12 59 7 F.C. Poperinghe 18 3 15 0 19 65 6 Scholieren Meenen 3 Yper o Alhoewel verslagen, komen onze mannetjes niet verminderd uit den strijd, en had de scheidsrechter het doel door /per aangetee- kend niet afgekeurd, wellicht zou Meenen zelf verslagen geworden zijn. Maar ja, 't staat nu eenmaal geschreven dat de scholieren niet mogen winnen. Doch daarom laten zij hun moed niet vallen en zullen morgen tegen Stade Moescroen hun beste doen om de eerste zegepraal te beweikstelligen. Supporters Zondag 5 Maart moeten zoovetl voetbal liefhebbers als mogeLk de reis naar Roese laere mede doen, om ons in prachtvorm. ver- keerenJe ploeg te vergezellen en aan te moe digen, opdat onze mannen hunne plaats in de rangschikking zouden mogen behouden en zelf als het zijn kan nog verbeteren. Deze ver plaatsing, supporters, kunt gij op de meest gemakkelijke wijze mede maken enkel en alleen u bij tijds in het lokaal van de suppor teisclub bij Albert Blootacker aangeven vóór Zaterdag avond 4 Maart. Het vertrek is 's Zondags vastgesteld om i3 3/4 u. en de prijs is 4 fr. voor de leden en 8 fr. voor de niet leden. Dus, sportmannen, allen op post om onze jongens luidruchtig aan te moedigen, ten ein de u daarna in eene nieuwe zegepraal te kun nen verheugen. Zooals telken jare gaat het gemaskerd bal van onze club door op Dinsdag 28 Februari ig33. Iedereen zal er aan houden dit feest bij te wonen, want 't is overbekend dat dit bal als een der prachtigste van gansch hetj aar bekend staat. Begin om 20 ure Ingang 3 fr. Kaarten zijn van nu reeds bij het Bestuur te bekomen. NEMO. bij Maurice Dubois, 18, Boesinghestraat Zondag laatstleden hebben de spelers van de C. S. Y. eene waardevolle match geleverd, daarom hebben de Buffalo's het gewonnen punt goed gevierd. St-Pieters weet er alles van, het klonk er van En om de Cercle te kloppen... Niettegenstaande de koude, was iedereen buiten, men hoorde langs alle kan ten wuk is dat met ol dat muziek f En de welweters te antwoorden 't zin de Buffalo's van den Zwarten Leeuw die up gang zin. Het bestuur werd overal aangemoedigd, hetgeen dan ook een besten spoorslag is om dien weg van reklaam te volgen. Zoo verliep die dag en men kwam met een aangegroeide schaar, drie uren verachterd, in ons lokaal aan. Een nieuw uitstapje is voorzien voor de match tegen Heule. Dank aan de milde gevers, aan de onver moeibare muzikanten en ook aan de spelers die, na een vermoeiende match, zich bij ons aansloten. Het Bestuur. 1 o 0 1 1 O I O O I O I 0 1 r Volgende partijen werden deze week ge speeld onder de leden van de Iepersch& Schaak Club, om de Kampioenschappen, m het lokaal Hotel Britannique Groote Markt. Benoot Wolley Van der Meersch De Roo De Roo Van der Meersch Baert Callus Callus De Rijcke Callus Baert Baert Van der Meersch o 1 Van der Meersch Baert 1 o Met deze acht nieuwe partijen wordt het totaal gespeelde matchen op 53 gebracht en bekomt men volgende rangschikking Gespeelde Matchen Punten 1. Benoot Felix io 10 2. Baert Maurits 12 8 3. Grimonprez O. i3 7.1 4. De Rijcke G. 12 7. 5. Van der Meersch A. i5 6 6. Van den Hoven A. 64 7. Daelemans Fr. 10 3 i/2 8. De Roo G. 43 9. Wolley 10 3 10. Callus 9 2 11. Billiau V. 11 12. Duijck 8 o De Gouverneur van de Provincie West- Vlaanderen maakt er de belanghtb jenden attent op, dat een examen voor landmeters ie of 2e proef) zal algenomen worden te t3rugge in den loop van de maand Maart aan staande. Om tot dit examen te worden toegelaten, moet de recipièndaris ten minste 16 jaar oud zijn. Bij zijn inschrijving moet hij, aan den afge vaardigde va 1 den Gouverneur, volgende stukken afgeven 1) Uittreksel uit de geboorte-akt 2) Cietuigschrift van goed gedrag en zeden, afgeleverd door het geineènteoestuur der ver blijfplaats 3) Gebeurlijk het bewijs van ontslaging van de ie proef 4) Het kwijtschrift van de betaling van het inschrijvingsrecht van 125 fr. Voor verdere inlichtingen, gelieve men zich te wenden tot het Provinciaal Bestuur te ttrugge. De N. V. Eternit, Kapelle op den-Bosch,, eenige fabrikant in België, van den ECHTEN ETÈRNIT, bevattende de verschillende Eter nit producten, zooals golfplaten, vlakkfe pla ten, Lien, enz alsook de verschillende geëmailleerde Eternit producten, heeft de eer zijne geachte klienteel te berichten, dat zij het agentschap voor Yper en omstreken, sedert lD Januari ig33, toevertrouwd heeft aan de wel bekende firma L. Monkerhty Van Neste, handel in bouwstoften, 9, Koeimarkt, Yper, waar alle bestellingen in 't vervolg dienen, gedaan te worden. Het gunstig verleden der firma L. Monker- hey-Van Neste, alsmede de vermaardheid on zer producten zijn de beste waarborg voor eene stipte en ernstige uitvoering der u stel lingen, en zullen onze geachte klienteel toela ten ons voort met hun vertrouwen te vereeren. Wij danken haar erom bij voorbaat Hoogachtend. N. V. ETERNIT, Kapelle op den Bosch. Maandag 6 Maart 1933 in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon gehouden door M. Cyriel Vander- meersch te Yper. De inleg is bepaald op 5.5o fr., te verschie ten in vogels van 2.5o fr. met aftrek van o.5o per schutter voor de kosten. Inschrijving om 5 3/4 uur, begin om 6 uur zeer stipt, einde rond 7 uur 1/2. Andere gewone voorwaarden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6