- HYPOTHECAIRE - BELEGGINGSBANK GrondpaodobligatiëQ 5,00 °/0 Bette Landbouwcomice Kemme! - leper De Mijnwerker Standbeeld Louvain Cosaque Moderne D* prijzen werden door de Jury als volgt toegekend Le Reeks schersfiguren, hun eenvoud en hunne rond borstigheid, en ook hun groote liefde voor hun lastig en soms gevaarlijk bedrijf, en de liederen «Leve de duinen met hunne kruinen» die de kranige visschersvrouwen met hart en ziel zongen, dit alles hielp mede om deze ongekunstelde en natuurlijke groep aange naam te maken. De mooie groep van Poperinghe, die hier reeds goed bekend is en veel viienden telt, bevalt nog steeds en dit vooral door haar meesleepend gezang en schoonen dans. Les Pierrotset Pierrettes», van Meessen, altijd even frisch en ner, vormen waarlijk een aantrekkelijke groep waarvan de bijval overal verzekerd is. Uit is een groep waar een voor beeldigen samenhang heerscht en waarvan groot en klein te loven valt, Hun ballet is een van de schoonste van al de carnavalgroepen die we tut heden zagen, en al de toeschou wers waren het eens om hunne groote vol doening erover uit te drukken. En hoe nader van het einde van den stoet, hoe schooner. Hier hebben we nu Les Co saques Modernes van Leuven, een pracht van een groep, die hier terecht den eersten prijs oehaalde en overal de grootsten bijbal verzekerd is. De rijke cos urnen, het mooi baliet dwongen eenieders bewondering af. En om te sluiten, hadden wij de Gilles van La Louvière, die hier waarli k den clou van den stoet waren, en door hun levendig heid hier een onvergetelijken indruk hebben nagelaten. Wie had ooit durven denken dat wij het groote genoegen zouden gehad hebben eeDS de r Gilles die lelkenjare duizende Belgen en vreemdelingen te Hinche aanlok ken, hier in onze Ypersche straten te zien zoo als ze werkelijk zijn, met hun eigenaardige •costumen, hun opgevulden iug en andeie nagebootste mismaaktheden, hun bellen, hun versierde klompen en vooral hun hoogen hoed met acht groote, gepanacheerde struisvogel pluimen versierd En nochtans ze zijn hier geweest, het volk heeft ze bewonderd en toe gejuicht, het heeft hun ihythmische dansen gevolgd, het heelt van de mildheid gedeeld waarmede zij de gouden oranjeappelen weg werpen, en het heeft eindelijk ook eens van dit onbeschrijflijk genot en ue onweeistaan bare geestdrift meegevoeld die het optreden van de Gilles overal verwekken. Vooraleer de stoet uiteenging, kwamen al de groepen nog bijeen op de Groote Maikt, rechtover het stadhuis, en voerden er, als grootsche apotheose van dit schoon feest, onvermoeibaar en met de meeste geestdrift gezamenlijk haar verschillige dansen uit, tot groot genoegen der buitengewoon talrijke om- staanders. Nadien werden twee afgevaardigden van elke deelnemende groep op net stadhuis ont vangen door den heer Burgemeester, omringd van het inrichtend Comiteit van den carnaval stoet In eene korte iede bracht de heer Burge meester hulde aan de Commissie van den Carnavalstoet, en heette haar geluk voor het welgelukt en heerlijk feest door haar ingericht. Hij bedankte de muziekmaatschappijen en de carnavalgroepen van stad voor hare wel willende medewerking, alsook de groepen van het arrondissement en vooral deze van De Panne, Rousselare, Kortrijk, Brugge, Leuven en Gent die aan den stoet deel namen. Hij richtte daarna in het fransch enkele woorden tot de Gilles van La Louvière, <iie van uit het Walenland de geestdrift en de vreolijkheid van hunne rondeaux hadden overgebracht, drukte den wensch uit dat het gemoedelijk onthaal, hen door de bevolking bewezen, hen aansporen zou toekomende jaar nogmaals den stoet te komen opluisteren. De heer Burgemeester bracht daarna een bijzondere hulde aan de groepen De Mijn werker en De Arbeid uit Rijsel, waar van de buitengewoon mooie en artistieke prestatie door eenieder gewaardeerd werd, en hij eindigde met een woord van dank aan M. Aimé Gruwez, Voorzitter van den Carna valstoet, die, op zoo meesterlijke wijze, dit heerlijk en deftig feest op touw heeft weten te zetten voor het genot en het vermaak van de Ypersche bevolking. De Gilles voerden er tot tweemaal toe hunnen dans uit en werden nogmaals harte lijk