BREI- MACMIENEN Huis BRYANT Ypersche Voetbalkroniek 24, Meenenstraat, leper Vereenigde Kofbouwliefhebbers 6 "Leon, Bikschote. 4* Pnis zilv. eerem. en 3o fr., Coene Marcel Dickebusch. 5* Prijs zilv. eerem. en 20 fr., Coene Emiel, Vlamertinghe. 6' Prijs zilv. eerem. en i5 fr., Weduwe Mahieu Edward, Ploegsteert-Bizet. 4' PRIJSKAMP Mernên van twee jaar. l® Prijs verguld eerem. en 60 fr., Lam- paert Emiel, leper. 3* Pri s zilv. eerem. en 5o fr., Weduwe Mahieu Edward, Ploegsteert Bizet. 5* Prijs zilv. eerem. en 40 fr., De Jonck heere Louis, Oostvleteren. 5® PRIJSKAMP Merrtën van drie jaar. i® Prijs verguld eerem. en 75 fr., Ver- plancke Karei, Boesinghe. 3e Prijs zilv. eerem. en 5o fr., Barbez Marcel, Dickebusch. 6® PRIJSKAMP 2® Prijs zilv. eerem. en 8o fr., Weduwe Laleman P., West Nieuwkcrke. 3* Prijs zilv. eerem. en 60 fr., Soubry Cyriel, leper. 5e Prijs: zilv. eerem. en 45 fr.Lampaert Emiel, leper. Keuring der Slieren en Prijskampen voor Stieren en Koeien Deze keuringen en prijskampen zullen voor het jaar 1933 plaats grijpen in de derde land bouwstreek (hoofdplaats leper) op de dagen en plaatsen hieronder aangeduid. i5® Omschrijving, te Rousbrugge, op Maan dag 6 Maart ig33, om 10 ure. l6e Omschrijving, te Poperinge, op Dins dag 7 Maart, om 10 ure. ig® Omschrijving, te Gheluwe, op Woens dag 29 Maart, om 10 ure. 23® Omschrijving, te Ledegem, op Zaterdag I April, om 10 ure. Scholieren Yper 2 Stade Moescroen5 De scholieren hebben Zondag laatst bewe zen dat zij reeds felle vorderingen gemaakt hebben in samenspel en, niettegenstaande zij met twee invallers optraden, heeft Stade Moesereen zich duchtig moeten te weer stel len om onze mannetjes te vloeren. De rood witten speelden bij den aanvang tegen wind en wisten verschillige malen dreigend aan te vallen. Z30 kon Cnockaert er in gelukken het eerste doel binnen te zenden. De zuiderlingen geraakten door onze flinke achterhoede niet en 't was enkel op strafschop dat zij gelijk stelden. 1 1 aan de rust. Nadien trad Moes croen beter op en nam weldra den voor' sprong. Een derde doel werd op buitenspel binnengezonden en dat beïnvloedde onze jon gens te veel. Zichtbaar veiflauwden zij, maar Carlier wist door te breken en de stand werd op 2 3 gebracht. De roodjes vielen wederom heftig aan, doch de Moescroennaren wilden van niets weten Integendeel, op ontsnapping doelden zij nog tweemaal, zoodat zij de zege met 5 2 behaalden. Jongens, morgen levert gij uw laatste match. Ziet dat gij er voor zorgt dat de over winning ditmaal aan u te beurt valt, om waar dig het seizoen te sluiten. Eindronde Derde Speciaal Stade Moescroen Yper Zooals verleden week gezegd werd, moeten onze specialers naar Stade Moescroen op trekken om de eerste match van de eindronde te betwisten. Hun tegenstrevers stonden Zon dag laatst reeds in het gelid tegen F.C Brugge en verloren met 6 o. Naar genomen inlichtin gen, speelden de Bruggelingen eff> naf prach tig en de zuiderlingen konnen zelts de eer niet redden. Wat zullen onze mannen tegen de Stadisten verwezenlijken. Een groot vraag stuk dat moeilijk kan beantwoord worden. Nochtans indien Stade's elftal van dezelfde kracht is of dat van Stade's ploeg van reeks C, dan zie ik de rood witten afgeteekend winnen. Doch daar alle juiste gegevens ont breken, kunnen wij niets anders dan de onzen goede kans wenschen en hun aansporen alles in 't werk te stellen om de zegepraal te behalen. Z ehier de kalender van de eindronde 26 Februari: F.C. Brugge Stade Moescroen ('reeds gespeeld). Yper ("bye). 