Kosmos Toerisme Autobusdienst Plechtige Communie- en Dameshoeden. 6 Ypersche Voetbalkroniek Klasseering Eindronde 3d! Speciaal S. A. Textile Yprois a Ypres S. V. Ypersche Weverij te Yper Frankrijk - België Ieptr - Poperinghe - Kousbrugge Prachtig Aperitif Concert 2* Afdeeling F. C. Roeselaere I Yper I Een gebjk spel is de uitslag van den wed strijd in de Vlandelstede gespeeld. De punten verdeeling kan iedere partij bevredigen, alhoe wel de rood witten een kleine spelmeerder heid vertoond hebben Dat de onzen de voet balkunde van de laatste dagen niet voor den dag gehaald hebben, is de algemeene ziens wijze. Doch als men goed de oorzaak van dat alles onderzoekt, moet men toch bekennen dat de huidige kampioenschappen geen regelmatig verloop kunnen hebben. Immers als men acht dagen aan gang is, moet men voor evenveel dagen stoppen, zoodat een ploeg in blaken den lorm wellicht uit den haak geraakt en zich onmogelijk op het gelijk peil kan behou den. Zoo is het gegaan met onze rood witten te Roeselaere, zoo heeft het zich voorgedaan bij andere clubs. Die gedurigeonderbrekingen zijn hinderlijk voor alles en 'k vraag mij af waarom de tweede afdeeling kampioenschap pen van West-Vlaanderen moeten stil gelegd worden voor een wederlandschen wedstrijd te.... Zurich (Zwitserland). Ten einde dus onze spelers de mogelijkheid te verschaffen zich te oefenen, heeft het Bestuur besloten feen training voor te schrijven op morgen Zondag voormiddag om 9 1/2 u. tusschen het eerste elftal en de juniors De voorspelers van de eene ploeg zullen spelen met de achter hoede van het ander elftal, zoodat het Spel goed zal verdeeld worden. Een allerbeste gelegenheid dus om mooi voetbalspel te aan schouwen Klasseeriog 2dt Afdeeling F C Heyst 22 16 2 4 75 35 36 Dating Blank. 20 14 2 4 94 28 32 F.C. Iseghem 21 11 5 5 66 38 27 Stade Moescroen 20 10 5 5 67 28 25 C S Yper 2110 6 5 47 36 25 Meenen 21 8 6 7 52 40 23 F.C Roeselaere 21 9 9 3 50 56 21 S.K Heule 22 8 9 5 44 54 21 A.A Moescroen 21 8 10 3 42 56 19 S.K. Sweveghem 21 6 12 3 44 76 15 Wevelghem Sp. 21 4 13 4 28 50 12 Thielt 20 4 14 2 28 76 10 R C. Panne 21 2 17 2 32 89 6 3* Speciaal Stade Moescroen 2 Yper 2 3* Speciaal speelde verleden Zondag zijn eerste match der eindronde en ging te dier gelegenheid op verplaatsing naar Stade Moes croen, kampioen van 3' speciaal, reeks B. Stade zette tegenover onze ploeg een goed gedrild elftal in lijn dat vlug en mooi passen spel vertornde en een goede balcontrole bezat. Moescroen speelde de eerste hellt met voordeel van wind en zon en gelukte eiin, op missen onzer verdediging, tweemaal te doelen vóór de rust, die aanbrak met 2 o in zijn voor deel, alhoewel Cercle ook verscheidene goede aanvallen leidde en met een weinig meer kans ten minste één maal-had kunnen aanteekenen. Na do ru=t stak yns lit .1 alras beter ineen en trad seffens gevaarlijk op. In korten tijd brachten onze mannen den stand der ploegen 'gelijk door toedoen van Dumortier en Débuy ser. Door dit spoedig succes aangewakkerd, bleef Cercle aandringen en was gedurende de tweede helft grootendeels in meerderheid toch konden onze specialers er niet in geluk ken den winning-goal aan te teekenen en 'moes'én zich nr-t een drawn tevreden stellen nochtans dient er gezegd dat Stade geduren de de tweede hellt ook verscheidene kansen voor het doel vei keek, zoodat een gelijke score beide ploegen kan bevredigen. Morgen trekken de specialers naar het Noordsche Brugge. Daar zal het er spannen, want de Studaxen (derde speciaal van F. C. Brugge) doen