toegejuicht. De eerewijn werd aangebo den, de heer Burgemeester overhandigde de vaandeltjes en daarna werd den uitslag van den prijskamp kenbaar gemaakt. Nadien trokken de Gilles nog naar de wo ning van den heer Gruwez, om hem te bedan ken voer hetgeen hij voor hen gedaan had. Ook 's avonds deden zij nog een nieuw toertje in de stad en brachten overal de gulhartigste vroolijkhei l. Het is slechts afgemat en moe gedanst, dat zij heel laat in den avond ertoe besloten wat rust te nemen. Den Maandag brachten zij nog een bezoek aan Kemmel en 's namiddags vertrokken zij terug naar La Louvière. verrukt en tevreden over het harte- GETROKKEN DOOR OE 'PEPSCHB FOTOCLUB lijk onthaal dat z<j hier vanwege de bevolking genoten, en verlangend zoo spoedig mogelijk te mogen terugkeeren. Wij verzekeren hen dat de bevolking van Yper ook niets beters vraagt dan ze nog eens terug te zien. De Carnavalstoet 1933 heeft in pracht en luister al zijne voorgangeis overtreffen en, naar het oordeel van allen, heeft hij ook veel in deftigheid en in rijkheid gewonnen, 't geen op allen en zelfs op zijn vroegere tegenstre vers den gunstigsten indruk heelt gemaakt. Aan de inrichters, die zich al de verdiensten van dit heerlijk feest mogen tot éigenen, zeg gen wij hier. namens de bevolking, onzen meest hart»-lijken dank voer al het goede dat zij gedaan hebien, voor al het sehoone dat zij op touw gezet hebben en voor al het genot dat zij ons verschaft hebben. Zij hebben ge wrocht Yper en haar bevolking ten bate. Hulde aan hen 1) Les Cosaques Modernes de Louvain, 5oo fr., met gelukwenschen van de jury, en een fanion. 2) De Onvermoeibare Kruisers, Brugge, 400 fr. en een fanion. 3) Les Pierrots de Messires, 325 fr. en een anion 3) Hollebeke in Montenegro, 325 fir. en een fanion. 4) Het VisSchersleven 'van De Panne, 3oofr. en een fanion. 5) De Groeninghevierders, Kortrijk, 225 fr. en een fanion. 6) Les Fleurs, Poperinghe, 200 fr. en een fanion. 7) De Zeelieden van Boesinghe, 175 fr- en een fanion. 8) De aloude Sicambers, Rousselare, 175 fr. 8) InlandscheChineezen,Wytschaete, I75fr. 3' Reeks 1) Jan Komiek, Zillebeke, i5o fr. 2) Clowns Cominois, 75 fr. 4e Reeks 1) De Mijnwerker, Rijssel, 125 fr. met gelukwenschen van de jury. 2) Arbeid, Rijssel, 100 fr. met gelukwen schen van de jury 3) Le plus jeune marchand de boestriog, Yper, 75 fr. 4) De Beer en zijn temmer, Kortrijk, 5o fr. 5) Chariot en zijn zoon, Hollebeke, 40 fr. Buiten Wedstrijd Les Gilles de La Louvière (bekwamen een fanion) Harmonie Ypriana De Lustige Vrienden, Yper De Ypersche Schotten De Vlaamsche Harmonie, Yper De Socia listische Harmonie, Yper. trrar— N. M. 19, Arenbergstraat, Antwerpen Telefoon 254.42 Handelsregister Antwerpen 74 Uitstaande Hypotheken Fr 12O GOO OOO. Stelt verkrijgbaar voor 5 jaar. Zesmaandelijksche coupons. KASBONS met premie voor hoog stens 5 jaar 3,75 netto, ieder jaar terugbetaalbaar. KASBONS, terugbetaalbaar na 6 caaaad» 3,25 netto. Kostcloi ze inschrijvingen hij den. Heer MAURICE BAERTte Yper Vandenpeereboomplaats, N' 37. i e p e r UITSLAGEN van de Paardenprijsltam- pen van Asch Woensdag 1 Maart 1933, gehouden te 1EPER, ter Groote Markt, om lO ure. P PRIJSKAMP Heng teveulens van één, jaar t' Prijs verguld eeretn en 5o fr., Coene Marcel, Dickebusch. 2C Prijs zilv. eerem. en 40 fr., Kcsteieya Ernest, Westouter. 3' Prijs zilv. eerem. en 35 fr., Legrand Henri, Brielen. 4d Prijs zilv. eerem. en 3o fr-, Depoorter Bruno, Passchendaele. 5e Prijs zilv. eerem. en 25 fr., Vaa Eecke Isidoor, Zuydschote. 6e Prijs zilv. eerem. en 20 fr., Verstraete Constant, Hollebeke. 2' PRIJSKAMP Hengsten van twee jaar. ie Prijs verguld eerem. en 100 fr., Saabry Cyriel, leper. 2' Prijs zilv. eerem. en 80 fr., Coeoe Marcel, Dickebusch. 3e Prijs zilv. eerem. en 60 fr., Debeuf Victor, Gheluwe. 4e Prijs zilv. eerem. en 40 fr., Vaadanune Charles, St-Jan (leper). 5e Prijs zilv. eeiem. en 20 fr., Desmijter Remi, Voormezeele. 3« PRIJSKAMP Merrièn van één jaar. ie Priis verguld eerem. en 5o fr., Coeoe Emiel, Vlamertinghe. 2e Prijs zilv. eerem. en 40 fr-, Barber: Marcel, Dickebusch. 3* Prijs.zilv. eerem. en 35 fr-, V«

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 5