5 Maart Stade Moescroen Yper F. C. Brugge (bye). Stade Moescroen (bye) 19 Maart Stade Moescroen F.C. Brugge Yper (bye) 26 Maart Yper Stade Moescroen F. C. Brugge (bye). Tweede afd F C. Roeselaere C. S. Yper Morgen trekken onze mannen naar de Man- delstede om er de plaatselijke F. C. te ont moeten. len allen tijde werden de matchen tegen de lievelingen van Moeder Overste uit Brugge Sport zeer hardnekkig betwist. Daarom is het te voorzien dat de Yperlingen voor eene zware taak zullen staan en alles zullen moeten geven om er puntenoogst op te doen. Doch gezien onze laatste uitslagen, mag men de hoop koesteren dat de rood-witten verder hun steek zullen staan om, als 't moge lijk is, toch nog wa-, hooger in de klasseering op te klimmen. Harop mannen er voor ge zorgd dat uw puntental Zondag avond met twee punten vermeerderd zij 1 Supporters Zondag 5 Maart moeten zooveel voetbal liefhebbers als mogeh-k de reis naar Roese laere mede doen, om ons in prachtvorm ver- keerende ploeg te vergezellen en aan te moe digen, opdat onze mannen hunne plaats in de rangschikking zouden mogen behouden en zelfs als het zijn kan nog verbeteren. Deze ver plaatsing, supporters, kunt gij op de meest gemakkelijke wijze mede maken enkel en alleen u bij tijds in het lokaal van de suppor teisclub bij Albert Blootacker aangeven vóór Zaterdag avond 4 Maart. Het vertrek is 's Zondags vastgesteld om i3 3/4 u. en de prijs is 4 fr. voor de leden en 8 fr. voor de niet leden. Dus, sportmannen, allen op post om onze jongens luidruchtig aan te moedigen, ten ein de u daarna in eene nieuwe zegepraal te kun nen verheugen. Het groot verkleed bal van C. S. Y. Of ons feest opperbest gelukt is, hoeft niet gevraagd te worden, want iedereen die er tegenwoordig was, is nu nog niet uitgesproken over het vermaak en de leute die er gansch den avond geheerscht hebben. Vooral heeft de jonge lui zich uitermate verzet, terwijl de ouderen ook niet ten achter gebleven zijn en het hunne bijgedragen hebben om vroolijkheid en plezier op te wekken. De voetbaldar-s had wederom zijn gewoon succes en de populaire aria's werden luidmeê gezongen. Als het eindsignaal van het uitmun tend Viane's orkest weerklonk, was de zaal nog proppensvol en menigeen had nog willen voortdansen. In een woord een prachtig ge lukt feest dat belooft voor het volgende, en ter eere strekt van ons geliefd rood wit. NEMO. Wielrijden DE KOERS YPER - OOSTENDE De Ypersche Wielrijdersclub laat weten als dat de koers Yper Oostende niet op 12° Maart maar wel op rgn Maart geloopen wordt. Het Bestuur. De Statie speelde Woensdag 1 Maart irr eigen tr;\ tegen de Coo. Voor de Statie speelden de heeren Vier- straete, Derez, Rubben, Benoit Camiel, Con- pernol, Coinette, Samoye, Peirsegale. Voor de Coo speelden de heeren Devos, Van lenbussche, Vandeputte, Jansiens, Waer- moes, Benoit, Tachel, Vanhoudenhove. De