een bijzonderen oproep aan hun aanhangers om hun spelers te gaan aanmoedi gen in den zwaren strijd dien zij tegen de rood- witten te leveren hebben. Mannen als gij het goed aan boord legt, acht ik u bekwaam ook een puntje uit het Noorden meê ie brengen. Mocht dit verwezenlijkt worden, dan hebt gij groote kans op den provincietitel. F.C.Brugge 1 1 0 0 6 0 2 C. S. Yper 1 0 0 12 2 1 Stade Moescroen 2:0 1 1 2 8 1 Scholieren Yper 1 Iseghem 3 De laatste ontmoeting van bet seizoen is nogmaals slecht meêgevallen en onze kleine mannen hebben dus geen enkele overwinning kunnen boeken. Evenwel hebben zij altijd met denzelfden moed de matchen aangevan gen en hebben sedert hun eerste optreden oneindig veel bijgeleerd. Dat belooft voor ter jarent, en indien de spelertjes volharden zul len zij in het toekomende seizoen de vruchten plukken van hunnen noesten arbeid. JUNIORS Heil de juniors van C. S. Y. de kampioe nen van reeks C. Ja, ditmaal staat het vast Tengevolge eener beslissing van het Provin ciaal Comiteit is de zaak Stade Moescroen Meenen in het nadeel van deze laatste club uitgevallen, zoodat tie rood-witten van Yper den titel hunner reeks bemachtigen. Kapitein Gillebert en zijn medespelers dienen geluk gewenscht over het bekomen resultaat. Dat de juniors nu druk aan 't oefenen gaan, want de komende matchen zullen alle om ter moei lijkst zijn. Immers, 't zijn de beste ploegen der provincie die in lijn gesteld worden en wel namelijk F. C. Brugge en C S. Brugge van reeks A, Kortiijk Sport en Iseghem in reeks B C. S. Yper en Stade Kortrijk van reeks C. Ten einde een klein gedacht te heb ben van de sterkte der ploegen, ziehier hunne wederkeerige goal average F. C. Brugge C. S. Brugge Kortrijk Sport Iseghem C. S. Yper Stade Kortrijk l5 9 14 76 - 67 - 100 39-21 79 20 52 Em85S 29 5,o6 7,44 7-14 i,85 3,95 1,79 Begrafenis Lionel Therry, geboren te leper, den 1 December 1923, 't zoontje van Alfons en Valen tine Verwaerde, leerling aan de Stadsjongens school, werd Woensdag I Maart begraven. De lijkrede, uitgesproken door een van zijn makkertjes, maakte diepen indruk op de aan wezige familieleden en vrienden. We laten hier die lijkrede volgen Achtbare Familie, Waarde Vrienden, Verkleefde Schoolmakkers, Dewreede dood heeft onvoorziens mijn vriend weggenomen zoo stond dezer dagen in ons schoolwerk. Wie had toch kunnen vermoeden dat Lionel dien vriend zou zijn, met wien in der waarheid dit gebeuren zou Ook een liedje van het stervende knaapje zongen wij dezer dagen in de klas het ziek jongentje was treurig omdat het met zijn mak kertjes niet kon spelen als naar gewoonte het keek verbazend naar zijn moeder die hem z gde dat het spoedig zou gedaan zijn, doch haar tranen verborg. De eeuwige verlossing loste zijn raadsel op. Het lieve zieltje vaarde heen. Dat begrijpen en gevoelen wij nu beter. Moest u, Lionel, daarom tot toonbeeld ge slachtofferd worden O neen, maar God had een lieven engel r.oodig en kon Hij geen beteren keus doen Ik denk het niet, want Lionel was het braafste jongentje van de klas. Hoe stipt gehoorzaamde hij aan den meester Hoe gerust en aandach ig zat hij te luisteren naar de lessen of de raadgevingen Hoe zoetklinkend was zijn antwoord, hoe verstandig en gevoelvolzijn lezen of opzeggen Hoe wel verzorgd en. verbeterd waren zijn werken Zijn schrijven wekte ons tot navol ging. Ja, in zoovele deugden stichtte hij ons. Hij was zoo zuiver en net op zijn kleederen en schoolbehoeften. altijd beleefd en welge manierd op straat zoowel als in school, ge