rOBTHUKSCHF ONDERLINGE Waar zijt gij het ZE KERST en VOORDEELIG^T verzekerd TE KORTRIüK Brand - Leven Ongevallen Voor alle inlichtiogen wende men zich tot het Bijkantoor te Vper Rlgemeen Opziener OMER ROBYN- a—a_—5 het onderstel, nummer van den motor) De plaats en den datum van aflevering der kaart. De grenskaart is geldig voor z^s maand te rekenen van den datum harer aflevering en kan altijd vernieuwd worden voor nieuwe tijdperken van gelijken duur. Deze veikeerskaart wordt in Frankrijk -door het bestuur der Onrechtstieiksche Re lastingen en in België door het Bestuur der Rechtstre» ksche Belastingen afgeleverd mits betaling van een vast recht van vijf frar.k, •desnoods vermeerderd met de zegelkosten. f'ij gelegenheid van elke hernieuwing der grenskaart worden de bewijzen van inschrij ving en van belasting andermaal geë.scht en wordt hetzelfde recht geïnd desnoods ver meerderd met de z 'gelkosten. In geval de grenskaart verloren gaat, kan er een duplicaat van afgeleverd worden onder de voorwaarden voorzien in de voorafgaande -alinea's. Art. 5. Enkel de eigenaars van motor rijtuigen die sedert meer dan drie maand ver blijven of eene inrichting bezitten in de Bel gische grenszone of in de Fransche grenszone, kunnen cp hun aanvraag, op het bureel waar van de plaats van hun verblijf of van hun inrichting afhangt, grenskaarten bekomen, op voorwaarde dat zij bewijzen dat hun voer tuigen niet dienen voor het vervoer, tegen vergoeding, van personen of van waren en dat gezegde voertuigen ingeschreven en be -last werden in het grondgebied waar deze eigenaars zelf hun verblijfplaats of hun inrich ting hebben. Art. 6. Indien de houder eener grens kaart zijn motorrijtuig door een ander ver vangt, ol indien het inschrijvingsnummer van ;zijn voertuig gewijzigd wordt, houdt gezegde kaart ipso facto op geldig te zijn en dient zij te worden vernieuwd onder de voorwaarden voorzien in de onderhavige Overeenkomst. De grenskaart houdt eveneens op geldig te zijn te rekenen van den dag waarop de per soon die er het genot van heeft, zijn rijtuig overlaat aan een derde of zijn verblijfplaats of de plaats zijner inrichting buiten zijn eigen grenszone overbrengt. In dit geval dient hij deze kaart op tigen kosten, binnen de acht dagen, tegen een ontvangbewijs naar het uit giftekantoor terug te zenden of ze er neer te leggen. Art. 7. De eigenaar van elk motorrijtuig dat in de Belgische grenszone of in de Fran sche grenszone rijdt met een onregelmatige, vervallen of ontoepasselijke grenskaart, is onderworpen aan de betaling der belastingen -die voor dit voertuig kunnen geëischt worden krachtens de wetten van het bezochte land. In geval van weigering van betaling, zijn de fiskale wetten van het bezochte land van toepassing. II. - Toeristisch regime. Art. 8. De in België ingeschreven en belaste motorrijtuigen, die tijdelijk op het Fransche grondgebied rijden, en omgekeerd, de in Frankrijk ingeschreven en belaste motorrijtuigen die tijdelijk op het Belgische grondgebied rijden, worden vrijgesteld, onder de bij de navolgende artikelen bepaalde voor waarden, van de belastingen of taxen die op heel het grondgebied van het bezochte land het verkeer met, of het bezit van motorrijtui gen treffen. Deze vrijstelling strekt zich niet uit tot de verbruiksbelastingen of taxen, noch tot de tollen of andere dergelijke rechten. De voertuigen die, mits vergoeding, tot het vervoer van personen dienen, alsmede de voertuigen gebruikt voor hst vervoer van goederen, worden echter uit het door deze Overeenkomst voorziene toeristisch regime gesloten. Art. 9. De bij voorgaand artikel inge stelde vrijstelling wordt op het grondgebied van België of op dit van Frankrijk verleend voor een of meer verblijven van een gezamen- lijken duur van negentig dagen doorgebracht op elk dezer grondgebieden binnen een ter mijn van één jaar deze termijn wordt dag aan dag berekend te beginnen van den datum der afgifte van het flskaal boekje ingevoerd door deze Overeenkomst. Voor de berekening van den duur der vrij stelling, wordt de dag van middernacht tot middernacht gerekend, terwijl elk gedeelte van een dag voor een geheelen dag telt. De dag van het vei laten van het grondgebied wordt echter niet geteld wanneer de dag waarop het voertuig binnengekomen is en de dag waarop het grondgebied verlaten wordt door meer dan eeti tusschenliggenden dag gescheiden zijn. Voor de berekening der belastingen en taxen verbonden r an het gedeelte van het verblijf dat den duur der vrijstelling over schrijdt, worden de voeituigen onderworpen aan het binnei landsch regime, dat toepasse lijk is op de nationale voertuigen ingeschreven op de grondgebieden waar de belastingen en taxen geheven woiden. Art. to. Om de vrijstelling bedoeld in beide