Statie won het punt van de partij met 25 voor 16 aan de Coo. Speciale voortvaarden. Laatste model "Meteor Hex Jacquard voor ALLE BREIWERK, effen en fantaisie. Kosteloos aanleeren. - Krediet of kontant. Werk verzekerd op kontrakt. WAAROM GEWACHT Werkt t'huis. Vraagt kosteloos kataloog (Bijhuis 192, Roeselaerestraat, Izeghem). MAATSCHAPPIJ DE Landbouw, Bijen, Neerhof, van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Verslag der Algemeene Vergadering van 5 Februari 1933 De vergadering wordt te l5 uur onder het voorzitterschap van den heer Sinaeve J. on dervoorzitter geopend. De heer vooizitter, af wezig uit reden van ziekte, doet zich veront schuldigen. De schrijver geeft lezing van het verslag der vergadering van 1 Januari 1 1. Dit verslag wordt daarna mtt eenparige stemmen goedgekeurd. De heer Ondervoorzitter geeft kennis aan de leden van het besluit genomen om een be zoek aan de bloemententoonstelling van Gent te brengen. Een inschrijvingslijst wordt met dit doel geopend. Deleden, die begeeren aan deze reis deel te nemen, zijn vriendelijk ver zocht zich bij den heer Versavel A.secretaris^ te laten inschrijven, mits een storting van 5 fr. De heer ondervoorzitter geeff dan den noo- digen uitleg nopens de zaden die verder in de tombola zullen verloot worden. Worden aangeduid als juryleden heeren Cromeecke, Beyens, Vanderleen, en Lamps, secretai is. Deze heeren overhandigen vervolgens den uitslag hunner werking. De heer Théo Dekeersmaker behaalt 5 p. voor zijn ajuin en porei. De heer ondervoorzitter bedankt deleden voor hunne tegenwoordigheid en men gaat over tot het verloten der tombola, geschonken door Mijnheer Cromeecke. Mits er niets meer te bespreken valt, wordt de vergadering om 16.3o gesloten. Algemeens ifergadsring Op Zondag 5 Maart 1933 Om 14 uur 3o in 't lokaal De Drie Koningen Groote Markt, Yper DAGORDE 1. Verslag. 3. Aanvaarden van nieuwe leden. 4. Voordracht. 5. Beoordeeling der aanbrengsten. 6. Prijsloterij. V. Vanbeselaere. A. Versavel. 2® Prijs zilv. eerem. en 55 fr., Nuytten Henri, leper. 4® Priis zilv. eerem. en 45 fr., Pecceu Remi, Zuydschote. 2' Prijs zilv. eerem. en 60 fr., Coene Marcel, Dickeuusch. 4® Prijs zilv. eerem. en 3o fr., Barbez Marcel, Dickebusch. Merriën van 4. jaar en daarboven. ie Prijs verguld eerem. en 100 fr., Coene Marcel, Dickebusch. 4® Pnjs zilv. eerem. en 5o fr., Coene Marcel, Dickebusch. 6* Prijs zilv. eerem. en 40 fr., Demuyt Maurits, Brielen. 7® Prijs zilv. eerem. en 3o fr.Weduwe Mahieu Edward, Ploegsteert Bizet. 17® Omschrijving, te Boezinge, op Donder dag 23 Maart, om 10 ure. 18® Omschrijving, te IEPER, op Dinsdag 28 Maart, om 10 ure. 20® Omschrijving, te Meessen, op Donder dag 3o Maart, cm 10 ure. 21® Omschrijving, te Kemmel, op Dinsdag 4 April, om 10 ure. 22® Omschrijving, te Moorslede, op Woens dag 5 April, om 10 ure. 24® Omschrijving, te Houtem (lep.) op Donderdag 6 April, om 10 ure. 12 Maart F. C. Brugge Yper 2 April Yper F. C. Brugge Stade Moescroen (bye). Vermindering van 5 op alle machienen genomen 1óór 15 Juni. 2. Mededeelingen. De Voorzitter, De Schrijver

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6