dienstig-waar het paste, geen enkele week vergat hij zijn spaargeld, dat hij tot beter waarborg samen met zijn broeder vergaarde, snoepen kende hij niet, openhartig en recht zinnig was hij altijd, verduldig zonder weerga geen makker kon hem tot praten in de klas overhalen, noch met hem twist aanvangen. Wat ook gebeurde, nimmer klaagde hij, maar wachtte met engelachtig geduld en smeeken den blik, 's meesters tusscher,komst of zelfs die zijner makkers, want iedereen beminde hem. Ik kan jegens hem geen vjjandigen medeleer ling uitdenken. Ja, ik mag met algemeene in stemming zeggen Lionel geleek een engel. Hij was te goed midden sommige minder waardige kinderen. Het roosje in de doornen was te teer. Het diende geplukt te worden om hooger op te prijken aan den troon des Aller- hoogsten. O Lionel, vergeet ons niet, zie genadig van uit den hoogen hemel op ons neer, bescherm ons opdat de navolging en d'herinnering van uw goed voorbeeld, uw bedroefde schoolmak kers steeds in hun handelingen mocht geleiden en hun aanwakkeren tot goed gedrag en vlij tigheid in het leeren. Laten wij ons dan, getrouwe makkers, in hem spiegelen om zijn aandenken te vereeren en ons te troosten met zijn duurbare ouders, teerbeminde broeders en zusters, verkleefde familieleden, vrienden en al die hem kenden en beminden, en vuriglijk bidden O Heer,, hem toekome uw rijk, uw wil geschiede op- de aarde a)s in den hemel. »En zuchten wij van verre Vaarwel Lionel, tot wij malkander zullen wederzien, in den schoonen hemel. Uiv verkleefde medeleerlingen der vierde klas van de Stadsjongensschool, te leper.» MM. les actionnaires sbnt priés d'assister a assemblee générale ordinaire, qui se tiendra le Luridi 13 Mars 1933, a j8 heures, a 1'Hotel du Sultan a Ypres. ORDRE DU JOUR 1) Rapport du conseil d'administration et du collége des commissaires. 2) Approbation du bilan, du compte de profits et pertes. 3) Décharge a donner aux administrateurs^ et commissair» s. 4) Nominations statutaires. Dépot des titres au siège social ou a la- Banque de Courtrai, agence d'Ypres. 3 De Heeren aandeelhouders zijn vriendelijk verzocht de gewone algemeene vergadering te willen bijwonen die zal plaats hebben óp Maandag 13 Maart 1933, om 18 uur, in. het Hotel Sultan te Yper. DAGORDE 1) Verslag van den beheerraad en van het college der commissarissen. 2) Goedkeuring van het bilan, der winsten en verliezen. 3) Ontlasting te geven aan de beheerders en commissarissen. 4) Reglementaire benoemingen. Aflevering der titels op den maatschappe- lijken zetél of op de Bark van Kortrijk,.agent schap Yper. Op 25 Maart twee daagsche reis naar de Internationale Voelbalmatch te Parijs Cólombes in salon auto car Minerva. PRIJS 200 Fr hotelkosten en bezoek aan de stad per autu car inbegrepen. Vertrek te Yper om 12 45 uur c p de Groote Maikt. Vraagt inlichtingen en prospectus bij de inrichters Kosmos Toerisme 4, Groote Markt, Yper. Van af II Maart vertrekt de autobus uit IEPER 's morgens om 8.20 11.i5 1450 en om 17.45 uur. Uit ROUSBRUGGE om 6 40 9 40' 12.5o en om 16 20 uur. Uit reden van het sluiten der baan zijn onze reizen langs Watou. Desmet Debimpe. Op- Zondag 12 Maart en volgende Zondagen van Kattefeest gegeven in de Café Nieuwe Sportwereld Statiestraat bij Michel SEDEYN - yflNDENRBEELE. Jufvrouw MARIA BUSTRAEN 196, Rijselstraat, (Rijselpoorl) - YPER komt zich te stellen als MODISTE- en beveelt zich aan ieders gunst. Spoedige bediening Genadige prijzen Groote keus van

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6