voorgaarde artikelen te genieten, moet het voertuig van een flskaal boekje voorzien zijn. Dit boekje zal tegen betaling van eeu vast recht van lien frank afgeleverd worden door de bevoegde overheid van het gebied van inschrijving en belasting of door (ene ie dien einde door gezegde oveihei 1 Le.oegd vei klaarde instelling. Bij het binnenkomen in en het verlaten van het Belgisch of Fransch grondgebied wordt het boekje op de grenstolkantoren ter visee ring aangeboden. Art. 11. Wanneer een motorrijtuig dat met behulp van een flskaal boekje in het Bel gisch of Fiansch grondgebied binnengeko men is, dit grondgebied verlaat zonder dat het uitgangsvisum aangebracht werd en zon- der dat, de uitgn gsdatum kan vastgesteld worden, wordt bedoeld motorrijtuig be schouwd als hebbende Qp gezegd grondgebied gereden gedurende den seJert het laatste ingangsvisum verloopen tijd. Art. n. Het flskaal boekje is geldig gedurende één jaar te rekenen van den datum zijner afi evering. Zoo het voertuig in de han den van een anderen eigenaar overgaat of indien het inschiijvingsnummer ervan gewij zigd wordt, worden de noodige verbeteringen in het boekje aangebracht door de bevoegde overheid of door de instelling daartoe be voegd verklaard door gtzegde ovetheid. Vóór het verstrijken van bovenvermelden Handelsregister: Kortrijkg52 NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December ig32, in uitvoering van de wet van 25 Juni iq3o. Hare werking uitstrekkende overgansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, Mondstraat - Tel- 189 geldigheidsduur, kan er voor hetzelfde voer tuig geen nieuw boekje afgegeven worden, behalve in geval van inschrijving op het grondgebied der andere verdragsluitende Partij. Er wordt nooit een duplicaat van een fis- kaal boekje afgegeven. Een verklaring tot opschorsing van de op- eischbaarhei 1 der belasting in het land van inschrijving kan gedurende den geldigheids duur van het flskaal boekje slechts aangeno men worden tegen oveihandiging van dit laatste stuk aan de overheid die het afgtleverd heeft. Art. i3. De eigenaars van motorrijtuigen vergezeld van onregelmatige, vervallene of ontoepasselijke fiskale boekjes, zijn onder worpen aan de betaling der belastingen lie voor die voertuigen kunnen gtëischt wo den krachtens de wetten van het bezpehte land. In geval van weigering van betaling, zijn de fiskale wetten van het bezochte land van toepassing. Ait. 14. Deze Overeenkomst is slechts van toepassing op de grondgebieden van het moederland der Hooge Verdragsluiten le Partijen. Art. i5. Deze Overeenkomst zal bekrach tigd worden en de akten van bekrachtiging zullen zoo spoedig mogelijk te Brussel uitge wisseld worden. De Overeenkomst zal één maand na de uit wisseling der bekrachtigingen in werking treden. Zij zal kunnen ophouden hare uitwerking te hebben op voorwaarde dat zij ten minste acht maanden op voorhand opgezegd werd. Ter oorkonde waarvan de bovenvermelde Gevolmachtigden deze Overeenkomst on derteekend hebben. Gedaan te Parijs, in dubbel, den drie en twintigsten December negentien honderd een en dertig. (Geteekend) Putman. (Geteekend) Borduoe. Lavers. Chaudun. Haouenin Derov. Slotproiocol. Bij het overgaan tot de onderteekening dezer Overeenkomst, hebben de ondergetee- kende Gevolmachtigden de volgende overeen stemmende vei klaringen afgelegd, die een wezenlijk deel der Overeenkomst uitmaken I. De toepassing van de beschikkingen dezer Overeenkomst ontslaat de begunstigden geenszins van de verplichting de voorschrif ten der douanereglementen na te leven en inzonderheid de wettelijke wegen te gebruiken en, zoowel bij het binnenkomen als bij het uitgaan, zich op het dichtst bij de grens gele gen tolkantoor aan te bieden. II. Voor de toepassing van artikel 1 dezer Overeenkomst zullen de bevoegde Be sturen der Hooge Verdragsluitende Partijen de lijst der in de grenszonen gelegen gemeen ten opmaken en aan elkaar bekendmaken. III. Deze besturen zullen aan elkaar de noodige inlichtingen mededeelen om, zoo noodig, de bij artikel 3 voorziene surtaxe toe te passen en het bedrag ervan vast te stellen. IV. Zij zullen bij gemeen overleg het inodel der grenskaart bedoeld bij artikel 4, alsmede het model van het flskaal boekje be doeld bij artikel 10 vaststellen. V. Zij zullen alle noodige maatregelen voorschrijven om de misbruiken te beteugelen en om de stipte naleving van de tegenwoor dige Overeenkomst te verzekeren Gedaan te Parijs, in dubbel, den drie en twintigsten December negentien honderd een en dertig. (Qeteekend) Putman. (Geteekend) Borduqe. Lavers. Chaudun. Haouenin Derot Deze Overeenkomst werd bekrachtigd te Brussel den 3l Januari 1933 en is den I Maart daaropvolgende in werking getreden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 5